بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > جریان زندۀ تالارها

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

نمایش دیوارۀ کنجکاو1
کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
" وَإِنَّ مِنْهُمْ لَفَرِيقًا يَلْوُونَ أَلْسِنَتَهُمْ بِالْكِتَابِ لِتَحْسَبُوهُ مِنَ الْكِتَابِ وَمَا هُوَ مِنَ الْكِتَابِ وَيَقُولُونَ هُوَ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ وَمَا هُوَ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ وَيَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ الْكَذِبَ وَهُمْ يَعْلَمُونَ ﴿۷۸﴾آل عمران
و از ميان آنان گروهى هستند كه زبان خود را به [خواندن] كتاب [تحريف شده‏ اى ] مى ‏پيچانند تا آن [بربافته] را از [مطالب] كتاب [آسمانى] پنداريد با اينكه آن از كتاب [آسمانى] نيست و مى‏ گويند آن از جانب خداست در صورتى كه از جانب خدا نيست و بر خدا دروغ مى ‏بندند با اينكه خودشان [هم] مى‏ دانند (۷۸)
مَا كَانَ لِبَشَرٍ أَنْ يُؤْتِيَهُ اللَّهُ الْكِتَابَ وَالْحُكْمَ وَالنُّبُوَّةَ ثُمَّ يَقُولَ لِلنَّاسِ كُونُوا عِبَادًا لِي مِنْ دُونِ اللَّهِ وَلَكِنْ كُونُوا رَبَّانِيِّينَ بِمَا كُنْتُمْ تُعَلِّمُونَ الْكِتَابَ وَبِمَا كُنْتُمْ تَدْرُسُونَ ﴿۷۹﴾
هيچ بشرى را نسزد كه خدا به او كتاب و حكم و پيامبرى بدهد سپس او به مردم بگويد به جاى خدا بندگان من باشيد بلكه [بايد بگويد] به سبب آنكه كتاب [آسمانى] تعليم مى‏ داديد و از آن رو كه درس مى‏ خوانديد علماى دين باشيد (۷۹)

وَلَا يَأْمُرَكُمْ أَنْ تَتَّخِذُوا الْمَلَائِكَةَ وَالنَّبِيِّينَ أَرْبَابًا أَيَأْمُرُكُمْ بِالْكُفْرِ بَعْدَ إِذْ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ ﴿۸۰﴾
و [نيز] شما را فرمان نخواهد داد كه فرشتگان و پيامبران را به خدايى بگيريد آيا پس از آنكه سر به فرمان [خدا] نهاده‏ ايد [باز] شما را به كفر وامى دارد (۸۰)
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
خب منم می گویم چه وسیله ای بهتر از رسول الله و اولی الامر حقیقی برای تقرب به خداوند ؟ ؟ ؟ ؟
اگر بهترش را سرغ داری بگو
بگذار طوری دیگر بگویم شاید تونستی بفهمی

من کسایی را وسیله قراردادم و آنهارا می خوانم خداوند می فرمایند این کسایی را که تو وسیله قرار دادی خودشان بدنبال وسیله می گردندد که به من نزدیک شوند چون به رحمت من امید وارهستند و از عذاب من می ترسند

در کل یعنی با خواندن و وسیله قراردادن آن کسان ول معطلم چون خودشان بدنبال وسیله می گردند

اگر فهمیدی بگو آنها چه کسایی هستند که ما آنهارا وسیله قراردادیم در صورتی که خودشان بدنبال وسیله هستند
اگر به یک بچه دبستانی اینطور گفته بودم حتما می فهمید "

يك روز پيش

"
نقل قول:
خودت را به آن راه نزن تو گیج و خنگ نیستی که نفهمی من چه می گویم . اتفاقا بسیار زیرک هستی و من بارها به تو گفته ام ای وهابی کلک ! ! ! !
معنی آیه آنی نیست که تو ترجمه کردی تو تفسیر به رای کردی ! ! ! ! !
أُولَٰئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا
کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان وسیله‌ای (برای تقرب) به پروردگارشان می‌جویند، وسیله‌ای هر چه نزدیکتر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!

فرعون ، سنگ ، ستارگان ، ماه ، خورشید ، درب ، دیوار و مجسمه و ... اینها همه بت بوده اند و هستند و هیچ ارزشی از دید هیچ دینی نداشته اند و ندارند و نخواند داشت .
تو بر این باور استوار هستی و پدرانت این را در گوش تو خوانده اند که رسول الله بت است و این تفکری کاملا اشتباه و کفر آمیز است در صورتی حرف تو درست می شود که رسول الله را بت بدانی ! ! ! !
یکبار شرف داشته باش و پاسخ بده ! ! !
آیا رسول الله را بت میدانی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

همه وسیله ای برای تقرب به خداوند متعال می جویند چه وسیله ای بهتر از رسول الله ؟ ؟ ؟ ؟
اگر موجود است نام ببر .

قبلا هم به تو گفته بودم :
أُولَٰئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا
کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان وسیله‌ای (برای تقرب) به پروردگارشان می‌جویند، وسیله‌ای هر چه نزدیکتر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!

نمی دونم تو چرا کلا فهمتو تعطیل کردی یا شاید دوست نداری بفهمی و خودتو به کوچه علی چپ زدی .

سوال من خیلی ساده بود و اصلا حرفی درباره پیامبر نزدم .
اگر کسی می تواند ایشان را بفهماند که سوال چیست بیاید و بگوید من که حریف فهم ایشان نشدم .

شما اصلا با پیامبر و اولی الامر کاری نداشته باش بگو آنها چه کسایی بودند ؟
این که سخن من نیست که می گویی تفسیر به رای می کنی خودت آیه را بخوان و جواب بده با اینکه میدانم باز توان جواب دادن نداری در اصل به گفته خداوند که می فرمایند

أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَتَكُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ يَعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ يَسْمَعُونَ بِهَا فَإِنَّهَا لَا تَعْمَى الْأَبْصَارُ وَلَكِنْ تَعْمَى الْقُلُوبُ الَّتِي فِي الصُّدُورِ ﴿۴۶﴾حج
آيا در زمين گردش نكرده‏ اند تا دلهايى داشته باشند كه با آن بينديشند يا گوشهايى كه با آن بشنوند در حقيقت چشمها كور نيست ليكن دلهايى كه در سينه‏ هاست كور است (۴۶)
ترجمه فولادوند

وَمَثَلُ الَّذِينَ كَفَرُوا كَمَثَلِ الَّذِي يَنْعِقُ بِمَا لَا يَسْمَعُ إِلَّا دُعَاءً وَنِدَاءً صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَعْقِلُونَ ﴿۱۷۱﴾
و مثل [دعوت‏ كننده] كافران چون مثل كسى است كه حيوانى را كه جز صدا و ندايى [مبهم چيزى] نمى ‏شنود بانگ مى‏ زند [آرى] كرند لالند كورند [و] درنمى‏ يابند (۱۷۱) "

2 روز پيش

" أُولَئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا ﴿۵۷﴾
آن كسانى را كه ايشان مى‏ خوانند [خود] به سوى پروردگارشان تقرب مى ‏جويند [تا بدانند] كدام يك از آنها [به او] نزديكترند و به رحمت وى اميدوارند و از عذابش مى‏ ترسند چرا كه عذاب پروردگارت همواره در خور پرهيز است (۵۷)

آیا مردم سنگ و چوب و درخت وماه وستارگان را می خواندند ؟

اگر مردم سنگ و چوب ودرخت و ماه وستارگان را می خواندند وازآنها بت ساخته بودند این بتان چگونه بدنبال وسیله بودند برای تقرب به خداوند ؟
آیا مردم بدنبال خواندن فرعون و امثال او بودند ؟

ولی این هم که نمی شود چون خود فرعون ادعای خدایی داشت

پس سنگ و چوب و درخت و ماه و ستارگان و فرعون نمی تواند آنهایی باشند که مردمان آنهارا می خواندند .
پس آنها چه کسایی بودند که هم به خداوند ایمان داشتند و هم امید به رحمت خداوند داشتند و از عذاب خداوند هم می ترسیدند و به همین خاطر بدنبال وسیله ای بودند که آنهارا به خداوند نزدیک کنند ؟ "

3 روز پيش

کنجکاو1 به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
" أُولَئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا ﴿۵۷﴾
آن كسانى را كه ايشان مى‏ خوانند [خود] به سوى پروردگارشان تقرب مى ‏جويند [تا بدانند] كدام يك از آنها [به او] نزديكترند و به رحمت وى اميدوارند و از عذابش مى‏ ترسند چرا كه عذاب پروردگارت همواره در خور پرهيز است (۵۷)

آیا مردم سنگ و چوب و درخت وماه وستارگان را می خواندند ؟

اگر مردم سنگ و چوب ودرخت و ماه وستارگان را می خواندند وازآنها بت ساخته بودند این بتان چگونه بدنبال وسیله بودند برای تقرب به خداوند ؟
آیا مردم بدنبال خواندن فرعون و امثال او بودند ؟

ولی این هم که نمی شود چون خود فرعون ادعای خدایی داشت

پس سنگ و چوب و درخت و ماه و ستارگان و فرعون نمی تواند آنهایی باشند که مردمان آنهارا می خواندند .
پس آنها چه کسایی بودند که هم به خداوند ایمان داشتند و هم امید به رحمت خداوند داشتند و از عذاب خداوند هم می ترسیدند و به همین خاطر بدنبال وسیله ای بودند که آنهارا به خداوند نزدیک کنند ؟ "

3 روز پيش

"
نقل قول:
بجای شکلک دراوردن درباره سحنان آن روحانی نظر خودت را بگو البته این روحانی حرف دل شما را می زند .

این روحانی دیگر خیال خودش را راحت کرد و گفت قرآن کلام نبی است نه کلام خداوند "

3 روز پيش

کنجکاو1 به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
[/COLOR]أُولَئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا ﴿۵۷﴾

جناب علوی حالا من یک سوال ساده از شما می پرسم .

آیه می گوید آن کسایی را که ایشان می خوانند خود بسوی خداوند وسیله می جویند .

آنها چه کسایی بودند ؟

نقل قول:
کنجکاو بحث رو عوض نکن .
در تاپیک انکار شرک پست شماره https://iranclubs.org/forums/showpos...postcount=2320 جوابت داده شده .
شما جواب گوی سوالات باش .
بازهم به بن بست خوردی ؟
من کجا گفتم رسول الله یا اولی الامر ؟

اگر می توانی درست جواب بده منظور آیه چه کسایی هستند ؟ "

3 روز پيش

" [/COLOR]أُولَئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا ﴿۵۷﴾

جناب علوی حالا من یک سوال ساده از شما می پرسم .

آیه می گوید آن کسایی را که ایشان می خوانند خود بسوی خداوند وسیله می جویند .

آنها چه کسایی بودند ؟ "

4 روز پيش

" قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلَا يَمْلِكُونَ كَشْفَ الضُّرِّ عَنْكُمْ وَلَا تَحْوِيلًا ﴿۵۶﴾
بگو كسانى را كه به جاى او [معبود خود] پنداشتيد بخوانيد [آنها] نه اختيارى دارند كه از شما دفع زيان كنند و نه [آنكه بلايى را از شما] بگردانند (۵۶)
أُولَئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا ﴿۵۷﴾

آن کسایی را که ایشان می خوانند و آنهارا وسیله قراردادند چه کسایی هستند که خودشان هم بدنبال وسیله هستند برای تقرب جستن به خداوند ؟

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُوا فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿۳۵﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد از خدا پروا كنيد و به او [توسل و] تقرب جوييد و در راهش جهاد كنيد باشد كه رستگار شويد (۳۵) "

4 روز پيش

" https://www.youtube.com/watch?v=eju3Xv3bUPc

وَإِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ وَإِذَا ذُكِرَ الَّذِينَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ يَسْتَبْشِرُونَ ﴿۴۵﴾و چون خدا به تنهايى ياد شود دلهاى كسانى كه به آخرت ايمان ندارند منزجر مى‏ گردد و چون كسانى غير از او ياد شوند بناگاه آنان شادمانى مى كنند (۴۵)

چرا از بردن نام الله منزجر می گردند ؟ "

5 روز پيش

" إِنَّمَا يَأْمُرُكُمْ بِالسُّوءِ وَالْفَحْشَاءِ وَأَنْ تَقُولُوا عَلَى اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ ﴿۱۶۹﴾بقره
او شما را فقط به بديها و انحرافات فرمان مي‏دهد (و نيز دستور مي‏دهد) آنچه را كه نمي‏دانيد به خدا نسبت دهيد. (۱۶۹)

وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ اتَّبِعُوا مَا أَنْزَلَ اللَّهُ قَالُوا بَلْ نَتَّبِعُ مَا أَلْفَيْنَا عَلَيْهِ آبَاءَنَا أَوَلَوْ كَانَ آبَاؤُهُمْ لَا يَعْقِلُونَ شَيْئًا وَلَا يَهْتَدُونَ ﴿۱۷۰﴾
و چون به آنان گفته شود از آنچه خدا نازل كرده است پيروى كنيد مى‏ گويند نه بلكه از چيزى كه پدران خود را بر آن يافته‏ ايم پيروى مى ‏كنيم آيا هر چند پدرانشان چيزى را درك نمیکرده و به راه صواب نمى ‏رفته‏ اند [باز هم در خور پيروى هستند] (۱۷۰)
وَمَثَلُ الَّذِينَ كَفَرُوا كَمَثَلِ الَّذِي يَنْعِقُ بِمَا لَا يَسْمَعُ إِلَّا دُعَاءً وَنِدَاءً صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَعْقِلُونَ ﴿۱۷۱﴾
و مثل [دعوت‏ كننده] كافران چون مثل كسى است كه حيوانى را كه جز صدا و ندايى [مبهم چيزى] نمى ‏شنود بانگ مى‏ زند [آرى] كرند لالند كورند [و] درنمى‏ يابند (۱۷۱)

همانگونه که خداوند می فرمایند وقتی به آنها گفته می شود از ما انز الله پیروی کنید با بهانه آوردن ما انز ل الله را نادیده می گیرند واز چیزی پیروی می کنند که پدرانشان پیروی می کردندو اعمالی که آنها انجام می دادند

آیا حتی اگر باورهای پدران مخالف ماانزا الله و اشتباه باشد و به بهانه اینکه رجوع به آیات الهی شرک است ، از پیروی به ما انز ل الله سرباززد ؟ "

5 روز پيش

"
نقل قول:
کجای قرآن گفته شده قرآن در انحصار کسی نیست و خداوند برای دینش وارث قرار نداده است ؟ ؟ ؟ ؟
آیه آن را نشان دهید ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

در صورتی قرآن در انحصار کسی نیست که بگوییم قرآن از دین جدا باشد ( قرآن جز دین است این اعتقاد من نیست نری مثل قبل با شرف بازی در بیاوری و بقیه حرفم را نگذاری و ... ) وقتی دین خداوند و قرآن یکی است خداوند خودش فرموده برای دین وارث قرار داده و دین خداوند وارث آن شخصی است که خداوند آنها را وارث قرار داده .
حرف شما که میگویید به آن شخص معتقد هستید حرفی از روی لج و حرفی از روی تعصب کورکورانه است و اشخاصی حالا پدرانت یا هرکسی که به تو دیکته کرده اند خوب تو را توجیه نکرده و گفته آنها فقط برای پرورش ماشین کشتار و قتل است تربیت داعش و امثالهم . دقیقا به این گونه است که می گویند یک کتاب را بخوان ( دقیقا حرف عمر که گفت حسبنا کتاب الله ) فکرت را بسته نگه دار در لاک خودت بمان آنها چون در این لاک نیستند و آن صاحب تفکر را پروار نمیکنند و زیر و بالای اعتقاد آنها را درآوردند و لجن بودن آن را ثابت کردند آنها می شوند مشرک و ملعون و بت پرست و .... و امثالهم .
شما دقیقا دارید تهمت میزنید و دیگر میدانید خداوند چه نظری بهع تهمت زنندگان دارد .
معنی کلمه اعتقاد به شرح ذیل است :
ایقان، ایمان، باور، عقیده، گروش، وثوق، یقین، باور، پای بندی، گرایش
من به آن اشخاص اعتقاد دارم که در آن جایگاهی است که خداوند متعال قرار داده نه اینکه آنها را در جایگاه خداوند متعال قرار بدهم منم اعتقاد دارم که خداوند متعال تنها معبود و خالق من است بجز خداوند متعال هیچ کس را لایق پرستش نمی بینم و ...
همینطور اعتقاد دارم که حضرت محمد پیامبر ایشان است یعنی بر این باور هستم و به این عقیده هستم که خداوند پیامبر را برای من فرستاده تا از او اطاعت کنم و راه پرستش خداوند را از او یاد بگیرم مثلا اگر بخواهم بدانم مبتلات روزه چیست از او سوال کنم و مثلا شما در گل گیر نکنم و ...
حضرت امیرالمومنین علی را بر این باور میدانم که وارثی است خداوند او را بعد از رسول الله قرار داده و ...
جناب حمزه را فردی میدانم که تمام جان خودت را برای دفاع از پیامبری که خداوند فرستاده و اطاعت از آن پیامبر برابر اطاعت خداوند است فدا کرده و در این راه شهید شده و ...

من بر این باور هستم که آن 12 نفر بر همه برتری دارند چون در آیه مباهله نفسشان با نفس پیامبر یکی قرار داده شده و آیه تطهیر آنها را پاک کرده و آیه دیگر قرآن آنها را به اذن خداوند متعال امام قرار داده و در قیامت از همه از امامشان سوال می شود و ...
تمام اعتقاد بنده از قرآن گرفته شده منتهی مثل شما دگم به و بدون تفکر قرآن نخواندم و نخواهم خواند
در باره این موضوعات قبلا گفتگو شده شما دلایل خودرا گفتید من هم دلایل خودرا گفتم کسایی که بدنبال حقیقت هستند خودشان می توانند تشخیص بدهند کدام دلایل بر طبق آیات قرآن بوده
.
[QUOTE]
نقل قول:
[SIZE="5"]إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِنْدَ اللَّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لَا يَعْقِلُونَ
بدترین جنبندگان نزد خدا، افراد کر و لالی هستند که اندیشه نمی‌کنند.

منظر از کر و لال در آیه آن افرادی هستند که خود را برای پذیرش حق کر و لال می کنند تا حق وارد افکارشان نشود .

مسیحیت بحث ما نیست . از فکر مسیحیت بیرون بیا و به منو تو ارتباطی ندارد مخاطب تو منم زور الکی نزن که بحث را منحرف کنی . خیلی سعی داری که بگویی من شبیه به مسیحیان هستم
تو فکر میکنی فرمانروایی خداوند متعال مثل فرمانروایی کوروش و اسکندر مقدونی و چنگیز خان و ... امثالهم است ؟ ؟ ؟ ؟؟ باور کن بر این باور هستی من مطمئنم .
به آیه خوبی اشاره کردید تعقل خود بهترین راه است .
اگر مایل باشی به این آیه بپردازیم که کران و لالان که اندیشه نمی کنند چه کسایی هستند .
شما ایراد گرفتی که مسیحیت ارتباطی به من و تو ندارد .
اگر به آیات قرآن توجه کرده باشی خداوند درباره مسیحیت .یهود قوم ابراهیم .نوح و خیلی اقوام دیگر سخن می گوید آیا قوم پیامبر باید بگوید به ما ارتباطی ندارد ؟
خداوند برای پند گرفتن سرگذشتهایی را بیان کردند که همه انسانها پند بگیرند و ترفندهای شیطان آشنا شوند
بگذار برای فهم آیه که اشاره دارد کر و لال هستند که اندیشه نمی کنند گفتگویی داشته باشیم تا مشخص شود منظور خداوند چه کسایی هستند ؟

دوباره برای فهم موضوع از مسیحیت مثالی میزنم

با بعضی از مسیحیان گفتگو داشتم درباره پسر خدابودن عیسی می دانی جواب آنها چه بود ؟
گفتن یعنی خداوند نمی تواند عیسی را پسر خود قرار دهد و فرزندی داشته باشد ؟
خواست خداوند این بوده که یگانه فرزند خودش را برای بخشش گناهان انسانها بفرستت .
یا باوردارند که عیسی به صلیب کشیده شد که کفاره گناهان انسانها باشد .
یا در باره عیسی می گویند :در توصیف از خود چنین می گوید: "تمام اختیارت آسمان و زمین به من داده شده است"

ویا قوم پیامبر که فرشتگان را دختران خداوند می دانستند و آنهارا شریکان خداوند می دانستند و آنها نیز می گفتند :اگر خدامی خواست نه ما و نه پدرانمان شرک نمی آوردیم .
قوم پیامبر نیز خواست خداوند را علت بر شرک خود می دانستند

شما بگو آیا کار آنها صحیح و عقلانی بود ؟

نظر شما درباره این سخن که می گفتند ( خواست خداوند )چیست ؟
آیا برگرفته از تفکر است یا نه باورهایی است که از پدرانشان به آنها رسیده و باورش کردند ؟ "

5 روز پيش

"
نقل قول:
جناب کنجکاو اگر در گل گیر کرده ای یک روش موجود است بزن دو بگو بیان هولت بدن
أُحِلَّ لَكُمْ لَيْلَةَ الصِّيَامِ الرَّفَثُ إِلَى نِسَائِكُمْ هُنَّ لِبَاسٌ لَكُمْ وَأَنْتُمْ لِبَاسٌ لَهُنَّ عَلِمَ اللَّهُ أَنَّكُمْ كُنْتُمْ تَخْتَانُونَ أَنْفُسَكُمْ فَتَابَ عَلَيْكُمْ وَعَفَا عَنْكُمْ فَالْآنَ بَاشِرُوهُنَّ وَابْتَغُوا مَا كَتَبَ اللَّهُ لَكُمْ وَكُلُوا وَاشْرَبُوا حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَكُمُ الْخَيْطُ الْأَبْيَضُ مِنَ الْخَيْطِ الْأَسْوَدِ مِنَ الْفَجْرِ ثُمَّ أَتِمُّوا الصِّيَامَ إِلَى اللَّيْلِ وَلَا تُبَاشِرُوهُنَّ وَأَنْتُمْ عَاكِفُونَ فِي الْمَسَاجِدِ تِلْكَ حُدُودُ اللَّهِ فَلَا تَقْرَبُوهَا كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللَّهُ آيَاتِهِ لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَّقُونَ ﴿۱۸۷﴾
بقره
آميزش جنسي با همسرانتان در شب روزه داري حلال است، آنها لباس شما هستند و شما لباس آنها. (هر دو زينت يكديگر هستيد و باعث حفظ يكديگر) خداوند مي‏دانست كه شما به خود خيانت مي‏كرديد (و اين كار را كه ممنوع بود بعضا انجام مي‏داديد) پس توبه كرد بر شما و شما را بخشيد. اكنون با آنها آميزش كنيد و آنچه را خدا بر شما مقرر داشته طلب نمائيد. بخوريد و بياشاميد تا رشته سپيد صبح از رشته سياه (شب) براي شما آشكار گردد، سپس روزه را تا شب تكميل كنيد، و در حالي كه در مساجد مشغول اعتكاف هستيد با زنان آميزش نكنيد، اين مرزهاي الهي است، به آن نزديك نشويد، خداوند اين چنين آيات خود را براي مردم روشن مي‏سازد، باشد كه پرهيزگار گردند. (۱۸۷)

این ایراد بنی اسرائیلی تو کی می خواهد تمام شود قبلا که مشکلت نماز بود ولی وقتی دیدی تیرت به سنگ خورد آمدی سراغ روزه ؟
تو بخاطر اینکه قرآن این معجزه الهی را ناچیز وناکافی نشان دهی شروع می کنی ایراد گرفتند

همانطور که خداوند می فرمایند نباید بخوریم و بیاشامیم و درهنگامی که روزه هستیم نباید با زنان آمیزش داشته باشیم این حکم الهی است .

حالا اگر شما چیزهایی به آن اضافه کردید به خودتان ربط دار اگر می گویی خداوند گفته باید دلیلش را ازکتاب خداوند بیاورید "

يه هفته پيش

" يَوْمَ يَجْمَعُ اللَّهُ الرُّسُلَ فَيَقُولُ مَاذَا أُجِبْتُمْ قَالُوا لَا عِلْمَ لَنَا إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۰۹﴾مائده
[ياد كن] روزى را كه خدا پيامبران را گرد مى ‏آورد پس مى‏ فرمايد چه پاسخى به شما داده شد مى‏ گويند ما را هيچ دانشى نيست تويى كه داناى رازهاى نهانى (۱۰۹)

اتَّخَذُوا أَحْبَارَهُمْ وَرُهْبَانَهُمْ أَرْبَابًا مِنْ دُونِ اللَّهِ وَالْمَسِيحَ ابْنَ مَرْيَمَ وَمَا أُمِرُوا إِلَّا لِيَعْبُدُوا إِلَهًا وَاحِدًا لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ سُبْحَانَهُ عَمَّا يُشْرِكُونَ ﴿۳۱﴾
اينان دانشمندان و راهبان خود و مسيح پسر مريم را به جاى خدا به الوهيت گرفتند با آنكه مامور نبودند جز اينكه خدايى يگانه را بپرستند كه هيچ معبودى جز او نيست منزه است او از آنچه [با وى] شريك مى‏ گردانند (۳۱)
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ كَثِيرًا مِنَ الْأَحْبَارِ وَالرُّهْبَانِ لَيَأْكُلُونَ أَمْوَالَ النَّاسِ بِالْبَاطِلِ وَيَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ يَكْنِزُونَ الذَّهَبَ وَالْفِضَّةَ وَلَا يُنْفِقُونَهَا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَبَشِّرْهُمْ بِعَذَابٍ أَلِيمٍ ﴿۳۴﴾
توبه
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد بسيارى از دانشمندان يهود و راهبان اموال مردم را به ناروا مى ‏خورند و [آنان را] از راه خدا باز مى دارند و كسانى كه زر و سيم را گنجينه مى كنند و آن را در راه خدا هزينه نمى كنند ايشان را از عذابى دردناك خبر ده (۳۴)
"

يه هفته پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

خدا قسم خورده چه قسمی که چشم مأبونین زنیم کور باد
[
یعنی اگر کسی هم به دروغ ادعای امامت کند و امامت امام 12 را نکار کند حدیثی که می گوید دشمنان امامت حرامزاده هستند به اوهم تعلق می گیرد یا نه با کمی پارتی بازی از زنیم بودن تبرئه اش می کنند؟ "

يه هفته پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
قبلا هم گفته بودم که اونچه که بنده در ابتدای این تاپیک نوشتم، مربوط به این تاپیک نبود!
مربوط به یک سابقۀ پر از تکرار و پر از تحریف و پر از لجاجت و تعصب شما در این سایت بود که در این تاپیک هم دوباره تکرار شد و بیشتر شبیه به یک جمع بندی است تا پاسخ یک کلام ابتدائی شما.
شما به آیاتی که می آوریم حساس هستید حتی وقتی فقط وفقط آیه ای را می آوریم مخالفت می کنید مشکل شما با آیات قرآن است نه سابقه

مگر جناب حسین نگفتن رجوع به آیا قران شرک است
نقل قول:
جواب واضح است، چون به جای اینکه به خود خداوند مراجعه کنند به آیات قرآن مراجعه کردند، و شرکاء آنها آیات قرآن بودند، آنها خداوند را کافی نمیدانستند و به واسطه‌هایی در کنار خدا باور داشتند که همانا آیات قرآن بود، لذا احتمال نمیدادند که با آیات قرآن که کلام خداوند است میتوانند مشرک شوند.
یا یک دیگر از دوستانتان حرف دلش را زد و گفت ما این قرآن را قبول نداریم و به اندازه پشم گوسفند هم ارزش ندارد
نقل قول:
از این به بعد آوردن ایات قرآن از طرف شما به اندازه ی پشم گوسفند هم ارزش ندارد.
چون ما این قرآن را قبول نداریم همانطور که تورات و انجیل را قبول نداریم .
بروید خدا روزیتان را جای دیگری حواله کند .
خود شماهم قرآن مارا بت توخالی دانستید .
مگر ما چند قرآن داریم که قرآن ما بت تو خالی است ؟
نقل قول:
این نتیجه گیری حاصل تفکری است که قرآن را واقعی، عملیاتی و زنده برای هدایت عالمیان دید،ه اینکه از قرآن یک بت تو خالی بسازند و آن را بپرستند و گاه و بیگاه چیزی که نتوانستند دریافت کنند را حذف و کأن‌لم‌یکن کنند. اعتقاد به تقدس قرآن و هدایبتبخش بودنش یعنی این.
مشگل شما باآیاتی است که قثط در آن خداوند به یگانگی خوانده می شود وآیاتی که بنای شرک رادرهم می کوبد "

يه هفته پيش

"
نقل قول:
وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لَا يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ ﴿۲۱﴾ انعام
و كيست ‏ستمكارتر از آن كس كه بر خدا دروغ بسته يا آيات او را تكذيب نموده بى ترديد ستمكاران رستگار نمى ‏شوند (۲۱)
وَيَوْمَ نَحْشُرُهُمْ جَمِيعًا ثُمَّ نَقُولُ لِلَّذِينَ أَشْرَكُوا أَيْنَ شُرَكَاؤُكُمُ الَّذِينَ كُنْتُمْ تَزْعُمُونَ ﴿۲۲﴾
و [ياد كن] روزى را كه همه آنان را محشور مى ‏كنيم آنگاه به كسانى كه شرك آورده‏ اند مى‏ گوييم كجايند شريكان شما كه [آنها را شريك خدا] مى ‏پنداشتيد (۲۲)
ثُمَّ لَمْ تَكُنْ فِتْنَتُهُمْ إِلَّا أَنْ قَالُوا وَاللَّهِ رَبِّنَا مَا كُنَّا مُشْرِكِينَ ﴿۲۳﴾
آنگاه عذرشان جز اين نيست كه مى‏ گويند به خدا پروردگارمان سوگند كه ما مشرك نبوديم (۲۳)
انْظُرْ كَيْفَ كَذَبُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ﴿۲۴﴾
ببين چگونه به خود دروغ مى‏ گويند و آنچه برمى‏ بافتند از ايشان ياوه شد (۲۴)

چرا کسانی که دردنیا شرک ورزیده بودند در روز قیامت درمحضر خداوند شرک خودرا انکار می کنند ؟
نقل قول:
کسایی که برای خداوند همتایانی قرار می دهند باور ندارند که از منظر خداوند مشرک هستند و برعکس خودرا موحد می دانند وتنها فرقه ره یافته .
چرا؟

اینان دراصل به خداوند اعتقاد دارند و معتقد هستند که خالق آسمانها وزمین تنها خداوند است ولی بزرگترین اشتباهی که باعث می شود از مرز یکتاپرستی خارج شوند و به شرک آلوده شوند این است که خداوند را کافی نمی دانند و براین باورند که واسطه هایی درکنار خداوند باید باشد که شفیع آنها باشند از این رو برای خداوند همتایانی قرار می داهند . حالا چه کسایی صلاحیت دارند که شفیع آنها باشند چه کسی بهتر از خانواده خداوند .
حالا آن کسی که شفیع خودرا از خانواده خداوند انتخاب می کند مثلا فرشتگان را که دختران خداوند می دانند ویا مسیحیت که عیسی را پسر خداوند می دانند آیا هرگز فکرشم می کنند که در زمره مشرکین قرار گرفته اند وازرحمت خداوند دور شده اند ؟
نقل قول:
بی تقوائی و دین فروشی وهابیت و آل سعود و تهمت زدن به سایر مذاهب مسلمان، آن را به جائی رساند که اکنون عملا نوکری کفر و شرک و یهود را می‌کنند و گاو هفت من شیرده شده‌اند. از آن‌ها عبرت بگیرید و این اراجیف خود را متوقف کنید. این فسق متهورانه و بی‌خجالت و بی‌حیا، دین شما را به فساد کشانده و بیشتر از این هم خواهد کشاند.

اعتراف خوبی است، شرک یعنی خدا را ناکافی دانستن، اما هیچ یک از مذاهب اسلامی اعم از شیعه، خدا را ناکافی نمی‌دانند، این تهمت وقیحانه و - پترودلاری - است که رهبران و مفتیان خودفروخته برای کاشتن فتنه در میان مسلمانان به کار می‌برند و عده‌ای غافل آن را تکرار می‌کنند.

این را ما تعیین می‌کنیم که وقتی توسل می‌کنیم یا شفاعت می‌خواهیم، منظورمان چیست و این حق ماست که اعلام کنیم که کاری که می‌کنیم معنایش چیست. این شما نیستید که تعیین می‌کنید که نیت و مقصود ما چیست و وظیفۀ منطقی شما جویا شدن از منظور ماست. اگر یک بدتر از حیوانی در بالای فرقۀ شما و به جای رسول‌الله، نشسته و بر خود این حق را تصور کرده که نیّت مسلمانان را طبق میل خود تعیین حدود کند، او مسئول جهنمی است که شما را می‌فرستد و برای شما به مناسبت این تهمت، یاری‌گری نخواهد بود.

منظور معین ما از توسل یا شفاعت خلاف کفایت و قادر مطلق بودن و یکی بودن خداوند یگانه نیست. و توسل‌جستن یا شفاعت خواستن از بندگان محبوب خدا نوعی از عبادات در درگاه الهی محسوب است. (نقطه!) شما اگر تقوا داشته باشید، نه حق دارید چیزی به مفهوم این نیت بیافزاید نه چیزی از آن کم کنید.

ما از آن‌ها انجام مستقیم کاری را نمی‌خواهیم ما از آن‌ها دعا و خواستن از درگاه الهی را می‌خواهیم، حالا اگر هم از آن‌ها کاری بخواهیم یا ولایت تکوینی برای آن‌ها قائل باشیم، در حدود اختیاراتی است که معترفیم خداوند به آن‌ها داده و هر وقت هم بخواهد می‌گیرد. هم‌چنان‌که خداوند اکنون به شما چشم داده که ببینید یا دست داده تا تایپ کنید! این غائله، و تهمت دروغ صهیونیستی و انگلیسی که در دهان شماست، از اساس صحت ندارد و فقط با پول و سرمایه‌گذاری و تکرار این دروغ بزرگ، بر شما مشتبه شده که اگر چشمان خود را باز کنید، حداقل آخرت خود را نجات می‌دهید! نگوئید که در دنیا به شما کسی نگفت! من گفتم!

حالا جنگ زرگری راه‌انداختند و گفتند آل سعود نیستیم و داعش هستیم یا یک چیز شبیه داعش که (فقط خدا-فقط خدا می‌کند) اما هیچ بوئی از خدا و تقوا و ترس از او را نبرده است ... یا یک فرقۀ خودخواه دیگر با ظاهر اسلامی ... در خدمت یهود و صهیونیسم.

دین آمده است تا امن و امان دنیا و آخرت مردم را تامین کند. اگر بنا باشد عده‌ای داعشی‌مسلک با دین چنین بازی‌هائی به راه بیاندازند و مفتیان بی‌تقوای‌شان عامل تفرقه و سرکوب و پژمردگی جامعه‌های مسلمان بشوند، و اینگونه مجال را برای تسلط کفر باز کنند، این قطعا دین نیست بلکه خود خود شیطان است.
نقل قول:

شما میگویی فلان اشخاص توسل میکنند پس مشرکند
فلان افراد فلان کار را می کنند پس مشرکند
و فلان افراد ...
چون آیه قرآن فرموده برای خداوند شریک در نظر نگیرید و چون فلان کار را میکنید مشرک هستید هر چه گفتید برایتان از قرآنش مثال آوردیم قبول نکردید و همه اش ان قلت کردی و بهانه آوردی .
همین بت پرستان را به اشخاص دیگر ربط دادی در فلان کلیپ چنین گفته شده و کل مذهب X مشرک است و ....
حرف میزنی منتظر نقض آنهم باش تو که کسی نیستی که حرفت وحی باشد .
بگو ببینم در ین مطالب من که شروع تایپیک بود چه توهین به مسلمان شده که جناب صبح چنین آشفته حال شدن وآن را توهین به مسلمانان دانستند ؟ "

يه هفته پيش

"
نقل قول:
دقیقا آیه میفرمایند
ثُمَّ أَوْرَثْنَا الْكِتَابَ الَّذِينَ اصْطَفَيْنَا مِنْ عِبَادِنَا ۖ فَمِنْهُمْ ظَالِمٌ لِنَفْسِهِ وَمِنْهُمْ مُقْتَصِدٌ وَمِنْهُمْ سَابِقٌ بِالْخَيْرَاتِ بِإِذْنِ اللَّهِ ۚ ذَٰلِكَ هُوَ الْفَضْلُ الْكَبِيرُ
سپس این کتاب (آسمانی) را به گروهی از بندگان برگزیده خود به میراث دادیم؛ (امّا) از میان آنها عده‌ای بر خود ستم کردند، و عده‌ای میانه رو بودند، و گروهی به اذن خدا در نیکیها (از همه) پیشی گرفتند، و این، همان فضیلت بزرگ است!

آنهایی که به اذن خدا در نیکیها (از همه) پیشی گرفتند آنها 12 امام هستند که خداوند برای ما آنها را قرار داده است .
در اصحاب پیامبر عده ای با قتل دخترش به خودشان ظلم کرده اند و خداوند چوب تیزی برایشان در قیامت و جهنم تراشیده است . حتی در خاندان پیامبر هم اشخاصی بوده اند که بر خود ستم کرده اند و خداوند قلوب آنها را از ایمان ساقط کرد و ...
عده ای هم میانه رو بوده اند و داستانش باعث انحراف در بحث میشود .
ما دقیقا دنباله رو آن دسته از افراد هستیم که به اذن خدا در نیکیها (از همه) پیشی گرفتند و در روز مباهله نفسشان با نفس پیامبر در آیه قرآن یکی دانسته شده .
من نمی خواهم چیزی را به قرآن بچسبانم قرآن کتاب برهان و عقل است آیه قرآن فقط برای خواندن نیست خود خداوند دستور به تفکر و گشتن در زمین داده است . این دستور الکی نیست گشتن برای تفریح نیست برای پیدا کردن حق و حقیقت است تفکر ام برای این کار است .
آیه می گوید قرآن در انحصار کسی نیست و ارث شخص خاصی نیست
یه عده از آنها که کتاب بهشون ارث رسیده به خود ستم کردن یه عده دیگر میانه رو بودن و یه عده درنیکی پیشی گرفتن ، نه اینکه بگوید کتاب فقط درانحصار آنهاست .
بگفته شما فقط 12 نفر از همه پیشی گرفتن پس بقیه چه میشود .
مثلا آنهایی که شما به آنها مغتقدید مثل حمزه . عمار ویاسر . دختر پیامبر فرزندان علی مثل ابوالفضل و...جز کدوم دسته هستند ؟

واقعا اگر اهل تفکر بودی و به دنبال واقعیت بودی اینگونه درباره آیه سخن نمی گفتی .
تو فقط بدنبال اثبات عقیده ای هستی که به تو گفته اند

نقل قول:
چرا با آن 12 نفر دشمنی داری و با فرزندان کسی که قرآن را به تو داده دشمنی ؟ ؟ ؟ ؟
آیا چون به آیاتی اشاره کردم می شود دشمنی ؟

آیا شما دشمن عیسی هستی یا نه ؟
از منظر یه مسیحی اگر بگویی عیسی نه پسر خداست نه خود خدا می شوی دشمن عیسی

آیا چون گفتم تنها خداوند است که فرمانروای هستی است و در فرمانروایش شریک ندارد .
می شوم دشمن 12 امام ؟

مطمعن باشد در آن دنیا علی دشمن تو خواهد بود نه من "

يه هفته پيش

"
نقل قول:
به به بسیار زیبا چه جوابی
تمام مبتلات روزه اینجا در این آیات نوشته شده است .
باریکلا استفاده کردیم ! ! ! ! !

بازهم می گویم در این زمینه لال هستی ! ! ! ! فقط لب و دهنی ( دین من اسلام است ) ! ! !! ! !
هر موقعه خواستی قسم بخوری به امامانت سوگند بخور .

گفتم شما فقط سوال می کنی و از جواب دادن خبری نیست
اول درباره نماز سوال پرسیدی و بعداز شنیدن جوابهای من نگفتی به جوابت رسیدی یانه دوباره رفتی سراغ سوال بعدی اول بگو به جوابت رسیدی یانه چون منهم سوالاتی از نماز شما داشتم که بی پاسخ مانده "

يه هفته پيش

"
نقل قول:
یعنی بعد از فرعون پیشوایان و وارثان دین دیگر نیامدند ؟ ؟ ؟
مگر خداوند متعال کتاب دین خودش را برای صالحان دین به ارث نگذاشته است ؟؟
ثُمَّ أَوْرَثْنَا الْكِتَابَ الَّذِينَ اصْطَفَيْنَا مِنْ عِبَادِنَا ۖ فَمِنْهُمْ ظَالِمٌ لِنَفْسِهِ وَمِنْهُمْ مُقْتَصِدٌ وَمِنْهُمْ سَابِقٌ بِالْخَيْرَاتِ بِإِذْنِ اللَّهِ ۚ ذَٰلِكَ هُوَ الْفَضْلُ الْكَبِيرُ
سپس این کتاب (آسمانی) را به گروهی از بندگان برگزیده خود به میراث دادیم؛ (امّا) از میان آنها عده‌ای بر خود ستم کردند، و عده‌ای میانه رو بودند، و گروهی به اذن خدا در نیکیها (از همه) پیشی گرفتند، و این، همان فضیلت بزرگ است!
همان برترین کیا بودن ؟ همان کسانی که در روز مباهله با رسول الله بودن همان کسی که ده گفته قرآن بهترین افراد است
إِنْ تَتُوبَا إِلَى اللَّهِ فَقَدْ صَغَتْ قُلُوبُكُمَا ۖ وَإِنْ تَظَاهَرَا عَلَيْهِ فَإِنَّ اللَّهَ هُوَ مَوْلَاهُ وَجِبْرِيلُ وَصَالِحُ الْمُؤْمِنِينَ ۖ وَالْمَلَائِكَةُ بَعْدَ ذَٰلِكَ ظَهِيرٌ
قطعا آن اشخاص همسران نبوده اند و آن صالح مومنین (آن شخص کاملا مشخص است و تمام علما شیعه و سنی به اتفاق یک شخص را نام می برند و شما در حد آنها نیستی ) یک شخص خاص بوده است و خداوند بهترین مومنان را وارث آن کتاب می کند .
به نظر شما چرا خداوند یک وارث قرار میدهد آن برای وقتی است که یک نفر از شما میپرسد مبتلات روزه چیست و شما مثل خر در گل نمی مانید ! ! ! !

کنجکاو تو اصلا معنی تحریف رو نمیدونی تحریف به معنای تبدیل، تغییر، دگرگون سازی است کجا من پایه قرآن را تغییر دادم یا مثل تو تفسیر به رای کرده ام ؟ ؟ ؟ ؟
یکم انصاف داشته باش بخداوندی خدا کرونا نمی گیری

بنده عرض کردم :

جمله بندی قشنگ مشخص است که اگر قرآن را از دین خداوند متعال جدا بدانی با چند علامت تعجب آیه ای موجود نیست و شما آنقدر باشرف و با وجدان هستی که بقیه حرف من را نیاوردی و فقط یک تکه برای اینکه حرفی زده باشی را آوردی .
اگر دین قرآن است پس چرا دین نزد خداوند اسلام است ؟؟ ؟؟ ؟؟
اگر گفته شده دین نزد خداوند قرآن است شما باید آیه ای بیاوری که نوشته باشد قرآن نزد خداوند دین است یا شبیه به آن فقط توجه داشته باش آسمان ریسمان به هم نبافی ! ! ! ! !
این حرف یعنی قرآن جز دین است و جدایی ناپذیر دیگر از شما بعید است این حرکات را برای اثبات حرفتان انجام دهید .

وقتی می گویم به زور می خواهید غقیده خودتان را به آیه قالب کنید بی خود نمی گویم .
به آیه ای که به آن استناد کردی توجه کردی ؟
خداوند می فرمایند :
از میان آنها عده‌ای بر خود ستم کردند، و عده‌ای میانه رو بودند، و گروهی به اذن خدا در نیکیها (از همه) پیشی گرفتند

اگر منظور وارثان همان 12 امام شما باشد بر طبق آیه از میان آنها بعضیها به خود ستم کردند و بعضیها هم میانه رو بودند و درآخر گروهی به اذن خداوند درنیکیها پیشی گرفتند

بگو از این 12 نفر کدامشان به خود ستم کردند ؟ "

يه هفته پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:23PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه