بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم وفرجنا بهم والعن واهلک من عاداهم من الاولین والاخرین من الجن والانس اجمعین آمین یا رب العالمین

یا علی

مَنْ كُنْتُ مَوْلاه فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاه

فرو بردن خشم

روزى حضرت زين العابدين عليه السّلام در جمع عدّه اى از دوستان و ياران خود نشسته بود، كه يكى از خويشان آن حضرت، به نام حسن بن حسن وارد شد. و چون نزديك حضرت قرار گرفت، زبان به دشنام و بدگويى به آن حضرت باز كرد؛ و امام عليه السّلام سكوت نمود و هيچ عكس العملى در مقابل آن مرد بى خِرَد نشان نداد. تا آن كه آن مرد بد زبان آنچه خواست به حضرت گفت و سپس از مجلس بيرون رفت. آن گاه، امام سجّاد عليه السّلام به حاضرين در جلسه خطاب نمود و فرمود: دوست دارم هر كه مايل باشد با يكديگر نزد آن مرد برويم تا پاسخ مرا در مقابل بد رفتارى او بشنود. افراد گفتند: يابن رسول اللّه! ما همگى دوست داريم كه همراه شما باشيم و آنچه لازم باشد به او بگوييم و از شما حمايت كنيم. سپس حضرت كفش هاى خود را پوشيد و به همراه دوستان خود حركت كرد و آن ها را با اين آيه شريفه قرآن نصيحت نمود: ((والكاظمين الغيظ والعافين عن النّاس واللّه يحبّ المحسنين )) و با اين سخن دلنشين، همراهان فهميدند كه حضرت با آن مرد برخورد خوبى خواهد داشت. وقتى به منزل آن مرد رسيدند، حضرت يكى از همراهان را صدا كرد و فرمود: به او بگوئيد كه علىّ بن الحسين علیه السلام آمده است. چون مرد بد زبان شنيد كه آن حضرت درب منزل او آمده است، با خود گفت: او آمده است تا تلافى كند و جسارت هاى مرا پاسخ گويد. پس هنگامى كه آن مرد درب خانه را گشود و از خانه خارج گشت، حضرت به او فرمود: اى برادر! تو نزد من آمدى و به من نسبت هائى دادى و چنين و چنان گفتى، اگر آنچه را كه به من نسبت دادى در من وجود دارد، پس از خداوند متعال مى خواهم كه مرا بيامرزد. و اگر آنچه را كه گفتى، در من نيست و تهمت بوده باشد از خداوند مى خواهم كه تو را بيامرزد. چون آن مرد چنين اخلاق حسنه اى را از امام زين العابدين عليه السّلام مشاهده كرد، حضرت را در آغوش گرفته و بوسيد و ضمن عذرخواهى، گفت : اى سرورم ! آنچه را كه به شما گفتم، تهمت بود ومن خود سزاوار آن حرف ها هستم، مرا ببخش.

ارشاد شيخ مفيد؛ صفحه ۱۴۵؛
اعيان الشّيعة؛ جلد ۱، صفحه ۴۳۳.
"

4 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم وفرجنا بهم والعن واهلک من عاداهم من الاولین والاخرین من الجن والانس اجمعین آمین یا رب العالمین

یا علی

فرو بردن خشم

روزى حضرت زين العابدين عليه السّلام در جمع عدّه اى از دوستان و ياران خود نشسته بود، كه يكى از خويشان آن حضرت، به نام حسن بن حسن وارد شد. و چون نزديك حضرت قرار گرفت، زبان به دشنام و بدگويى به آن حضرت باز كرد؛ و امام عليه السّلام سكوت نمود و هيچ عكس العملى در مقابل آن مرد بى خِرَد نشان نداد. تا آن كه آن مرد بد زبان آنچه خواست به حضرت گفت و سپس از مجلس بيرون رفت. آن گاه، امام سجّاد عليه السّلام به حاضرين در جلسه خطاب نمود و فرمود: دوست دارم هر كه مايل باشد با يكديگر نزد آن مرد برويم تا پاسخ مرا در مقابل بد رفتارى او بشنود. افراد گفتند: يابن رسول اللّه! ما همگى دوست داريم كه همراه شما باشيم و آنچه لازم باشد به او بگوييم و از شما حمايت كنيم. سپس حضرت كفش هاى خود را پوشيد و به همراه دوستان خود حركت كرد و آن ها را با اين آيه شريفه قرآن نصيحت نمود: ((والكاظمين الغيظ والعافين عن النّاس واللّه يحبّ المحسنين )) و با اين سخن دلنشين، همراهان فهميدند كه حضرت با آن مرد برخورد خوبى خواهد داشت. وقتى به منزل آن مرد رسيدند، حضرت يكى از همراهان را صدا كرد و فرمود: به او بگوئيد كه علىّ بن الحسين علیه السلام آمده است. چون مرد بد زبان شنيد كه آن حضرت درب منزل او آمده است، با خود گفت: او آمده است تا تلافى كند و جسارت هاى مرا پاسخ گويد. پس هنگامى كه آن مرد درب خانه را گشود و از خانه خارج گشت، حضرت به او فرمود: اى برادر! تو نزد من آمدى و به من نسبت هائى دادى و چنين و چنان گفتى، اگر آنچه را كه به من نسبت دادى در من وجود دارد، پس از خداوند متعال مى خواهم كه مرا بيامرزد. و اگر آنچه را كه گفتى، در من نيست و تهمت بوده باشد از خداوند مى خواهم كه تو را بيامرزد. چون آن مرد چنين اخلاق حسنه اى را از امام زين العابدين عليه السّلام مشاهده كرد، حضرت را در آغوش گرفته و بوسيد و ضمن عذرخواهى، گفت : اى سرورم ! آنچه را كه به شما گفتم، تهمت بود ومن خود سزاوار آن حرف ها هستم، مرا ببخش.

"

6 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار میلاد با سعادت سیدالساجدین وزین العابدین علی بن الحسین علیهما سلام الله تهنیت پاسخ داد.
"

فرو بردن خشم

"

8 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
اگر راست می گویی فقط یکی از این پدر کشتگی های من را بیاور

واگر نیاوری مشخص میشود کافری هستی که بقول خداوند فقط می خواهی حرف لغو در آیات قرآن بیندازی

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1;2379014
[SIZE=5
نوشته شده است
إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.[/SIZE]

کدام حرامزاده ناصبی مابون زنیم یهودی اینطور معنا کرده

هر چه میاوری پدر کشتگی با خدا ورسول خداست "

41 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار علت پدر کشته گی غانت کنجکاو وهابیت با الله ورسول الله صلی الله علیه واله وسلم چیست؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:

واگر نیاوری مشخص میشود کافری هستی که بقول خداوند فقط می خواهی حرف لغو در آیات قرآن بیندازی

نقل قول:
[SIZE=5
نوشته شده است
إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.[/SIZE]

هر چه میاوری پدر کشتگی با خدا ورسول خداست
"

45 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:

نقل قول:
[SIZE=5
نوشته شده است

هر چه میاوری پدر کشتگی با خدا ورسول خداست "

46 دقيقه پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
کدوم یهودی اینطور ترجمه کرده در حال رکوع را
هیچکس !!
قضیه کاسبی با دین خداوند است "

2 ساعت پيش

"
نقل قول:
من خواستم در باره آیه گفتگو کنیم که به نتیجه برسیم اما مثل اینکه فقط معنی آیه برای شما مهم است اما این را خوب می دانم که چنین نیست

ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ ﴿۵۶﴾
و هر كس خدا و پيامبر او و كسانى را كه ايمان آورده‏ اند ولى خود بداند [پيروز است چرا كه] حزب خدا همان پيروزمندانند (۵۶)
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الَّذِينَ اتَّخَذُوا دِينَكُمْ هُزُوًا وَلَعِبًا مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَالْكُفَّارَ أَوْلِيَاءَ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ ﴿۵۷﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد كسانى را كه دين شما را به ريشخند و بازى گرفته‏ اند [چه] از كسانى كه پيش از شما به آنان كتاب داده شده و [چه از] كافران دوستان [خود] مگيريد و اگر ايمان داريد از خدا پروا داريد (۵۷)
وَإِذَا نَادَيْتُمْ إِلَى الصَّلَاةِ اتَّخَذُوهَا هُزُوًا وَلَعِبًا ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَا يَعْقِلُونَ ﴿۵۸
و هنگامى كه به نماز مى‏ خوانيد آن را به مسخره و بازى مى‏ گيرند زيرا آنان مردمى‏ اند كه نمى‏ انديشند (۵۸)
تو از خداوند متعال خجالت نمیکشی که قرآن را اینگونه به رای خود ترجمه میکنی ؟
تمام ترجمه ها بر اساس میل شخصی میباشد رسول الله فرمودند :
«مَنْ فَسَّرَ الْقُرْآنَ بِرَأْیِهِ فَلْیَتَبَوَّا مقْعَدَهُ مِنَ النّار»؛ (هرکس قرآن را به رأى خویش تفسیر کند، براى خود جایى در آتش دوزخ انتخاب کرده است)
الحمدالله که پیرو و مطیع رسول الله هستم نه توهمات شخصی و وهابی !
هیمن است توهم موحد بودن دست بردن در معانی قرآن و آن را تفسیر به رای کردن دقیقا وهابیت !!!

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ
ولىّ شما، تنها خدا و پيامبر اوست و كسانى كه ايمان آورده‌اند، همان كسانى كه نماز برپا مى‌دارند و در حال ركوع زكات مى‌دهند. "

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار میلاد با سعادت سیدالساجدین وزین العابدین علی بن الحسین علیهما سلام الله تهنیت پاسخ داد.
"
السلام علیک یا سید الساجدین

مرحوم علامه مجلسی زیارت شریفی را به نقل از مرحوم سید بن طاووس برای حضرت سجّاد علیه السلام نقل می کند که خواندن این زیارت، به نیابت از مولایمان حضرت مهدی علیه السلام در روز میلاد حضرت سجّاد علیه السلام توصیه می‌شود:

السَّلَامُ عَلَى زَيْنِ الْعَابِدِينَ وَ قُرَّةِ عَيْنِ النَّاظِرِينَ، عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ، الْإِمَامِ الْمَرْضِيِّ وَ ابْنِ الْأَئِمَّةِ الْمَرْضِيِّينَ. السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا سَيِّدِي وَ مَوْلَايَ وَ رَحْمَةُاللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى إِمَامِ الْعَدْلِ الْأَمِينِ، عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ، إِمَامِ الْمُتَّقِينَ، وَ وَلِيِّ الْمُؤْمِنِينَ، وَ وَصِيِّ الْوَصِيِّينَ، وَ خَازِنِ وَصَايَا الْمُرْسَلِينَ، وَ وَارِثِ عِلْمِ النَّبِيِّينَ، وَ حُجَّةِ اللَّهِ الْعُلْيَا، وَ مَثَلِ اللَّهِ الْأَعْلَى وَ كَلِمَتِهِ الْوُثْقَى.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، وَ اخْصُصْهُ بَيْنَ أَوْلِيَائِكَ مِنْ شَرَائِفِ صَلَوَاتِكَ وَ كَرَائِمِ تَحِيَّاتِكَ. فَقَدْ نَاصَحَ فِي عِبَادِكَ، وَ نَصَحَ فِي عِبَادَتِكَ وَ نَصَحَ فِي طَاعَتِكَ، وَ سَارَعَ فِي رِضْوَانِكَ، وَ انْتَصَبَ لِأَعْدَائِكَ، وَ بَشَّرَ أَوْلِيَاءَكَ بِالْعَظِيمِ مِنْ جَزَائِكَ، وَ عَبَدَكَ حَقَّ عِبَادَتِكَ، وَ أَطَاعَكَ حَقَّ طَاعَتِكَ، وَ قَضَى مَا كَانَ عَلَيْهِ فِي دَوْلَتِهِ حَتَّى انْقَضَتْ دَوْلَتُهُ، وَ فَنِيَتْ مُدَّتُهُ، وَ أَزِفَتْ مَنِيَّتُهُ، وَ كَانَ رَءُوفاً بِشِيعَتِهِ، رَحِيماً بِرَعِيَّتِهِ، مَفْزَعاً لِأَهْلِ الْهُدَى، وَ مُنْقِذاً لَهُمْ مِنْ جَمِيعِ الرَّدَى، وَ دَلِيلاً لِأَهْلِ الْإِسْلَامِ عَلَى الْحَلَالِ وَ الْحَرَامِ، وَ عِمَادَ الدِّينِ، وَ مَنَارَ الْمُسْلِمِينَ، وَ حُجَّةَ اللَّهِ عَلَى الْعَالَمِينَ‏.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، وَ أَبْلِغْهُ مِنَّا التَّحِيَّةَ وَ ارْدُدْ عَلَيْنَا مِنْهُ التَّحِيَّةَ وَ السَّلَامَ، وَ السَّلَامُ عَلَيْهِ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ.

بحار الأنوار، ج ‏۱۰۲، ص ۲۲۲-۲۲۳

"

4 ساعت پيش

mosafer8 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
" علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت در صفحه شخصی خود درباره هویت و تخصص افراد اعزامی به ایران در قالب گروه پزشکان بدون مرز گفت:

در گروه اعزامی، هیچ متخصص عفونی یا مرتبط با کرونا حضور نداشت.یک پزشک اورژانس و میزان کمی تجهیزات مصرفی که تولید داخل هم دارد.
داروی خاص و تحریمی هم نبوده که به کاهش اثرات تحریم کمک کند. در شرایطی که ده‌ها بیمارستان صحرایی نیروهای مسلح در آماده‌باش و بسیاری ازبیمارستان‌ها خالی است. "

4 ساعت پيش

mosafer8 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
اینا فرانسوی هستند، ولی تحت لوای سازمان بین‌المللی پزشکان بدون مرز.
اگر وسایل نداریم خب بگیریم، چی میشه؟
چه ربطی داره به خودکم‌بینی؟
خودبزرگ‌بینی کاذب و خودشیفتگی هم درست نیست.

کل تلاش پزشکان بدون مرز 48 تخت بیمارستانی، 1000 عدد ماسک و 500 لباس پرستاری بوده که ده ها برابر این رو نیروهای جهادی و مردمی روزانه دارند تولید می کنند.

فعلا 20 هزار تخت خالی در بیمارستان ها هست و اگر نیاز بشه بیمارستان های صحرایی نیروهای مسلح در حجم خیلی انبوهی توان بازگشایی دارند.
به نظرم 1000 عدد ماسک رو بدن به آمریکایی ها که کادر درمانی شون مجبور نباشند از ماسک ها به صورت چند بار مصرف استفاده کنند و بهشون بگن هر وقت ماسکتون خراب شد بدید تعمیر کنیم دوباره استفاده کنید! "

4 ساعت پيش

" یا علی بن الحسین علیکما السلام "

4 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار علت پدر کشته گی غانت کنجکاو وهابیت با الله ورسول الله صلی الله علیه واله وسلم چیست؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:

صدرصد خداوند هیچ وقت اشتباه نمی کنند

خداوند وقتی می فرمایند بگو که غیب نمی دانم اشتباه نمی کنند و با کسی هم رودروایسی ندارند

قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ ﴿۵۰﴾
انعام
بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)

قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾

بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)

اگر ما هم می گوئیم که پیامبر غیب نمی داند از خداوند شنیده ایم .

نه با خداوند دشمنی داریم ونه با پیامبر عزیزمان پدرکشتگی داریم

دراصل خشم وناراحتی شما ازبیان آیات قرآن است نه چیز دیگر

دوستتان بنده علی که نتونست مطلبی ازمن بیاورد که نشان دهد با پیامبر پدر کشتگی دارم اگر شما سراغ دارید بدون رودرواسی بیار اگر صادقید ؟

بقول دوستمان جناب محسن آیا چون پیامبر مسیح را به عنوان خداو پسر خدا قبول ندارد و قبول ندارد که مسیح به صلیب کشیده شده و فقط می گویند عیسی فقط بنده و فرستاده خداوند است با مسیح پدرکشتگی دارد ؟

دراصل این شما هستید که با خداونددشمنی دارید وبه کلام مبارکش کافرید اگر بخواهید می توانم از مطالبت نمونه بیاورم آن هم نه یک ودومطلب مطالب زیاد برای نمونه هست
یهودی زاده مزدور مأبون زنیم این قران هست یا نیست ؟

دشمن خدا ورسول خدا
نومن ببعض ونکقر ببعض

عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً (26)
إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ رَصَداً
(27)
سوره مبارکه جن "

15 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار علت پدر کشته گی غانت کنجکاو وهابیت با الله ورسول الله صلی الله علیه واله وسلم چیست؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
خداوند متعال هیچ وقت اشتباه نمی کند .

صدرصد خداوند هیچ وقت اشتباه نمی کنند

خداوند وقتی می فرمایند بگو که غیب نمی دانم اشتباه نمی کنند و با کسی هم رودروایسی ندارند

قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ ﴿۵۰﴾
انعام
بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)

قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾

بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)

اگر ما هم می گوئیم که پیامبر غیب نمی داند از خداوند شنیده ایم .

نه با خداوند دشمنی داریم ونه با پیامبر عزیزمان پدرکشتگی داریم

دراصل خشم وناراحتی شما ازبیان آیات قرآن است نه چیز دیگر

دوستتان بنده علی که نتونست مطلبی ازمن بیاورد که نشان دهد با پیامبر پدر کشتگی دارم اگر شما سراغ دارید بدون رودرواسی بیار اگر صادقید ؟

بقول دوستمان جناب محسن آیا چون پیامبر مسیح را به عنوان خداو پسر خدا قبول ندارد و قبول ندارد که مسیح به صلیب کشیده شده و فقط می گویند عیسی فقط بنده و فرستاده خداوند است با مسیح پدرکشتگی دارد ؟

دراصل این شما هستید که با خداونددشمنی دارید وبه کلام مبارکش کافرید اگر بخواهید می توانم از مطالبت نمونه بیاورم آن هم نه یک ودومطلب مطالب زیاد برای نمونه هست "

15 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
من خواستم در باره آیه گفتگو کنیم که به نتیجه برسیم اما مثل اینکه فقط معنی آیه برای شما مهم است اما این را خوب می دانم که چنین نیست

ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ ﴿۵۶﴾
و هر كس خدا و پيامبر او و كسانى را كه ايمان آورده‏ اند ولى خود بداند [پيروز است چرا كه] حزب خدا همان پيروزمندانند (۵۶)
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الَّذِينَ اتَّخَذُوا دِينَكُمْ هُزُوًا وَلَعِبًا مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَالْكُفَّارَ أَوْلِيَاءَ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ ﴿۵۷﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد كسانى را كه دين شما را به ريشخند و بازى گرفته‏ اند [چه] از كسانى كه پيش از شما به آنان كتاب داده شده و [چه از] كافران دوستان [خود] مگيريد و اگر ايمان داريد از خدا پروا داريد (۵۷)
وَإِذَا نَادَيْتُمْ إِلَى الصَّلَاةِ اتَّخَذُوهَا هُزُوًا وَلَعِبًا ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَا يَعْقِلُونَ ﴿۵۸
و هنگامى كه به نماز مى‏ خوانيد آن را به مسخره و بازى مى‏ گيرند زيرا آنان مردمى‏ اند كه نمى‏ انديشند (۵۸)
کدوم یهودی اینطور ترجمه کرده در حال رکوع را "

15 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
قمشه ای کیست ؟
من قمشه ای را قبول ندارم .
من ترجمه آیات مد نظر را که از آن طفره میروید قبول دارم من کلمه الله قرآن کریم را قبول دارم . من رسول الله را قبول دارم و من اولی الامری که خداوند برایم قرار داده را قبول دارم .
آن چند نفر کیستند ؟
چرا آیات مذکور را ترجمه نمی کنی ؟
از ترجمه آن ترس داری ؟؟

"

19 ساعت پيش

علوی به سرنگار علت پدر کشته گی غانت کنجکاو وهابیت با الله ورسول الله صلی الله علیه واله وسلم چیست؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
میخاستم این ایه شریفه رو بیارم که زحمت کشید با ترجمه اوردید

ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ شَاقُّوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ ۚ وَمَنْ يُشَاقِقِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَإِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ
این کیفر کافران برای آن است که با خدا و رسول او سخت ضدّیت و مخالفت کردند و هر کس با خدا و رسول او راه شقاق و مخالفت پیماید (بترسد که) عقاب خدا بسیار سخت است.

سوره مبارکه حشر آیه شریفه کریمه 4
خداوند متعال هیچ وقت اشتباه نمی کند . "

21 ساعت پيش

علوی به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
"
نقل قول:
خدا روطفلکی قبول نداره

وهرگز این سوال رو جواب نخاهد داد
چون جواب ندارد
پس چرا اصرار بر عکس آن دارد ؟
دقیقا وقتی نصف دینت نباشد در آن گل گیر خواهی کرد !! "

21 ساعت پيش

"
نقل قول:
اگر توجه کنی آیه را با ترجمه قمشه ای که شما قبول دارید را آوردم واگر تحمل کنید به معنای دیگر هم خواهیم رسید بگذار این معنی را اول برسی کنیم

اگر سخن خودرا قبول داری و همینطوری بادهوا چیزی نمی گویی پس چرا وقتی میدانی منظور آیه چندنفر است باز هم بدنبال یک نفر هستی ؟
قمشه ای کیست ؟
من قمشه ای را قبول ندارم .
من ترجمه آیات مد نظر را که از آن طفره میروید قبول دارم من کلمه الله قرآن کریم را قبول دارم . من رسول الله را قبول دارم و من اولی الامری که خداوند برایم قرار داده را قبول دارم .
آن چند نفر کیستند ؟
چرا آیات مذکور را ترجمه نمی کنی ؟
از ترجمه آن ترس داری ؟؟ "

21 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ابن عربی ناصبی عامی متعصب پاسخ داد.
"
پیرو مطلب قبل ::

نقد_ابن_عربی

در عرفان ابن عربی تمام مذاهب بر حقند!!

عقد الخلائق في الإله عقائدا * وأنا شهدت جميع ما اعتقدوه.
مردم درباره خداوند عقاید گوناگونی دارند و من به همه‌ی آنها معتقدم.!!
الفتوحات المکیة، ج۳، ص۱۳۲ - دار صادربیروت.

البته در برخی نسخ‌ها نیز به این صورت نقل شده:

عقد الخلائق فى الإله عقائدا * و أنا اعتقدت جميع ما اعتقدوه‏

شرح فصوص الحكم(الجامى)، ص۲۶۶
كتاب الوجود، ص۹۸
نظرية وحدة الوجود بين ابن عربى و الجيلى، ص۴۵۷
من ائمة الموحدين ابن عربى، ص۵۰

علامه ملامحمد طاهر قمي رحمة‌الله می‌نویسد:
بلکه به اعتقاد باطل این طایفه بت‌پرستان تمام خدا پرستانند شبستری که از مریدان و پیروان محيي الدين است در گلشن راز گفته:
ملمان گر بدانستی که بت چیست * بدانستی که دین در بت پرستی‌ست
شك نیست دراینکه صاحبان این اقوال مشركان و زنديقانند.
تحفه الاخیار، ص۷۳-۱۵۹-۱۶۰
"

22 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:34PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه