بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار سوالاتی از جناب اسد امیدوارم مثل کنجکاو نباشند ! ! ! ! پاسخ داد.
"

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
منظورم از ( بین ما) جهان خاکی است

گوساله جان سوال برای بار 4و5و..تکرار میشه
جهان غیر خاکی کجاست
؟گوساله جان جواب
"

7 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار سوالاتی از جناب اسد امیدوارم مثل کنجکاو نباشند ! ! ! ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
یک چیزی بهت بگویم شاید برای اولین بار باشه میشنوی. ولی پیامبر محمد بخاطر رد این واسطه تراشیها مبعوث شدند. به همین خاطر هیچ جای قرآن پیامبر محمد و هیچ پیامبر دیگری نگفته اند که دعاهایتان را بجای خدا به ما ارائه دهید.

بجای شعار جواب بده از قران "

9 دقيقه پيش

"
نقل قول:
یعنی خدا داره از ذات خودش از مسیح سوال میکنه؟؟؟
یکبار با دقت ایه را بخوان و ببین چه میفرماید. مسیح میگوید که ای خدای مهربان من تا وقتى در ميانشان بودم بر آنان گواه بودم

جز آنچه مرا بدان فرمان دادى [چيزى] به آنان نگفتم [گفته‏ ام] كه خدا پروردگار من و پروردگار خود را عبادت كنيد و تا وقتى در ميانشان بودم بر آنان گواه بودم پس چون روح مرا گرفتى تو خود بر آنان نگهبان بودى و تو بر هر چيز گواهى

مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ ﴿۱۱۷﴾جز آنچه مرا بدان فرمان دادى [چيزى] به آنان نگفتم [گفته‏ ام] كه خدا پروردگار من و پروردگار خود را عبادت كنيد و تا وقتى در ميانشان بودم بر آنان گواه بودم پس چون روح مرا گرفتى تو خود بر آنان نگهبان بودى و تو بر هر چيز گواهى (۱۱۷)
گوساله جان "أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَ لَمَّا يَعْلَمِ اللَّهُ الَّذينَ جاهَدُوا مِنْكُمْ وَ يَعْلَمَ الصَّابِرينَ (142)
گوساله جان ترجمه بفرما مگه خدا نمی دونه
إِنْ يَمْسَسْكُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُ وَ تِلْكَ الْأَيَّامُ نُداوِلُها بَيْنَ النَّاسِ وَ لِيَعْلَمَ اللَّهُ الَّذينَ آمَنُوا وَ يَتَّخِذَ مِنْكُمْ شُهَداءَ وَ اللَّهُ لا يُحِبُّ الظَّالِمينَ (140
ودهها ایه دیگه
ترجمه کن
فرار نکن ربط داره "

11 دقيقه پيش

asad39 به سرنگار سوالاتی از جناب اسد امیدوارم مثل کنجکاو نباشند ! ! ! ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
هنوزهم آیه ای نیاوردی که بگوید پیامبر نمی شنوند ! ! !واسطه نیستند
یک چیزی بهت بگویم شاید برای اولین بار باشه میشنوی. ولی پیامبر محمد بخاطر رد این واسطه تراشیها مبعوث شدند. به همین خاطر هیچ جای قرآن پیامبر محمد و هیچ پیامبر دیگری نگفته اند که دعاهایتان را بجای خدا به ما ارائه دهید. "

18 دقيقه پيش

علوی به سرنگار سوالاتی از جناب اسد امیدوارم مثل کنجکاو نباشند ! ! ! ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

جهان غیر خاکی کجاست
؟گوساله جان جواب
جواب نمی دهد "

6 ساعت پيش

"
نقل قول:
یکبار با دقت ایه را بخوان و ببین چه میفرماید. مسیح میگوید که ای خدای مهربان من تا وقتى در ميانشان بودم بر آنان گواه بودم

جز آنچه مرا بدان فرمان دادى [چيزى] به آنان نگفتم [گفته‏ ام] كه خدا پروردگار من و پروردگار خود را عبادت كنيد و تا وقتى در ميانشان بودم بر آنان گواه بودم پس چون روح مرا گرفتى تو خود بر آنان نگهبان بودى و تو بر هر چيز گواهى

مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ ﴿۱۱۷﴾جز آنچه مرا بدان فرمان دادى [چيزى] به آنان نگفتم [گفته‏ ام] كه خدا پروردگار من و پروردگار خود را عبادت كنيد و تا وقتى در ميانشان بودم بر آنان گواه بودم پس چون روح مرا گرفتى تو خود بر آنان نگهبان بودى و تو بر هر چيز گواهى (۱۱۷)
چرا سوال بی ربط میگی ؟ ؟ ؟ ؟
مگر در قرآن در آیه قبلی اش نیست :
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَٰهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ ۖ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ ۚ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ ۚ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ ۚ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ
و آنگاه که خداوند به عیسی بن مریم می‌گوید: «آیا تو به مردم گفتی که من و مادرم را بعنوان دو معبود غیر از خدا انتخاب کنید؟!»، او می‌گوید: «منزهی تو! من حق ندارم آنچه را که شایسته من نیست، بگویم! اگر چنین سخنی را گفته باشم، تو می‌دانی! تو از آنچه در روح و جان من است، آگاهی؛ و من از آنچه در ذات (پاک) توست، آگاه نیستم! بیقین تو از تمام اسرار و پنهانیها باخبری.

مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ ۚ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ ۖ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ ۚ وَأَنْتَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ
من، جز آنچه مرا به آن فرمان دادی، چیزی به آنها نگفتم؛ (به آنها گفتم) خداوندی را بپرستید که پروردگار من و پروردگار شماست! و تا زمانی که در میان آنها بودم، مراقب و گواهشان بودم؛ ولی هنگامی که مرا از میانشان برگرفتی، تو خود مراقب آنها بودی؛ و تو بر هر چیز، گواهی!
خود حضرت عیسی می فرمایند از آنچه که در ذات توست آگاهی ندارم عدم آگاهی ایشان در آیه قرآن آیا واضح نیست و شما نیاز به جلد دوم قرآن داری ؟ ؟ ؟ ؟

تو را به خدایی که می پرستی و قبول داری ( گمان نکنم ) قسم میدهم یکبار هم که شده عینک دینی که پدرانت در مغزت کرده اند را از چشمانت کنار بگذار و بدون تعصب و با تعقل قرآن را یک مرتبه با دقت بخوان بخدا هیچ ضرری به تو نمی رسد بلکه حق را برایت مشخص می کند ! ! !

ضمنا از شرافت و مردانگی بدور است که کل نقل قول بنده را نیاوری و قسمتی از آن را بیاوری و بقیه را سانسور کنی که از درماندگی ات از جواب را پوشش دهی جواب نداشتن ایرادی ندارد تعصب و بی فکری ایراد دارد ! ! !
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
خوب ما حالا یه استلال غیر قابل دفاع داشتیم شما اونم نداشتی دوست وهابی من ! ! !
کل امورات خداوند متعال به سبب وسیله انجام میشود .

بی اطلاعی از چه بوده ؟ ؟ ؟ ؟منظور ذات خداوند است ! ! ! ! !
یعنی تو واقعا فکر می کنی ذات خداوند متعال صدای ماست ! ! ! ! مگر نگفته ام در آیه اظهار بی اطلاعی از ذات خداوند متعال می کنند ؟ ؟ ؟ چرا انقدر بی انصاف و بی وجدان هستی ! ! ! چرا مثل کنچگاو انقدر می خواهی دروغ بگویی ! ! !
واقعا پدرانت معجزه کرده اند و عجیب قدرت تفکر و انصاف را از تو گرفته اند .

مگر برایت توضیح ندادیم که انجام بعضی از کار ها به سبب اینکه آنها مخلوق هستند ایرادی ندارد و با ذات ربوبیت خداوند تضادی ندارد مثل سنگ حجرالاسود و ...

عملا خودت را به نفهمی زده ای و نمی خواهی حق را ببینی ! ! !
یکم دیگر انصاف ! ! !

دروغ نگو و نشان بده که من گفته ام پیامبر زنده است یا برگشته است ؟ ؟ ؟ کذاب دروغ گو که هستی از وجدانت مایه گذاشتم مجددا خراب کردی نمی دانم چه مانده برایت تا آن را واسطه کنم ! ! !
من گفته ام دستور داریم ما از خداوند متعال دستور داریم آنها را مرده نپنداریم ! ! ! !
چرا از مرز شرف و اخلاقیات و انسانیت و وجدان و حق جویی عبور می کنید و آن را زیر پا می گذارید ! ! !
آیا کلام خداوند متعال در این ضمینه واضح نیست ؟ ؟ ؟ ؟

خب مگر غیر این بود هر آیه ای که آوردید مرتبط با بت پرستان بود
نیاز به جلد دوم قرآن نیست زیرا آن برای افرادی که اهل تفکر و تعقل هستند کافی و آنانی که دینشان را پدرانشان در مغزشان کرده اند و قدرت تفکر را از آنها گرفته اند نمی توانند قبول کنند که خداوند متعال به پیامبرانش مقامات بالایی می دهد که یکی از اجزاء آن شفاعت است دوست وهابی من ! ! !
وَمِنَ اللَّيْلِ فَتَهَجَّدْ بِهِ نَافِلَةً لَكَ عَسَىٰ أَنْ يَبْعَثَكَ رَبُّكَ مَقَامًا مَحْمُودًا
مقام محمودا را قطعا به پیامبران و انبیاء خود میدهد زیرا آنها افرادی هستند که خداوند متعال از آنها خوشنود است وتمام زندگیشان در راه خدواند متعال بوده حتی مرگشان ! ! ! ! ( که شما منکرید به این دلیل است می گویم وهابی و دشمن رسول الله هستید )
خداوند در قرآن می فرمایند :
إِنَّ رَبَّكُمُ اللَّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَىٰ عَلَى الْعَرْشِ ۖ يُدَبِّرُ الْأَمْرَ ۖ مَا مِنْ شَفِيعٍ إِلَّا مِنْ بَعْدِ إِذْنِهِ ۚ ذَٰلِكُمُ اللَّهُ رَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ ۚ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ
پروردگار شما، خداوندی است که آسمانها و زمین را در شش روز [= شش دوران‌] آفرید؛ سپس بر تخت (قدرت) قرار گرفت، و به تدبیر کار (جهان) پرداخت؛ هیچ شفاعت کننده‌ای، جز با اذن او نیست؛ این است خداوند، پروردگار شما! پس او را پرستش کنید! آیا متذکّر نمی‌شوید؟!

يَوْمَئِذٍ لَا تَنْفَعُ الشَّفَاعَةُ إِلَّا مَنْ أَذِنَ لَهُ الرَّحْمَٰنُ وَرَضِيَ لَهُ قَوْلًا

در آن روز، شفاعت هیچ کس سودی نمی‌بخشد، جز کسی که خداوند رحمان به او اجازه داده، و به گفتار او راضی است.

وَكَمْ مِنْ مَلَكٍ فِي السَّمَاوَاتِ لَا تُغْنِي شَفَاعَتُهُمْ شَيْئًا إِلَّا مِنْ بَعْدِ أَنْ يَأْذَنَ اللَّهُ لِمَنْ يَشَاءُ وَيَرْضَىٰ

و چه بسیار فرشتگان آسمانها که شفاعت آنها سودی نمی‌بخشد مگر پس از آنکه خدا برای هر کس بخواهد و راضی باشد اجازه (شفاعت) دهد!

خداوند اجازه شفاعت را به بعضی افراد داده اند این آیه قرآن است ! ! ! ! !
خداوند شفاعت را از کسانی که این صفات را در آیات بالا داشته اند قبول می کند این هم اثبات می کند که آنها می شنوند و اثبات می کند که هیچ ایرادی در این نیست که ما از غیر خداوند بخواهیم ( دارای شرایط بالا ) و اثبات می کند شفاعت آنانی که مورد تایید خداوند متعال هستند قبول می شود ! ! ! حالا تو می گویی رسول الله مورد تایید خداوند متعال نیست ؟ ؟ ؟این حرف شهامت می خواهد

خواهش می کنم اگر می خواهی با قرآن بحث کنی خودت بدون وجود هیچ شخصی ( پدرانت ) آن را با تعقل و تفکر مطالعه کن و نگذار افکاری که پدرانت در مغزت کرده اند جلو دیدن حق را بگیرد .
لطفا یکم سوادت را نسبت به قرآن و آیات آن بیشتر کن و نگذار آن آیاتی که پدرانت در مغزت کرده اند پایه و اساس قرآن پیش رویت باشد بقیه ایات هم مال خود قرآن است دوست وهابی من ! ! !
"

6 ساعت پيش

asad39 به سرنگار سوالاتی از جناب اسد امیدوارم مثل کنجکاو نباشند ! ! ! ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
یعنی تو واقعا فکر می کنی ذات خداوند متعال صدای ماست ! ! ! ! مگر نگفته ام در آیه اظهار بی اطلاعی از ذات خداوند متعال می کنند ؟ ؟ ؟ چرا انقدر بی انصاف و بی وجدان هستی ! ! ! چرا مثل کنچگاو انقدر می خواهی دروغ بگویی ! ! !

مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ ﴿۱۱۷﴾جز آنچه مرا بدان فرمان دادى [چيزى] به آنان نگفتم [گفته‏ ام] كه خدا پروردگار من و پروردگار خود را عبادت كنيد و تا وقتى در ميانشان بودم بر آنان گواه بودم پس چون روح مرا گرفتى تو خود بر آنان نگهبان بودى و تو بر هر چيز گواهى (۱۱۷) "

8 ساعت پيش

"

نقل قول:

جهان غیر خاکی کجاست
؟گوساله جان جواب
"

13 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار گوساله طلایی پاسخ داد.
"
نقل قول:
زبان و قلم اگر به راستی نچرخند و اگر به توهین باز شوند ؛ فرد را تحت تسلط شیطان قرار میدهند.
گوساله عزیز الان تحت تسلط شیطان هستی
نقل قول:
شما که میگویی در ودیوار عالم میشنود و همچنین بتها برعلیه بت پرستها در قیامت شهادت میدهند. ولی هنوز جواب داده نشد که چرا خدا بتها را ناشنوا مخطاب قرار میدهد.
خدا ترا هم ناشنوا فرموده وغانت هالک وکنجکاوانوسی ووهابیت کثیف رو
فرموده ایه شریفه 18سوره مبارکه بقره "صم بکم عمی فهم لا یرجعون
شیر فم شدی؟
جواب
فبهت الذی کفر
گوساله جان دیدی خدا به غیر بتها امثال شماکفار وملحدین ومشرکین ونواصب فرموده ناشنوا
گوساله جان جواب
"

13 ساعت پيش

علوی به سرنگار گوساله طلایی پاسخ داد.
"
نقل قول:
واقعا فکر میکنی که برای ما ثابت کردی که از غیر خدا کمک بخواهیم!
تو واقعا فکر میکنی که استدلالهایت اصلا قابل دفاعند؟!!

ما میگوئیم که اگر پیامبر بعد از وفاتش صدای ما را میشنود، پس چرا مسیح که او هم یک پیامبر است، صراحتا در آیه قرآن از پیروان خویش اظهار بی اطلاعی میکند؟ شما جوابی ندادی

شما میگوئید که چرا پیراهن یوسف یعقوب را شفا داد، ما میگوئیم که یعقوب از پیراهن یوسف و خود یوسف که تقاضای کمک و شفا که نکرده است؛ و این اصلا دلیلی بر خواندن غیر خدا نیست. اما شما جوابی ندادید

شما میگوئید که پیامبر نمرده اند و شهید شده اند؛ پس میان ما زنده اند و دعاهای ما را مستجاب میکنند؛ اما ما میگوئیم که باشد پیامبر در راه خدا کشته شده است ولی زنده بودن او در این جهان نیست بلکه در جهانی دیگر است. اما شما میگوئید که پس شما دشمن پیامبرید که میگوئید پیامبر مرده است! ما میگوئیم که خود خدا گفته است (انک میت و انهم میتون) که پیامبر مرده است (حالا چه شهید شده باشه و چه با مرگ معمولی). اما شما باز حرف خود را میزنید.

ما میگوئیم که شفیع گرفتن دقیقا همان چیزی است که مشرکین زمان پیامبر مرتکب شده بودند، اما شما میگوئید که نه این آیات در مورد بت پرستان است و در مورد ما صدق نمی کند. حتما انتطار دارید که خدا یک کتاب جدید نازل کند و اینبار صراحتا اسم فرقه های مسلمان را هم ذکر کند و به اینها بگوید که غیر از خدا شفیع نگیرید.
واقعا معلوم است در اصل بحثتان درمانده شده اید و عصبانی ! ! !
آیا باید حرف شما را تایید کرد یا کلام خداوند را ! ! !
جوابتان داده شده است در تاپیک سوالات از شما البته اینجا هم نقل قول را می آوردم چون شما یکمی دروغ گو و کذاب هستی دوست وهابی من ! ! !

نقل قول:

مگر برایت توضیح ندادیم که انجام بعضی از کار ها به سبب اینکه آنها مخلوق هستند ایرادی ندارد و با ذات ربوبیت خداوند تضادی ندارد مثل سنگ حجرالاسود و ...

یکم دیگر انصاف ! ! !

دروغ نگو و نشان بده که من گفته ام پیامبر زنده است یا برگشته است ؟ ؟ ؟ کذاب دروغ گو که هستی از وجدانت مایه گذاشتم مجددا خراب کردی نمی دانم چه مانده برایت تا آن را واسطه کنم ! ! !
من گفته ام دستور داریم ما از خداوند متعال دستور داریم آنها را مرده نپنداریم ! ! ! !
چرا از مرز شرف و اخلاقیات و انسانیت و وجدان و حق جویی عبور می کنید و آن را زیر پا می گذارید ! ! !

نیاز به جلد دوم قرآن نیست زیرا آن برای افرادی که اهل تفکر و تعقل هستند کافی و آنانی که دینشان را پدرانشان در مغزشان کرده اند و قدرت تفکر را از آنها گرفته اند نمی توانند قبول کنند که خداوند متعال به پیامبرانش مقامات بالایی می دهد که یکی از اجزاء آن شفاعت است دوست وهابی من ! ! !
وَمِنَ اللَّيْلِ فَتَهَجَّدْ بِهِ نَافِلَةً لَكَ عَسَىٰ أَنْ يَبْعَثَكَ رَبُّكَ مَقَامًا مَحْمُودًا
مقام محمودا را قطعا به پیامبران و انبیاء خود میدهد زیرا آنها افرادی هستند که خداوند متعال از آنها خوشنود است وتمام زندگیشان در راه خدواند متعال بوده حتی مرگشان ! ! ! ! ( که شما منکرید به این دلیل است می گویم وهابی و دشمن رسول الله هستید )
إِنَّ رَبَّكُمُ اللَّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَىٰ عَلَى الْعَرْشِ ۖ يُدَبِّرُ الْأَمْرَ ۖ مَا مِنْ شَفِيعٍ إِلَّا مِنْ بَعْدِ إِذْنِهِ ۚ ذَٰلِكُمُ اللَّهُ رَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ ۚ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ
پروردگار شما، خداوندی است که آسمانها و زمین را در شش روز [= شش دوران‌] آفرید؛ سپس بر تخت (قدرت) قرار گرفت، و به تدبیر کار (جهان) پرداخت؛ هیچ شفاعت کننده‌ای، جز با اذن او نیست؛ این است خداوند، پروردگار شما! پس او را پرستش کنید! آیا متذکّر نمی‌شوید؟!

يَوْمَئِذٍ لَا تَنْفَعُ الشَّفَاعَةُ إِلَّا مَنْ أَذِنَ لَهُ الرَّحْمَٰنُ وَرَضِيَ لَهُ قَوْلًا

در آن روز، شفاعت هیچ کس سودی نمی‌بخشد، جز کسی که خداوند رحمان به او اجازه داده، و به گفتار او راضی است.

وَكَمْ مِنْ مَلَكٍ فِي السَّمَاوَاتِ لَا تُغْنِي شَفَاعَتُهُمْ شَيْئًا إِلَّا مِنْ بَعْدِ أَنْ يَأْذَنَ اللَّهُ لِمَنْ يَشَاءُ وَيَرْضَىٰ

و چه بسیار فرشتگان آسمانها که شفاعت آنها سودی نمی‌بخشد مگر پس از آنکه خدا برای هر کس بخواهد و راضی باشد اجازه (شفاعت) دهد!

خداوند شفاعت را از کسانی که این صفات را در آیات بالا داشته اند قبول می کند این هم اثبات می کند که آنها می شنوند و اثبات می کند که هیچ ایرادی در این نیست که ما از غیر خداوند بخواهیم ( دارای شرایط بالا ) و اثبات می کند شفاعت آنانی که مورد تایید خداوند متعال هستند قبول می شود ! ! ! حالا تو می گویی رسول الله مورد تایید خداوند متعال نیست ؟ ؟ ؟این حرف شهامت می خواهد

خواهش می کنم اگر می خواهی با قرآن بحث کنی خودت بدون وجود هیچ شخصی ( پدرانت ) آن را با تعقل و تفکر مطالعه کن و نگذار افکاری که پدرانت در مغزت کرده اند جلو دیدن حق را بگیرد .
لطفا یکم سوادت را نسبت به قرآن و آیات آن بیشتر کن و نگذار آن آیاتی که پدرانت در مغزت کرده اند پایه و اساس قرآن پیش رویت باشد بقیه ایات هم مال خود قرآن است دوست وهابی من ! ! !
"

19 ساعت پيش

"
نقل قول:

نقل قول:
ما میگوئیم که اگر پیامبر بعد از وفاتش صدای ما را میشنود، پس چرا مسیح که او هم یک پیامبر است، صراحتا در آیه قرآن از پیروان خویش اظهار بی اطلاعی میکند؟ شما جوابی ندادی

نقل قول:
شما میگوئید که چرا پیراهن یوسف یعقوب را شفا داد، ما میگوئیم که یعقوب از پیراهن یوسف و خود یوسف که تقاضای کمک و شفا که نکرده است؛ و این اصلا دلیلی بر خواندن غیر خدا نیست. اما شما جوابی ندادید

یکم دیگر انصاف ! ! !

نقل قول:
شما میگوئید که پیامبر نمرده اند و شهید شده اند؛ پس میان ما زنده اند و دعاهای ما را مستجاب میکنند؛ اما ما میگوئیم که باشد پیامبر در راه خدا کشته شده است ولی زنده بودن او در این جهان نیست بلکه در جهانی دیگر است. اما شما میگوئید که پس شما دشمن پیامبرید که میگوئید پیامبر مرده است! ما میگوئیم که خود خدا گفته است (انک میت و انهم میتون) که پیامبر مرده است (حالا چه شهید شده باشه و چه با مرگ معمولی). اما شما باز حرف خود را میزنید.

نقل قول:
ما میگوئیم که شفیع گرفتن دقیقا همان چیزی است که مشرکین زمان پیامبر مرتکب شده بودند، اما شما میگوئید که نه این آیات در مورد بت پرستان است و در مورد ما صدق نمی کند. حتما انتطار دارید که خدا یک کتاب جدید نازل کند و اینبار صراحتا اسم فرقه های مسلمان را هم ذکر کند و به اینها بگوید که غیر از خدا شفیع نگیرید.

لطفا یکم سوادت را نسبت به قرآن و آیات آن بیشتر کن و نگذار آن آیاتی که پدرانت در مغزت کرده اند پایه و اساس قرآن پیش رویت باشد بقیه ایات هم مال خود قرآن است دوست وهابی من ! ! ! "

19 ساعت پيش

" واقعا فکر میکنی که برای ما ثابت کردی که از غیر خدا کمک بخواهیم!

ما میگوئیم که شفیع گرفتن دقیقا همان چیزی است که مشرکین زمان پیامبر مرتکب شده بودند، اما شما میگوئید که نه این آیات در مورد بت پرستان است و در مورد ما صدق نمی کند. حتما انتطار دارید که خدا یک کتاب جدید نازل کند و اینبار صراحتا اسم فرقه های مسلمان را هم ذکر کند و به اینها بگوید که غیر از خدا شفیع نگیرید. "

23 ساعت پيش

asad39 به سرنگار گوساله طلایی پاسخ داد.
"
نقل قول:
چرا اینها را برای بار دوم می گویی ؟ ؟ ؟ ؟
قشنگ معلوم است یه نفر گفته اینها را بگو
با این روش نمی شود حرف خود را به کرسی نشاند .
صفحات قبل خلاف خلاف حرفهایت ثابت شد که ! ! ! !

ما میگوئیم که شفیع گرفتن دقیقا همان چیزی است که مشرکین زمان پیامبر مرتکب شده بودند، اما شما میگوئید که نه این آیات در مورد بت پرستان است و در مورد ما صدق نمی کند. حتما انتطار دارید که خدا یک کتاب جدید نازل کند و اینبار صراحتا اسم فرقه های مسلمان را هم ذکر کند و به اینها بگوید که غیر از خدا شفیع نگیرید. "

23 ساعت پيش

" چرا اینها را برای بار دوم می گویی ؟ ؟ ؟ ؟
قشنگ معلوم است یه نفر گفته اینها را بگو
با این روش نمی شود حرف خود را به کرسی نشاند .
صفحات قبل خلاف حرفهایت ثابت شد که ! ! ! !
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
بعضي افراد مي گويند كه پيامبر و مقدسين نمي ميرند بلكه روح آنان به بهشت ميرود و از آنجا افكار و اعمال ما را مي بينند. واقعا باز هم تاسف بايد خورد به اين همه بهانه هاي بني اسرائيلي. چقدر مايه تاسف است كه خيلي از مردم به زور ميخواهند وارد جهنم شوند ! مومنين در حين مرگ مستقيم به بهشت مي روند و نزد خدا صاحب رزق و روزي مي شوند. همانطور كه در آيه 3:169 مي بينيد کشته شدگان در راه خدا و مومنين در نزد خدا مشغول زندگي هستند. به كلمه "يرزقون" توجه كنيد. اين يعني اينكه آنها در آن دنيا در بهشت داراي رزق و روزي هستند و مشغول استفاده از امكانات بهشتي هستند. پس مي توان نتيجه گرفت كه آنان اصلا كاري به اين دنياي فاني ندارند تا ببينند كه كي چكار مي كند و كي چكار نمي كند.آنان در بهشت مشغول كار و زندگي خويش هستند . يونس/55 ( في شغل فاكهون )

این افراد با هر مقام و پایه بلندی که باشند، در نهایت بنده اند و محدود و نیازمند خدا. آنها از اینکه در بهشت مشغول استفاده از نعمتهای بهشتی اند خوشحالند و این نشان میدهد که روحیه آنان مثل بندگان نیازمند خداست نه مثل یک خدا!
همچنین آنان مشغولند. کسی که مشغول باشه، دیگر نمیتوانه در مورد چیزهای دیگری کار کنه. بالاخره آنها خدا که نیستند، یک بنده اند.
مگر وظیفه ما اطاعت از آیات قرآن و دستور خداوند نیست ؟ ؟ ؟
مگر آن دو آیه خلاف این حرف را نگفته ؟ ؟ ؟ ؟ "

يك روز پيش

"
نقل قول:
چرا مشرکان در روز قیامت، شرک خود را انکار میکنند؟؟

[6:22] ويوم نحشرهم جميعا ثم نقول للذين اشركوا اين شركاؤكم الذين كنتم تزعمون

[6:23] ثم لم تكن فتنتهم الا ان قالوا والله ربنا ما كنا مشركين

[6:24] انظر كيف كذبوا على انفسهم وضل عنهم ما كانوا يفترون

[6:22] روزي که همه آنان را احضار کنيم، از مشرکان خواهيم پرسيد: "کجا هستند شريکاني که قرار مي داديد؟"

[6:23] پاسخ مصيبت بارشان چنين خواهد بود: "به خدايي که پروردگار ماست، ما هرگز مشرک نبوديم."*

[6:24] بنگر که چگونه به خود دروغ گفتند و چگونه معبوداني که از خود ساخته بودند، آنها را ترک کرده اند.

[18:104] الذين ضل سعيهم في الحيوة الدنيا وهم يحسبون انهم يحسنون صنعا

[18:104] "آنها كساني هستند كه اعمالشان در اين دنيا كاملا در گمراهي است، اما فكر مي كنند كه خوب عمل مي كنند."

قشنگ معلوم از جایی کپی کردی
مگر بت و ها و اصنام و خدایان دروغین را بحث نکردیم ؟ ؟ ؟ ؟ "

يك روز پيش

"
نقل قول:
هيچ كس مثل خدا نيست. صفات خدا زمين تا آسمان با صفات مخلوق متفاوت است. مثلا يكي از صفات خدا رحيم است. در حالي كه رحم صفت انسان هم هست. اما رحم خدا كجا و رحم مخلوق كجا. خيلي از مردم فكر مي كنند كه مقدسين آنها بعضي صفات خدايي در حد كمتر به آنها داده شده است . مثلا مي گويند كه مقدسين آنها همين حالا صداي آنها را مي شنوند و شاهد بر اعمال آنها هستند. صفت حاضر و ناظر بودن در همه جا يكي از صفات خدايي است. اما با كمال تاسف عده اي اين صفت را براي مقدسين خويش در نظر گرفته اند. جالب اينجاست كه همان مقدسين در زمان زنده بودن خويش ، چنين صفتي نداشتند. اما همينكه فوت كردند ، صاحب چنين صفتي شدند و به اين طريق پيامبر محمد مثل خدا (با چند درجه كمتر ) همه جا حضور دارند و اعمال و كردار همه را مي بينند و مي شنوند و حتي نيات دروني تمام زائرين خويش را درك مي كنند و آنها هم نيات و درخواستها را به خدا مي رسانند. البته مدعيان چنين نظريه شرك آميزي در ايده معتقدند كه اين مقدسين واسطه اند .

صفات خدا مطلق و غير وابسته است. يعني صفاتي مثل او وجود ندارد (الله صمد) . مثلا لامپ نور دارد، پس يكي از صفات لامپ نور است. يكي از صفات خدا هم نور است. پس مي بينيد كه اين دو صفت يك نام دارند. اما نور لامپ كجا و نور خدا كجا. آيا اين انصاف است كه صفات خدا را به مخلوق بدهيم؟ تمام مشكل تاريخ همين بوده است. يعني هميشه مردم بعد از مرگ بزرگانشان ، براي تسلي خاطر و بزرگداشت خاطره آنان ، بعضي از صفات خدايي را به مقدسين خويش مي دادند. مثلا مي گفتند كه مقدسين ما همين حالا اينجا حضور دارند و صداي ما را مي شنوند. بعد عده اي ديگر آمدند و چيزهاي ديگري به آن اضافه كردند و گفتند كه مقدسين نه تنها صداي ما ، بلكه صداي تمام پيروانشان را مي شنوند. بعد در نسل بعد عده اي ديگر آمدند و گفتند كه مقدسين ما نه تنها صداي همه را مي شنوند بلكه چون به خدا نزديكند ، پس از اين به بعد درخواستهاي خويش را به آنها مي دهيم تا در بارگاه باريتعالي مطرح كنند . بعد نسل بعدي گفتند كه مقدسين واسطه فيض الهي هستند و بعد نسل بعدي گفتند كه مقدسين مثل خدا (با چند درجه كمتر) اعمال و نيات تمام پيروانشان را در اقصا نقاط جهان در مي يابند و به خدا مي رسانند. البته در واقع اين صفت همان صفت خداست. بدون اينكه خود متوجه باشند ، صفات مطلق خدا را به مقدسين خويش داده بودند. غافل از اينكه دقيقا اين مشكل تمام تاريخ بوده است. در واقع شركي كه در قرآن از آن صحبت مي شود همين است. به همين خاطر خداي توانا در آيات متعددي اعلام ميدارد كه هيچكدام از مقدسين بعد از مرگ از اين دنياي فاني اطلاع ندارند.
مگر در مورد توسل صحبت نکردیم و داستان حضرت یعقوب و ... را نگفتیم "

يك روز پيش

"
نقل قول:
زماني كه موسي به مدت چهل روز به كوه طور رفت ، خيلي از بني اسرائيل گوساله پرست شدند و مشكلات زيادي بوجود آمد ، هارون به آنها گفت كه از اينكارتون دست برداريد ، اما بني اسرائيل ميگفتند كه نه ما به اين كارمون ادامه مي دهيم تا وقتي كه موسي برگردد .

[20:91] قالوا لن نبرح عليه عكفين حتى يرجع الينا موسى

[20:91] آنها گفتند: "ما به پرستش آن ادامه خواهيم داد، تا اينكه موسي بازگردد."

آنها به طور غيابي نتوانستند كه از موسي راهنمايي بخواهند. پس بني اسرائيل تا وقتي مي توانستند از موسي درخواست كنند كه موسي در حضور آنها باشد. وقتي موسي مرد ديگر نمي توان از او درخواست كرد زيرا اصولا از اين دنيا خبر ندارد و از اعمال مردمش بيخبر است. به همين جهت خداي مهربان در قرآْن مي فرمايد كه :

[46:5]ومن اضل ممن یدعو من دون الله من لا یستجیب له الی یوم القیامة وهم عن دعائهم غافلون
کيست گمراه تر از آنان که معبودانی را در کنار خدا می خوانند که آنها تا روز رستاخيز نتوانند پاسخشان دهند، و آنان از عبادات آنها به کلی بی خبرند؟
مگر باهم بحث نکردیم که اگر بنی اسراییل به حرف حضرت هارون گوش می داد اینگونه نمی شد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ "

يك روز پيش

" ای بابا چرا دوباره تکرار مکررات می کنی ! ! !
مگر سر این مسایل بحث نکردیم ؟ ؟ ؟ ؟ "

يك روز پيش

"
نقل قول:
آن جهان دیگر برای ما که در این جهان خاکی هستیم غیر قابل تصور است چون آن را ندیدیم ! ! !
دقیقا مثل این است که درک کتاب ریاضی سال آخر دبیرستان را برای کسی که تازه به کلاس اول رفته است را بخواهی ! ! !
قطعا این کار نشدنی است ! ! !
ولی کسی که دبیرستانی است تماما اطلاع از کلاس اول دارد.
دقیقا می شود داستان ما ! !
جهان غیر خاکی کجا میشود پس ؟ ؟ ؟
مگر بهشت خاک ندارد که در آن درخت است و ... . "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:57PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه