بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
علوی به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
وقتی بگفته خودت که گقتی

دیگر چه جواب دارم به شما بدهم ؟

یعنی حتی حق ندارم آیه ای از قرآن بیاورم ؟

مثل روز روشن است که مشکل شما با آیات قرآن است .
اگر غیر از این است چرا تا به آیه ای اشاره می کنیم زود به مقابله برمی خیزید
اگر خودت می دانی بگو تا ماهم بدانیم
یه سوال ازت کردم !!!
نمیدانم جراتش را نداری یا دوست نداری یا هرچیز دیگری به بنده ربطی ندارد ولی اینجا تالار گفتمان است و شما موضف هستید حرفی که میزنید اگر سوالی از شما شد پاسخی بدهید .
وقتی که در معانی آن دست میبرید و آن را تقسیر به رای بنفع خودتان میکنید و آن آیه را به دروغ معنی میکیند انتظار نداشته باشید دیگران ساکت باشند .

در نقل قولی که آن را سانسور شده آوردید بنده به این دلیل گفتم شما را قبول ندارم که آیات را دست کاری میکنید . بیخود مظلوم نمایی نکنید .
سوال ساده ای بود آن عبادی الصالحون کیستند ؟
اگر دوست داشتید پاسخ دهید .
اصلا بگفته شما من باشما مشکل دارم .
آیا شما آیات خداوند هستید ؟
آیا شما نشانه ای از طرف خداوند متعال هستید ؟
آیا شما مکلف به نشر آیات خداوند هستید ؟
آیا شما پیام آور وحی هستید ؟
اصلا شما کیستید که مشکل داشتن با شما یعنی مشکل داشتن با آیات قرآن ؟ تا آنجا که در دین خداوند متعال گفته شده است مشکل داشتن با رسول الله یعنی مشکل داشتن با قرآن ؟
یا شما پیامبر هستید یا بالار تر از پیامبر از گفته خودتان .
کدام یم از آن هستید ؟ "

2 ساعت پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
اگر حرفی میزنم مثل شما بدون دلیل نیست که فقط تهمت می زنید وبه من می گویید دشمن خدا ورسول و مسخره کننده قرآن ولی وقتی دلیل می خواهم دلیلی نیست که بیان کنید .

اگر حاضری بدون پرده جواب بدی مشخص می شود که من دروغ می گویم وشما به قرآن ایمان دارید وهرچه بگوید را باوردارید .

ویا نه به قرآن کافرید و آیات قرآن راباورنداری و انکار می کنی.

حاضری از همان قرآن به کفر ویا ایمانت بپردازیم ؟
کی من گفته ام خداوند شریک دارد ؟
کی گفته ام خداوند دوتاست ؟
کی گفته ام من وظیفه هدایت مردم را دارم مثل شما ؟
کی گفته ام آخرت وجود ندارد ؟
تنها دلیلی که شما من را دشمن خداوند متعال قرار دادید آن این است که به قرآن عمل کرده ام و اطاعت از رسول الله کرده ام . دقیقا شبیه به داعش و امثالهم . "

2 ساعت پيش

"
نقل قول:
ببین شیر شیر نکن که بهانه ای بیش نیست برای فراراز ترجمه سحده .

شما فقط در ترجمه نوشتید سجده و مشخص نکردید کدام معنی سجده برای آیه است آنوقت چگونه می گویی شیر باشیر فرق دارد حالا ما از کجا بدانیم این سجده هایی که آیه به آن اشاره دارند باهم فرق دارند در صورتی که شما غیراز خود کلمه سجده هیچ معنی دیگری برای آن درنظر نگرفته اید

درضمن نگفتی چرا خوداوند به مومنان که جمع است اشاره دارند شما می گوئید منظور یک نفراست ؟

به قول معروف شما اول برادریتان ثابت کنید بعد ادعای ارث و میراث کنید
مثال شیر را زدم تا قشنگ شیر فهم شوی . بهانه دیگر چیست ؟ بسیار ساده و روان برایت توضیح داده ام حالا نمی خواهی قانع شوی اون دیگه مشکل من نیست .
نوشتار کلمات می تواند به یک شکل باشد ولی وقتی در جمله مورد نظر استفاده میشود معنی آن به صورت متفاوت باشد دیگر نمیدانم چگونه این قضیه را برایتان شرح بدهم شما که خودتان را به نفهمی زده اید زور بنده به نفهمیتان نمیرسد لطفا خودتان سعی کنید با این جمله به معنی مورد نظر بنده برسید .

خداوند به آن مومنانی ( اولی الامر بعد از رسول الله چند نفر هستند که بحث مورد نظر ما نیست ) که خودشان طبق آیه شریفه : وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا وَأَوْحَيْنَا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْرَاتِ وَإِقَامَ الصَّلَاةِ وَإِيتَاءَ الزَّكَاةِ ۖ وَكَانُوا لَنَا عَابِدِينَ اشاره دارد .
چون آن چند نفر را خداوند برای انجام هدایت و سرپرستی دین قرار داده است اگر یک نفر کاری از بین آنها انجام دهد یعنی همه آن کار را انجام داده اند . "

2 ساعت پيش

"
نقل قول:
اگر حرفی میزنم مثل شما بدون دلیل نیست که فقط تهمت می زنید وبه من می گویید دشمن خدا ورسول و مسخره کننده قرآن ولی وقتی دلیل می خواهم دلیلی نیست که بیان کنید .

اگر حاضری بدون پرده جواب بدی مشخص می شود که من دروغ می گویم وشما به قرآن ایمان دارید وهرچه بگوید را باوردارید .

حاضری از همان قرآن به کفر ویا ایمانت بپردازیم ؟
دوست عزیز ( از نظر شما دشمن عزیز ) تا الان شده آیه ای را بیاوری که معنی آن را دستکاری نکرده باشی ؟ یکم انصاف و شرف ملاک خوبی است و کجا ما حرف غیر قرآنی زدیم ؟ آیا از تورات و انجیل آیه آوردیم ؟ یا از کتب دیگر ؟ شما فقط می خواهی بگویی چیزی از پدرانتان شنیده اید و مطالعه ندارید و از این مدل حرف ها و خودتان را منجی و هادی مردم نشان دهی . گفتی که گفتم من خودم را هم ردیف رسول الله قرار نداده ام نشانت دادم نقل قول خودت و ..... . تا کی سفسطه و شانتاژ بخدا زشت است .
اصلا من کافر . من در زمینه مومن بودن هیچ ادعایی ندارم و اعتراف می کنم گنهکار هستم ولی تویی که خودت را هم ردیف پیامبر میکنی چرا به کتابی که از نظر خودت بشارت دهنده آن هستی عمل نمیکنی ؟
تو مسلمان چرا به آیات قرآنت عمل نمیکنی ؟
چرا نماز برپا نمیداری ؟
چرا تنها وسیله ای که از فساد و فحشا جلوگیری میکند را شرح نمیدهی ؟
اولی الامرت بعد از رسول الله که قرآن تو مسلمان به اشاره کرده کیست ؟
تمام این رفتارها و شانتاژها برای جواب ندادن این چند سوال است .
وقتی که تو اصرار داری از روی قرآن کفر من را ثابت کنی تنها نشان دهنده یک مسئله است و آن هم این است که بنده به شما فشار زیادی وارد کردم و شما می خواهی اول عقده گشایی کنی و ثانیا می خواهی توجه ها را از آن ایرادات و سوالات بی جواب پرت کنی به یک مسئاه دیگر من بچه نیستم و مثل شما هم نیستم که بخواهم بازی بچگانه انجام دهم و از آدمی مثل تو بازی نمی خورم .
شاید به اندازه موهای سرت امثال تو را دیده ام .
خیلی جالب است اصل حرفهای من را پاک میکنی و آن قسمتی که میشود با آن بحث را عوض کرد را نقل قول میگیری بازهم بازی نخ نما و به نفهمیدن زدن خودت !!!! "

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:

شما فقط در ترجمه نوشتید سجده و مشخص نکردید کدام معنی سجده برای آیه است آنوقت چگونه می گویی شیر باشیر فرق دارد حالا ما از کجا بدانیم این سجده هایی که آیه به آن اشاره دارند باهم فرق دارند در صورتی که شما غیراز خود کلمه سجده هیچ معنی دیگری برای آن درنظر نگرفته اید

درضمن نگفتی چرا خوداوند به مومنان که جمع است اشاره دارند شما می گوئید منظور یک نفراست ؟

به قول معروف شما اول برادریتان ثابت کنید بعد ادعای ارث و میراث کنید
ازهر مسلملن وکافری که اطلاعی ولو کم از اداب مسلمین داره می فهمد سجده یعنی چه

وخودت هم می فهمی لذا بوهم بچگانه خودت میخاهی تشکیک کنی با اخاالیهود "

2 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
هیچ کس از خداوند متعال بهتر نمیداند ولیشما خودتان را به نفهمی زده اید .
یا فقط سفسطه میکنی یا شانتاژ
دقیقا جوابتان را با شیر و شیر و شیر دادم .
هر کدام از آنها در جای خود در جمله معنی میدهد . این شیر با آن شیر فرق میکند .
شیر سماور ، شیر جنگل ، شیر پاکتی

به قول معروف شما اول برادریتان ثابت کنید بعد ادعای ارث و میراث کنید "

4 ساعت پيش

"
نقل قول:
کجا من به قرآن کفر ورزیدم ؟

حاضری از همان قرآن به کفر ویا ایمانت بپردازیم ؟ "

4 ساعت پيش

"
نقل قول:
اگر یه کمی هم به قرآن توجه می کردید به جای این سخنان که خیلی تابلوست برای فرار از جواب .

جواب سوالاتی را که پرسیدم می دادی و می گفتی در آیاتی که به آن اشاره کردم سجده به چه معناست ؟

و چرا وقتی آیه دارد درباره جمعی از مومنین سخن می گوید شما معتقد هستی که منظور خداوند یک نفر است ؟

آیا شما معاذالله بهترازخداوند می دانید ؟
هیچ کس از خداوند متعال بهتر نمیداند ولیشما خودتان را به نفهمی زده اید .
یا فقط سفسطه میکنی یا شانتاژ
دقیقا جوابتان را با شیر و شیر و شیر دادم .
هر کدام از آنها در جای خود در جمله معنی میدهد . این شیر با آن شیر فرق میکند .
شیر سماور ، شیر جنگل ، شیر پاکتی "

4 ساعت پيش

"
نقل قول:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِيَاءَ تُلْقُونَ إِلَيْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءَكُمْ مِنَ الْحَقِّ يُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِيَّاكُمْ أَنْ تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ إِنْ كُنْتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَادًا فِي سَبِيلِي وَابْتِغَاءَ مَرْضَاتِي تُسِرُّونَ إِلَيْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَيْتُمْ وَمَا أَعْلَنْتُمْ وَمَنْ يَفْعَلْهُ مِنْكُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاءَ السَّبِيلِ ﴿۱﴾
اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد دشمن من و دشمن خويش را دوست خود قرار ندهيد، شما نسبت به آنها اظهار محبت مي‏كنيد، در حالي كه به آنچه از حق براي شما آمده كافر شده‏ اند، و رسول خدا و شما را به خاطر ايمان به خداوندي كه پروردگار همه شما است از شهر و ديارتان بيرون مي‏رانند، اگر شما براي جهاد در راه من و جلب خشنوديم هجرت كرده‏ ايد پيوند دوستي با آنها برقرار نسازيد، شما مخفيانه با آنها رابطه دوستي برقرار مي‏كنيد در حالي كه من آنچه را پنهان يا آشكار مي‏كنيد از همه بهتر مي‏دانم، و هر كس از شما چنين كاري كند از راه راست گمراه شده. (۱)
تا زمانی که به ما انزالله کافرید دوستی با شما ندارم
کجا من به قرآن کفر ورزیدم ؟
دقیقا حرفی که شما میزنید از داعش سرچشمه میگیرد و من و امثال بنده را برای دوستی حضرت محمد و آل او میکشید و بر این باورید به ما انزل الله کافر هستیم . این خاندان را برای این دوست داریم که خداوند متعال در قرآنش امر به اطاعت از آنها کرده است هزاران بار این سوال را از شما پرسیدم و پاسخی ندادید .
اولی الامر بعد از رسول الله برای شما کیست ؟
بنا بر قرآن باید بعد از خداوند و رسول الله از اولی الامر اطاعت کنید .

نقل قول:
اگر راست می گویی کجا من چنین ادعایی کردم و گفتم وظیفه من هدایت است و کجا خودم را هم ردیف پیامبر قرار داده ام؟
شما وظیفه خود میدانی که قرآن بخوانی و به مرد آن را بیاموزی آموختن قرآن وظیفه پیامبر بوده و هست و خداوند متعال ایشان را برای انجام این عمل ارسال کرده است تا قرآن و اعمال و احکام و شریعت قرآن را برای مردم توضیح و آموزش دهد .

نقل قول:
به این آیه اگر خوب توجه کنید به خوبی می فهمی که نماز همان توجه و آموختن آیات قرآن است
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ ﴿۹﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد چون براى نماز جمعه ندا درداده شد به سوى ذكر خدا بشتابيد و داد و ستد را واگذاريد اگر بدانيد اين براى شما بهتر است (۹)

مفهوم ذكر در قرآن كاملاً مشخص و مبرهن است و غالباً به معناي كتاب آسماني و آيات الهي مي باشد.
نماز مکتب خانه دین است
چند درصد مردمانی که نماز پنجگانه می خوانند با قرآن آشنایی دارند
وقتی کسی که خودرا مسلمان می نامد از کتاب اسمانیش آگاهی نداشته باشد به راحتی هرسخنی را که به اسم خداوند می گویند می پذیرد و دردام شیطان گرفتار می شود

اما اگر از کتاب آسمانیش آگاه باشد به راحتی فریب نمی خورد نمو نه اش همین داعش که اسیران را به اسم اسلام به آتش می کشند و سر می برند و می گویند از فلا کس نقل شده که پیامبر در فلا جنگ اسیران را به آتش کشیده ویا با بمب به طمع بهشت دیگران را تکه تکه می کنند و می گویند فلا کس از پیامبر نقل کرده اگر چنین وچنان کنی به بهشت می روی و در انجا با پیامبر غذا می خوری و از این قبیل فریبکاریها به اسم قرآن
شما در این نقل قول اعلام کردی که وظیفه شما آموختن قرآن است بنا به گفته خودتان . ما مثل شما نیستیم که الکی حرفی را زده باشیم هر حرف که زده میشود بنا به عمل و رفتار خودتان مستند است .
البته ادامه این بحث در آن تاپیک مد نظر است که شما از آن فراری هستید چون اعمالتان را بسیار منطقی و علمی نقد میشود و نشان میدهد که شما به تنها چیزی که اعتقاد ندارید قرآن و خداوند است .

نقل قول:
ادب مرد به از دولت اوست
باید مثالی میزدم درخور فهم و شعور شما و الان قشنگ معلوم است که معنی حرف را گرفتید . "

5 ساعت پيش

"
نقل قول:
اول :‌ كرارا هدف اين باشگاه را كه تشويق به گفتمان آرام و منطقي و دور از تنشها و تشنجهاي نامناسب است گوشزد كرده ايم .

دوم : در اين باشگاه استفاده از الفاظ غير مؤدبانه و ركيك ، كه فحاشي و هرزه گري را جايگزين گفتمان آرام مي كند مجاز نخواهد بود . دوستاني كه آن راه را مي‌پسندند مي‌توانند از سايتهاي مناسب آن روش استفاده كنند .

سوم : اختلاف نظر در ديدگاههاي سياسي و مذهبي يك امر منطقي و مقبول است ، و پرهيز از تشنج آفريني و عدم استفاده از الفاظ تشنج زا مي تواند نتايح يك گفتمان هدفمند را بيشتر بارور سازد .

چهارم : دفاع از باورها يك حق است ، اما تعرض و هجوم غير مستدل به باورهاي ديگران يك حق مشروع نيست .
"

14 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
http://www.parsquran.com/data/show.p...ang=far&tran=1

وره ۷۷: المرسلات - جزء ۲۹ - ترجمه فولادوند
http://www.parsquran.com/images/book.png
وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ ارْكَعُوا لَا يَرْكَعُونَ ﴿۴۸﴾
و چون به آنان گفته شود ركوع كنيد به ركوع نمى ‏روند (۴۸)
وَيْلٌ يَوْمَئِذٍ لِلْمُكَذِّبِينَ ﴿۴۹﴾
آن روز واى بر تكذيب ‏كنندگان (۴۹)
فَبِأَيِّ حَدِيثٍ بَعْدَهُ يُؤْمِنُونَ ﴿۵۰﴾
پس به كدامين سخن پس از [قرآن] ايمان مى ‏آورند (۵۰)
http://www.parsquran.com/data/show.p...ng=far&tran=10

و هرگاه به آنها گفته شود که نماز و طاعت خدا را به جای آرید اطاعت نکنند. (۴۸) ترجمه قمشه ای

سوره ۷۷: المرسلات - جزء ۲۹ - ترجمه انصاریان
http://www.parsquran.com/images/book.png تغيير سوره و ترجمه
http://www.parsquran.com/images/soundF.png تلاوت
http://www.parsquran.com/images/magnF.pngجستجو

و هنگامی که به آنان گویند: [در برابر خدا] رکوع کنید، رکوع نمی کنند. (۴۸)

سوره ۷۷: المرسلات - جزء ۲۹ - ترجمه مکارم شیرازی

و هنگامي كه به آنها گفته شود ركوع كنيد ركوع نمي‏كنند. (۴۸)

سوره ۷۷: المرسلات - جزء ۲۹ - ترجمه خرمشاهی

و چون به ايشان گفته مى‏شد نماز بگزاريد، نماز نمى‏گزاردند (۴۸)

اخ الیهود ملعون کدامیک از این ترجمه ها رکوع رو اطاعت گرفته

این اولا

ثانیا ترجمه قمشه ای ارکعوا را نماز گرفته چون نماز بدون رکوع نماز نیست
باز خودت رو به حماقت بزن احمیق ناصبی

حالاجواب بده اخ الیهود العزیز
نقل قول:
قمشه ای مرجع من نیست

دوستتان بنده علی گفتند

من هم نشان دادم که قمشه ای هم راکعون را اطاعت معنی کرده اند
ضمننا عبد العلی یعنی غلام علی یا اخ الیهود

نقل قول:
مگر چه گفتم که چنین به فحاشی متوسل شدن فقط بخاطر اینکه راکعون را مطیع امر پروردگار معنی کردیم ؟

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.

می خواهید بدانید چه کس دیگری هم راکعون را اطاعت معنی کرده است ؟

به این ترجمه قمشه ای توجه کنید ؟

وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ ارْكَعُوا لَا يَرْكَعُونَ ﴿۴۸﴾مرسلات
و هرگاه به آنها گفته شود که نماز و طاعت خدا را به جای آرید اطاعت نکنند. (۴۸)

ترجمه قمشه ای

ترجمه قمشه ای ارکعوا را نماز گرفته چون نماز بدون رکوع نماز نیست
کدام مأبون زنیم نماز رو اینطور معنا کرده ورکوع رو در هم راکعون درحال رکوع نماز رو بگو کدوم مأبون زنیم ملحد حتما شما یا رثول ژنده ما..........
که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند)و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند

این رو جواب بده منافق مزدور

در ضمن خدالعنتت کنه که این ماه مبارک شعبان المعظم اینقدر وقت مارو می گیری
ان یوم الفصل کان میقاتا

"

14 ساعت پيش

"
نقل قول:
شما خودتان اشتباه هستید چه رسد به ترجمه ای که آوردید ( معمولا کم پیش میاد که آیه ای را تفسیر به رای نکنید ) .
کلهم اجمعین من خودتو قبول ندارم چه برسه به سخن و حرفت . ( نری یه آیه بیاری و خودتو هم ردیف رسول الله قرار بدی و در توهمت وظیفه هدایت و مبلغ قرآن باشی )
د نه د نشد !!!
اگر یه کمی هم به قرآن توجه می کردید به جای این سخنان که خیلی تابلوست برای فرار از جواب .

جواب سوالاتی را که پرسیدم می دادی و می گفتی در آیاتی که به آن اشاره کردم سجده به چه معناست ؟

و چرا وقتی آیه دارد درباره جمعی از مومنین سخن می گوید شما معتقد هستی که منظور خداوند یک نفر است ؟

آیا شما معاذالله بهترازخداوند می دانید ؟
"

15 ساعت پيش

"
نقل قول:
دوست عزیز
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِيَاءَ تُلْقُونَ إِلَيْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءَكُمْ مِنَ الْحَقِّ يُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِيَّاكُمْ أَنْ تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ إِنْ كُنْتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَادًا فِي سَبِيلِي وَابْتِغَاءَ مَرْضَاتِي تُسِرُّونَ إِلَيْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَيْتُمْ وَمَا أَعْلَنْتُمْ وَمَنْ يَفْعَلْهُ مِنْكُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاءَ السَّبِيلِ ﴿۱﴾
اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد دشمن من و دشمن خويش را دوست خود قرار ندهيد، شما نسبت به آنها اظهار محبت مي‏كنيد، در حالي كه به آنچه از حق براي شما آمده كافر شده‏ اند، و رسول خدا و شما را به خاطر ايمان به خداوندي كه پروردگار همه شما است از شهر و ديارتان بيرون مي‏رانند، اگر شما براي جهاد در راه من و جلب خشنوديم هجرت كرده‏ ايد پيوند دوستي با آنها برقرار نسازيد، شما مخفيانه با آنها رابطه دوستي برقرار مي‏كنيد در حالي كه من آنچه را پنهان يا آشكار مي‏كنيد از همه بهتر مي‏دانم، و هر كس از شما چنين كاري كند از راه راست گمراه شده. (۱)
تا زمانی که به ما انزالله کافرید دوستی با شما ندارم

نقل قول:
شما خودتان اشتباه هستید چه رسد به ترجمه ای که آوردید ( معمولا کم پیش میاد که آیه ای را تفسیر به رای نکنید ) .
کلهم اجمعین من خودتو قبول ندارم چه برسه به سخن و حرفت . ( نری یه آیه بیاری و خودتو هم ردیف رسول الله قرار بدی و در توهمت وظیفه هدایت و مبلغ قرآن باشی )
د نه د نشد !!!
اگر راست می گویی کجا من چنین ادعایی کردم و گفتم وظیفه من هدایت است و کجا خودم را هم ردیف پیامبر قرار داده ام؟

نقل قول:
این شمایید که ایات را بر طبق نظر و رایتان ترجمه میکنید و با هر روش و رفتاری شده آن را برای منافع خودتان ترجمه می کنید .
قبلا خدمتتان عرض کردم شیر و شیر و شیر با هم فرق میکند و هر کدامشان در جایی کاربرد دارد هیچگاه شیر جنگل شیر پاکتی نمی شود و جای هر کدامش مشخص است . مثلا شیر سماوری که در اختیار شماست و برای شما طراحی شده است هزار سال شما نمی توانید آن را در لیوان بریزید و بنوشید .
ادب مرد به از دولت اوست "

15 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
عبادی الصالحون چه کسانی هستند ؟
وقتی بگفته خودت که گقتی
نقل قول:
خودتان اشتباه هستید چه رسد به ترجمه ای که آوردید ( معمولا کم پیش میاد که آیه ای را تفسیر به رای نکنید ) .
کلهم اجمعین من خودتو قبول ندارم چه برسه به سخن و حرفت .
دیگر چه جواب دارم به شما بدهم ؟

یعنی حتی حق ندارم آیه ای از قرآن بیاورم ؟

مثل روز روشن است که مشکل شما با آیات قرآن است .
اگر غیر از این است چرا تا به آیه ای اشاره می کنیم زود به مقابله برمی خیزید
اگر خودت می دانی بگو تا ماهم بدانیم "

16 ساعت پيش

علوی به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
" چرا جوابی حاصل نمیشود ؟ "

17 ساعت پيش

علوی به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ ﴿۱۰۵﴾انبیاء
و در حقيقت در زبور پس از تورات نوشتيم كه زمين را بندگان شايسته ما به ارث خواهند برد (۱۰۵)

وَقَالُوا الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي صَدَقَنَا وَعْدَهُ وَأَوْرَثَنَا الْأَرْضَ نَتَبَوَّأُ مِنَ الْجَنَّةِ حَيْثُ نَشَاءُ فَنِعْمَ أَجْرُ الْعَامِلِينَ ﴿۷۴﴾زمر
آنها مي‏گويند: حمد و ستايش مخصوص خداوندي است كه به وعده خويش درباره ما وفا كرد و زمين (بهشت) را ميراث ما قرار داد كه هر جا را بخواهيم منزلگاه خود قرار دهيم، چه خوب است پاداش عمل كنندگان! (۷۴)
عبادی الصالحون چه کسانی هستند ؟ "

17 ساعت پيش

"
نقل قول:
چکونه است ترجمه ای که من می آورم از نگاه شما اشتباه است چون فقط یک معنی میدهد راکعون و آن هم فقط آن چیزی است که شما به آن معتقد هستید یعنی شیر شیر است خوراکی و درنده و شیرآب ندارد ؟

اما تر جمه ای که خودت می آوری ف شیر با شیر تفاوت دارد ؟

آیا به این فکر نکرده اید که شما آیات قرآن را برطبق باورهایتان ترجمه می کنید که مخالف آن باورها نباشد ؟

چون باورهایتان گفته در حال رکوع انگشتر به فقیر داده شده پس حتما باید آیه در این باره نازل شده باشد و معنی دیگری هم نداریم

حتی وقتی آیه دارد در باره جمعی از مومنان سخن می گویند اهمیتی ندارد و فقط شما به یک نفر معتقد هستید چون از پدرانتان شنیده اید و سینه به سینه به شما رسیده است که منظور خداوند فقط یک نفر است
دوست عزیز شما خودتان اشتباه هستید چه رسد به ترجمه ای که آوردید ( معمولا کم پیش میاد که آیه ای را تفسیر به رای نکنید ) .
د نه د نشد !!!
این شمایید که ایات را بر طبق نظر و رایتان ترجمه میکنید و با هر روش و رفتاری شده آن را برای منافع خودتان ترجمه می کنید .
قبلا خدمتتان عرض کردم شیر و شیر و شیر با هم فرق میکند و هر کدامشان در جایی کاربرد دارد هیچگاه شیر جنگل شیر پاکتی نمی شود و جای هر کدامش مشخص است . مثلا شیر سماوری که در اختیار شماست و برای شما طراحی شده است هزار سال شما نمی توانید آن را در لیوان بریزید و بنوشید .
هر کدام یک از آیاتی که فرمودید در زمانی و در مکانی و معنی خاص خود را برای کاری داشته اند نمیشود X را بجای Y قرار داد .
باور های منو فراموش کن در قیامت جوابگوی اونا نیستی خودم جوابگوی آن هستم ولی شما تا بحال پاسخی برای سوالات من و دوستان داشته اید ؟
بعد خودت رو فهیم تر از مردم تصور نکن و نگو چیزی که پدرانتان در گوشتان کرده اند و آن را تکرار می کنید چون این مدل فیلم ها نخ نما شده است و الان حدود 10 الی 12 سال است من در این سایت این گفتگو و بحث ها رو دنبال میکنم و تبادل نظر میکنم تا الان افراد مثل تو ( ZXwC و قرآن دوست و موحد و... ) بحث کردیم هیچگونه جواب منطقی من باب شبهاتی که به افکارشان وارد شده است را دریافت نکردیم ولی همان افرادی که می گویید یک چیز یاز پدرانشان شنیده اند بیشترین جواب منطقی را در این تالار داشته اند ( جناب حسین و ... ) .

خلاصه کلام جو گیر و متوهم نباش . "

17 ساعت پيش

Freedom1 به سرنگار کرونا را قدر بدانیم پاسخ داد.

20 ساعت پيش

ناقد به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
" عملیات روانیه، وگرنه تو اوضاع کرونایی جنگ حماقت محضه "

22 ساعت پيش

"
نقل قول:
اینگونه که معلوم است شما نه از خداوند متعال خجالت میکشید نه از پیامبر و نه از قرآن !!
مشخص میشود ؟ مشخص شده است که شما نه خدا برایتان ارزشی دارد نه رسول الله و نه قرآن .
البته شما برایتان مهم نیست که موارد بالا برایتان اهمیت داشته باشد شما بیشتر مد نظرتان همان کاسبی است و خدا را برای خرما میخواهید دوست عزیز !

وَإِذَا قُرِئَ عَلَيْهِمُ الْقُرْآنُ لَا يَسْجُدُونَ
و هنگامی که قرآن بر آنها خوانده می‌شود سجده نمی‌کنند؟!

وَلِلَّهِ يَسْجُدُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ مِنْ دَابَّةٍ وَالْمَلَائِكَةُ وَهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ
(نه تنها سایه‌ها، بلکه) تمام آنچه در آسمانها و زمین از جنبندگان وجود دارد، و همچنین فرشتگان، برای خدا سجده می‌کنند و تکبّر نمی‌ورزند.

وَإِذْ قِيلَ لَهُمُ اسْكُنُوا هَٰذِهِ الْقَرْيَةَ وَكُلُوا مِنْهَا حَيْثُ شِئْتُمْ وَقُولُوا حِطَّةٌ وَادْخُلُوا الْبَابَ سُجَّدًا نَغْفِرْ لَكُمْ خَطِيئَاتِكُمْ ۚ سَنَزِيدُ الْمُحْسِنِينَ
و (به خاطر بیاورید) هنگامی را که به آنها گفته شد: «در این شهر [= بیت المقدّس] ساکن شوید، و از هر جا (و به هر کیفیت) بخواهید، از آن بخورید (و بهره گیرید)! و بگویید: خداوندا! گناهان ما را بریز! و از درِ (بیت المقدس) با تواضع وارد شوید! که اگر چنین کنید، گناهان شما را می‌بخشم؛ و نیکوکاران را پاداش بیشتر خواهیم داد.»
نقل قول:
خوب خداوند هم گفته اند سجده شماهم معنی کردید سجده

سجده به چه معناست اگر صادقید ؟
پس چرا در آیه آخری سجده را با تواضع معنی کردید ولی درآیات قبل فقط سجده را سجده معنی کردید
آیا به نفعت نیست ترجمه کنی ؟

نقل قول:
چه ربطی دارد ؟
هر کلمه ای در جایی کاربرد دارد و داستان شیر و شیر و شیر را برایت گفتم !!!

چکونه است ترجمه ای که من می آورم از نگاه شما اشتباه است چون فقط یک معنی میدهد راکعون و آن هم فقط آن چیزی است که شما به آن معتقد هستید یعنی شیر شیر است خوراکی و درنده و شیرآب ندارد ؟

اما تر جمه ای که خودت می آوری ف شیر با شیر تفاوت دارد ؟

آیا به این فکر نکرده اید که شما آیات قرآن را برطبق باورهایتان ترجمه می کنید که مخالف آن باورها نباشد ؟

چون باورهایتان گفته در حال رکوع انگشتر به فقیر داده شده پس حتما باید آیه در این باره نازل شده باشد و معنی دیگری هم نداریم

حتی وقتی آیه دارد در باره جمعی از مومنان سخن می گویند اهمیتی ندارد و فقط شما به یک نفر معتقد هستید چون از پدرانتان شنیده اید و سینه به سینه به شما رسیده است که منظور خداوند فقط یک نفر است "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:43PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه