بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
کنجکاو1 به سرنگار مصاحف قرآن كريم شبه هولوگرامي تحريف ناپذير پاسخ داد.
" وَيَقُولُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَوْلَا أُنْزِلَ عَلَيْهِ آيَةٌ مِنْ رَبِّهِ قُلْ إِنَّ اللَّهَ يُضِلُّ مَنْ يَشَاءُ وَيَهْدِي إِلَيْهِ مَنْ أَنَابَ ﴿۲۷﴾رعد
و كسانى كه كافر شده‏ اند مى‏ گويند چرا از جانب پروردگارش معجزه ‏اى بر او نازل نشده است بگو در حقيقت ‏خداست كه هر كس را بخواهد بى‏ راه مى‏ گذارد و هر كس را كه [به سوى او] بازگردد به سوى خود راه مى ‏نمايد (۲۷)

در آیه 27 سوره رعد با وجود قرآن کسایی که کافرشدن بدنبال آیتی دیگری هستند و بهانه می آوردند که چرا آیتی از جانب پروردگار برپیامبر نازل نشده است و از آیه جنین می توان فهمید که قرآن را برای ایمان آوردن کافی نمی دانستند ازهمین رو بدنبال آیتی دیگر بودند در صورتی که خداوند در آیه 31 همین سوره می فرمایند و اگر قرآنى بود كه كوهها بدان روان مى ‏شد يا زمين بدان قطعه قطعه مى‏ گرديد يا مردگان بدان به سخن درمى ‏آمدند بازهم ایمان نخواهند آورد
ولی برعکس کافرین مومنین با کلام خداوند (قرآن ) دلهایشان آرام می گیرد و با وجود قرآن دیگر بدنبال آیتی دیگر نیستند نه عدد 19 و نه چیز دیگر این کلام خداوند است که آرام بخش آنهاست
الَّذِينَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ ﴿۲۸﴾ "

57 دقيقه پيش

Freedom1 به سرنگار از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود! پاسخ داد.
" معنای پیام آمادگی برای جنگ اینه که طرف(های) مقابل بدونن چه هزینه ای میدن و برآورد کنن که این هزینه رو میتونن بپذیرن یا نه. باید این هزینه به اندازه ای سنگین باشه که توان تحمل اون رو نداشته باشن و این باعث بشه که عقب نشینی کنن، مثلا چرا سر قضیه کریمه یا مشابه اون به روسیه حمله نمیکنن؟ چون نمیتونن عواقب جنگ با روسیه رو تحمل کنن، بله روسیه سلاح هسته ای داره و ما نداریم، شاید بهترین کار این بود که ما هم بسازیم، اما بدون اون هم میشه هزینه سنگین به طرف مقابل وارد کرد.
الان طرفهای مقابل میدونن که این هزینه سنگینه ولی درباره جدیت ما برای چنین کاری مثل شما فکر میکنن که جدی نیستیم، که من میگم باید جدیت خودمون رو نشون بدیم و پای اون هم بایستیم، چون راه دیگه ای نداریم. جام زهری که شما ازش صحبت می کنین در حد تعطیلی فلان صنعت و فناوری نیست و در این شرایط هم ترامپ تحریم ها رو بر نمی داره هرچند در ظاهر از گفتگو استقبال کنه.
اینجا رو ببینید

https://nationalinterest.org/blog/bu...rey-zone-89541 "

يك ساعت پيش

justbluem به سرنگار شنيدم ..... پاسخ داد.
" مرگ و میر و وسطشم یکی زاییده شده یحتمل , جز اینا چه تعطیلی دیگه ای داریم "

3 ساعت پيش

justbluem به سرنگار قبلنا که می یومدم باشگاه ........ پاسخ داد.
" میخواستن قبل ورودت درو ببندن "

3 ساعت پيش

justbluem به سرنگار من اعتراف می کنم ... پاسخ داد.
" من اعتراف میکنم نفهمیدم چی‌گفتی "

3 ساعت پيش

justbluem به سرنگار يكسال پيش در چنين روزي ... پاسخ داد.
" چهار و‌پونصد "

3 ساعت پيش

mastaneh20_21 به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" بهش بگو اگه سه هيچ باشه باز جاي اميدواري هست "

3 ساعت پيش

mastaneh20_21 به سرنگار من واقعاً متأسفم... پاسخ داد.
" اتفاقا من واقعا متاسفم كه چرا در حق بعضي آدما ظلم نكردم "

3 ساعت پيش

mastaneh20_21 به سرنگار چه وقت باید ازدواج بکنیم ! پاسخ داد.
" ختم پيشكش همون يك سوره را با تفكر بخون "

3 ساعت پيش

mastaneh20_21 به سرنگار چرا به ما سیاست شوهرداری یاد ندادن پاسخ داد.
" خخخخخخخخخخخخخخخخ "

3 ساعت پيش

ناقد به سرنگار از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود! پاسخ داد.
" به قول سیاسیون وقتی سیاست به بن بست می رسه جنگ شروع می شه. وقتی هم جنگ غیر قابل تحمل می شه، مذاکرات سیاسی شروع می شه!
در هر حال جنگ یک مساله بسیار مهم و سرنوشت ساز است که پیش از آن باید به سوالات متعددی پاسخ داده شود. خصوصا اگر جنگ درست حسابی و تمام عیار باشد، وگرنه ترقه بازی و جنگ نفت کش ها و یا حتی جنگ های نیابتی نوعی بازی بیش نیست!
از جمله سوالات اینه که اگر قرار باشه بجنگیم تا کجا؟ آیا محاسبه هزینه ها را کرده ایم؟ آیا قادر به مدیریت جنگ طبق اهداف خود هستیم؟ یا این که سرنوشت جنگ را دشمن یا عوامل دیگر تعیین می کند؟ اگر تحملمون تموم شد چطور؟ آیا نباید مذاکره کنیم و جام زهر بنوشیم؟ پس چرا الان نکنیم و ننوشیم؟
ضمنا جنگ مرد جنگ می خواهد. این حضراتی که ما می بینیم و تا خرخره غرق دنیا و فساد شده اند حتی تحمل یک روز جنگ را هم ندارند و همون روز اول فلنگ را می بنند می روند خدمت آقازاده ها آن طرف آب!
از طرفی، جنگ جزء مسایل مهمی است که در حوزه اختیارات رهبری است. تااین جای کار سیاست و تصمیم ایشون نه جنگ نه مذاکره است.
یک راه هم مراجعه به آرای عمومی طبق اصل 59 است که من پیشاپیش معتقدم 99 درصد به جنگ پاسخ منفی می دهند.... "

3 ساعت پيش

Freedom1 به سرنگار از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود! پاسخ داد.
" درباره اجماع، تحریم های فعلی که آمریکا به تنهایی برقرار کرده تقریبا فرقی با تحریم‌هایی که با اجماع برقرار می شدن نداره، چون کشورها کم و بیش مجبور به رعایت اون شدن حتی چین و شرکتهای چینی. پس دیگه ترس از اجماع چندان بجا نیست، اتفاقا با ترسوندن ما از اجماع و فصل هفتم ما رو مجبور میکنن که تو برجام به صورت یک طرفه بمونیم و این بازی بسیار بدیه. راهبردی که الان دنبال میکنن ادامه وضعیت فعلیه تا مرحله ای که به خاطر رشد اقتصادی منفی و مشکلات گسترده اقتصادی عملا فلج بشیم و همون منزوی شدن و چیزهایی که نگرانش هستیم اتفاق بیافتن. برای هر سال رشد اقتصادی منفی باید سالها تلاش کرد تا جبران بشه، اینها همه باعث آسیب دراز مدت میشه و موندن در این شرایط برای مدت طولانی نتیجه ای شاید بدتر از جنگ داره چون جنگ چیزیه که اونها هم ازش می‌ترسن اما از ادامه وضعیت فعلی نمی ترسن و آسیبی نمی بینن.
مذاکره و معامله با ترامپ وقتی پای عمل میرسه مشخص میشه که فایده ای نداره، ترامپ اینجوری دست بردار نیست چون دلیلی برای دست برداشتن نداره و ما باید براش دلیل بسازیم. "

5 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار شنيدم ..... پاسخ داد.
" شنیدم چرا تعطیله ؟ "

9 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار قبلنا که می یومدم باشگاه ........ پاسخ داد.
" همه نیم خیز میشدن "

9 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار من اعتراف می کنم ... پاسخ داد.
" من اعتراف میکنم هیش جا برای زندگی کردن تو ایران کانادا و استرالیا و امریکا نیس "

9 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار يكسال پيش در چنين روزي ... پاسخ داد.
" الان چنده مگه ؟ "

9 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار چه وقت باید ازدواج بکنیم ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط mastaneh20_21 نوشته شده است نمايش نوشته
خوندنش كمتر از يك ربع وقت ميبره
من تو یه ربع کل قرآن رو ختم میکنم "

9 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار من واقعاً متأسفم... پاسخ داد.
" من واقعاً براتون متاسفم گرگای در پوست بره "

9 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" بهش بگو تو ایران پدرت باید فاضل باشه تا از فضل پدر تورا حاصل شود "

9 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار کمی بیشتر از کیش بدانید پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط justbluem نوشته شده است نمايش نوشته
سر هاشمی
سر هاشمی بالاپایین کنی بهت خوش نمیگذره ؟ "

13 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:49PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه