نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Friday 20 December 2019   #4
مقداد
همسایه حضرت معصومه سلام الله علیها و علی اخیها

نشان مقداد

تاريخ ثبت نام: May 2012
مكان: قم، قطعه ای از بهشت
پاسخ‌ها: 5,439
روزنوشته ها: 2
ج: نقد و بررسي كتاب «كورش كبير» تاليف دكتر رضا شعباني

نقل قول:
در اصل توسط ناصر پورپیرار نوشته شده است نمايش نوشته
[B]تبعيت محض و افراطي ذهن نويسنده از آريا محوري و احساس ستايش‌ نژادپرستانه درباره برتري ذاتي نژاد مجهول آريا، كه در جاي جاي كتاب به كرات به چشم مي‌خورد، در همين جملات پيش سخن دو صفحه‌اي كتاب به وضوح عيان مي‌شود؛ نويسنده آريائيان فرضي مهاجر به ايران را از همان «آغاز» حضورشان «ايرانيان» خطاب مي‌كند و به مانند ساير مورخان «آريا محور» اقوام و بوميان ايران را كه از هفت هزار سال پيش در نقاط مختلف فلات ايران مي‌زيستند و تمدن‌هاي پيش‌رفته، درخشان و تقريبا ناشناخته‌اي را در گوشه و كنار سرزمين ايران تا زمان ظهور هخامنشيان بنيان گذاردند، چيزي به حساب نمي‌آورد و جايي براي آنان قائل نيست و تاريخ و تمدن هفت هزار ساله ايران را با همان آريائيان فرضي و از دو هزار و پانصد سال پيش آغاز مي‌كند! ضمن آن‌كه اساسا معلوم نيست چه‌گونه مي‌توان قومي را قبل از مهاجرت به سرزمين ايران، ايراني خطاب نمود؟
نویسنده باید برای این مطالب مستند دقیق بیاورد. چرا هخامنشیان ایرانی نبودند؟ کِی مهاجرت کردند؟ آیا آریایی ها ایرانی نبودند؟
ستاره ی درخشان شام ص 330، به نقل از شیفتگان حضرت مهدی علیه السلام ج 1، ص 251.

اللّهمّ عجّل لولیّک الفرج بحقّ زینب(سلام الله علیها) و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه
مقداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول