نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Friday 17 January 2020   #505
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 20,745
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست3601

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ................. نوشته شده است نمايش نوشته
حسین!
کسی که چیزی را آموزش می دهد لزوماً از خودش نیست و ممکن است به دیگران تعلق داشته باشد. ما می دانیم زبان یک موهبت الهی است که در اختیار بشر قرار گرفته اما آن را به مادر نسبت می دهند می دانی چرا؟
چون اولین بار این مادر است که آن را به ما آموزش می دهد.
دین مادری اگرچه میراث آباء اولین است اما این مادر است که اولین بار به آموزش آن مبادرت می کند. علاوه بر این دین مادری آن ملة و آئینی است که با تولد از مادر، به شخص تعلق می گیرد.
hosyn

دوست گرامی، بنده گقتم جواب آیات قران را بدهید، نه اینکه حرف من را تایید کنید!

من هم دقیقا همین حرف شما را چند بار تکرار کردم، گفتم بی اختیار هر قوم و ملتی، اهل هر زبانی باشند، چیزی را که از مادر میگیرند، آن را بی اختیار، مادری مینامند، آیا کسی در عمرش هرگز شنیده زبان پدری؟ خیر؟ چرا؟ به خاطر همین توضیحی که شما دادید.

اما سؤال این است که چرا در هزاران آیه قرآن که صحبت از دین و آیین و روش مردم است، حتی یک آیه نام از مادر نیست؟ بلکه برعکس همگی میگویند: دین پدری؟! پس معلوم میشود اساسا دین، چیزی نیست که از مادر اخذ شود، بلکه پدران بودند که بر فرهنگ خانواده سیطره داشتند، و مادران هم تابع آنها بودند، و لذا کلمه أمّي، اگر منظور از آن، دین بود، باید به پدر نسبت داده شود و گفته شود أبوي یا آبائی، کما اینکه خود مشرکین راجع به منبع دینشان، ده‌ها بار نام از پدران خود در آیات بردند، و حتی یک مرتبه نامی از مادران نبردند.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Saturday 18 January 2020 در 12:20AM.
عبدالعلی69 الأن بر روي خط است   پاسخ بهمراه نقل قول