نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Saturday 18 January 2020   #506
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 20,746
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست2607

نقل قول:
در اصل توسط غانت هالک ........................ghanet نوشته شده است نمايش نوشته

شما پدری بودن دین را بیشتر می پسندید؟ مادری یا پدریش زیاد اهمیت ندارد، مهم این است که شخص امی کتاب آسمانی نمی داند، اگر توانستی بدون اینکه مبادرت به داستان سازی کنی و دسته جات اسماعیلی اسحاقی راه بیندازی، توضیح دهی:
1- چرا امیها ( اعم از امیهای اهل کتاب و امیهای قوم پیامبر) کتاب نمی دانند الا امانی و ظن و گمان؟
2- این کتاب چیست که پیامبر از میان امیها مبعوث شد ته به وسیله اش تعلیمشان دهد و پاکشان سازد؟
3- چرا امی در مقابل اهل کتاب قرار می گیرد؟
hosyn
دوست گرامی، اگر واقعا میخواهید بدانید و بفهمید، پس دل بدهید تا توضیح دهم:

آیه بعد این آیه (و منهم امیون) واضح میکند که منظور از کتاب در این آیه نه کتاب آسمانی است، بلکه قدرت نوشتن است، حال به دو آیه پشت سر هم توجه کنید:

وَ مِنهُْمْ أُمِّيُّونَ لَا يَعْلَمُونَ الْكِتَابَ إِلَّا أَمَانىِ‏َّ وَ إِنْ هُمْ إِلَّا يَظُنُّونَ(78)
فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَاذَا مِنْ عِندِ اللَّهِ لِيَشْترَُواْ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَوَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَ وَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا يَكْسِبُونَ
(79)

در آیه ۷۹ میگوید: وای بر آنها که با دستان خود، کتاب را مینویسند، و سپس میگویند این از ناحیه خداست! اگر منظور از کتاب، کتاب آسمانی باشد که هر کسی کتاب آسمانی را بادستانش مینویسد، بلکه میگوید: دست‌نوشته‌ای را خودش مینویسد و آن را به جای کتاب آسمانی جا میزند، نه اینکه کتاب آسمانی را با دستانش مینویسد و میگوید این از ناحیه خداست.

خوب، چرا در آیه ۷۹ این را میگوید؟ چون در آیه قبل(۷۸) میگوید: بعضی از یهود هستند که نوشته‌ها را میتوانند بخوانند اما نمیتوانند بنویسند، قبلا چندین ترجمه آوردم که أماني را به معنای خواندن محض بدون قدرت فهم، گفته بودند، مثلا کاویانپور، أماني را تلاوت لفظی، ترجمه کرده بود، یعنی خواندن طوطی‌وار، و از اینجا در آیه ۷۹ میگوید: عده‌ای از این ضعف امیون یهود، سوء استفاده میکنند، و چیزی را خودشان مینویسند و به اینها نشان میدهند و میگویند بخوان! ببین چه نوشته؟ این تورات است! اما این بیچاره‌ها: لا یعلمون [COLOR="red"]الکتاب[/COLOR] الا أماني، از نوشته‌ها جز خواندن طوطی‌وار چیزی نمیدانند، و با ظن و گمان خویش، سراغ تورات میروند، و نمیفهمند که این دست‌نوشته‌ها کلک و دروغ است.

طبیعی است که خواهش من این است دوباره نگویید: پیچوندی! و هیچ توضیح ندهید کجایش را پیچوندم! من استدلال کردم و شما استدلال من اشکالش را بگویید.
.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول