بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 28 December 2005   #1
-آزاد-
عضو ثابت

نشان -آزاد-

تاريخ ثبت نام: Dec 2005
پاسخ‌ها: 247
مهمترین پیام خداوند به انسانها پرستش او و اطاعت بی قید و شرط از معصوم است

مهمترین پیام خداوند پرستش خودش و اطاعت بی قید و شرط از معصوم است

دوستان عزیز به آیات زیر دقت کنید

سوره نوح آیه 3-1

انا ارسلنا نوحا الی قومه ان انذر قوک من قبل ان یاتیهم عذاب الیم
قال یا قوم انی لکم نذیر مبین
ان اعبدوا الله و اطیعون

ما نوح را به رسالت فرستادیم تا قومش را بیم دهد پیش از آنکه عذابی دردناک بر آنها وارد شود
نوح به قومش گفت من برای شما بیم دهنده ای آشکار هستم و سخنم این است که خدا را بپرستید و از او بترسید و از من اطاعت کنید

حضرت هود ( آیه 126 سوره شعراء ):

فاتقوا الله و اطیعون
ای قوم از خدا بترسید و از من اطاعت کنید

حضرت صالح (آیه 144 سوره شعراء):

فاتقوا الله و اطیعون

حضرت لوط ( آیه 163 سوره شعراء ):

فاتقوا الله و اطیعون

حضرت شعیب ( آیه 179 سوره شعراء ):

فاتقوا الله و اطیعون

حضرت عیسی ( آیه 50 سوره آل عمران ):

فاتقوا الله و اطیعون

همه پیامبران و پیامبر اسلام ( سوره نساء آیه 64 ):

و ما ارسلنا من رسول الا لیطاع باذن الله و لو انهم اذ ظلموا انفسهم جاووک فاستغفروا الله و استغفر لهم الرسول لوجدو ا الله توابا رحیما
ما پیامبران را نفرستادیم مگر برای آنکه به خواست خداوند مورد اطاعت واقع شوند. و اگر کسانی که با گناه به خود ظلم کرده اند به تو ای پیامبر روی آورند و پیامبر برایشان طلب آمرزش کند در اینصورت خداوند را بسیار توبه پذیر و مهربان می یابند.

اطاعت از پیامبر فرمان خدا و تنها راه هدایت انسانها سوره نور آیه 54 ):

قل اطیعوا الله و اطیعوا الرسول فان تولوا فانما علیه ما حمل و علیکم ما حملتم و ان تطیعوه تهتدوا و ما علی الرسول الا البلاع المبین
بگو از خداوند و رسولش اطاعت کنید پس اگر روی بر گردانید او در گرو عمل خودش و شما در گرو عمل خودتان هستید ( اگر از او اطاعت نکنید پیامبر به شما فایده ای نمی رساند ) و اگر از او اطاعت کنید هدایت می شوید. پیامبر تنها برای ابلاغ آشکار مسئولیت دارد.

در حدود صد آیه از قران خداوند مسلمانان را به اطاعت همه جانبه و بی قید و شرط از پیامبر امر کرده است ( سوره نساء آیه 59 ):

یا ایها الذین آمنوا اطیعو الله و الرسول و اولی الامر منکم فان تنازعتم فی شیء فردوه الی الله والرسول.
ای کسانی که ایمان آورده اید از دستورات خداوند و رسولش و صاحبان امرتان اطاعت کنید

اینک سخن پیامبر :

حدیث زیر در کتاب کمال الدین و تمام النعمه آورده شده است:

جابر ابن عبد الله انصاری از اصحاب نزدیک به پیامبر اسلام از ایشان روایت می کند:
موقعی که آیه یا ایها الذین آمنوا اطیعو الله و الرسول و اولی الامر منکم ( یعنی ای کسانی که ایمان آورده اید از خداوند و رسولش و صاحبان امر از خودتان اطاعت کنید )
نازل شد به پیامبر گفتم: من خدا و رسول خدا را شناخته ام اما اولی الامر که خداوند اطاعت ایشانرا همانند اطاعت از تو دانسته است را نمی شناسم . برای من بیان کن که اینان چه کسانی هستند؟
حضرت رسول فرمود: ای جابر این اولی الامر خلفاء منند و امامان اهل اسلام بعد از من و اول ایشان علی ابن ابیطالب است بعد از او حسن آنگاه حسین سپس علی ابن الحسین سپس محمد ابن علی که در توراه معروف به باقر است و بزودی تو او را خواهی دید . پس چون او را دیدی سلام مرا به او برسان. بعد از آن یک بیک ائمه هدی را نام برد تا آنکه بحجت قائم رسید و فرمود او شخصی است نامش نام من و کنیه اش کنیه من است و خداوند شرق و غرب زمین را بدست او فتح می کند. او ازبین دوستانش غایب خواهد شد به غیبتی طولانی بطوری که فقط بر امامت او مومنانی که دلشان توسط خداوند بر ایمان امتحان شده باشد ثابت قدم می مانند. جابر می گوید از پیامبر سوال کردم که آیا شیعیان او در زمان غیبت از وجود امامشان نفعی می برند؟؟
فرمود: آری قسم به خداوندی که مرا به حق مبعوث کرده است!
شیعیان او از او نفع خواهند برد همانگونه که مردم از خورشیدی که با ابر پوشیده شده است نفع میبرند و بنورش روشن می شوند.
-آزاد- حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 28 December 2005   #2
-آزاد-
عضو ثابت

نشان -آزاد-

ج: مهمترین پیام خداوند به انسانها پرستش او و اطاعت بی قید و شرط از معصوم است

بحث کوتاه عقلی:

نتیجه بسیار مهمی که از این آیات بدست می آید آن است که اطاعت خداوند ( که بنا بر نظر عموم مفسرین اطاعت از دستورات قران است ) بتنهایی کفایت نمی کند و برای سعادت مسلمانان، اطاعت از سخنان و دستورات شخص معصوم ( پیامبر و اهل بیت او به شهادت آیه تطهیر ) همانند قران واجب و ضروری است.
بنابر مفاد این آیه تز (( قران بدون پیامبر و بدون معصوم )) که برخی از دوستان وهابی دائما بر آن تاکید می کنند و هم اکنون نیز سخنان آنان در مقالات انجمن موجود است باطل و ناصواب است.

گذشته از این، این آیات خود دلیلی بر امکان دسترسی مسلمانان پس از زمان حضور پیامبر و اهل بیت به احادیث صحیح و قابل استناد است زیرا اگر احادیث صحیح در اختیار ما نباشد، دستور خداوند در حدود صد آیه از قران ( اطاعت از سخن پیامبر ) فرمان به امر محال است که هرگز از خداوند سر نمی زند.
با توجه به این آیات اگر احادیث به دست ما نرسیده باشد بدون شک خداوند در باره وعده رسانده هدایت به همه انسانها، خلف وعده کرده است.
در حقیقت به همان دلیلی که قران باید به دست نسلهای آینده برسد احادیث صحیح هم باید برسند ( با توجه به اینکه پس از پیامبر اسلام پیامبری نمی آید ) و گرنه بنا بر حدود صد آیه از قران هدایت خداوند ناتمام مانده است.

درود بر کسی که از هدایت پیروی کند
قديمي Wednesday 28 December 2005   #3
معيين
مهمان

تاريخ ثبت نام: Oct 2005
پاسخ‌ها: 95

جناب ازاد:
ميشه توضيح بدين
1- چرا خداوند در اين آيات به مردم نگفته تبعيت كنيد گفته اطاعت كنيد؟
2- چرا با توجه به حديث جابركذاب باز شيعيان را بداء در امامت حاصل شد؟
در ضمن ميدوني چرا بعد از اينكه اين بنده خدا جابر كور شد ائمه نتوانستند اين يار نزديك پيامبر!! را شفا دهند چرا جابر از تربت حسين به چشم خود نزد تا شفا يابد؟
يا الله
معيين
معيين حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 28 December 2005   #4
min
تا زنده ایم رزمنده ایم

نشان min

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: ايران اسلامي
پاسخ‌ها: 4,827
ارسال پيام توسط Yahoo به min

نقل قول:
در اصل توسط معيين نوشته شده است
جناب ازاد:
ميشه توضيح بدين
در ضمن ميدوني چرا بعد از اينكه اين بنده خدا جابر كور شد ائمه نتوانستند اين يار نزديك پيامبر!! را شفا دهند چرا جابر از تربت حسين به چشم خود نزد تا شفا يابد؟
يا الله
معيين
شما اطاعت كنيد بس است
آيا شما همان اطاعت را قبول داريد؟
براي كسي كه همه به درستي و راستي مي شناسندش لقب كذاب دادن راحت است اما خودتان ميدانيد كه اين دروغها را فقط براي اين مي گوييد كه دليل منطقي براي رد سخنان شيعيان نداريد .
در ضمن ميدوني چرا حضرت عيسي تمام مرده ها را زنده نمي كرد ؟؟؟
خوب اگر راست مي گفت و معجزه داشت همه مرده ها را زنده مي كرد . احتمالا اين هم دروغي بيش نيست .
بنا بر منطق شما البته

رهسپاریم با ولایت تا شهادت
min حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 29 December 2005   #5
-آزاد-
عضو ثابت

نشان -آزاد-

نقل قول:
در اصل توسط معيين نوشته شده است
جناب ازاد:
ميشه توضيح بدين
يا الله
معيين
با سلام

دوست عزیز

شاید حدیثی را که دانشمندان شما نقل می کنند و هرگاه کسی در باره غصب خلافت و فسق و فجور اصحاب بعد از پیامبر سخن بگوید به رخش می کشند را فراموش کرده اید!!!
مگر شما نمی گویید پیامبر فرموده است: اصحاب من مانند ستارگان آسمانند به هر کدامشان اقتدا کنید هدایت می شوید!!!
چه شد؟؟
اگر اصحاب، فضائل اهل بیت را نقل کنند کذاب هستند؟؟
مگر جابر در بیعت شجره حضور نداشت که خدا برای همه عمر!!!!! از او راضی شود؟؟
شاید شما هم به یاد زمانی افتاده اید که اصحاب، شمشیر کشیده اند تا یکدیگر را به جرم ارتداد، قطعه قطعه کنند ( جنگ جمل و صفین ....)
یازمانی که اصحاب هیزم به دست گرفته اند تا خانه حضرات زهرا سلام الله علیها را با اهلش به آتش بکشند...
و نمی دانید در چنین شرایطی به کدامشان اقتدا کنید!!!
قديمي Thursday 29 December 2005   #6
معيين
مهمان

تاريخ ثبت نام: Oct 2005
پاسخ‌ها: 95

هي جناب آزاد يواش آهسته كه با هم بريم
تو خودت خوب ميداني من نه شيعه ام نه سني نه وهابي نه صوفي پس بهتره براي فرار و پوشاندن
دور باطل نزني و به سوالات پاسخ گويي :

يا الله
معيين
معيين حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 29 December 2005   #7
-آزاد-
عضو ثابت

نشان -آزاد-

با سلام

شما خودت می دانی کی هستی ؟؟ هر وقت شما مشکلت را با خودت حل کردی و فهمیدی چه کاره ای ما را خبر کن تا با هم سخن بگوییم!!!
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:26PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه