بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2371
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,145
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
وا قعا گفتگو کردن باتو خسته کننده شده فقط بدنبال این هستی یه جوری بپیچونی من درباره آیه از تو سوال کردم آنها چه کسایی هستند که مردم آنهارا می خواندند ؟
شما گفتید ایا بهتراز رسول الله واولی الامر سراغ دارید ؟
چندباردیگر سوال رو تکرار کردم باز شما رفتید سراغ رسول و باز گفتید بهتر از رسول سراغ دارید ؟

باز هم تکرار می کنم آنهایی که می خواندن چه کسایی بودند ؟
آیا سنگ وچوب و ماه و ستاره یا فرعون امثال این بودند ؟
یا نه بندگان خوب خداوند بودند مثل ملائکه یا پیامبران ؟
دقیقا منظورتان از آنها کدام است مشرکین یا موحدین ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
خودت را به آن راه نزن تو گیج و خنگ نیستی که نفهمی من چه می گویم . اتفاقا بسیار زیرک هستی و من بارها به تو گفته ام ای وهابی کلک ! ! ! !
معنی آیه آنی نیست که تو ترجمه کردی تو تفسیر به رای کردی ! ! ! ! !
أُولَٰئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا
کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان وسیله‌ای (برای تقرب) به پروردگارشان می‌جویند، وسیله‌ای هر چه نزدیکتر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!

فرعون ، سنگ ، ستارگان ، ماه ، خورشید ، درب ، دیوار و مجسمه و ... اینها همه بت بوده اند و هستند و هیچ ارزشی از دید هیچ دینی نداشته اند و ندارند و نخواند داشت .
تو بر این باور استوار هستی و پدرانت این را در گوش تو خوانده اند که رسول الله بت است و این تفکری کاملا اشتباه و کفر آمیز است در صورتی حرف تو درست می شود که رسول الله را بت بدانی ! ! ! !
یکبار شرف داشته باش و پاسخ بده ! ! !
آیا رسول الله را بت میدانی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

همه وسیله ای برای تقرب به خداوند متعال می جویند چه وسیله ای بهتر از رسول الله ؟ ؟ ؟ ؟
اگر موجود است نام ببر .

قبلا هم به تو گفته بودم :
نقل قول:
این همه تلاش برای عوض کردن بحث واقعا آدم را به فکر فرو میبرد ! ! ! ! !
چرا خودت را به نفهمی میزنی من کی این حرف را زده ام ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
تو در ذات و طبیعتت است که چشم دیدن رسول الله را نداشته باشی که خداوند در مورد دشمنان رسول الله چیزهای خوبی نگفته است .
آیه 56 سوره اسراء می فرمایند :
قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلَا يَمْلِكُونَ كَشْفَ الضُّرِّ عَنْكُمْ وَلَا تَحْوِيلًا
بگو: «کسانی را که غیر از خدا (معبود خود) می‌پندارید، بخوانید! آنها نه می‌توانند مشکلی را از شما برطرف سازند، و نه تغییری در آن ایجاد کنند.»

آیه 57 سوره اسراء می فرمایند :
أُولَٰئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا
کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان وسیله‌ای (برای تقرب) به پروردگارشان می‌جویند، وسیله‌ای هر چه نزدیکتر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!

در آیه 56 می فرمایند کسانی که دیگران را معبود قرار داده اند نه شفیع این دو بسیار فرق می کند و در آیه بعدی می فرمایند آن معبودان ساختگی خودشان به دنبال شفیع هستند نه رسول الله و اولی الامر که بنده فرموده ام .

سوال من بسیار ساده و روان و قابل فهم است و هرکسی که در قلبش مرضی نداشته باشد آن را راحت می فهمد آیا خداوند از رسول الله و اولی الامر حقیقی وسیله ای برای تقرب با درجه ی بالاتری خلق کرده ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر خلق کرده او کیست یا چیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
فقط یه سوالی که اصلا جواب ندادید آیا از رسول الله مقرب تر نزد خداوند متعال داریم ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر مقام شخصی در خلقت از رسول الله نزد خداوند متعال بالاتر است بفرمایید آن شخص یا هرچیزی که هست چیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ یبار مرد باش در زندگیت
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2372
علوی

نشان علوی

نقل قول:
من درباره آیه سخن گفتم

مگر شما معتقدی که منظور آیه پیامبر است که نا م رسول الله را می بری ؟

اگر می گویی منظور رسول الله است بگو وسیله ای که پیامبر بدنبال آن بود چه کسی بوده است ؟
قبلا هم عرض کردم و دلیل این را نمیدانم چرا انقدر سعی دارید رسول الله را در ردیف مشرکین قرار دهی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
نقل قول:
این همه تلاش برای عوض کردن بحث واقعا آدم را به فکر فرو میبرد ! ! ! ! !
چرا خودت را به نفهمی میزنی من کی این حرف را زده ام ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
تو در ذات و طبیعتت است که چشم دیدن رسول الله را نداشته باشی که خداوند در مورد دشمنان رسول الله چیزهای خوبی نگفته است .
آیه 56 سوره اسراء می فرمایند :
قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلَا يَمْلِكُونَ كَشْفَ الضُّرِّ عَنْكُمْ وَلَا تَحْوِيلًا
بگو: «کسانی را که غیر از خدا (معبود خود) می‌پندارید، بخوانید! آنها نه می‌توانند مشکلی را از شما برطرف سازند، و نه تغییری در آن ایجاد کنند.»

آیه 57 سوره اسراء می فرمایند :

در آیه 56 می فرمایند کسانی که دیگران را معبود قرار داده اند نه شفیع این دو بسیار فرق می کند و در آیه بعدی می فرمایند آن معبودان ساختگی خودشان به دنبال شفیع هستند نه رسول الله و اولی الامر که بنده فرموده ام .

سوال من بسیار ساده و روان و قابل فهم است و هرکسی که در قلبش مرضی نداشته باشد آن را راحت می فهمد آیا خداوند از رسول الله و اولی الامر حقیقی وسیله ای برای تقرب با درجه ی بالاتری خلق کرده ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر خلق کرده او کیست یا چیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
آیا مشخص نیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2373
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,248

نقل قول:
دقیقا منظورتان از آنها کدام است مشرکین یا موحدین ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

[/SIZE]
ببین مردم معاصر پیامبر کسایی را برای براورده شدن حاجات خود می خواندن مثلا می گفتند یا x پدرمو شفا بده یا حاجات دیگر .

اون یاX چه کسایی بودند که مردم آنها را صدامی زدند و ازآنها حاجت می خواستند ؟
فکر نکنم سوالم غیر قابل فهم باشد .
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2374
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:

فقط یه سوالی که اصلا جواب ندادید آیا از رسول الله مقرب تر نزد خداوند متعال داریم ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر مقام شخصی در خلقت از رسول الله نزد خداوند متعال بالاتر است بفرمایید آن شخص یا هرچیزی که هست چیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ یبار مرد باش در زندگیت
آیا خداوند گفته اند رسول الله ازهمه پیامبران الهی مقرب تر و بهتر نزد خداوند است ؟
اگر گفته اند می شود بگویی درکدام آیه فرموده اند ؟

فکر نکنم خداوند در قرآن از شخص خاصی نامبرده باشد که شما ازمن می خواهی نام آن شخص را بگویم
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2375
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,056

نقل قول:
می دونی کی حقه باز است ؟

اونی که سخنی را مخالف آنچیزی که هست نشان می دهد .

مثلا خداوند می فرمایند فرمانروای آسمانها وزمین است و شریکی ندارد فرزندی هم اختیار نکرده :
الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِيرًا ﴿۲﴾

همان كس كه فرمانروايى آسمانها و زمين از آن اوست و فرزندى اختيار نكرده و براى او شريكى در فرمانروايى نبوده است و هر چيزى را آفريده و بدان گونه كه درخور آن بوده اندازه‏ گيرى كرده است (۲)

ولی حقه بازها بخاطر اینکه مردمان را ازراه خداوند باز دارند و کلام خداوند را عوض کنند وهمتایی برای خداوند قراردهند می گویند .

علی فرمانروای هستی است
حاکم روز قیامت .
فنا کننده و برپاکننده جهان علی است

و یا می فرمایند فرزندی ندارد .

ولی برای خداوند دختر و پسر و خانواده (آل الله ) قرارمی دهند .

.
حقه باز اونکی که جواب نداره 10بار ازت سوال شد

نقل قول:
من که دربرابر این همه دانش و علم غیب تو تسلیم هیچ آدم با شعور و بقول دوستتان علوی حلال زاده ای نمی تواند این همه مقاماتی که در این دو آیه برای علی درنظر گرفته شده را ببیند

برپاکننده قیامت علی

فنا کننده جهان را علی

حاکم روزقیامت علی

قسیم جهنم وبهشت علی

فرمانروای هستی علی

نقل قول:
طبق کدام آیات است ؟

تازه این مقامات مال امیرالمومنین نیست

بلکه مقام خدام او وخدام محبین اوست

بدبخت بیچاره کافرملحد مشرک گفتی طبق کدام ایات برات اوردم سوالاتت رو ادامه بده مردی
مگر نظام خلقت چند تا مدبر داره ؟
وچند تا مقسم داره ؟
والامر چن تا معنا داره طبق ایات
تا برسیم به اولی الامرش

فَالْمُدَبِّراتِ أَمْراً (5)سوره مبارکه نازعات

فَالْمُقَسِّماتِ أَمْراً (4)سوره مبارکه ذاریات

مبدبرات امر ومقسمات امر

اولا یعنی چه ؟
ثانیا مراد از امر چیست ؟

جواب؛ فرار ممکن نیست برات

فبهت الذی کفر

دردی بدتر از بی سوادی وجهل
نیست که مآل ش کفر وشرک والحاد شماست
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2376
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
يَوْمَ يَجْمَعُ اللَّهُ الرُّسُلَ فَيَقُولُ مَاذَا أُجِبْتُمْ قَالُوا لَا عِلْمَ لَنَا إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۰۹﴾مائده
[ياد كن]
روزى را كه خدا پيامبران را گرد مى ‏آورد پس مى‏ فرمايد چه پاسخى به شما داده شد مى‏ گويند ما را هيچ دانشى نيست تويى كه داناى رازهاى نهانى (۱۰۹)
این آیه به روشنی بیان می کند که پیامبران حتی نمی دانند به آنهاچه پاسخی داده شده چه رسد به آگاه بودن به نیات و اعمال بندگان .

عیسی هم درپاسخ سوال خداوند می گوید مرا هیچ دانشی نیست همانطور که بقیه پیامبران گفتند
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾مائده
و [ياد كن] هنگامى را كه خدا فرمود اى عيسى پسر مريم آيا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستيد گفت منزهى تو مرا نزيبد كه [در باره خويشتن] چيزى را كه حق من نيست بگويم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏ دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏ دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏ دانم چرا كه تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)

مزدور لعین چقدر دشمنی با خدا وایات الهی وما انزل الله وپیامبران الهی

این ایات قران نیست ؟
عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً (26)
إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ رَصَداً (27)سوره مبارکه جن

وَ رَسُولاً إِلى‏ بَني‏ إِسْرائيلَ أَنِّي قَدْ جِئْتُكُمْ بِآيَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ أَنِّي أَخْلُقُ لَكُمْ مِنَ الطِّينِ كَهَيْئَةِ الطَّيْرِ فَأَنْفُخُ فيهِ فَيَكُونُ طَيْراً بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُبْرِئُ الْأَكْمَهَ وَ الْأَبْرَصَ وَ أُحْيِ الْمَوْتى‏ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُنَبِّئُكُمْ بِما تَأْكُلُونَ وَ ما تَدَّخِرُونَ في‏ بُيُوتِكُمْ إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآيَةً لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنينَ (49)سوره مبارکه آل عمران

فبهت الذی کفر
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2377
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
سخن خداوند در قالب یک کتاب نازل شده و آن هم قرآن است .
پیامبر در طول عمر خود سخنانی گفته اند که خداوند به بعضی از آنها اشاره دارند که مورد رضایت خداوند نبوده
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ لِمَ تُحَرِّمُ مَا أَحَلَّ اللَّهُ لَكَ تَبْتَغِي مَرْضَاتَ أَزْوَاجِكَ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿۱﴾تحریم
اى پيامبر چرا براى خشنودى همسرانت آنچه را خدا براى تو حلال گردانيده حرام مى ‏كنى خدا[ست كه] آمرزنده مهربان است (۱)

عَفَا اللَّهُ عَنْكَ لِمَ أَذِنْتَ لَهُمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَكَ الَّذِينَ صَدَقُوا وَتَعْلَمَ الْكَاذِبِينَ ﴿۴۳﴾
خدايت ببخشايد چرا پيش از آنكه [حال] راستگويان بر تو روشن شود و دروغگويان را بازشناسى به آنان اجازه دادى (۴۳)
توبه

این سوال شما اشتباه است پیامبر و مومنینی که در مسیر الله هستند حزب الله هستند وباید سخنان واعمالشان هم در همان مسیر باشد و بر طبق کلام خداوند عمل کنند
غلط کردی وگ خوردی ملعون مشرک منافق که معنای ایه رو نمی فهمی مزدور این ایه چه می فرماید

"سورةُ النّجْم‏
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ‏
وَ النَّجْمِ إِذا هَوى‏ (1)
ما ضَلَّ صاحِبُكُمْ وَ ما غَوى‏ (2)
وَ ما يَنْطِقُ عَنِ الْهَوى‏ (3)
إِنْ هُوَ إِلاَّ وَحْيٌ يُوحى‏ (4)

لعنت خدا برمابونین زنیمی که نسبت ناروا به نبی مکرم اسلام می دهند
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2378
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
جنابhosyn اتفاقا شما هاهستید که بندگان خداوند را به درجه خدایی می رسانید وگر نه پیامبران و اولیای الهی روحشونم از مقامی که به آنها می دهید آگاهی ندارند ؟

مگر محاوره عیسی با خداوند رانشنیده ای که خداوند می گویند تو گفتی من ومادرم را همچون دو خدا من دون الله بپرستید ؟

ولی می بینیم که عیسی می گوید که چنین چیزی نگفته ودر ادامه اعتراف می کند تادرمیانشان بودم گواه برآنها بودم وپس از اینکه مردم خودبرآنها گواه بودی

پس می بینیم می شود پیامبران هم من دون الله قرارداد ؟

همانطور که شما علی را فرمانروای هستی میدانید در صورتی که هیچ دلیلی از جانب خداوند برای ادعای خود ندارید و خداوند فرمانروایی هستی را فقط و فقط در اختیار خود می داند و می گویند در فرمانروایی شریکی ندارد اگر شما علی را من دون الله قرار ندادید در فرمانروایی هستی پس چکار کردید ؟
ویا مقام حاکم روز قیامت برای علی

قسیم جهنم وبهشت و...
خدای نازل کننده قرآن که آشکارتر این کار را کرده و خودش هم خبر داده:

فاذا سویته و نفخت فیه من روحی فقعوا له ساجدین

فَإِذا سَوَّيْتُهُ وَ نَفَخْتُ فيهِ مِنْ رُوحي‏ فَقَعُوا لَهُ ساجِدينَ (29)سوره مبارکه بقره

فبهت الذی کفر
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2379
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
https://www.youtube.com/watch?v=eju3Xv3bUPc

وَإِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ وَإِذَا ذُكِرَ الَّذِينَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ يَسْتَبْشِرُونَ ﴿۴۵﴾و چون خدا به تنهايى ياد شود دلهاى كسانى كه به آخرت ايمان ندارند منزجر مى‏ گردد و چون كسانى غير از او ياد شوند بناگاه آنان شادمانى مى كنند (۴۵)

چرا از بردن نام الله منزجر می گردند ؟
مأبونین زنیمی که از بردن وشنیدن نام ولی الله ونبی الله منزجرند دقیقا همان مأبونین زنیمی هستند که از بردن نام مقدس الله جل جلاله وعم نواله منزجرند

فبهت الذی کفر
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2380
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
آیا خداوند گفته اند رسول الله ازهمه پیامبران الهی مقرب تر و بهتر نزد خداوند است ؟

فکر نکنم خداوند در قرآن از شخص خاصی نامبرده باشد که شما ازمن می خواهی نام آن شخص را بگویم

وما ارسلناک الا رحمة للعالمین

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=3468
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2381
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=3468
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمين وصلي الله علي نبينا محمد وآله الطيبين الطاهرين لاسيما بقيه الله الأعظم حجة بن الحسن المهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف ولعنة الله علي اعدائهم اجمعين لا سيما الجبت و الطاغو ت واللات و العزي و ا بنتيهما ومحبيهما بعدد ما احاط به علمه و بعدد فضایل امیر المومنین علیه السلام .
اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن المهدی صلواتک علیه وعلی آبایه فیهذه الساعة
وفی کلّ الساعة ولیّاً وحافظا وقائدا وناصرا و دلیلا وعینا حتیتسکنه ارضک طوعا وتمتعه فیها طویلا.
قال الله تبارک وتعالی : یا ایها الذین آمنوا اتقواالله وابتغوا الیه الوسیله و جاهدوا فی سبیله لعلکم تفلحون .سوره مبارکه مائده آیه شریفه 35
در روایات متعدد فرمودند : وسیله تقرب به سوی الله جل جلاله محمد وآل محمد صلی الله علیه وآله وسلم است . امیر مظلوم ماسوی علیه السلام فرمود : منم وسیله و....
غلات از نواصب می گویند : گفتن یا علی یا محمد شرک است و توسل به آل الله شرک است واین خلاف فرما یش قران است که می فرما ید تقرب به جوئید بسوی الله
به وسیله ( محمد وال محمد ) صلی الله علیه وآله وسلم .
غلات نواصب می گویند توسل به اهل البیت شرک است .به انها گفته می شود پس مراد از وسیله چیست ؟ می گویند مراد نماز ؛ تقوی و...است .
سوال توسل به نماز و تقوای توحید است اما توسل به صاحب نمازومجسمه وحقیقت نماز وحقیقت تقوا و صاحب تقوا شرک است ؟؟؟؟!!!!
اینکه محمد وآ ل محمد صلی الله علیه واله وسلم واسطه بین خداوند تبارک وتعالی وخلق هستند آیات ذیل :
قال الله تعالی : وما ارسلناک الا رحمة للعالمین .سوره مبارکه انبیاء آیه شریفه 107.
در اینجا سه چیز باید معنا شود ارسال ،عالمین ؛رحمت .
عالمین در اینجا به همان معنای عالمین در رب العالمین است. دلیلی بر استثناء نداریم .
جمیع عوالم از ازل تا ابد خداوند تبارک و تعالی رب آنهاست و پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم رحمت برای آنها وامیرالمومنین علیه السلام ولی آنها .
درقصه حضرت مریم دلیل داریم روایت از اهل بیت علیهم السلام که مراد از عالمین زنان زمان خودش هست .
1-ارسال- فرستادن است. باید دید برای چه فرستاده شده .هر ارسال وهر رسالتی معنای ابلاغ پیام ندارد- ارسال عذاب – طوفان – دم- ارسال شیاطین- و...
درباره انبیاءالهی ارسال- فرستادن به منظور فرستادن پیام خداوند تبارک وتعالی است. پیغام رساندن نتیجه خود ارسال است. خود ارسال معنای پیام رساندن ندارد.
وارسلنا الریاح اللواقح- ارسل الریاح ا للواقح – فرستادن بادهایی که درختان را آبستن کند. ارسلناالشیاطین الی الکافرین – برای کافرین تا آنها را گمراه کند.
ارسلنا الیهم الطوفان – ارسلنا صیحه
معنای ارسال خود فرستادن است در ارسال معنای پیام رساندن نیست. ارسال – فرستادن – به حالا به چه منظوری باشد معنای پیام رساندن منظور خارج از خود معنای ارسال است . بله حق تبارک و تعالی به منظوری فرستاده لغت و قرآن مساعد نیست که بگوییم هر جا ارسال و رسالت آمده معنای پیغام رساندن دارد- ارسال جبرئیل به سوی مریم – در آیات دیگر ارسال تشریع است..
اینجا ارسال رحمة للعالمین است. برای وجود کافر؛ مشرک ،مخالف رحمت نیست برای آنها عذاب است. قران کریم که کتاب پیامبرخدا است وکلام خدا : وننزل من القران ماهو شفاء ورحمة للمومنین ولا یزید الظالمین الا خسارا.
قران برای مومن شفاء است وبرای ظالم خسران و وزر وبال است .
نبی اکرم صلی الله علیه وآله وسلم هم همینطور .
ومولا رحمت برای مومنین و عذاب برای دشمنان خدا.
بعضاً ...... به زحمت افتاده اند که رحمت للعالمین با شمشیر چطور جور می آید.برای کفار وجهنمیها ودشمنانش که رحمت نبود با عث عذاب انها شد .
چون بد معنا کرده اند. وآیه شریفه را مربوط به بعث ان حضرت صلی الله علیه وآله وسلم دانسته اند .وارسال را مربوط به مبعوث شدن وبعث ان حضرت صلی الله علیه وآله وسلم دانسته اند .در حالیکه اگر مربوط به بعثت بود چطور برای کفار فساق منافقین و....رحمت بود ؟
2-رحمت در آیات شریفه در تفسیر از خود لغت عرب و آیات قرآن و احادیث تشریع و تفصیل است.
رحمت در قرآن 2جور است:
1- تکوینی 2- تشریعی
رحمت تکوینی به معنای لغتی خود است. – رحم – رحمت – رحمت خداوند متعال عطیه به محل قابل است. که استحقاق دارد و استدعاء دارد.
در انسان مقدمه اش رقت قلب است انقلاب قلبی ؛وقتی انسان گرفتاری را می بیند وبه او کمک می کند کمک می کند تا باطناً آرام شود خودش و ناراحتی درونی خودش را برطرف کند و ظاهراً کمک به دیگران.
اما ذات حق تبارک و تعالی منزه است از رقت و... او اعطایش بر اساس استحقاق و استدعای موجودات است.
"و رحمتی وسعت کل شیء" فقر ذاتی ممکنات را دیده در حدی که استدعاء واستعداد داشته اعطا کرده است1- رحمت عام است رحمت تکوینی برای همه موجودان وممکنات 2- رحمت خاص برای مومن است رحمت تشریعی
تخم مرغ درحد استعدادش جوجه می دهد نه انسان را در رحمت تکوینی اینطور است. حد مومن استحقاق پیدا می کند رحمت خاصی را دریابد. در ممکنات هم اینطوراست.
سنگ با درخت فرق دارد وبا حیوان و انسان فرق دارد هر چه سعه وجودی است به همان اندازه سعه وجودی که بهره از وجود برده رحمت عام و تکوینی الهی شامل شده است. بخلی در کار نیست. ذات هر ممکنی به اندازه ظرفیت خودش رحمت را می گیرد.
به همه انسانها عقل داده و فهم داده ، حافظه داده،چشم،گوش،غریزه داده. وقتی مومن از حد انسان خارج شده و مومن شود رحمت شامل او می شودو فکر،روح،عقلش،خواسته اش وسعت دارد به مافوق دنیامیل وتوجه دارد ظرفیت پیدا شده خدا می ریزد. کافرظرفیت روح و باطنش داخل همین دنیاست لذا خدا به اندازه همین دنیا به او می دهد ولو ریاست مادی دنیا باشد لذا دنیا را به کافرین بیشتر داده است. چون اینها دنیا را می خواهند و دنیا را داده. اما مومن ماوراء را می خواهد، می دهد.
رحمت حق به اندازه وسعت هرکس داده می شود.
"وما ظلمناهم ولکن کانواانفسهم یظلمون"سوره مبارکه نحل ایه شریفه 118 ما کم نگذاشتیم و ما ظلم نکردیم به اینها ولکن اینهاخودشان به خودشان ظلم کردند( خودشان نخواستند ومشغول پیروی از هوی وهوس خود شدند).
رحمت تشریعی؛ رحمت ایمانی برگشتش به رحمت تکوینی است.
......... "ربنا وسعت کل شیءرحمة و علماً." سوره مبارکه غافر آیه شریفه 7 . "وما ارسلناک الارحمة للعالمین."سوره مبارکه انبیاء آیه شریفه107.
رحمت را گفته اندحال است. درحالی که رحمت هستی برای همه عوالم .
رحمت؛ تمیز است. نفرستادیم تو را برای همه عوالم مگر از جنبه رحمت

رحمت مفعول له است. یعنی اینکه به همه عوالم رحمت برسانی.

3-عالمین : مراد همه عوالم امکانیه وجود از ازل تا ابد ؛
اگر عالمین را بخواهیم استثناء بزنیم فقط بگوییم عالم انسانی بعداً گیر می کنیم که رحمت برای همین انسانها نبود. نه در دنیا و نه در آخرت که عذاب می شوند. آن وقت رحمت پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم بعد از بعثت و 40سالکی شروع شده و معنای این آیه شریفه این نیستبلکه مراد همه عالم هاست .
اول جلوه،تجلی پر کرد همه محیط امکان را. خصوصیت اولین جلوه این است. جای دیگر نگذاشت برای چیزی ؛از نور ذات حق، ذات مقدس پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم خلق شد . موجود اول و واسطه است.
با قدرت حق می گیرد،با قدرت حق می دهد. باعلم حق می گیرد و می دهد.
اصل و اصیل ذات مقدس حق تبارک و تعالی است.
حتی ظهورات بعدی خودنبی اکرم صلی الله علیه وآله وسلم ظهورات جسمی و انسانی واسطه فیض خودش هست. روح خودش و عوالم بالاترش.
منتهی همه با اذن و مشیت و خواست خداوند تبارک و تعالی.
لذا توسل به اهل البیت علیهم السلام می شود.چرا به انبیاءو ملائکه توسل نمی شود. اصل هستی به وساطت ذات مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و ائمه معصومین علیهم
السلام است. ارتباط با خدا از این طریق ممکن است . این وساطت باید حفظ شود تا اثر داشته باشد.
قال الله تعالی: ولله الاسماءالحسنی فادعوه بها فذرالذین یلحدون فی اسمائه سیجزون ما کانوا یعملون. سوره مبارکه اعراف آیه شریفه 180
فادعوه بها ، بای بها بای سببیت است . ارتباط شما با خدا سببیتش اسماء حسنی است. با اسما خدا، خدا را بخوانید. به سبب اسما خدا حق را بخوانید. سبب یعنی واسطه ، رابطه.
قال الله تعالی : بسم الله الرحمن الرحیم : در بسم الله الرحمن الرحیم استعانت از اسم الله الرحمن الرحیم است نه استعانت ازذات اقدس الله جل جلاله ؛ استعانت از نامش واز اسماءالحسنی او عز ذکره .
قال الله تعالی:"قل ما یعبوا بکم ربی لولا دعاوکم فقد کذبتم فسوف یکون لزاماً." سوره مبارکه فرقان آیه شریفه 77
بگو پروردگار من به شما اعتنا نمی کند اگر دعای شما نباشد. (من) در دعا مدخلیت دارد. نفرمود ربکم . رب پیامبر را باید بخوانی. ربی یعنی پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم باید منظور باشد. در دستگاه دعا کاره ایست ، واسطه است.
فقد کذبتم . چه چیزی را تکذیب کردند؟ دعا می کند لولا دعائکم خدا را که تکذیب نکردند ،بلکه مدخلیت و وساطت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم را تکذیب کردند.لذا همه عوالم هستی باید متوسل به اهل البیت علیهم السلام باشند.
اصل هستی بستگی به وساطت خاتم صلی الله علیه و آله وسلم دارد. این اصل باید حفظ شود تا اثر داشته باشد.
وظیفه را با صلوات بیان کردند. دعای دعا کننده بالای سرش معلق است ،معطل است تا صلوات بفرستد. صلوات که فرستاد دعا بالا می رود . دعا بدون صلوات مقبول حق نیست. آل هم هست. هر کس آل را جدا کند دعا مقبول نیست.
غلات از نواصب می گویند چه احتیاجی به پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم داریم؟!! قرآن می فرماید :"مایعبوا بکم ربی" با اشاره و ظرافت می فرمایند:در خانه خدا برای همه باز نیست. درخانه خدا از راهی که خداوند فرموده باز است. وباب خدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم است وباب حضرتش صلی الله علیه واله وسلم مولانا علی بن ابیطالب علیه السلام است. لذاممکنی بدون علی علیه السلام کاری به پیامبر ندارد. یعنی منکر علی علیه السلام ،منکر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم است،و منکر وساطت نبی اکرم صلی الله علیه وآله وسلم منکر خداست.
صلوات ،ترجمه به رحمت شده است.
صلوات حق رحمت است برمصلین .
صلوات ملائکه طلب مغفرت است برای مصلین .
صلوات مومن طلب رحمت حق است بر محمد وآل محمد علیهم السلام
خود حضرت رحمت است . اگر واسطه نبود می باید گفت :" اللهم صل علیّ " یعنی درود خدا بر من. درحالیکه میگوئیم "اللهم صل علی محمد وآل محمد" چون باید رحمت از جانب او برسد. اوپیشوای قافله هستی است. اگر رحمت بخواهد به موجودی برسد باید از طریق او برسد. اوکامل است و خودش رحمت است و احتیاجی ندارد. رحمت حق باید از طریق او برسد. اصل هستی همه ممکنات از طریق اوست. اصل هستی هر موجودی از جانب او رسیده . رحمت خداوند تبارک وتعالی هم به واسطه اوست.
تمام افق هستی را پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم گرفته "ثم دنی فتدلی فکان قاب قوسین او ادنی" قاب قوس هستی تمام دایره امکانی هستی را گرفته و .... وتمام هستی ظهور؛ نزول آن حضرت است. ومطالبی است که از بیانش دراینجا معذورم.
پس ترا فرستادیم برای اینکه رحمت باشی برای همه عوالم امکانی وجود از ازل تا ابد .و........

3-عالمین : مراد همه عوالم امکانیه وجود از ازل تا ابد ؛
اگر عالمین را بخواهیم استثناء بزنیم فقط بگوییم عالم انسانی بعداً گیر می کنیم که رحمت برای همین انسانها نبود. نه در دنیا و نه در آخرت که عذاب می شوند. آن وقت رحمت پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم بعد از بعثت و 40سالکی شروع شده و معنای این آیه شریفه این نیستبلکه مراد همه عالم هاست .
اول جلوه،تجلی پر کرد همه محیط امکان را. خصوصیت اولین جلوه این است. جای دیگر نگذاشت برای چیزی ؛از نور ذات حق، ذات مقدس پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم خلق شد . موجود اول و واسطه است.
با قدرت حق می گیرد،با قدرت حق می دهد. باعلم حق می گیرد و می دهد.
اصل و اصیل ذات مقدس حق تبارک و تعالی است.
حتی ظهورات بعدی خودنبی اکرم صلی الله علیه وآله وسلم ظهورات جسمی و انسانی واسطه فیض خودش هست. روح خودش و عوالم بالاترش.
منتهی همه با اذن و مشیت و خواست خداوند تبارک و تعالی.
لذا توسل به اهل البیت علیهم السلام می شود.چرا به انبیاءو ملائکه توسل نمی شود. اصل هستی به وساطت ذات مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و ائمه معصومین علیهم
السلام است. ارتباط با خدا از این طریق ممکن است . این وساطت باید حفظ شود تا اثر داشته باشد.
قال الله تعالی: ولله الاسماءالحسنی فادعوه بها فذرالذین یلحدون فی اسمائه سیجزون ما کانوا یعملون. سوره مبارکه اعراف آیه شریفه 180
فادعوه بها ، بای بها بای سببیت است . ارتباط شما با خدا سببیتش اسماء حسنی است. با اسما خدا، خدا را بخوانید. به سبب اسما خدا حق را بخوانید. سبب یعنی واسطه ، رابطه.
قال الله تعالی : بسم الله الرحمن الرحیم : در بسم الله الرحمن الرحیم استعانت از اسم الله الرحمن الرحیم است نه استعانت ازذات اقدس الله جل جلاله ؛ استعانت از نامش واز اسماءالحسنی او عز ذکره .
قال الله تعالی:"قل ما یعبوا بکم ربی لولا دعاوکم فقد کذبتم فسوف یکون لزاماً." سوره مبارکه فرقان آیه شریفه 77
بگو پروردگار من به شما اعتنا نمی کند اگر دعای شما نباشد. (من) در دعا مدخلیت دارد. نفرمود ربکم . رب پیامبر را باید بخوانی. ربی یعنی پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم باید منظور باشد. در دستگاه دعا کاره ایست ، واسطه است.
فقد کذبتم . چه چیزی را تکذیب کردند؟ دعا می کند لولا دعائکم خدا را که تکذیب نکردند ،بلکه مدخلیت و وساطت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم را تکذیب کردند.لذا همه عوالم هستی باید متوسل به اهل البیت علیهم السلام باشند.
اصل هستی بستگی به وساطت خاتم صلی الله علیه و آله وسلم دارد. این اصل باید حفظ شود تا اثر داشته باشد.
وظیفه را با صلوات بیان کردند. دعای دعا کننده بالای سرش معلق است ،معطل است تا صلوات بفرستد. صلوات که فرستاد دعا بالا می رود . دعا بدون صلوات مقبول حق نیست. آل هم هست. هر کس آل را جدا کند دعا مقبول نیست.
غلات از نواصب می گویند چه احتیاجی به پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم داریم؟!! قرآن می فرماید :"مایعبوا بکم ربی" با اشاره و ظرافت می فرمایند:در خانه خدا برای همه باز نیست. درخانه خدا از راهی که خداوند فرموده باز است. وباب خدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم است وباب حضرتش صلی الله علیه واله وسلم مولانا علی بن ابیطالب علیه السلام است. لذاممکنی بدون علی علیه السلام کاری به پیامبر ندارد. یعنی منکر علی علیه السلام ،منکر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم است،و منکر وساطت نبی اکرم صلی الله علیه وآله وسلم منکر خداست.

قديمي Wednesday 7 October 2020   #2382
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

صلوات ،ترجمه به رحمت شده است.
صلوات حق رحمت است برمصلین .
صلوات ملائکه طلب مغفرت است برای مصلین .
صلوات مومن طلب رحمت حق است بر محمد وآل محمد علیهم السلام
خود حضرت رحمت است . اگر واسطه نبود می باید گفت :" اللهم صل علیّ " یعنی درود خدا بر من. درحالیکه میگوئیم "اللهم صل علی محمد وآل محمد" چون باید رحمت از جانب او برسد. اوپیشوای قافله هستی است. اگر رحمت بخواهد به موجودی برسد باید از طریق او برسد. اوکامل است و خودش رحمت است و احتیاجی ندارد. رحمت حق باید از طریق او برسد. اصل هستی همه ممکنات از طریق اوست. اصل هستی هر موجودی از جانب او رسیده . رحمت خداوند تبارک وتعالی هم به واسطه اوست.
تمام افق هستی را پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم گرفته "ثم دنی فتدلی فکان قاب قوسین او ادنی" قاب قوس هستی تمام دایره امکانی هستی را گرفته و .... وتمام هستی ظهور؛ نزول آن حضرت است. ومطالبی است که از بیانش دراینجا معذورم.
پس ترا فرستادیم برای اینکه رحمت باشی برای همه عوالم امکانی وجود از ازل تا ابد .و........
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم .
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2383
علوی

نشان علوی

نقل قول:
ببین مردم معاصر پیامبر کسایی را برای براورده شدن حاجات خود می خواندن مثلا می گفتند یا x پدرمو شفا بده یا حاجات دیگر .

اون یاX چه کسایی بودند که مردم آنها را صدامی زدند و ازآنها حاجت می خواستند ؟
فکر نکنم سوالم غیر قابل فهم باشد .
حب مردم در زمان رسول الله دو دسته بوده اند ! ! ! !
یا مشرک بوده اند یا موحد ! ! ! !
کدامشان را میخواهید بدانید ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2384
علوی

نشان علوی

نقل قول:

وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِينَ
ما تو را جز برای رحمت جهانیان نفرستادیم.

جز رسول الله چه کسی دیگری در این آیه قرار میگیرد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

در قرآن خداوند متعال فرموده :
وَرَبُّكَ أَعْلَمُ بِمَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۗ وَلَقَدْ فَضَّلْنَا بَعْضَ النَّبِيِّينَ عَلَىٰ بَعْضٍ ۖ وَآتَيْنَا دَاوُودَ زَبُورًا

پروردگار تو، از حال همه کسانی که در آسمانها و زمین هستند، آگاهتر است؛ و (اگر تو را بر دیگران برتری دادیم، بخاطر شایستگی توست،) ما بعضی از پیامبران را بر بعضی دیگر برتری دادیم؛ و به داوود، زبور بخشیدیم.

تِلْكَ الرُّسُلُ فَضَّلْنَا بَعْضَهُمْ عَلَىٰ بَعْضٍ ۘ مِنْهُمْ مَنْ كَلَّمَ اللَّهُ ۖ وَرَفَعَ بَعْضَهُمْ دَرَجَاتٍ ۚ وَآتَيْنَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ الْبَيِّنَاتِ وَأَيَّدْنَاهُ بِرُوحِ الْقُدُسِ ۗ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ مَا اقْتَتَلَ الَّذِينَ مِنْ بَعْدِهِمْ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَتْهُمُ الْبَيِّنَاتُ وَلَٰكِنِ اخْتَلَفُوا فَمِنْهُمْ مَنْ آمَنَ وَمِنْهُمْ مَنْ كَفَرَ ۚ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ مَا اقْتَتَلُوا وَلَٰكِنَّ اللَّهَ يَفْعَلُ مَا يُرِيدُ
بعضی از آن رسولان را بر بعضی دیگر برتری دادیم؛ برخی از آنها، خدا با او سخن می‌گفت؛ و بعضی را درجاتی برتر داد؛ و به عیسی بن مریم، نشانه‌های روشن دادیم؛ و او را با «روح القدس» تأیید نمودیم؛ (ولی فضیلت و مقام آن پیامبران، مانع اختلاف امتها نشد.) و اگر خدا می‌خواست، کسانی که بعد از آنها بودند، پس از آن همه نشانه‌های روشن که برای آنها آمد، جنگ و ستیز نمی‌کردند؛ (اما خدا مردم را مجبور نساخته؛ و آنها را در پیمودن راه سعادت، آزاد گذارده است؛) ولی این امتها بودند که با هم اختلاف کردند؛ بعضی ایمان آوردند و بعضی کافر شدند؛ (و جنگ و خونریزی بروز کرد. و باز) اگر خدا می‌خواست، با هم پیکار نمی‌کردند؛ ولی خداوند، آنچه را می‌خواهد، (از روی حکمت) انجام می‌دهد (و هیچ‌کس را به قبول چیزی مجبور نمی‌کند).

خداوند متعال در آیات مختلف فرموده است که پیامبران دارای درجاتی مختلف هستند حال سوال اینجاست که چه کسی توانسته است به مقام رسول الله برسد و قرآن چنین آیه ای برای او بیاورد :
فَكَانَ قَابَ قَوْسَيْنِ أَوْ أَدْنَىٰ
تا آنکه فاصله او (با پیامبر) به اندازه فاصله دو کمان یا کمتر بود؛

تو قرآن را برای خودش و یکتا پرستی نمی خواهی قرآن را برای تایید افکار متوهمت می خواهی و چرا انقدر با فضائل رسول الله و جایگاه ایشان دشمنی داری ؟ ؟ ؟ ؟
سوره محمد را خوانده ای ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ دلیل از این بهتر ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
http://wiki.ahlolbait.com/%D8%B3%D9%...AC%D9%85%D9%87

فَهَلْ عَسَيْتُمْ إِنْ تَوَلَّيْتُمْ أَنْ تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ وَتُقَطِّعُوا أَرْحَامَكُمْ
پس اگر [از خدا و پیامبر] روی گردان شوید آیا از شما جز این انتظار می رود که در زمین فساد کنید و [بر سر مال و منال دنیا] قطع رحم نمایید؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2385
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
حب مردم در زمان رسول الله دو دسته بوده اند ! ! ! !
یا مشرک بوده اند یا موحد ! ! ! !
کدامشان را میخواهید بدانید ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
شما اگر بهانه ای دیگر نمی آوری که جواب ندهی هردورا بگو تا بدانیم.

درضمن اگر کسی موحد باشد کسی غبرازخدارا نمی خواند .

وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ إِنَّ الَّذِينَ يَسْتَكْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِي سَيَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِينَ ﴿۶۰﴾
و پروردگارتان فرمود مرا بخوانيد تا شما را اجابت كنم در حقيقت كسانى كه از پرستش من كبر مى ‏ورزند به زودى خوار در دوزخ درمى ‏آيند (۶۰)

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Wednesday 7 October 2020 در 10:53PM.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:08AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه