بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2386
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,056
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
شما اگر بهانه ای دیگر نمی آوری که جواب ندهی هردورا بگو تا بدانیم.

درضمن اگر کسی موحد باشد کسی غبرازخدارا نمی خواند .

وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ إِنَّ الَّذِينَ يَسْتَكْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِي سَيَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِينَ ﴿۶۰﴾
و پروردگارتان فرمود مرا بخوانيد تا شما را اجابت كنم در حقيقت كسانى كه از پرستش من كبر مى ‏ورزند به زودى خوار در دوزخ درمى ‏آيند (۶۰)
,وابتغوا الیه الوسیله

لله الاسماء الحسنی فادعوه بها

ومحمد وال محمد اسماء الحسنی خدایند به کوری چشم ملحدین ومشرکین
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 7 October 2020   #2387
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,248

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِينَ
ما تو را جز برای رحمت جهانیان نفرستادیم.

جز رسول الله چه کسی دیگری در این آیه قرار میگیرد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
مگر غیر از این است خداوند پیامبر را برای رحمت جهانیان فرستاده تا به آنها بشارت بدهد واز عذاب الهی بترساند

نقل قول:
در قرآن خداوند متعال فرموده :
وَرَبُّكَ أَعْلَمُ بِمَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۗ وَلَقَدْ فَضَّلْنَا بَعْضَ النَّبِيِّينَ عَلَىٰ بَعْضٍ ۖ وَآتَيْنَا دَاوُودَ زَبُورًا

پروردگار تو، از حال همه کسانی که در آسمانها و زمین هستند، آگاهتر است؛ و (اگر تو را بر دیگران برتری دادیم، بخاطر شایستگی توست،) ما بعضی از پیامبران را بر بعضی دیگر برتری دادیم؛ و به داوود، زبور بخشیدیم.
آیه دارددرباره پیامبران سخن می گوید که بعضیهارا بربعضی دیگر برتری دادیم و مثالی هم میزند که به داود زبوربخشیدیم .حالا شما این ترجمه را ازکجای آیه آوردی (اگر تو را بر دیگران برتری دادیم، بخاطر شایستگی توست،)

نقل قول:
تِلْكَ الرُّسُلُ فَضَّلْنَا بَعْضَهُمْ عَلَىٰ بَعْضٍ ۘ مِنْهُمْ مَنْ كَلَّمَ اللَّهُ ۖ وَرَفَعَ بَعْضَهُمْ دَرَجَاتٍ ۚ وَآتَيْنَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ الْبَيِّنَاتِ وَأَيَّدْنَاهُ بِرُوحِ الْقُدُسِ ۗ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ مَا اقْتَتَلَ الَّذِينَ مِنْ بَعْدِهِمْ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَتْهُمُ الْبَيِّنَاتُ وَلَٰكِنِ اخْتَلَفُوا فَمِنْهُمْ مَنْ آمَنَ وَمِنْهُمْ مَنْ كَفَرَ ۚ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ مَا اقْتَتَلُوا وَلَٰكِنَّ اللَّهَ يَفْعَلُ مَا يُرِيدُ
بعضی از آن رسولان را بر بعضی دیگر برتری دادیم؛ برخی از آنها، خدا با او سخن می‌گفت؛ و بعضی را درجاتی برتر داد؛ و به عیسی بن مریم، نشانه‌های روشن دادیم؛ و او را با «روح القدس» تأیید نمودیم؛ (ولی فضیلت و مقام آن پیامبران، مانع اختلاف امتها نشد.) و اگر خدا می‌خواست، کسانی که بعد از آنها بودند، پس از آن همه نشانه‌های روشن که برای آنها آمد، جنگ و ستیز نمی‌کردند؛ (اما خدا مردم را مجبور نساخته؛ و آنها را در پیمودن راه سعادت، آزاد گذارده است؛) ولی این امتها بودند که با هم اختلاف کردند؛ بعضی ایمان آوردند و بعضی کافر شدند؛ (و جنگ و خونریزی بروز کرد. و باز) اگر خدا می‌خواست، با هم پیکار نمی‌کردند؛ ولی خداوند، آنچه را می‌خواهد، (از روی حکمت) انجام می‌دهد (و هیچ‌کس را به قبول چیزی مجبور نمی‌کند).
این آیه هم که دارد درباره برتری بعضی از پیامبران سخن می گوید و مثالی هم میزند که بابعضی مستقیم سخن گفته اند حالا این چه ربطی بر برتری پیامبر برهمه آنها دارد ؟

نقل قول:
خداوند متعال در آیات مختلف فرموده است که پیامبران دارای درجاتی مختلف هستند حال سوال اینجاست که چه کسی توانسته است به مقام رسول الله برسد و قرآن چنین آیه ای برای او بیاورد
:
نقل قول:
فَكَانَ قَابَ قَوْسَيْنِ أَوْ أَدْنَىٰ
تا آنکه فاصله او (با پیامبر) به اندازه فاصله دو کمان یا کمتر بود؛
فاصله چه کسی با پیامبر به اندازه دو کمان بود ؟

نقل قول:
تو قرآن را برای خودش و یکتا پرستی نمی خواهی قرآن را برای تایید افکار متوهمت می خواهی
یکی از حسنهای قرآن دراین است که نمی شود از آن برای تائید افکارمتوهم استفاده کرد چون قرآن خودش را فرقان نامیده جداکننده حق ازباطل اگرکسی بخواهد به خداوند دروغ ببندد زود رسوامی شود
نقل قول:
و چرا انقدر با فضائل رسول الله و جایگاه ایشان دشمنی داری ؟ ؟ ؟ ؟
سوره محمد را خوانده ای ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ دلیل از این بهتر ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
http://wiki.ahlolbait.com/%D8%B3%D9%...AC%D9%85%D9%87

فَهَلْ عَسَيْتُمْ إِنْ تَوَلَّيْتُمْ أَنْ تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ وَتُقَطِّعُوا أَرْحَامَكُمْ
پس اگر [از خدا و پیامبر] روی گردان شوید آیا از شما جز این انتظار می رود که در زمین فساد کنید و [بر سر مال و منال دنیا] قطع رحم نمایید؟
می شود بگویی من با کدام فضائل رسول الله و جایگاه ایشان دشمنم ؟
شما چرا با خداوند ویگانگی او دشمنید ؟
شما چرا نفرت دارید که خداوند به تنهایی خوانده شود؟

شما چرا با آیات قرآن دشمنید و هربار به آنها اشاره می کنم منزجر می شوید ؟
اگر باور نداری می توانم با اشار به چند آیه دشمنی شمارا نشان دهم

و....
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 8 October 2020   #2388
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,145

نقل قول:
شما اگر بهانه ای دیگر نمی آوری که جواب ندهی هردورا بگو تا بدانیم.

درضمن اگر کسی موحد باشد کسی غبرازخدارا نمی خواند .

وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ إِنَّ الَّذِينَ يَسْتَكْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِي سَيَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِينَ ﴿۶۰﴾
و پروردگارتان فرمود مرا بخوانيد تا شما را اجابت كنم در حقيقت كسانى كه از پرستش من كبر مى ‏ورزند به زودى خوار در دوزخ درمى ‏آيند (۶۰)
مشرکین هرچه را می خواندند به ما ربطی ندارد و آن وسیله تقرب به خداوند متعال نیست و آن وسیله از جانب خداوند متعال نیامده و دستور اطاعت یا هرچیز دیگری از آن در قرآن کریم نیامده است .
و اما موحدین وقتی که پا به راه حق می گذارند باید از تمامی افعال و حرفها و ... رسول الله همچون دستورات خداوند متعال اطاعت کنند و اطاعت و همراهی ایشان وسیله ی تقرب به خداوند متعال است خداوند به وسیله پیامبرش دین را در اختیار مردم قرار داد و ایشان بالاترین وسیله تقرب به درگاه خداوند متعال بوده اند و هستند و خواهند بود و در آیات قبل که خدامتتان عرض کردم آیات بسیار خوب مشخص کرده که :
1-) باید از وسیله برای تقرب کمک بگیریم
2-) وسیله مشرکین به درد خودشان می خورد
3-) شما مرد نبودید که بگویید چه وسیله ای از رسول الله برای تقرب بخ خداوند متعال بالاتر است ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
4-)شما که وسیله ای ندارید نمی دانید چگونه غسل نمایید .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 8 October 2020   #2389
علوی

نشان علوی

نقل قول:
مگر غیر از این است خداوند پیامبر را برای رحمت جهانیان فرستاده تا به آنها بشارت بدهد واز عذاب الهی بترساند
آیا این وسیله ای برای تقرب و نزدیک شدن به خداوند نیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

نقل قول:
آیه دارددرباره پیامبران سخن می گوید که بعضیهارا بربعضی دیگر برتری دادیم و مثالی هم میزند که به داود زبوربخشیدیم .حالا شما این ترجمه را ازکجای آیه آوردی (اگر تو را بر دیگران برتری دادیم، بخاطر شایستگی توست،)

این آیه هم که دارد درباره برتری بعضی از پیامبران سخن می گوید و مثالی هم میزند که بابعضی مستقیم سخن گفته اند حالا این چه ربطی بر برتری پیامبر برهمه آنها دارد ؟
پس بخواتر چیست چشم و ابرو ؟ ؟ ؟
کی از رسول الله در جانب خداوند بالاتر است ؟ ؟ ؟
بگو ببینیم .
این یکی از نشانه های دشمنی است
نقل قول:

فاصله چه کسی با پیامبر به اندازه دو کمان بود ؟
مطمئنم انقدر خر نیستی که ندادی منظور از او کیست ! ! !
معراج معلوم از نزد چه شخصی میرود ! ! !
مگر اینکه این کار رسول الله را شرک بدانی که مطمئنم میدانی .
اگر کسی دیگری بوده بگو .
فقط لب و دهن نباش

نقل قول:

یکی از حسنهای قرآن دراین است که نمی شود از آن برای تائید افکارمتوهم استفاده کرد چون قرآن خودش را فرقان نامیده جداکننده حق ازباطل اگرکسی بخواهد به خداوند دروغ ببندد زود رسوامی شود
دقیقا تنها حرف درستی که در طول عمرتان زدید دوست عزیز همین سخن است و بنده به شما به شدت موافقم ! ! ! ! !
بزرگترین استاد تفسیر به رای این تالار دقیقا از همین مطلب سخن می گوید دقیقا شبیه به آن است که مردی معتاد پای بساط به دیگران از مضرات اعتیاد و معتاد بودن سخن بگوید .
توهم را هم خودتان نظر بنده را من باب توهمتان میدانید این حرفها نخ نما شده است

نقل قول:
می شود بگویی من با کدام فضائل رسول الله و جایگاه ایشان دشمنم ؟
شما چرا با خداوند ویگانگی او دشمنید ؟
شما چرا نفرت دارید که خداوند به تنهایی خوانده شود؟

شما چرا با آیات قرآن دشمنید و هربار به آنها اشاره می کنم منزجر می شوید ؟
اگر باور نداری می توانم با اشار به چند آیه دشمنی شمارا نشان دهم

و....
خیلی از مسائل شما سری به پست های قبلتان بزنید آیاتی که برای مشرکان استفاده میشود را حق مطلبش را رسول الله می دانید و حتی ذره ای به ایشان ارادت ندارید که اگر داشتید مردانگی و جنم داشتید و می فرمودید که روش غسل کجای قرآن است . نکند با بدن نجس قرآن را باز می کنی ؟ ؟

لعنت بر هرکس که با یگانگی خداوند متعال مشکلی داشته باشد و برای او شریک قرار دهد .
حرف من حرف قرآن است اطاعت از رسول الله همانند اطاعت از خداوند متعال است سرپرست ما خداوند متعال و رسول الله و اولی الامر است این که دیگر در انجیل نیست در قرآن است من این را می گویم شما منزجر میشود آیا این غیر از پایه قرآن است ؟ ؟ ؟ ؟
دین وارث دارد این آیه قرآن است و آیاتش را قبلا آورده ام شما منزجز می شود ! ! ! !بعد من با آیات قرآن مشکل دارم ؟ ؟ ؟

من دقیقا با تفسیر به رای و ترجمه دروغ و دروغ و کلک های شما مشکل دارم . شما آدم سالمی نیستید .
ناسالمی و ناپاکی شما این است که دروغ به قرآن می بندید و به من حق بدهید از دروغ های شما که به قرآن زده میشود منزجر بشوم .
به هر حال بر روی دین و قرآن و پیامبرم غیرت دارم و ...

اگر رسول الله نبود شما چکار میکردید ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
بزرگ ترین پارادوکس این است .
حال شما هی بگو یگانگی خداوند .
اگر رسول الله نبود اصلا تو میدانستی خدا وجود دارد یا نه ؟ ؟ ؟ ؟ ؟؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Thursday 8 October 2020   #2390
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
مشرکین هرچه را می خواندند به ما ربطی ندارد و آن وسیله تقرب به خداوند متعال نیست و آن وسیله از جانب خداوند متعال نیامده و دستور اطاعت یا هرچیز دیگری از آن در قرآن کریم نیامده است .
و اما موحدین وقتی که پا به راه حق می گذارند باید از تمامی افعال و حرفها و ... رسول الله همچون دستورات خداوند متعال اطاعت کنند و اطاعت و همراهی ایشان وسیله ی تقرب به خداوند متعال است خداوند به وسیله پیامبرش دین را در اختیار مردم قرار داد و ایشان بالاترین وسیله تقرب به درگاه خداوند متعال بوده اند و هستند و خواهند بود و در آیات قبل که خدامتتان عرض کردم آیات بسیار خوب مشخص کرده که :
1-) باید از وسیله برای تقرب کمک بگیریم
2-) وسیله مشرکین به درد خودشان می خورد
3-) شما مرد نبودید که بگویید چه وسیله ای از رسول الله برای تقرب بخ خداوند متعال بالاتر است ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
4-)شما که وسیله ای ندارید نمی دانید چگونه غسل نمایید .
یعنی برای شما مهم نیست که بدانید چه کسایی را می خواندن که اشتباه آنهارا تکرار نکنید ؟

بگو نمی خواهم جواب بدهم جون خوب می دانی به اعتقادات شما ربط دارد .وگرنه این همه بهانه نمی آوردی آنها نیز همانند شما بندگان خوب خداوند را می خواندند اگر غیراز این بود جواب می دادی
اگر می گویی من توهم دارم ودروغ می گویم جواب بده که منظور آیه چه کسایی هست ؟

أُولَٰئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا
کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان وسیله‌ای (برای تقرب) به پروردگارشان می‌جویند، وسیله‌ای هر چه نزدیکتر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!
قديمي Thursday 8 October 2020   #2391
علوی

نشان علوی

نقل قول:
یعنی برای شما مهم نیست که بدانید چه کسایی را می خواندن که اشتباه آنهارا تکرار نکنید ؟
نه اعتقاد باطل آنها چه دردی از من دوا می کند یا یک جسم بوده یا یک شخص باطل ! ! ! ! !
رسول الله که دیگر شخص باطلی نیست این دیگر نباید در اعتقاد تو باشد ! ! ! بعد می گوید من چه مشکلی با رسول الله دارم
چرا باید یک شخصی مثل فرعون برای مهم باشد یا یک بت ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
به من دستور اطاعت از آنها داده نشده است .

نقل قول:
بگو نمی خواهم جواب بدهم جون خوب می دانی به اعتقادات شما ربط دارد .وگرنه این همه بهانه نمی آوردی آنها نیز همانند شما بندگان خوب خداوند را می خواندند اگر غیراز این بود جواب می دادی
اگر می گویی من توهم دارم ودروغ می گویم جواب بده که منظور آیه چه کسایی هست ؟

أُولَٰئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا
کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان وسیله‌ای (برای تقرب) به پروردگارشان می‌جویند، وسیله‌ای هر چه نزدیکتر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!
مثل یم طوطی یک حرف را چندین بار تکرار نکن که بخواهی روی آن سفسطه بیایی مگر قبلا جوابت را من باب ابن آیه ندادم
نقل قول:
این همه تلاش برای عوض کردن بحث واقعا آدم را به فکر فرو میبرد ! ! ! ! !
چرا خودت را به نفهمی میزنی من کی این حرف را زده ام ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
تو در ذات و طبیعتت است که چشم دیدن رسول الله را نداشته باشی که خداوند در مورد دشمنان رسول الله چیزهای خوبی نگفته است .
آیه 56 سوره اسراء می فرمایند :
قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلَا يَمْلِكُونَ كَشْفَ الضُّرِّ عَنْكُمْ وَلَا تَحْوِيلًا
بگو: «کسانی را که غیر از خدا (معبود خود) می‌پندارید، بخوانید! آنها نه می‌توانند مشکلی را از شما برطرف سازند، و نه تغییری در آن ایجاد کنند.»

آیه 57 سوره اسراء می فرمایند :

در آیه 56 می فرمایند کسانی که دیگران را معبود قرار داده اند نه شفیع این دو بسیار فرق می کند و در آیه بعدی می فرمایند آن معبودان ساختگی خودشان به دنبال شفیع هستند نه رسول الله و اولی الامر که بنده فرموده ام .

سوال من بسیار ساده و روان و قابل فهم است و هرکسی که در قلبش مرضی نداشته باشد آن را راحت می فهمد آیا خداوند از رسول الله و اولی الامر حقیقی وسیله ای برای تقرب با درجه ی بالاتری خلق کرده ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر خلق کرده او کیست یا چیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
تو خنگ نیستی که ندانی من چه می گویم ! ! ! !
یا فاطمه الزهرا
قديمي Thursday 8 October 2020   #2392
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
نه اعتقاد باطل آنها چه دردی از من دوا می کند یا یک جسم بوده یا یک شخص باطل ! ! ! ! !
رسول الله که دیگر شخص باطلی نیست این دیگر نباید در اعتقاد تو باشد ! ! ! بعد می گوید من چه مشکلی با رسول الله دارم
چرا باید یک شخصی مثل فرعون برای مهم باشد یا یک بت ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
به من دستور اطاعت از آنها داده نشده است .

من کجا گفتم منظور آیه رسول االله است که همش نام رسو ل الله را پیش می کشی؟

نمی دانم تو چرا آیه را به رسول الله ربط می دهی مگر مشرکین زمان پیامبر رسول الله را می خواندن که همش بخاطر فرار ازجواب دادن نام رسول الله راپیش می کشی
قديمي Thursday 8 October 2020   #2393
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
می دونی کی حقه باز است ؟

اونی که سخنی را مخالف آنچیزی که هست نشان می دهد .

مثلا خداوند می فرمایند فرمانروای آسمانها وزمین است و شریکی ندارد فرزندی هم اختیار نکرده :
الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِيرًا ﴿۲﴾

همان كس كه فرمانروايى آسمانها و زمين از آن اوست و فرزندى اختيار نكرده و براى او شريكى در فرمانروايى نبوده است و هر چيزى را آفريده و بدان گونه كه درخور آن بوده اندازه‏ گيرى كرده است (۲)

ولی حقه بازها بخاطر اینکه مردمان را ازراه خداوند باز دارند و کلام خداوند را عوض کنند وهمتایی برای خداوند قراردهند می گویند .

علی فرمانروای هستی است
حاکم روز قیامت .
فنا کننده و برپاکننده جهان علی است

و یا می فرمایند فرزندی ندارد .

ولی برای خداوند دختر و پسر و خانواده (آل الله ) قرارمی دهند .

.
حقه باز اونکی که جواب نداره 10بار ازت سوال شد

نقل قول:
من که دربرابر این همه دانش و علم غیب تو تسلیم هیچ آدم با شعور و بقول دوستتان علوی حلال زاده ای نمی تواند این همه مقاماتی که در این دو آیه برای علی درنظر گرفته شده را ببیند

برپاکننده قیامت علی

فنا کننده جهان را علی

حاکم روزقیامت علی

قسیم جهنم وبهشت علی

فرمانروای هستی علی

نقل قول:
طبق کدام آیات است ؟

تازه این مقامات مال امیرالمومنین نیست

بلکه مقام خدام او وخدام محبین اوست

بدبخت بیچاره کافرملحد مشرک گفتی طبق کدام ایات برات اوردم سوالاتت رو ادامه بده مردی
مگر نظام خلقت چند تا مدبر داره ؟
وچند تا مقسم داره ؟
والامر چن تا معنا داره طبق ایات
تا برسیم به اولی الامرش

فَالْمُدَبِّراتِ أَمْراً (5)سوره مبارکه نازعات

فَالْمُقَسِّماتِ أَمْراً (4)سوره مبارکه ذاریات

مبدبرات امر ومقسمات امر

اولا یعنی چه ؟
ثانیا مراد از امر چیست ؟

جواب؛ فرار ممکن نیست برات

فبهت الذی کفر

دردی بدتر از بی سوادی وجهل
نیست که مآل ش کفر وشرک والحاد شماست
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Thursday 8 October 2020   #2394
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
يَوْمَ يَجْمَعُ اللَّهُ الرُّسُلَ فَيَقُولُ مَاذَا أُجِبْتُمْ قَالُوا لَا عِلْمَ لَنَا إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۰۹﴾مائده
[ياد كن]
روزى را كه خدا پيامبران را گرد مى ‏آورد پس مى‏ فرمايد چه پاسخى به شما داده شد مى‏ گويند ما را هيچ دانشى نيست تويى كه داناى رازهاى نهانى (۱۰۹)
این آیه به روشنی بیان می کند که پیامبران حتی نمی دانند به آنهاچه پاسخی داده شده چه رسد به آگاه بودن به نیات و اعمال بندگان .

عیسی هم درپاسخ سوال خداوند می گوید مرا هیچ دانشی نیست همانطور که بقیه پیامبران گفتند
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾مائده
و [ياد كن] هنگامى را كه خدا فرمود اى عيسى پسر مريم آيا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستيد گفت منزهى تو مرا نزيبد كه [در باره خويشتن] چيزى را كه حق من نيست بگويم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏ دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏ دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏ دانم چرا كه تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)

مزدور لعین چقدر دشمنی با خدا وایات الهی وما انزل الله وپیامبران الهی

این ایات قران نیست ؟
عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً (26)
إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ رَصَداً (27)سوره مبارکه جن

وَ رَسُولاً إِلى‏ بَني‏ إِسْرائيلَ أَنِّي قَدْ جِئْتُكُمْ بِآيَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ أَنِّي أَخْلُقُ لَكُمْ مِنَ الطِّينِ كَهَيْئَةِ الطَّيْرِ فَأَنْفُخُ فيهِ فَيَكُونُ طَيْراً بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُبْرِئُ الْأَكْمَهَ وَ الْأَبْرَصَ وَ أُحْيِ الْمَوْتى‏ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُنَبِّئُكُمْ بِما تَأْكُلُونَ وَ ما تَدَّخِرُونَ في‏ بُيُوتِكُمْ إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآيَةً لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنينَ (49)سوره مبارکه آل عمران

فبهت الذی کفر
قديمي Friday 9 October 2020   #2395
علوی

نشان علوی

نقل قول:
من کجا گفتم منظور آیه رسول االله است که همش نام رسو ل الله را پیش می کشی؟

نمی دانم تو چرا آیه را به رسول الله ربط می دهی مگر مشرکین زمان پیامبر رسول الله را می خواندن که همش بخاطر فرار ازجواب دادن نام رسول الله راپیش می کشی
من ربط میدهم ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

نقل قول:
وا قعا گفتگو کردن باتو خسته کننده شده فقط بدنبال این هستی یه جوری بپیچونی من درباره آیه از تو سوال کردم آنها چه کسایی هستند که مردم آنهارا می خواندند ؟
شما گفتید ایا بهتراز رسول الله واولی الامر سراغ دارید ؟
چندباردیگر سوال رو تکرار کردم باز شما رفتید سراغ رسول و باز گفتید بهتر از رسول سراغ دارید ؟

باز هم تکرار می کنم آنهایی که می خواندن چه کسایی بودند ؟
آیا سنگ وچوب و ماه و ستاره یا فرعون امثال این بودند ؟
یا نه بندگان خوب خداوند بودند مثل ملائکه یا پیامبران ؟

نقل قول:
أُولَئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا ﴿۵۷﴾
آن كسانى را كه ايشان مى‏ خوانند [خود] به سوى پروردگارشان تقرب مى ‏جويند [تا بدانند] كدام يك از آنها [به او] نزديكترند و به رحمت وى اميدوارند و از عذابش مى‏ ترسند چرا كه عذاب پروردگارت همواره در خور پرهيز است (۵۷)

آیا مردم سنگ و چوب و درخت وماه وستارگان را می خواندند ؟

اگر مردم سنگ و چوب ودرخت و ماه وستارگان را می خواندند وازآنها بت ساخته بودند این بتان چگونه بدنبال وسیله بودند برای تقرب به خداوند ؟
آیا مردم بدنبال خواندن فرعون و امثال او بودند ؟

ولی این هم که نمی شود چون خود فرعون ادعای خدایی داشت

پس سنگ و چوب و درخت و ماه و ستارگان و فرعون نمی تواند آنهایی باشند که مردمان آنهارا می خواندند .
پس آنها چه کسایی بودند که هم به خداوند ایمان داشتند و هم امید به رحمت خداوند داشتند و از عذاب خداوند هم می ترسیدند و به همین خاطر بدنبال وسیله ای بودند که آنهارا به خداوند نزدیک کنند ؟

نقل قول:
من درباره آیه سخن گفتم

مگر شما معتقدی که منظور آیه پیامبر است که نا م رسول الله را می بری ؟

اگر می گویی منظور رسول الله است بگو وسیله ای که پیامبر بدنبال آن بود چه کسی بوده است ؟

جواب من در مورد آیه غیر از این پست زیر بود ؟ ؟ ؟ ؟
نقل قول:
این همه تلاش برای عوض کردن بحث واقعا آدم را به فکر فرو میبرد ! ! ! ! !
چرا خودت را به نفهمی میزنی من کی این حرف را زده ام ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
تو در ذات و طبیعتت است که چشم دیدن رسول الله را نداشته باشی که خداوند در مورد دشمنان رسول الله چیزهای خوبی نگفته است .
آیه 56 سوره اسراء می فرمایند :
قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلَا يَمْلِكُونَ كَشْفَ الضُّرِّ عَنْكُمْ وَلَا تَحْوِيلًا
بگو: «کسانی را که غیر از خدا (معبود خود) می‌پندارید، بخوانید! آنها نه می‌توانند مشکلی را از شما برطرف سازند، و نه تغییری در آن ایجاد کنند.»

آیه 57 سوره اسراء می فرمایند :

در آیه 56 می فرمایند کسانی که دیگران را معبود قرار داده اند نه شفیع این دو بسیار فرق می کند و در آیه بعدی می فرمایند آن معبودان ساختگی خودشان به دنبال شفیع هستند نه رسول الله و اولی الامر که بنده فرموده ام .

سوال من بسیار ساده و روان و قابل فهم است و هرکسی که در قلبش مرضی نداشته باشد آن را راحت می فهمد آیا خداوند از رسول الله و اولی الامر حقیقی وسیله ای برای تقرب با درجه ی بالاتری خلق کرده ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر خلق کرده او کیست یا چیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Saturday 17 October 2020   #2396
کنجکاو1
عضو ثابت

وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا ﴿۸۲﴾اسراء
و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى ‏كنيم و[لى] ستمگران را جز زيان نمى‏ افزايد (۸۲)
قديمي Sunday 18 October 2020   #2397
علوی

نشان علوی

نقل قول:
وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا ﴿۸۲﴾اسراء
و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى ‏كنيم و[لى] ستمگران را جز زيان نمى‏ افزايد (۸۲)
وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ ۙ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا

و از قرآن، آنچه شفا و رحمت است برای مؤمنان، نازل می‌کنیم؛ و ستمگران را جز خسران (و زیان) نمی‌افزاید.

شفاء کجا مایه درمان کجا ! ! ! ! ! این جا منظورتان مایه است یا مایع ؟ ؟ ؟ ؟
کلمه و کجا و کلمه ولی کجا ! ! ! !

تفسیر به رای
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، Sunday 18 October 2020 در 12:13AM.
قديمي Sunday 18 October 2020   #2398
علوی

نشان علوی

إِنْ تَتُوبَا إِلَى اللَّهِ فَقَدْ صَغَتْ قُلُوبُكُمَا ۖ وَإِنْ تَظَاهَرَا عَلَيْهِ فَإِنَّ اللَّهَ هُوَ مَوْلَاهُ وَجِبْرِيلُ وَصَالِحُ الْمُؤْمِنِينَ ۖ وَالْمَلَائِكَةُ بَعْدَ ذَٰلِكَ ظَهِيرٌ

اگر شما (همسران پیامبر) از کار خود توبه کنید (به نفع شماست، زیرا) دلهایتان از حق منحرف گشته؛ و اگر بر ضدّ او دست به دست هم دهید، (کاری از پیش نخواهید برد) زیرا خداوند یاور اوست و همچنین جبرئیل و مؤمنان صالح، و فرشتگان بعد از آنان پشتیبان اویند.
یا فاطمه الزهرا
قديمي Sunday 18 October 2020   #2399
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

السلام علیک یا نعمه الله علی الابرار ونقمته علی الفجار
یا علی
قديمي Sunday 18 October 2020   #2400
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ ۙ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا

و از قرآن، آنچه شفا و رحمت است برای مؤمنان، نازل می‌کنیم؛ و ستمگران را جز خسران (و زیان) نمی‌افزاید.

شفاء کجا مایه درمان کجا ! ! ! ! ! این جا منظورتان مایه است یا مایع ؟ ؟ ؟ ؟
کلمه و کجا و کلمه ولی کجا ! ! ! !

تفسیر به رای
وَلَقَدْ صَرَّفْنَا لِلنَّاسِ فِي هَذَا الْقُرْآنِ مِنْ كُلِّ مَثَلٍ فَأَبَى أَكْثَرُ النَّاسِ إِلَّا كُفُورًا ﴿۸۹﴾
و به راستى در اين قرآن از هر گونه مثلى گوناگون آورديم ولى بيشتر مردم جز سر انكار ندارند (۸۹)
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:18AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه