بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 19 March 2020   #1
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,145
سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!!

جناب کنجکاو عزیز سلام علیکم

با کمال احترام بنده در تاپیک انکار شرک ازشما به عنوان یک شخص محقق و کنجکاو یک سوال بسیار ساده دارم . البته شما دوست عزیز با استفاده از پراکندگی مطالب هرگز به آن پاسخ ندادید و بنده بسیار کنجکاو شدم که این حرکت شما چگونه است و دلیل آن چیست ؟

شما که در اعتقاد و دین خود استوار هستید و آن را حقه میدانید و قرآن را تنها راه هدایت بشر میدانید بنده با خواندن این کتاب یک سوال بسیار عجیب در ذهنم خطور کرد شمایی که پیرو هیچ یک از مذاهب نیستید چگونه اعمال عبادی خود را انجام میدهید .
در قرآن کریم بسیار امر بر اجرا و انجام اعمال عبادی گوناگون شده است و از آنجا که ما موظف به اطاعت از خداوند متعال هستیم و روش آن در قرآن نیست شما چگونه آن عمل را انجام میدهید !!

مثلا روش نماز خواندن شما چگونه است ؟؟ ( حتما بگویید چگونه است )

این تاپیک ساخته شده فقط و فقط برای این بحث است لطفا آن را به بیراهه نبرید ! با تشکر !
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 19 March 2020   #2
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,241
ج: سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!!

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
جناب کنجکاو عزیز سلام علیکم

با کمال احترام بنده در تاپیک انکار شرک ازشما به عنوان یک شخص محقق و کنجکاو یک سوال بسیار ساده دارم . البته شما دوست عزیز با استفاده از پراکندگی مطالب هرگز به آن پاسخ ندادید و بنده بسیار کنجکاو شدم که این حرکت شما چگونه است و دلیل آن چیست ؟

شما که در اعتقاد و دین خود استوار هستید و آن را حقه میدانید و قرآن را تنها راه هدایت بشر میدانید بنده با خواندن این کتاب یک سوال بسیار عجیب در ذهنم خطور کرد شمایی که پیرو هیچ یک از مذاهب نیستید چگونه اعمال عبادی خود را انجام میدهید .
در قرآن کریم بسیار امر بر اجرا و انجام اعمال عبادی گوناگون شده است و از آنجا که ما موظف به اطاعت از خداوند متعال هستیم و روش آن در قرآن نیست شما چگونه آن عمل را انجام میدهید !!

مثلا روش نماز خواندن شما چگونه است ؟؟ ( حتما بگویید چگونه است )

این تاپیک ساخته شده فقط و فقط برای این بحث است لطفا آن را به بیراهه نبرید ! با تشکر !
شما اول اجاز بده روش نماز خواند شما را که کوچکترین شکی در ان ندارید رااز منظر خداوند برسی کنیم تا بعد به روش دیگر بپردازیم
اگر به روش خود شکی نداری پس نبایداز چند تا سوال بیمی داشته باشید؟
اگر بازهم بخواهی مثل گذشته از جواب دادن فرار کنی دیگر در این باره با شما گفتگو نخواهم کرد
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 19 March 2020   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,034

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
شما اول اجاز بده روش نماز خواند شما را که کوچکترین شکی در ان ندارید رااز منظر خداوند برسی کنیم تا بعد به روش دیگر بپردازیم
اگر بازهم بخواهی مثل گذشته از جواب دادن فرار کنی دیگر در این باره با شما گفتگو نخواهم کرد

کفر شما از کفر ابلیس ظاهرتره

غانت هالک زنیم مأبون گفت صبحها بعد از صبحانه وکارهای سایت در مقاله کذائی میرم پارک قدم می زنم 20دقه وقران گوش میدم. این رثول ژنده مادر ......شماست

وشماهم همینطور
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 19 March 2020   #4
علوی

نشان علوی

نقل قول:
بیا دیدید گفتم جواب نمیده !!!
یا فاطمه الزهرا
تعداد 2 كاربر از علوی بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 19 March 2020   #5
علوی

نشان علوی

نقل قول:
روش نماز خواندن بنده روش مذهب شیعه است حال شما نمی خواهد ایرادی از آن بگیرید بعد از اینکه گفتید چگونه نماز می خوانید هر گونه ایراد که خواستید بگیرید و بنده من باب پاسخگویی در خدمت شما هستم دوست عزیز .
خدا شاهده سوال خیلی ساده است !!
نمیدونم چرا جواب ندادن را به نفع خود میدانی !!
یا فاطمه الزهرا
تعداد 2 كاربر از علوی بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 19 March 2020   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

میخاد ادعای دروغ مسلمانی که داره بهم نخوره مزدور یهودی بهائی ......
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 19 March 2020   #7
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
میخاد ادعای دروغ مسلمانی که داره بهم نخوره مزدور یهودی بهائی ......
سه حالت بیشتر نداره و این کنجکاو میدونه که دقیقا در این سه حالت چوب دو سر طلا ( معنی یه چی دیگه است ) به اصطلاح شده و به همین دلیل به زمین و زمان میزنه که جواب نده چون اگه جواب بده تمام حیثیت و شرف و حرف هایی که زده به فنا میره !!

1- اگه بگه من به فلان روش نماز می خونم پس حتما از یه کانالی بجز قرآن به اون روش رسیده و تمام وجود خودشو انکار کرده چون نماز یکی از احکامی است که در قران برای اقامه اون تاکید زیادی شده و امر به انجام فراوان مشاهده میشه .

2- اگر بگه به روشی می خونم که هیچ جا و روشی ابتکاری خودش در اون صورت خودش یه پیامبر جدید و رسول الله رو کنار گذاشته و رحمت اللعالمین و جایگاه و مرتبه اش حتی از رسول الله بالاتره چون هر پیامبری مکمل پیامبر قبلی خودش بوده و ....

3- اگر بگه نه که کلا تا خرخره تو فساد و فحشا گیر . چون به گفته قرآن تنها نماز بندگان خدا رو از فساد و فحشا جدا میکنه . حال کسی دور از اون باشه که وسط فساد و فحشاست !

در هر سه حالت این کنجکاو گیر و شما میبینید که چه حرفهایی تحویل میده .

حاضرم به شما قول بدم که شخصی مثل کنجکاو که دارای هرازان مدل تناقض در رفتار و اعتقاد جرات اینو نداره که به چنین سوال جواب بده !
اگر شما دیدی که در پست بعدی جواب درست و حسابی داد !!!!!
یا فاطمه الزهرا
قديمي Thursday 19 March 2020   #8
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
روش نماز خواندن بنده روش مذهب شیعه است حال شما نمی خواهد ایرادی از آن بگیرید بعد از اینکه گفتید چگونه نماز می خوانید هر گونه ایراد که خواستید بگیرید و بنده من باب پاسخگویی در خدمت شما هستم دوست عزیز .
خدا شاهده سوال خیلی ساده است !!
نمیدونم چرا جواب ندادن را به نفع خود میدانی !!
خوب خدارو شکر که راضی شدی به پاسخگویی .

اول از همه شما به این اشاره دارید که روش نماز خواندن شما روش مذهب شیعه است .

آیا روش نماز خواندن شیعه با اهل سنت فرق دارد ؟

اگر فرق دارد کدام مذهب روش صحیح نماز می خوانند با دلیل ؟
قديمي Friday 20 March 2020   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

الغدیررو بخون می فهمی

تو چطور نماز میخونی برادر یهودی عزیز
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 20 March 2020   #10
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
الغدیررو بخون می فهمی

تو چطور نماز میخونی برادر یهودی عزیز
جرات جواب دادن ندارد و بنده قبلش خدمت شما عرض کردم !
یا فاطمه الزهرا
قديمي Friday 20 March 2020   #11
علوی

نشان علوی

نقل قول:
خوب خدارو شکر که راضی شدی به پاسخگویی .

اول از همه شما به این اشاره دارید که روش نماز خواندن شما روش مذهب شیعه است .

آیا روش نماز خواندن شیعه با اهل سنت فرق دارد ؟

اگر فرق دارد کدام مذهب روش صحیح نماز می خوانند با دلیل ؟
بنده ترسی از پاسخ ندارم . من متوهم نیستم و ما منتظر پاسخ شما هستیم !!
بنده خدمت شما عرض کردم که چگونه نماز میخوانم و قبلا هم عرض کردم بعد از اینکه فرمودید چگونه نماز می خوانید خدمتتان پاسخ آن را عرض می کنم !!

البته مجددا قبلا هم عرض کردم جرات جواب به آن سوال را ندارید دوست عزیز .
یا فاطمه الزهرا
قديمي Friday 20 March 2020   #12
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:

البته مجددا قبلا هم عرض کردم جرات جواب به آن سوال را ندارید دوست عزیز .
امید وارم شما هم جرات کنید وتا آخر مطالبی را که می آورم را با دقت بخوانی
قديمي Friday 20 March 2020   #13
کنجکاو1
عضو ثابت

از ظاهر ایات قرآن چنین به نظر می رسد که این کتاب معظم به هیچ روی نمازهای پنجگانه سنتی را قبول ندارد و حقیقت نماز چیز دیگری است که در اعماق تاریک تاریخ دگرگون شده است ، با این وجود سند فریقین برای اثبات الهی بودن نمازهای پنجگانه چیست؟
ایا به صرف اینکه در طول تاریخ عده زیادی نمازهای سنتی را اقامه کرده اند می تواند سند محکمی در اثبات حقانیتش باشد؟

http://askdin.com/node/26350
قديمي Friday 20 March 2020   #14
کنجکاو1
عضو ثابت

معمولاً وقتي با دوستان شيعه و سني درباره كافي بودن قرآن براي تشريع دين صحبت مي شود فوراً به نمازهاي پنجگانه تمسك مي جويند كه چرا جزئيات آنها در قرآن نيامده است. مي گويند: اگر قرآن به تنهايي كفايت مي كند پس چرا جزئيان نماز را تشريح نكرده است؟ دو ركعت بودن نماز صبح و نحوه اقامه آن در كجاي قرآن آمده است؟
اگر از آنها پرسيده شود كه نمازهاي پنجگانه را از كجا آورده اند ، مي گويند از سنت يا عترت
چيزي به نام نمازهاي پنجگانه در خارج از قرآن وجود دارند كه شيعه و سني( كما بيش با اختلاف) معتقدند رسول الله به فرمان خداوند آن را تشريع كرده است .
حالا ما مي خواهيم ببينيم آيا اين قسم از شريعت با آيات قرآن سازگاري دارد يا خير؟ قرآن نمازهاي پنجگانه را قبول مي كند يا پس مي زند؟ شما بايد اين كار را مي كرديد و چون نكرديد بنده با اعتصام به آيات نوراني قرآن ثابت مي كنم اگر قرآن به ركعات نماز و نحوه اقامه آنها اشاره اي ندارد به خاطر اين است كه اصولآً نمازي به اين شكل در قرآن جا ندارد و اينگونه اقامه نماز، الهي نيست و بر اساس سنت آباء اولين است نه سنت نبوي ( = سنت الهي)

صلات نيز همچون ساير مفاهيم قرآني ، نظير اسلام، سجده،ركوع، تسبيح، ذكر، توحيد وغيره در شكل و شمايلي مخالف با حقيقت و ماهيتش به نمايش در آمده تا جايي كه بسختي بتوان چهره واقعي و مفهوم قرآنيش را تشخيص داد. مخصوصاً و مخصوصاً اينكه به حد شگفت آوري از پشتوانه قدمت و كثرت برخوردار است. مگر ممكن است چيزي كه ميلياردها نفر درطي قرون متوالي ، زبان به زبان و سينه به سينه به يكديگر منتقل كرده اند آنچيزي نباشد كه مورد نظر خداوند است ؟!
مگر ممكن است سنت آباء اولين اشتباه باشد؟! تا بوده و بوده ديده ايم كه پدرانمان و پدران پدرانمان و پدران پدران.... اينگونه نماز مي خوانده اند و سابقه نداشته كسي خلاف آن را گفته باشد و به قول قرآن كريم: [="blue"]« مَّا سَمِعْنَا بِهَـٰذَا فِي آبَائِنَا الْأَوَّلِينَ»[/] يا [="blue"]« مَا سَمِعْنَا بِهَـٰذَا فِي الْمِلَّةِ الْآخِرَةِ إِنْ هَـٰذَا إِلَّا اخْتِلَاقٌ»[/]
حالا صلات عبارت است از يك سري الفاظ كلامي و حركات منظم اندامي كه بسته به سليقه فرقه ها تا حدودي در شكل آن اختلاف وجود دارد. آيا حقيقتاً صلاتي كه تمام موجودات هستي از اولين تا آخرين مأمور به اقامه آن شده اند و قرآن كريم بالاترين درجه اهميت را به آن داده ، همين الفاظ و حركات يا چيزي مشابه آنها بوده است؟!
آنجا كه خطاب به موسي مي فرمايند:
[="blue"]إنني أنا اللـه لا إله إلا أنا فاعبدني وأقم الصلاة لذكري ﴿١٤طه﴾
[/][="red"]منم، من، خدايى كه جز من خدايى نيست، پس مرا پرستش كن و براي ذكرم صلات اقامه كن.[/]

آيا منظور اين است كه در وعده هايي از شب و روز يك سري اذكار تكراري را با حركاتي منظم ادا نمايد؟!

در اينجا ضمن بيان اينكه صلات مخلوق عبارت است از اقبال و رويكردش به ذكرالله(= ما انزل الله) و اقامه اين صلات مساوي است با اقامه كتاب آسماني. به صلاة الوسطي اشاره مي كنم كه از ميان صلوات الهي مورد تأكيد پروردگار است.
مي خواهم بدانم توضيح سنت در باره اين صلات بخصوص چيست تا بعد صلاة الوسطي و اهميت آن را بر اساس تعريف فوق توضيح دهم ؟
آيا نمازهاي سنتي مي توانند جايگاه اين صلات و علت اهميت آن را توضيح دهند؟
آيا سنت در اين باره حرفي كه قابل قبول فريقين باشد براي گفتن دارد؟
قطعاً ندارد و از ميان فريقين احدي بدرستي نمي داند كه اين صلاة الوسطي چيست و براي چه نسبت به بقيه صلوات از اهميت بيشتري برخوردار شده است.
شيعه مي گويد نماز ظهر است بدليل اينكه در وسط روز اقامه مي شود
سني مي گويد نماز عصر است بدليل اينكه وسط نمازهاي پنجگانه قرار گرفته
آن يكي مي گويد نماز مغرب است چون از نظر كوتاهي و بلندي حد وسط نمازهاي پنجگانه است و در مسافرت قصر نمي شود
آن ديگري مي گويد نماز عشاء است چون وسط نماز مغرب و صبح مي باشد
نماز صبح است چون وسط نور و تاريكي قرار دارد
تمامي نمازهاي پنجگانه است، نماز جمعه است، نماز وتر است ، نماز عيد قربان است.....
بگذار بپذيريم نماز صبح است يا نماز ظهر است يا نماز عصر و شايد هم مغرب و عشاء. اصلاً بگذار بپذيريم مطابق سليقه شيعيان نماز ظهر است
در اينصورت چرا؟
چرا نماز ظهر بر ساير نمازها اولويت و اهميت يافته است؟
نگو بخاطر گرما يا مشغله كاري يا اينكه در ظهر درهاي آسمان باز مي شوند كه ديگر بي دليل اندر بي دليل خواهد شد [/]
قديمي Friday 20 March 2020   #15
کنجکاو1
عضو ثابت

مشاهده كرديد كه آراء مذهبيون در باره صلاة الوسطي بسي گونا گون و متشتت بوده و هر فرقه اي بنا بر دلايلي كه شرحش گذشت ، يكي از نمازهاي پنجگانه و يا افزون بر آن را صلاة الوسطي مي داند. هيچيك از اين ادله بر بنيان محكمي استوار نيستند و سلطان مبيني همراهيشان نمي كند بلكه مبتني بر اقوال و احاديثي هستند كه از اعماق تاريخ مي آيند و همگي به پيامبر و مقدسين فرقه ها نسبت داده شده اند
براستي اين صلاة الوسطي چيست كه اينقدر اقوال در باره آن مختلف است؟!
گذشته از اينكه صلاة اصلاً ، آرمي، عبري ، سرياني و غيره باشد ، در تقابل و مجاورت با ساير اسماء و كلمات قرآن به مفهوم دعا و طلب كردن چيزي توأم با توجه و اقبال به سوي آن است كه بين خالق و مخلوق مشترك است و گاهي خالق به مخلوق رو مي كند و از او چيزي طلب مي نمايد و گاهي هم مخلوق به خالق. با اين ياد آوري به سراغ سوره ابراهيم مي رويم، آنجا كه خداوند سبحان از قول ابراهيم مي فرمايند:

[="blue"]وإذ قال إبراهيم رب اجعل هذا البلد آمنا واجنبني وبني أن نعبد الأصنام ﴿٣٥﴾ رب إنهن أضللن كثيرا من الناس ۖ فمن تبعني فإنه مني ۖ ومن عصاني فإنك غفور رحيم ﴿٣٦﴾ ربنا إني أسكنت من ذريتي بواد غير ذي زرع عند بيتك المحرم ربنا ليقيموا الصلاة فاجعل أفئدة من الناس تهوي إليهم وارزقهم من الثمرات لعلهم يشكرون﴿٣٧﴾
[/][="red"]و آن‌گاه كه ابراهيم گفت: پروردگارا! اين شهر را ايمن گردان و من و فرزندانم را از پرستش بتان دور بدار- پروردگارا! آنها بسيارى از مردم را گمراه كرده‌اند پس هر كه از من پيروى كرد بى‌گمان او از من است، و هر كه نافرمانى كرد همانا تو آمرزنده و مهربانىپروردگارا! من برخى فرزندانم را در درّه‌اى بى‌آب و علف در جوار خانه مكرّم تو اسكان دادم پروردگارا! تا نماز را به پا دارند. پس دل‌هايى از مردم را به سوى آنها مايل گردان و از ميوه‌ها روزيشان ده تا شكر گزارند
[/]
از بردران و خواهران عزيزي كه اين مطالب را مي خوانند مصرانه تقاضا دارم بيش از نوشته هاي بنده، به آيات قرآني كه آورده مي شوند دقت نمايند و كلمه به كلمه و با موشكافي تمام آنها را مورد بررسي قرار دهند باشد كه انشاء الله لطف خداوند شامل حالمان شود و همگي رستگار گرديم.
در آيات فوق ابراهيم از خداوند رحمان تقاضا مي كند كه او و فرزندانش را از بت و بت پرستي باز داشته و سرزمين الله را از اين بليه بزرگ ايمن دارد. مشابه اين آيات را مي توانيد در آيات 124 تا 126 سوره بقره ببينيد در آنجا نيز ابراهيم از پروردگار نازنين همين را طلب مي كند و خداوند نيز از او طلب مي كند كه خانه اش را براي كساني كه به پروردگارشان رو مي كنند از شرك و دوگانه پرستي پاكسازي نمايد. در آنجا خداوند، ابراهيم را بخاطر اينكه از امتحانات الهي رو سفيد بيرون مي آيد، پيشوا و امام مردمان قرار مي دهد و او از مولايش سئوال ( تقاضا) مي كند كه آيا اين موهبت بزرگ نصيب ذريه اش نيز مي شود و پاسخ مي گيرد: مگر آنها كه ظلم نمي كنند.
حالا ابراهيم از ذريه اش كساني را در شهر خداوند مأوي داده تا بلكه بتواند جامعه آرماني اسلام را در بلدي كه خانه رب العالمين درش واقع شده ، پايه ريزي نمايد.
او در اينجا خطاب به رب العالمين عرض مي دارد:

ربنا إني أسكنت من ذريتي بواد غير ذي زرع عند بيتك المحرم ربنا ليقيموا الصلاة [="blue"]فاجعل أفئدة من الناس تهوي إليهم [/]وارزقهم من الثمرات لعلهم يشكرون

بنا بر آيه فوق، ابراهيم صرفاً براي اين ذريه اش را در آن سرزمين خشك و بي آب و علف جاي داده تا صلات اقامه كنند
چه صلاتي و چرا در اينجا؟ جواب اين سئوال در بخش آبي رنگ آيه فوق نهفته است:

[="blue"]فاجعل أفئدة من الناس تهوي إليهم
[/][="red"]پس دلهای مردم را به آنها متمايل ساز
[/]

ابراهيم در آيات فوق شكايت مي كند كه بساط بت و بت پرستي جمع كثيري از مردم را گمراه كرده و از ذريه اش كساني را در جنب بيت معظم الله و در كنار آن مردم جاي داده تا اقامه صلات كنند پس از خدا مي خواهد تا دلهاي همين مردم را بسوي ذريه اش متمايل سازد.
براي چي؟
تا آنها را رهبري كنند و رهنمونشان به طريقت مستقيم باشند. آخر ابراهيم امام و پيشوا و مسلمان است و از ذريه اش نيز بعضي امام و پيشوا و مسلمانند و در حقيقت واسطند بين خدا و خلقش. و اين صلاتي كه فرزندان ابراهيم براي اقامه آن برخاسته اند همان صلاة الوسطاست كه بالاترين و والاترين و در عين حال سخت ترين و دشوارترين صلوات است و نصيب هر كسي نمي شود مگر شهداء و صديقين انبياء و مسلمين و مجاهدين في سبيل الله.

[="blue"]وكذلك جعلناكم أمة وسطا لتكونوا شهداء على الناس ويكون الرسول عليكم شهيدا ۗ وما جعلنا القبلة التي كنت عليها إلا لنعلم من يتبع الرسول ممن ينقلب على عقبيه ۚ وإن كانت لكبيرة إلا على الذين هدى اللـه ۗ وما كان اللـه ليضيع إيمانكم ۚ إن اللـه بالناس لرءوف رحيم ﴿بقره ١٤٣﴾
[/][="red"]و بدين‌سان شما را امّتى وسط قرار داديم تا بر مردم [جهان‌] گواه باشيد و پيامبر بر شما گواه باشد. و ما قبله‌اى را كه بر آن بودى (بيت المقدس) قرار نداديم مگر براى آن كه كسى را كه از پيامبر پيروى مى‌كند از كسى كه به عقب برمى‌گردد باز شناسيم، و البته
[/]

در فرهنگ قرآن پيروان حقيقي رسول و كساني كه از او تبعيت مي كنند مسلمان نام دارند و در وسط خدا و رسولش قرار دارند تا به حكم پروردگار ،پيام الهي را از رسول ستانده و به مردم ابلاغ نمايند.

[="blue"]وجاهدوا في اللـه حق جهاده ۚ هو اجتباكم وما جعل عليكم في الدين من حرج ۚ ملة أبيكم إبراهيم ۚ هو سماكم المسلمين من قبل وفي هذا ليكون الرسول شهيدا عليكم وتكونوا شهداء على الناس ۚ[="red"]فأقيموا الصلاة [/]وآتوا الزكاة واعتصموا باللـه هو مولاكم ۖ فنعم المولى ونعم النصير ﴿حج ٧٨﴾
[/][="red"]و در راه خدا چنانكه حق جهاد اوست ( زباناً ، قلماً ، جاناً و مالاً) جهاد كنيد، اوست كه شما را برگزيده و در دين بر شما سختى قرار نداده است. دين شما ، آئين پدرتان ابراهيم حنيف است . اوست( =خدا) كه پيروان آئين يكتا پرستي را چه در گذشته و چه در حال مسلمان نام نهاد تا پيامبر بر شما گواه باشد و شما بر مردم گواه باشيد( حالا كه اينگونه است) پس صلات بپا داريد( = به شهادت برخيزيد) و زكات دهيد و به خداوند پناه ببريد. او مولاى شماست؛ چه نيكو مولايى و چه نيكو ياورى.
[/]

[="red"]قا ل الله تعالي:[/] خداوند اينگونه مقرر كرده كه رسول شاهد آيات قرآن بر شما باشد و شما شاهد آن بر مردم پس بپا داريد صلات را.
كدام صلات را؟ همين رساندن پيام خداوند به خلقش را
اگر فرض كنيم در اينجا منظور از صلات همان نمازهاي پنجگانه باشند آنگاه ترجمه آيه فوق به اين صورت خواهد شد:
او شما را مسلمان( تسليم فرمان الله) قرار داد تا رسول فرمان خداوند را به شما برساند و شما آن را به ديگر مردمان ابلاغ نمائيد پس نماز بخوانيد.

آنگاه چه ارتباطي بين جمله قبل از اين [="red"]پس [/]و بعد از آن وجود دارد ؟ معلوم نيست!
مسلماني يك سلسله به هم پيوسته است كه از طريق حلقه اول( = رسول) به الله وصل مي شود و هر حركتي حلقه اول مي كند حلقه هاي ديگر نيز به تبعش حركت مي كنند . بنابراين مسلماني سلسله به هم پيوسته انبياء الهي است كه همگي از طريق حلقه اول واسطند بين خدا و خلقش. سلسله مسلماني همان حبل الله است كه آويختن به آن از تفرقه جلوگيري مي كند و ما را به سوي جامعه آرماني قرآن رهنمون مي شود. با اين وجود آيا مسلماني چيز كمي است؟ آيا ما مي توانيم اسم خود را مسلمان بگذاريم؟
[/]
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:49PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه