بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي يه هفته پيش   #31
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,877
روزنوشته ها: 6
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
برای این که بفهمیم عامل سازماندهی کی هست، یا به اطلاعات و شواهد احتیاج داریم که طبعا هیچ کسی اطلاعات بیشتری از حکومت ایران نداره. که طبعا عده ای دوست ندارن به این اطلاعات مراجعه کنن.

راه دوم، تحلیل هست. تحلیلی که فقط سر در ایران نداشته باشه و ایران رو جزوی از منطقه و تاریخش بدونه. برخی از گزاره ها رو گفتیم، جنگ رو به داخل ایران می کشونیم بن سلمان، تناظر با وضعیت عراق و لبنان - دو عضو جریان مقاومت- (که خلاف خواستۀ عمومی ایران هست در این وضعیت داخل ایران هم متلاطم بشه)، حمایت آشکار آمریکا و اروپا از جریان تخریب، و جرجر! کنگرۀ آمریکا از قطع اینترنت و ده ها مقاله و تحلیل از جنس مقاله و مصاحبه ای که در پست اول همین تاپیک به اون اشاره شده:
https://thedailycoin.org/2019/11/19/...o-is-it-video/

این که ما باز هم فارغ از تحلیل های گستردۀ (خارجی) و اطلاعاتی که تحلیلگرهای خارجی اشاره می‌کنند، سر در گریبان کنیم، دقیقا خواست و تبلیغات همون کسی هست که داره این کارها رو می کنه و به رسانه‌هاش هم دستور میده که سر مردم ما رو باز هم تو گریبان خودشون کنن، مبادا حواسشون به بلائی که جریان متوحش استعمار و غارتگری داره سرشون میاره جمع کنن.
جایی که خودم میبینم و میفهمم دیگه نیازی به تحلیل خارجی که منابعش هم احیانا مبهم و غلطه نیست.
تقریبا ته و توی این داستان رو برای خودم درآوردم، تحلیل باید نتیجه ای بده که بیشترین سازگاری و کمترین تناقض رو داشته باشه.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يه هفته پيش   #32
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,134
روزنوشته ها: 10
ج: آیت‌الله مایک، اکبر گنجی، علی‌علی‌زاده، مجاهدین خلق و ... در یک کادر

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
جایی که خودم میبینم و میفهمم دیگه نیازی به تحلیل خارجی که منابعش هم احیانا مبهم و غلطه نیست.
تقریبا ته و توی این داستان رو برای خودم درآوردم، تحلیل باید نتیجه ای بده که بیشترین سازگاری و کمترین تناقض رو داشته باشه.
گمانه های شما که برای ما "دیدن!" نیست، برای خودتان هم بعید می‌دانم باشد جز اینکه دلخواه‌تان را بچسبانید به تنور!
قديمي يه هفته پيش   #33
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
گمانه های شما که برای ما "دیدن!" نیست، برای خودتان هم بعید می‌دانم باشد جز اینکه دلخواه‌تان را بچسبانید به تنور!
وقتی بنزین از ۱۰۰۰ تومن بشه ۳۰۰۰ تومن، میشه ۲۰۰ درصد افزایش و نه ۳۰۰ درصد اونطور که در اون سایت کشکی تحلیلگر خارجی نوشته، البته این تنها دلیل کشک بودن اون سایت و ماجرای آیت الله مایک نیست.
به احترام حدود ۱۸ سال گفتگو با شما و با توجه به ملاحظاتی که گفتم، در پیام خصوصی مطلبی رو به شما میگم.
قديمي يه هفته پيش   #34
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
وقتی بنزین از ۱۰۰۰ تومن بشه ۳۰۰۰ تومن، میشه ۲۰۰ درصد افزایش و نه ۳۰۰ درصد اونطور که در اون سایت کشکی تحلیلگر خارجی نوشته، البته این تنها دلیل کشک بودن اون سایت و ماجرای آیت الله مایک نیست.
به احترام حدود ۱۸ سال گفتگو با شما و با توجه به ملاحظاتی که گفتم، در پیام خصوصی مطلبی رو به شما میگم.
تو ماشین حساب‌تون امتحان کنید:

1000 + 300 + علامت درصد ، نتیجه چیه؟

این یک سری مغالطۀ ریاضی هست. شما افزایش قیمت رو میگید و نوع محاسبۀ درصد چیز دیگه ای هست.
قديمي يه هفته پيش   #35
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
تو ماشین حساب‌تون امتحان کنید:

1000 + 300 + علامت درصد ، نتیجه چیه؟

این یک سری مغالطۀ ریاضی هست. شما افزایش قیمت رو میگید و نوع محاسبۀ درصد چیز دیگه ای هست.
ماشین حساب گوشی من میگه ۴۰۰۰
اونجا هم از فعل hike استفاده شده یعنی افزایش قیمت

۱۰۰ درصد افزایش= ۲۰۰۰ تومن
۲۰۰ درصد افزایش = ۳۰۰۰ تومن

اینجا اما درست گفتن ۲۰۰ درصد
https://www.google.com/amp/s/en.radi.../30291646.html
قديمي يه هفته پيش   #36
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
ماشین حساب گوشی من میگه ۴۰۰۰
اونجا هم از فعل hike استفاده شده یعنی افزایش قیمت

۱۰۰ درصد افزایش= ۲۰۰۰ تومن
۲۰۰ درصد افزایش = ۳۰۰۰ تومن

اینجا اما درست گفتن ۲۰۰ درصد
https://www.google.com/amp/s/en.radi.../30291646.html
درسته من با چیز دیگری اشتباه گرفتم.

بهرحال فقط منظور اون یک مقاله نبود جریان رسانه‌ای روشنی در راستای این جریان که اشاره می کنم وجود داره.
قديمي يه هفته پيش   #37
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,418

نقل قول:
تهدید وجود داره و اون رو نمیشه از بین برد، اما بدون اینکه زمینه ش اینجا فراهم بشه، امکان بروز نداره.
آیت الله مایک! و گنجی و غیره اگر تهدید باشن، نمیشه اونها رو از بین برد.
کاری که باید کرد از بین بردن زمینه ی بروز تهدیده. برای این چه کاری کردین؟
از ساده سازی مسایل و فروکاستن اون به دم دستی ترین توجیه ها باید ترسید، من نمی‌دونم شما چطور نگران نمیشین
افرین افرین احسنت
خب اینوبه رئیس جمهور خودتون می فرمودین که جرقه نزنه به باروتی که دشمن برامون تدارک دیده

این دولت اخر بی تدبیری ودیکتاتوری یه
مثلش روواقعا نداشتیم ......واقعا نوبرن
همین قطع کردن اینترنت هم بیشتر هدفش فشار به ملت بود تا تامین امنیت....... امنیت ما اونقدر قوی هست که نخوایم مثل لبنان و عراق با این شیوه ضعیف عمل کنیم....... ضمن اینکه در برنامه گفتگوی خبری هم اعلام شد که در این جریان معلوم شدچندتا از سایتهای تجریک پذیر و مخرب ادمینهاشون در ایران بودن پس این رویه نمیتونست جوابگوباشه

یه افرین دیگه هم دارین
برای ماست مالی و دفاع ازدولت انتخاباتی تون کارشناس اقتصادی شدین و روش جدید محاسباتی ارائه دادین....... در زمان اقای احمدی نژاد بنده خدا اینطوری نبود ....زمان ایشون همه چی به چند برابر افزایش حساب می شد نه چند درصد افزایش.......بالاخره در مثال شما تفاوت صد در صد بود که واقعا جای تامل داره....... یا اینکه اونطور به اشتباه حساب میشد و کسی حواسش نبود و شماها هم که به نفعتون نبود مو رو ازماست بکشید بیرون....بماند
رمز دوام این دولت رو (با این همه بی تدبیری )فهمیدیم........ طرفداران سخندانی دارن!
سخنگوش که دیگه جای خود دارد...
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يه هفته پيش   #38
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

از آخر به اول بگم
منظور از بحث درصد، ماست‌مالی یا حتی توجیه رشد قیمت بنزین نبود. بنزین باید اصلا قیمتش آزاد باشه به هزار دلیل، همه کشورها همین کار رو میکنن و من اگر کشش اون باشه همیشه موافق افزایش قیمت مواد سوختی تا سقف قیمت واقعیشون هستم هر دولتی روی کار باشه فرقی نمیکنه. اگر بنزین ارزون خوب بود ونزوئلا جهنم نمیشد، بنزین ارزون با مرزهای شل و ول ما یعنی قاچاق از ۲۰ لیتری تا دهها هزار لیتری. شما دیر می رسین و میخواین زود نتیجه بگیرین و تشریف ببرین، اگر کمی حوصله نشون میدادین متوجه می شدین منظور چی بوده.
رمز دوام این دولت مثل رمز دوام دولت احمدی نژاد و هر دولت دیگه ست و اگر همه با هم بگیم باید ساقط بشه، باز هم ساقط نمیشه چون به حرف شما و من نیست.
قطع کردن اینترنت کار بدی بود و به نظر من ربط خاصی هم به آشوب نداشت، به شما هم آفرین میگم که فهمیدین، این آشوب با اینترنت سازماندهی نمیشد. اما گذشته از اینها، شما با همون نگاه ویژه ای که دارین، نمی‌خواین بپذیرین که این چیزها فراتر از دولته. هرچند در این مورد من از شما پشتیبانی میکنم و یه شیشکی نثار وزیر جوانی که قرار بود دستش روی دکمه فیلترینگ نره و شخص روحانی میکنم اما اینها تصمیم گیر نیستن و البته تصمیم گیر نبودن هم خودش شایسته ی شیشکیه. راستش اینه که شما خوب تشخیص دادین ولی خوب تحلیل و نتیجه گیری نکردین.

اما اولین جمله ای که نوشتین، خوبه که ایندفعه تا حدودی میتونم درک کنم شما چی گفتین و موافق شما هم هستم، فقط یه اختلاف اساسی! با شما دارم و اون اینکه شما این حرکت بنزینی رو ناشی از بی تدبیری دولت می دونین و من که می‌دونم موضوع فقط تصمیم روحانی نبوده، کلا سناریوی دیگه ای تو ذهن دارم. اما اشکالی نداره شما هرچقدر دوست دارین کاسه کوزه ها رو سر روحانی بشکنین، هم حقشه و هم وقتشه.

آخرين ويرايش Freedom1 ، يه هفته پيش در 08:35AM.
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
1398, تظاهرات سراسری, فتنه 98

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:39PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه