بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه دانش و فناوری > خودرو

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 17 December 2012   #1
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

تاريخ ثبت نام: Apr 2012
مكان: ایران زمین
پاسخ‌ها: 4,193
روزنوشته ها: 12
خبرنامه خودرو

محلی برای درج اخبار کوتاه در مورد خودروهای داخلی و خارجی
قديمي Monday 17 December 2012   #2
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

ج: خبرنامه خودرو

معرفی نسل هفتم شورولت کوروت

عصرخودرو: نسل بعدی شورولت کوروت قرار است در ماه ژانویه در نمایشگاه خودرو دیترویت رونمایی شود .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» ، شورولت کوروت جدید سال 2013 برای فروش راهی بازار خواهد شد .
علاوه بر اسپرت تر شدن ظاهر این خودرو عملکرد این خودرو نیز ارتقاء یافته است.
جنرال موتورز موتور 5.5 لیتری V8 را برای این خودرو درنظر گرفته است که 440 اسب بخار قدرت دارد.
نسل هفتم شورولت کوروت در مصرف سوخت نیز بهسازی شده است.
این خودرو 7سرعته AWD با چرخ های اسپرت ، جلو پنجره و اگزوز های از نظر ظاهری کوچک تر و لوکس تر به نظر می رسد.
1 / 6
StartStop

شورولت کوروت

قديمي Monday 17 December 2012   #3
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

1600 اسب بخار برای بوگاتی

همان‌طور که از شواهد پیداست کارخانه بوگاتی در حال آماده‌سازی یک نسخه قوی‌تر از سوپراسپرت ویرون است تا آن را در نمایشگاه فرانکفورت در سال آینده میلادی به نمایش بگذارد.
به گزارش پرشین خودرو، با آغاز سال جدید میلادی بسیاری از نخبگان دنیای سازندگان سوپرخودروها به عرضه نسخه‌های فوق‌العاده خواهند پرداخت برای مثال مک‌لارن P1 را برای جانشینی F1 انتخاب کرد و فراری نیز جایگزین انزو را معرفی خواهد کرد ازاین‌رو اخباری مبنی بر ارائه محصولی استثنایی از سوی بوگاتی در جریان است. هرچند که بوگاتی ویرون به اندازه کافی قدرتمند هست اما از آن‌جایی که جاه طلبی مشتاقان این قبیل خودروها پایان ندارد این خودروساز وسوسه شده است تا پیشرانه شانزده سیلندر Wشکل ۸ لیتری دارای توربو چهارگانه را با نمونه ۹٫۶ لیتری جایگزین کند و نهایت قدرت ویرون را به عدد ۱۶۰۰ اسب بخار برساند که در این صورت بر طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته بیشترین سرعت قابل دست‌یابی توسط این سوپرخودرو از ۴۱۶٫۸ به ۴۶۳٫۴ کیلومتر در ساعت ارتقا خواهد یافت. یکی دیگر از اطلاعات منتشر شده که حسابی سروصدا به‌پا کرده است شتاب صفرتا۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱٫۸ ثانیه‌ای ویرون جدید است.
بدنه خودرو جدید احتمالا تغییری نخواهد کرد و طراحی ظاهری و داخل کابین هم‌چنان مانند قبل خواهد بود با این تفاوت که بخش‌های جلو و عقب خودرو برای همراهی با پیشرانه جدید دست‌خوش تغییراتی مانند افزوده شدن آیرودینامیک فعال و سیستم‌های پیشرفته خواهند شد تا ویرون جدید بتواند به نهایت سرعت پیش بینی شده دست یابد. هم‌چنین برای پایین نگاه داشتن وزن خودرو قرار است از فیبر کربن بیشتری در ساخت آن استفاده شود تا وزن آن درحد ۱۶۰۰ کیلوگرم باقی مانده و به میزان ۱۴۹٫۵ کیلوگرم کمتر از سوپر اسپرت فعلی باشد و به‌این ترتیب با داشتن ۱۶۰۰ اسب بخار نسبت قدرت به وزن آن تقریبا معادل یک کیلوگرم به ازای هر یک اسب بخار خواهد بود که نسبت ذکر شده برابر و در برخی موارد بهتر از بعضی از سوپرموتورسیکلت‌ها است.
قديمي Monday 17 December 2012   #4
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

آلفا رومئو تصمیم دارد نسخه قابل تولید ۴C را سال آینده در نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۱۳ رونمایی نماید.
به گزارش خبر خودرو، طبق اعلام این شرکت خودروساز ایتالیایی،بعد از رونمایی آلفا رومئو ۴C در نمایشگاه اتومبیل ۲۰۱۳ ژنو ،این شرکت بار دیگر اقدام به معرفی دوباره برند خود و نسخه نهایی خودروی ۴C در بازار ایالات متحده خواهد کرد.
البته گفته می شود که در صورت عدم معرفی ۴C در نمایشگاه اتومبیل ژنو ، این خودرو در نمایشگاه پاریس پاییز همان سال رونمایی خواهد شد.
آلفا رومئو ۴C دارای یک موتور ۱٫۸ لیتری توربو شارژ با جعبه دنده شش سرعته خودکار می باشد.
این موتور می تواند شتاب خودروی ۱۹۸۰ پوندی را ظرف ۴٫۵ ثانیه به صد کیلومتر بر ساعت برساند.
هنور نسخه آمریکایی این خودرو معرفی نشده اما گمانه زنی ها حاکی از آن است که ۴C اواخر سال ۲۰۱۳ یا اوایل ۲۰۱۴ وارد بازارهای خارجی خواهد شد.
هنوز جزئیات چندانی درباره این خودرو در دسترس نیست.
قديمي Monday 17 December 2012   #5
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

نسل جدید هوندای سانتافه نیز با قیمتی ۳۹۵۸۷ یورویی به قلب بازار خودروی اروپای شرقی رسید.
خودروی هوندای سانتافه مدل ۲۰۱۳ اوایل امسال برای اولین بار رونمایی شد و در بسیاری از بازارهای سراسر جهان به فروش رسید.
هم اکنون شرکت کره ای تولید کننده این خودرو تصمیم گرفته آن را با قیمت پایه ۳۹۵۸۷ یورو وارد بازار رومانی نماید.
خودروی سانتافه جدید دارای یک موتور ۲٫۲ لیتری CRDi دیزل با قابلیت تولید ۱۹۷ اسب بخار توان و بیشینه گشتاور ۴۲۱ نیوتون متر دور موتور ۱۸۰۰ می باشد.
هیوندای اعلام کرده که سانتافه های جدید تجهیز شده به موتور فوق مصرف سوختی در حدود ۶٫۱ لیتر در هر صد کیلومتر دارند و شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت آن ها به ۹٫۸ ثانیه می رسد.
این خودرو به صورت استاندارد با یک محور حرکت می کند اما در صورت درک هر گونه مشکلی در مسیر حرکت محور جلویی خود را نیز به حرکت در می آورد.
گفتنی است در کنار موتور ۲٫۲ لیتری فوق یک موتور ۲٫۰ با توان ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۳۸۳ نیوتون متر در نظر گرفته شده که قرار است به زودی وارد بازار شود.
قديمي Tuesday 18 December 2012   #6
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

کدام خودروساز قطعات يدکي بي‌کيفيت عرضه مي‌کرد؟

چندي پيش در حالي معاون سازمان استاندارد از تذکر به يک خودروساز بزرگ به دليل استفاده از قطعات يدکي بي‌کيفيت در شبکه خدمات پس از فروش خبر داد که تنها دو شرکت ايساکو و سايپا يدک در حوزه تامين و توزيع قطعات يدکي خودروسازان بزرگ فعال هستند.
حدود يک ماه پيش معاون نظارت بر اجراي استاندارد سازمان ملي استاندارد ايران اظهار کرد که به شرکت تامين کننده قطعات يک خودروساز بزرگ هشدار داده شد که در صورت تکرار تخلف استفاده از قطعات يدکي بي‌کيفيت، مسوول ارشد شرکت مربوطه به دادگاه معرفي خواهد شد.
به گفته بهادر کاظمي، اين شرکت تامين کننده قطعات در دوره‌اي قطعات يدکي بي‌کيفيت که بعضا از چين وارد شده را در بسته‌بندي‌هاي خود در شبکه خدمات پس از فروش اين خودروساز بزرگ توزيع کرده است.
اگرچه در آن زمان معاون استاندارد اشاره مستقيمي به نام شرکت مربوطه نکرد اما ايران خودرو و سايپا دو خودروساز بزرگ کشور هستند که شرکت‌هاي ايساکو و سايپا يدک نيز وظيفه تامين و توزيع قطعات يدکي اين شرکت‌ها را بر عهده دارند.

نکته قابل توجه در اين زمينه آن بود که چند روز پس از اظهارات معاون سازمان استاندارد، شرکت ايساکو در اطلاعيه‌اي از مردم خواست براي اطمينان از اصل و استاندارد بودن قطعات يدکي، تنها از قطعات توزيع شده در شبکه خدمات پس از فروش اين شرکت استفاده کنند.
انتشار اين اطلاعيه‌ در حالي صورت گرفت که يک عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي از صدور اطلاعيه‌هايي از سوي دو خودروساز بزرگ کشور درباره برخورد با نمايندگي‌هاي فروش متخلف انتقاد کرده بود.
علي خاکساري اظهار کرده بود: در شرايطي که برخي نمايندگي‌هاي فروش خودروسازان بزرگ محصولات را گرانتر از نرخ مصوب عرضه مي‌کنند، انتشار اخباري مبني بر برخورد با اين تخلفات مصداق انحرا ف در افکار عمومي است.
به گفته وي خودروسازان عزم واقعي براي برخورد با تخلفات نمايندگي‌هاي فروش خودرو را ندارند اما به دليل آنکه برخي از مردم از تخلفات نمايندگي‌هاي فروش خودروسازان آگاه و ناراضي هستند، برخي خودروسازان مي‌خواهند با انتشار چنين اخباري جو عمومي جامعه را تلطيف کرده و از خود رفع مسئوليت کنند
قديمي Tuesday 18 December 2012   #7
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

2013؛ سال خداحافظی با گالاردو

دنیای‌خودرو: همه علاقه‌مندان صنعت خودرو اکنون می‌دانند که لامبورگینی به دنبال یک جایگزین قوی برای مدل پرفروش و قدرتمند گالاردو است. این مدل که اولین بار در سال 2003 معرفی شده بود، نزدیک به یک دهه تولید مستمر و قوی داشته است. البته لامبورگینی برای سوپرخودروهایش، مدت زمان تولیدی بیش از این را هم داشته است. مدل کونتاچ برای شانزده سال تولید می‌شد. اما هر چیز خوبی بالاخره روزی به پایان می‌رسد. لامبورگینی نیز با منتشر کردن ویدیویی به طور رسمی اعلام کرد که 2013، آخرین سال تولید گالاردو خواهد بود.
این ویدئوی کوتاه، گالاردو را در مسیر زمان و از بدو تولید نشان می‌دهد و همچنین بر نقش لامبورگینی در زندگی لوکس و مجلل ایتالیایی تاکید می‌کند. البته هیچ نشانه‌ای از جایگزین این مدل نیست و باید دید که لامبورگینی چه نقشه‌ای برای آن دارد.
قديمي Thursday 20 December 2012   #8
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

انتشار جزئیاتی درباره نسل جدید E کلاس

مجله ماشین – کمپانی مرسدس بنز، برخی از جزئیات نسل جدید کلاس e را منتشر، و اعلام کرد، که از آن، در اتو شو دیترویت 2013 رونمائی خواهد کرد. نسل جدید این کلاس از نظر ظاهری یک فیس لیفت کلی را تجربه کرده، که باز طراحی چراغهای جلو، استفاده از یونیت های led برای سیستم روشنائی در روز، جلو پنجره جدید، باز طراحی قسمت عقب، و دیگر بخش های داخلی را شامل می شود. همچنین امکان تنظیم خودرو برای رانندگی در حالت اسپرت نیز وجود دارد، تا بتوان با فشردن یک پنل، این خودروی سر به زیر را، به یک اسپرت رام نشدنی بدل کرد!
به گزارش وب سایت مجله ماشین، مدل های مختلف این کلاس، با پیشرانه های مختلفی از جمله: 3.5 لیتری v6، با قدرت 302 اسب بخار برای مدل e350، پیشرانه 5.5 لیتری v8 توئین توربو برای مدل e63 amg که هنوز جزئیاتش اعلام نشده، پیشرانه دیزلی bluetec با 190 اسب بخار، و 500 نیوتن متر گشتاور برای مدل e250 استیشن، پیشرانه 3.5 لیتری v6 با قدرت 329 اسب بخار برای مدل هیبرید e400، و پیشرانه 5.5 لیتری v8 با قدرت 402 اسب بخار برای مدل e550 4matic، عرضه می شود. برای اطلاع از جزئیات دقیق این کلاس، باید تا برگزاری اتو شو دیترویت منتظر ماند. این اطلاعات متعاقبا اعلام خواهند شد.
قديمي Thursday 20 December 2012   #9
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

فراخوان هوندا، برای حدود یک میلیون خودرو

مجله ماشین – به دنبال دریافت 43 گزارش شکایت، از سوی مالکین خودروهای هوندا odyssey، هوندا پایلوت، و آکورا mdx، به سازمان حفاظت و حمل و نقل جاده ای آمریکا یا nhtsa، کمپانی هوندا، 871 هزار دستگاه از مدل های یاد شده را، به نمایندگی ها فراخواند.
به گزارش وب سایت مجله ماشین، نقص ضامن اتصال سیستم احتراق، باعث شده تا راننده بتواند، حتی وقتی جعبه دنده روی حالت پارک قرار ندارد، سوئیچ را از استارت جدا کند، که باعث می شود، خودرو به حرکت در بیاید، و در نهایت باعث بروز تصادف شود. شایان توجه است اکثر این مدل ها بین سال های 2003 الی 2006 ساخته شده اند، و سهم بازار ایالات متحده از این فراخوان، 64 هزار دستگاه می باشد.
گفتنی است ظاهرا کمپانی هوندا، امسال کمر همت بسته، تا بزرگترین فراخوان ها را به نام خود ثبت کند!!!
قديمي Thursday 20 December 2012   #10
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

رونمایی دوج چارجر جدید

دوج ابر خودروی تماما جدید چارجر awd اسپرت مدل 2013 را در دو نسخه معمولی و چهار چرخ رونمایی کرد.
راید بیگلند – مدیر برند دوج – گفت : خودروی چارجر جدید حاصل ترکیب یک موتور 370 اسب بخاری قدرتمند و سامانه های حرکتی و مصرف سوختی به روز می باشد.
خودروی چهار چرخ چارجر دارای رنگ بدنه کاملا سیاه ، ظاهری اسپرت تر ، رینگ های آلمینیومی 19 اینچی ، تایرهای مناسب برای همه فصول ، چرم لوکس ناپای مشکی و ترمز و هیمن طور فرمان و سامانه جعبه دنده اسپرت می باشد.
دوج چارجر awd اسپرت دارای یک موتور 3.6 لیتری پنتا استار v6 با قابلیت تولید 300 اسب بخار توان است.
میزان مصرف سوخت این خودرو به صورت میانگین 2 لیتر در هر صد کیلومتر می باشد.
( همی ) قدرتمندترین نسخه دوج چارجر بوده و دارای یک موتور 370 اسب بخاری v8 به ظرفیت 5.7 لیتر می باشد.
هر دو نسخه این خودرو می توانند با مدیریت جعبه دنده چرخش محور جلو را مدیریت کنند و با توقف آن به کاهش مصرف سوخت کمک کنند.
چندی است سفارش چارجر 2013 با قیمت پایه 32690 دلار آغاز شده ولی قرار است تولید آن از فوریه سال آینده کلید بخورد.
قديمي Saturday 22 December 2012   #11
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

عطر جگوار بخرید خودروی جگوار ببرید!

دنیای‌خودرو: برند‌های خودرویی این روزها به سمت و سویی می‌روند که محصولاتی جانبی را نیز برای علاقه‌مندان برندهای خود ارائه دهند که در این میان تی‌شرت‌ها و ساعت‌های خودرویی در بازار فراوان شده است. //
در این میان خودروسازان حتی به حوزه عطر و ادکلن نیز وارده شده‌اند و شاهد عطرها و ادکلن‌ها با برندهای خودرویی در بازار هستیم که البته این عطر‌ها در ایران کم هم نیستند. به تازگی در فروشگاه‌ هایلند پایتخت عطر جدید جگوار معرفی شده و در آنجا هر کسی که یک عطر جگوار بخرد، یک خودرو ماکت جگوار XK کوپه هدیه می‌گیرد که برای علاقه‌مندان هدیه جالبی است. فروشگاه هایلند در حوالی میدان آرژانتین تهران واقع است.
قديمي Saturday 22 December 2012   #12
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

کاهش تولید خودروهای سنگین ولوو

پس از کاهش 17 درصدی فروش خودروهای سنگین ولوو در ماه نوامبر سال جاری، خودروساز سوئدی قصد دارد تولید این خودروها را کاهش دهد.
بر اساس آنچه این کارخانه اعلام کرده کاهش تقاضا و نگرانی‌ها در مورد آینده بازار تنها دلیل اتخاذ چنین تصمیمی بوده است. در ماه نوامبر تعداد خودروهای سنگین فروش‌رفته ولوو در اروپا با کاهشی 13 درصدی به 3 هزار و 835 دستگاه و در آمریکای شمالی با کاهشی 24 درصدی به 2 هزار و 243 دستگاه رسیده است. فروش ولوو در آسیا و آمریکای جنوبی هم به ترتیب 19 و 21 درصد کمتر از مدت مشابه در سال گذشته بوده است. زیرمجموعه‌های ولوو هم از بحران فروش در امان نمانده‌اند و فروش کامیون‌های ماک، رنو و UD هم در همین ماه 24، 11 و 19 درصد کاهش داشته است.

قديمي Monday 24 December 2012   #13
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

ثبت‌نام خودروهای 4 هزار سی‌سی وارداتی

گروه خودرو – حدود 20 روز پیش در حالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی را ممنوع اعلام کرد که هم‌اکنون برخی از نمایندگی‌های مطرح در کشور، اقدام به پیش فروش وارداتی‌هایی می‌کنند که حتی بالای 4 هزار سی‌سی حجم دارند.

برخی از نمایندگی‌های خودروهای خارجی هم‌اکنون لیستی از پیش فروش خودروهایی را در سایت فروش خود قرار داده‌اند که خودروهای یاد شده از حجم موتوری بالای 2500 سی‌سی برخوردارند. نمایندگی‌های مذکور در سایت خود حتی تحویل 60 روز کاری را در نظر گرفته‌اند و به مشتریان خود اطمینان می‌دهند که بعد از زمان در نظر گرفته شده، خودروی ثبت نامی را تحویل خواهند داد.
جالب اینجاست که هیچ محدودیتی در ثبت نام خودروهای یاد شده در نظر گرفته نشده و جملاتي چون «موجود نیست» یا «وارداتی صورت نگرفته» نیز از زبان نمایندگی‌های فروش نخواهید شنید.
در این زمینه یکی از کارشناسان خودروهای وارداتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما معتقد است که خودروهای پيش‌فروش شده، توسط برخی از نمایندگی‌ها، طی ماه‌های گذشته ثبت سفارش شدند و این خودروها پس از ورود به کشور هم‌اکنون مراحل گمرکی خود را طی می‌کنند؛ بنابراین مشمول مصوبه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی نخواهد شد.
اظهار نظر این کارشناساس خودروهای وارداتی در حالی است که نمایندگی‌های یاد شده به دلیل افزایش قیمت این خودروها، مبلغ هنگفتی بابت پیش فروش از مشتریان دریافت می‌کنند و وعده تحویل 60 روز کاری را می‌دهند این در شرايطي است که در آشفته بازار خودروهای وارداتی و داخلی اگر تحویل خودرو به موقع صورت نگیرد، به قولی دست مشتری به هیچ جا بند نیست.
قديمي Monday 24 December 2012   #14
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

9 درصد قطعات خودرو کشور در استان مرکزی تولید می‌شود

ایرنا - معاون برنامه‌ریزی استانداری استان مرکزی گفت: 49 درصد قطعات مورد نیاز کارخانه‌های خودروسازی کشور در این استان تولید می‌شود.

محمدرضا عاشوری در حاشیه نشست ستاد تسهیل امور واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی افزود: حدود 110 واحد قطعه‌ساز خودرو با بیش از دو هزار نیروی شاغل در استان مرکزی فعالیت دارند. وی خاطرنشان کرد: طولانی شدن زمان دریافت مطالبات و کمبود نقدینگی، مشکل بزرگ شرکت‌های قطعه‌ساز این استان است. عاشوری ادامه داد: تعویق در پرداخت مطالبات، شرکت‌های قطعه‌ساز را زمین گیر کرده و این شرکت‌ها از بدهی معوقه به بانک‌ها و کمبود نقدینگی رنج می‌برند.
معاون استاندار استان مرکزی گفت: ستاد تسهیل امور واحدهای تولیدی و صنعتی با اختیارات خاص از دولت،
گره‌گشایی از واحدهای بحران زده و مشکل دار را در دستور کار دارد که رفع مشکل قطعه‌سازان خودرو یکی از محورهای مهم کاری این ستاد است.
قديمي Monday 24 December 2012   #15
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

وارد‌کننده‌ای که خودروهایش را ترخیص نمی‌کند

ایسنا - مدیر کل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، توقف تعداد قابل‌توجهی از خودروهای وارداتی شرکت اطلس خودرو (محصولات کیا) در گمرک سلفچگان را تایید کرد.

شهرام میرآخورلو درباره اینکه گفته می‌شود شرکت اطلس خودرو به دلیل عدم رضایت از قیمت‌های مصوب سازمان حمایت از ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک خودداری می‌کند؟ اظهار کرد: در حال حاضر تعدادی از خودروهای وارداتی این شرکت به دلیل مشکلات بانکی در گمرک مانده است. وی با بیان اینکه با این حال این موضوع عمدی نبوده و واردکننده قصد احتکار را ندارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمبود خودرو داریم و وقتی مشتری وجود دارد چرا نباید این خودروها را از گمرک ترخیص
کنند؟ مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پاسخ به اینکه گفته می‌شود یکی از دلایل این کار عدم رضایت از قیمت‌های مصوب سازمان حمایت است، خاطرنشان کرد: این گونه نیست. اسناد باید ارائه شود تا این خودروها ترخیص شوند. با این حال نزدیک به 4.5 ماه است که به دلیل مشکلات بانکی در گمرک گیر کرده‌اند.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:08AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه