بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > جهانگردي و سفر > سفر عشق

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 3 December 2007   #1
saleh57
الاسلام یعلواولایعلی علیه

نشان saleh57

تاريخ ثبت نام: Oct 2006
پاسخ‌ها: 4,438
روزنوشته ها: 6
سفر حج!

اول!

سلام
امروز رفتم حوله احرام خریدم تا همراه دیگر وسایل داخل ساک تحویل کاروان بدهم و یواش یواش عازم بشیم.
یک بار دیگر رفتم برای هماهنگی تالار تا برای برگشتن مختصر ولیمه ای تقدیم بستگان و اشنایان شود.
رفتم یه سری هم به مرکزی که لوازم کوه و ماهیگیری وخلاصه اردویی را می فروخت سر زدم تا اگر چیز بدرد بخوری داشت بگیرم قاشق چنگال تاشو برای جمع و جوربودن وسایل /ناخنگیر و چاقو و ...چندکاره/
این ها را برانداز کردم تا در این روز اخری تصمیم بگیرم که بگیرمشون یا نه!
خیلی دلم می خواست دفترچه خاطرات همراه ببرم تا خاطرات را ثبت کنم اما حس و حالش رو ندارم .بلکه با رفتن به یک کافی نت این کار رو درحال و هوایی دیجیتالی امتحان کنم. البته از این بروبچه هایی که رفتن کسی رو پیدانکردم که بهم بگه اصلا کافی نت در دسترس هست یا نه!

بی موخره تموم میکنم.
میبخشید.
یا علی

آخرين ويرايش saleh57 ، Thursday 17 January 2008 در 11:50AM.
saleh57 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از saleh57 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 3 December 2007   #2
مشكي
هیهات من الذله

نشان مشكي

مكان: در محضر خداوند متعال
پاسخ‌ها: 1,199
ج: سفر حج!

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام،
آقا هر چی که نمی خوای ببری خوب نبر ولی خواهشا، ملتمسا و عاجزانه می خوام که دوربینتو ببری حداقل ما از راه دور یه صفایی کنیم.

حضرت امام خمینی

ما مدافع مبارزات حق طلبانه فلسطینی ها در مقابل اسرائیل هستیم ... باید در چنین مواقعی طرف مظلوم را گرفت و خصمانه بر دشمن تاخت. صحیفه ج 22 ص 265
و من الله التوفیق
مشكي حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از مشكي بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 3 December 2007   #3
kamran6026
kamran6026

نشان kamran6026

تاريخ ثبت نام: Oct 2007
مكان: pc-iran.com/forum
پاسخ‌ها: 1,838
ارسال پيام توسط Yahoo به kamran6026

التماس دعا
kamran6026 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از kamran6026 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 4 December 2007   #4
وصال
وصال او ز عمر جاودان به..

نشان وصال

تاريخ ثبت نام: Jul 2006
پاسخ‌ها: 651
ارسال پيام توسط Yahoo به وصال

سلام...التماس عا...دوستان و ما رو هم از دعای خیر فراموش نکنین

نقل قول:
در اصل توسط saleh57 نوشته شده است نمايش نوشته
سلام
اصلا کافی نت در دسترس هست یا نه!
یا علی
بله کافی نت در دسترس هست....که متاسفانه خانم ها رو راه نمیدن ...حتی کاروانی هم بود که خودش اینترنت در اختیار حجاج میگذاشت...اما وقت، آن هم در حج تمتع کمی سخت بدست میاد...و نوشتن بسیاری از خاطرات در همان لحظه بسیار لذت بخشه...در مدینه و مکه کافی نت هست... اما در عرفات و منی که نیست...خلاصه اگر اهل خاطره نویسی هستین حتما دفتر چه همراهتون باشه....

سفر بخیر...
التماس دعا

به ضریح ها ببندند دخیل را ولی من...

به کجا ببندم این دل که تواش ضریح باشی؟؟؟
وصال حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از وصال بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 4 December 2007   #5
saleh57

نشان saleh57

دوم!

سلام
از "مشکی"/کامران" /و جناب "وصال " متشکرم
چشم! هم دوربین می برم هم انشاالله دعاگوییم و هم از دفترچه خاطرات غفلت نمی کنم.وهم به لطف خداسعی میکنم با ارسال های خودم عرض تشکری از شما و دیگر کاربران محترم داشته باشم.

- امروز اخرین جلسه توجیهی قبل از حرکت بود.قاعدتا وقت زیادی باقی نمانده اما یواشکی ازبین دوتا کاری که امشب داشتم فرصتی پیداکردم که برای عرض تشکر و نیز نوشتن خاطرات به کافی نت بیام.

- با یکی از اشنایان که مشورت می کردم می گفتند که در مشعر الحرام فرصت خوبی برای مناجات است که ممکن است خدای ناکرده با پرخوری به خواب وچرت بگذرد و.... . لذا دنبال اینم که مقداری اجیل بگیرم که با اون رفع گرسنگی کنم و معطل توزیع غذا و... نشوم.

- یکی دیگر از دوستان خیلی سفارش می کرد که اگر به نظم کاروانتان لطمه نمی خورد سعی بین صفا و مروه را با ارامش انجام بده و در همان حال با تفکر نمودن از ان فضای معنوی بهره ببر.

- دوست دیگری می گفت :اگر توانستی در هرکدام از مکه و مدینه یک ختم قران داشته باش گرچه با صدای بلند هم نباشد و بقول معروف مثل حالت زمزمه کردن باشد.

- یکی دیگر از دوستان می گفت : صدیقه کبری سلام الله علیها هفته ای دو بار مسیر بین منزل (مسجد) تا مزار شهدای احد (مزار حضرت حمزه علیه السلام ) را پیاده طی می کردند.یعنی که اگر توانستی تو هم این کار را انجام بده.

اگر کم امدم یا چنانچه نتوانستم بیایم نگران نشوید انشاالله در اولین فرصت خدمت می رسم گرچه از داخل سالن فرودگاه باشد.!!!

دعا فراموش نشه(لطفا!)
موفق باشید.
یا علی

آخرين ويرايش saleh57 ، Thursday 17 January 2008 در 11:52AM. دليل: نظم دهی!
قديمي Tuesday 4 December 2007   #6
kamran6026
kamran6026

نشان kamran6026

تاريخ ثبت نام: Oct 2007
مكان: pc-iran.com/forum
پاسخ‌ها: 1,838
ارسال پيام توسط Yahoo به kamran6026

دست حق نگهدارت
kamran6026 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از kamran6026 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 6 December 2007   #7
saleh57

نشان saleh57

سوم!

سلام
در این روز اخر قبل از حرکت باید با خیلی از بستگان و دوستان خداحافظی و طلب حلالیت کنم.
واقعیتش بجز بستگان درجه اول و بعضی از اشنایان خاص نه خیلی علاقه داشتم بقیه بدانند که دارم به حج می روم(چون خودم را قابل ان شان نمی دانم) و اگر هم دایره این اطلاع رسانی را گسترش میدادم ! وقت کافی برای رفتن به سراغ تک تک این عزیزان داشتم.
اما دیشب یکی از علمای باصفا یی را که می شناختم بطور اتفاقی دیدم .از ایشان درخواست توصیه و یا نکته ای در باره سفرحج نمودم فرمودند حتما از اشنایان ودوستان خصوصا " رحم " خود خداحافظی و طلب حلالیت کنید چرا که انها حق مهمی بر گردن انسان دارند که با طلب حلالیت و بخشش کوتاهی ها از سوی انها انسان توفیق بیشتری برای بهره برداری از این مراسم معنوی خواهد داشت .
علاوه بر اینکه این سفر بهانه خوبی برای این گونه درخواست هاست. چرا که ممکن است در زمان های دیگر انسان باصطلاح خیلی رویش نشود از کوتاهی هایش عذر خواهی کند.

به هر حال در این شب اخری ما شروع کردیم به تماس گرفتن با افرادی که تلفنشان را داشتم.
انشاالله بتوانم با همه شان تماس برقرارکنم و طلب حلالیت نمایم.
موفق باشید.
یاعلی

آخرين ويرايش saleh57 ، Thursday 17 January 2008 در 11:53AM. دليل: نظم دهی!
قديمي Friday 7 December 2007   #8
احمدfff
سلام بر امام حسين ع

نشان احمدfff

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 1,364

حج مبرور و سعي مشكور ، وذنب مغفور

ان شاء الله
نسئلكم الدعاء
احمدfff حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از احمدfff بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 12 December 2007   #9
saleh57

نشان saleh57

Exclamation

چهارم!

سلام
انقدر از اينكه توانستم كافي نتي بيدا كنم خوشحالم كه نكو!كرجه سخت و دور بود اما بهش مي ارزيد.
بماند كه به اين ترتيب از علاقه مندي ام در نكارش سفرنامه انلاين! حج دور افتادم و بايد كمابيش با اين كمبود امكانات بسازيد!!! و اما
جاي همكي تان خالي
- براي بجا اوردن عمره تمتع از مسجد "جحفه" احرام بستيم . كاروان صبح را به استراحت برداخت تا با ارامش به انجام اعمال ببردازيم اما جه كنم كه ارامش بدست امده براي اينجانب كافي نبود و به همين خاطر از ان جدا شدم و عصر ان را شخصا بجا اوردم.
- دست بجه هاي ايران اير درد نكنه كه انصافا خوب از زايرا ن استقبال كردند.
< نوشتن با كيبورد عربي خيلي سخته و سرعتم را در نوشتن كرفته!>

- در اين جند روز مرتب به حرم رفته ايم و توفيق حضور در نماز جماعت هاي مسجد الحرام را بيدا كرده ايم. خصوصا كه با نزديك شدن به ايام حج روز به روز و با شتاب تندي بر جمعيت موجود افزوده مي شود شايد با نسبت 15 تا 25 درصد.
- ديشب جمعيت موجود در مسجد قابل توصيف نبود خصوصا در موقع نزديك به نماز صبح . از طبقه فوقاني اين صحنه را نظاره مي كردم . قبول كنيد انقدر باشكوه بود كه نتوانم توصيفش نمايم. فقط يك كلمه جاتون خالي مي بايست ميديد (ازخداي متعال خواستارم به زودي اين توفيق را نصيب تك تك شما عزيزان بفرمايد)
- نمي دانم خمت شما عرض كردم يا نه ؟ نام تك تك بزركواراني كه با ارسال هاي خود ما رو بدرقه نمودند را در بركه اي نوشته ام كه وظيفه دعاكويي را فراموش ننموده باشم.

همين قدر عرض ادب را ببذيريد تا فرصت بعد كه انشاالله به همين زودي ها باشد.
- راستي به توصيه يكي از كاربران كرامي (كه متاسفانه نام شريفشان را بخاطرندارم) از نوشتن خاطرات غفلت نكرده ام كرجه سعي كرده ام به حال و هواي زيارتم لطمه نزند.
- يه راستي ديكه!
از وقتي خبر احتمال حضوررييس جمهورمان دكتراحمدي نجاد(بقول عرب ها) را در جمع حجاج بيت الله الحرام شنيده ام كلي سر ذوق امده ام ! بايد مي ديديد كه مسلمانا ن ديكر كشورها جه ابراز علاقه اي به ايران و ايراني ها مي كنند. كاهي انقدر صريح مي كويند كه با محافظه كاري اي كه ماها داريم سازكار نيست و باصطلاح ما خوف مي كنيم
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم و اجعلنا معهم و كما تحب و ترضي
امين

موفق باشيد.
يا علي

آخرين ويرايش saleh57 ، Thursday 17 January 2008 در 11:55AM.
تعداد 3 كاربر از saleh57 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 13 December 2007   #10
beatrice
یا محیی

نشان beatrice

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
مكان: کبد (لقد خلقنا الانسان فی کبد)
پاسخ‌ها: 2,018
روزنوشته ها: 23

بسم الله النور
از اینکه به سلامت به سرزمین وحی پا گذاشتید و تا اینجا اعمال را به جا اوردید خوشحال و خداوند را سپاسگزارم.و ممنونم که ما را از احوالات خودتان باخبر کردید.امیدوارم که از لحظه لحظه ی بودنتان در سرزمین بهشت حد اکثر استفاده را بکنید و سیراب از الطاف مهر باری تعالی بازگردید.
هر چند خوب می دانم که حتما دلتان نمی اید وقت عزیزتان را به گشتن در تالارهای مختلف و پیگیری گفتگوها بگذرانید-که البته اگر غیر از این باشد برای هر زائری عجیب است-ولی شما را به خواندن دل نوشته ی زیبایی از خانم شهیدی که در تالار "نظم و نثر ادبی"و با عنوان "وای اگر فصل پروانه شدن نرسد"اوردم .دعوت میکنم.این متن به بهانه ی فرا رسیدن موسم حج نگاشته شده و با حال و هوای انجا خیلی سازگار است.مطمئنم از اینکه برای خواندنش وقت گذاشتید پشیمان نمی شوید.انشاالله.
التماس دعا
beatrice حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از beatrice بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 16 December 2007   #11
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

پاسخ‌ها: 5,408

سلام
بد نیست یه یادی از حال و هوای جناب صالح بکنیم....
به کعبه گفتم تو از خاکی من از خاک چرا باید به دور تو بگردم؟!
ندا امد تو با پا امدی باید بگردی...برو با دل بیا تا من بگردم
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از Teshneh بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 10 January 2008   #12
saleh57

نشان saleh57

پنجم!

السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.
سلام
2-3 روزه که برگشته ام و تا الان که کمی سرم از بازدیدها خلوت شده نتوانسته بودم خدمت برسم. علاوه بر اینکه باید فرصتی را برای تطبیقم با محیط جدید (همان فضای قبل ازسفر) بهم بدید تا بتوانم با امادگی کافی درخدمت باشم چرا که ساعت زیستی در اینجا با ان زمین و زمان متفاوت است.
علاوه تر اینکه ایام محرم است و شرکت در مراسم بزرگداشت مقام سیدالشهدا علیه السلام کمتر وقتی برای انسان باقی می گذارد
اما قول میدهم سعی کنم در اولین فرصت پس از ایام محرم در خصوص این سفر و نکات جالبی که شاهد بوده ام گزارش مناسبی را تقدیم نمایم.
از جناب "بئاتریس" و تشنه " نیز ممنونم. گرچه دیر هنگام مطلبشان را دیدم اما بطور خاص به نشانی ای که داده شده مراجعه خواهد شد.
موفق باشید.
یا علی

آخرين ويرايش saleh57 ، Thursday 17 January 2008 در 11:57AM.
قديمي Thursday 10 January 2008   #13
احمدfff
سلام بر امام حسين ع

نشان احمدfff

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 1,364

نقل قول:
در اصل توسط saleh57 نوشته شده است نمايش نوشته
السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.
سلام
2-3 روزه که برگشته ام و تا الان که کمی سرم از بازدیدها خلوت شده نتوانسته بودم خدمت برسم. علاوه بر اینکه باید فرصتی را برای تطبیقم با محیط جدید (همان فضای قبل ازسفر) بهم بدید تا بتوانم با امادگی کافی درخدمت باشم چرا که ساعت زیستی در اینجا با ان زمین و زمان متفاوت است.
علاوه تر اینکه ایام محرم است و شرکت در مراسم بزرگداشت مقام سیدالشهدا علیه السلام کمتر وقتی برای انسان باقی می گذارد
اما قول میدهم سعی کنم در اولین فرصت پس از ایام محرم در خصوص این سفر و نکات جالبی که شاهد بوده ام گزارش مناسبی را تقدیم نمایم.
از جناب "بئاتریس" و تشنه " نیز ممنونم. گرچه دیر هنگام مطلبشان را دیدم اما بطور خاص به نشانی ای که داده شده مراجعه خواهد شد.
موفق باشید.
یا علی

رسيدن بخير خدا اعمال شما را قبول كند

الحمد لله على سلامتكم اخي الفاضل

حج مبرور و سعي مشكور وذنب مغفور

ان شاء الله

الله يتقبل الطاعات

احمدfff حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از احمدfff بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 10 January 2008   #14
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

پاسخ‌ها: 5,408

تقلب الله ان شاء الله
حاجی رسیدن به خیر...ان شاءالله اعمالتون مقبول و دعاهاتون مستجاب درگاه احدیت گردیده باشد
هیچ اشکالی نداره ان شاءالله سال دیگه شما از کاروان حجاج جا می مونین و با این بیت دلتونو خوش می کنین
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از Teshneh بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 11 January 2008   #15
Karo
باور نمي كنم .......

نشان Karo

تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 2,459

نقل قول:
در اصل توسط Teshneh نوشته شده است نمايش نوشته
تقلب الله ان شاء الله
ببخشيد خدا مگه تقلب ميكنه؟ (نعوذ به الله)
آهان شايد منظورتون تقبل الله بوده زبونتون نچرخيده؟
در هر صورت استفراغ كنيد.
اي واي زبونم نچرخيد.ببخشيد. استفار كنيد، كفاره بديد انشا الله توبه تون قبول ميشه.
بلد نيستي مجبوري بگي؟
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

گفتگوهاي مشابه
گفتگو آغازگر گفتگو تالار پاسخها عنوان آخرين گفتگو
آبي يا قرمز؟ asheghe iran_p ورزش و ورزشكاران 111 Monday 19 May 2008 10:53AM
انتقاد از حضور احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا A+CH اخبار و سياست 26 Saturday 20 October 2007 12:47AM
مقالات اموزشي2(اگر با دوربين ديجيتال عازم سفري) صدرا صدر عكاسي 2 Wednesday 27 December 2006 01:08AM
ايران كشور انسان هاي مودب و مهربان است ... خاطرات خانم كاترينا پلئيو از سفر به ايران صبح جهانگردي و سفر 1 Sunday 10 September 2006 06:50AM
سفر ناگهاني روحاني به فرانسه Bardia اخبار و سياست 3 Tuesday 13 January 2004 11:11PM

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:36AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه