بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 15 March 2020   #61
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: شیراز-ایران
پاسخ‌ها: 4,354
روزنوشته ها: 1
ارسال پيام توسط Yahoo به hooshdaran3
ج: کرونا را قدر بدانیم

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
بعضیها معتقدند کرونا ضربه محکم را به تابوها زده یا خواهد زد!
یک فایل صوتی هم دکتر رنانی داره که نمی دونم گوش کردید یا نه که البته مربوط به قبل از کرونا(آذر ماه) است.
ایشون می گه ج اا و به ویژه روحانیون مسیر گذر از سنت به مدرنیته را هموارتر کرده اند.
در مجموع دکتر خیلی نسبت به آینده ایران خوش بین است
اگر گذر از روحانیت سبب میشه مردم هم‌دل‌تر بشن، ما حرفی نداریم که از ما گذر کنند.
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»
  • میر حسین موسوی در گفتگو با قلم، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
hooshdaran3 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 16 March 2020   #62
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,001
روزنوشته ها: 6
نقل قول:
بعضیها معتقدند کرونا ضربه محکم را به تابوها زده یا خواهد زد!
یک فایل صوتی هم دکتر رنانی داره که نمی دونم گوش کردید یا نه که البته مربوط به قبل از کرونا(آذر ماه) است.
ایشون می گه ج اا و به ویژه روحانیون مسیر گذر از سنت به مدرنیته را هموارتر کرده اند.
در مجموع دکتر خیلی نسبت به آینده ایران خوش بین است
اگر منظور شما گفتگوی ایشون با ماهنامه ایران فردا بود دیشب که شما گفتین رفتم در سایت ایشون و خوندم. از اونجایی که ایشون بی جهت خوش بین یا بدبین نمیشن باید نظرشون رو جدی گرفت و امیدوارم که نظرشون درست باشه.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 16 March 2020   #63
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
همه جای دنیا روزانه ده برابر این از مشروب می‌میرن. حالا این چه مقایسه‌ای هست.
.
مرگ بر اثر مصرف اتانول که قابل خوردن و مست کننده ست و الکل مشروبات و شراب و آبجو و کلا مسکرات هستش، هرگز مرگ ناگهانی نیست و در طول زمان با مصرف بیش از حد باعث آسیب تدریجی به کبد میشه و برخی افراد در سنین بالا دچار عوارض اون میشن. البته که بهتره انسان حتی این نوع الکل رو هم مصرف نکنه یا اگر مصرف می‌کنه حداقل از مشروبات سنگین استفاده نکنه و از شراب طبیعی که درصد کمتری الکل داره استفاده کنه. اما از موعظه که بگذریم این روزها اخبار مرگ های دسته جمعی بر اثر مصرف متانول زیاد شده و در چندین استان جمعا صدها نفر اینجوری فوت کردن و منطقا هزاران نفر هم به عوارض مصرف متانول دچار شدن (از کار افتادن کلیه ها/ کوری و ...) این حوادث قابل پیش گیری هستن، این افراد به هر حال به دنبال مصرف این مشروبات میرن و نصیحت و فشار هم جلوی اینها رو نمیگیره و شما باید بفهمید که مرگ صدها جوان در هر دوره که عمدتا پسر هم هستن چه عواقبی برای کشور داره یعنی امیدوارم بفهمید. باید این محدودیت رو حذف کرد و اجازه داد که اینها به طور قانونی حداقل به الکل قابل نوشیدن دسترسی داشته باشن. اینو می تونین درک کنین؟!
این اونجاست که من و شما شاخ به شاخ میشیم و من میگم ایده های شما ناکارآمده.
قديمي Monday 16 March 2020   #64
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,502

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
اگر منظور شما گفتگوی ایشون با ماهنامه ایران فردا بود دیشب که شما گفتین رفتم در سایت ایشون و خوندم. از اونجایی که ایشون بی جهت خوش بین یا بدبین نمیشن باید نظرشون رو جدی گرفت و امیدوارم که نظرشون درست باشه.
منظور من این مصاحبه بود: "من بسیار امیدوارم، آینده ایران تماشایی است"
البته در مصاحبه ماعنامه فردا هم نکات مهمی را مطرح کرده

ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 16 March 2020   #65
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,502

نقل قول:
مرگ بر اثر مصرف اتانول که قابل خوردن و مست کننده ست و الکل مشروبات و شراب و آبجو و کلا مسکرات هستش، هرگز مرگ ناگهانی نیست و در طول زمان با مصرف بیش از حد باعث آسیب تدریجی به کبد میشه و برخی افراد در سنین بالا دچار عوارض اون میشن. البته که بهتره انسان حتی این نوع الکل رو هم مصرف نکنه یا اگر مصرف می‌کنه حداقل از مشروبات سنگین استفاده نکنه و از شراب طبیعی که درصد کمتری الکل داره استفاده کنه. اما از موعظه که بگذریم این روزها اخبار مرگ های دسته جمعی بر اثر مصرف متانول زیاد شده و در چندین استان جمعا صدها نفر اینجوری فوت کردن و منطقا هزاران نفر هم به عوارض مصرف متانول دچار شدن (از کار افتادن کلیه ها/ کوری و ...) این حوادث قابل پیش گیری هستن، این افراد به هر حال به دنبال مصرف این مشروبات میرن و نصیحت و فشار هم جلوی اینها رو نمیگیره و شما باید بفهمید که مرگ صدها جوان در هر دوره که عمدتا پسر هم هستن چه عواقبی برای کشور داره یعنی امیدوارم بفهمید. باید این محدودیت رو حذف کرد و اجازه داد که اینها به طور قانونی حداقل به الکل قابل نوشیدن دسترسی داشته باشن. اینو می تونین درک کنین؟!
متاسفانه مصرف مشروبات الکی به شدت رایج شده
من یکی را می شناسم استاد کار تعمیرات لیفتراک است که تو سطح کشور خیلی کم داریم. میگه اگه روزی یه استکان عرق نخورم مغزم برای کار تعمیرات که نیاز به دقت بالا داره کار نمی کنه. توان جسمی ام هم فوق العاده بالا میره، یعنی از 6 صبح تا 12 شب یه کله می تونم کار کنم!

یه بار بهش گفتم مگه نمی بینی این همه دارن می میرن؟ گفت اونا تازه کار هستن و نمی دونن چه جنسی مصرف کنن!
خلاصه این که کلیت حرف شما درسته، یعنی روش های نظام در مقابله با منکراتی مثل بدحجابی و پارتی و عرق خوری و... جواب نداده و باید بازنگری بشه.
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 16 March 2020   #66
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,223
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
مطلب من اشتباها موقع ویرایش پاک شد چون دکمه حذف و دکمه ثبت در نسخه موبایل خیلی به هم نزدیکن. به هرحال یک پاراگراف رو داشتم اصلاح میکردم

حالا خوبه بین مراجع که بالاترین تراز دینی رو دارن، طب اسلامی رو قبول ندارن و با این وجود شما خودتون رو بالاتر می دونین.
حتی اگر علم نوین از درمان این ویروس کاملا عاجز باشه و این ویروس دهها میلیون نفر رو بکشه، باعث ابطال علم نوین نیست چون علم نوین تونسته بسیاری از بیماری ها رو درمان و پیشگیری کنه و شما نتونستین، و هرگز نگفته من برای هر بحران و بیماری راه حل پیدا میکنم اما شما گفتین!
علم نوین اتفاقا دچار این ادعا و غروری که شما فکر می کنین و خودتون دچارش هستین نبوده و نیست بلکه بر شواهد و تجربه تکیه داره که همیشه آماده اصلاح و بازبینی هستن.
من نیازی نمی بینم اینطور مثل شما جلزولز کنم و دست به هر حشیشی بزنم بلکه غرق نشم! هر کس فکر می‌کنه که علم و دستاوردهای بشری ( که بعضاً در تناقض کامل با باورهای مذهبی هستن ) حاصل لیبرالیسم و اشتباه هستن و باورهای مذهبی باید جایگزین اونها بشن (داعش/طالبان و ..) میتونه به این باور خودش عمل کنه و همین مسیر رو دنبال کنه. مثلا طب اسلامی رو در پیش بگیره و الان هم به توصیه برخی آقایان مشغول صله رحم و زیارت باشه و دعا و شفا گرفتن از حرم و اینها‌. منتها چنین فردی اگر دنبال دستاوردهای علم نوین هم باشه دچار نوعی دوگانگی و شیادی میشه، این کار مثل اینه که من بگم باورهای مذهبی کلا اشتباه هستن و بعد بلند شم برم دخیل ببندم و شفا بخوام یا خمس جمع کنم!
من اطمینان دارم که به مرور زمان بی فایده بودن و مضر بودن باورهای شما در این سطحی که مدعی هستین برای همه بشریت مشخص میشه و در آینده ای که دور هم نیست اثری از این باورها باقی نمی مونه؛ به همین سادگی.

درباره ایدز:

http://jamejamonline.ir/sara/3988439232086451434/

همین ایدز هم اگر دانش نوین نبود هرگز شناسایی نمیشد و به مرور تمام دنیا رو میگرفت، ایدز نه اولین بار از همجنس گرایی پدید اومده و نه به همجنسگرایان محدود میشه.

این آزاداندیشی چیزی نیست که با برچسب لیبرالیسم سرکوبش کنین، در دل تاریخ حتی شرقی و خاورمیانه ای خودمون هم زکریای رازی و خیام زیاد داشتیم. از فیلسوفی اهل حلب که هزار سال پیش زندگی میکرد -ابوالعلا معری- این شعر نقل شده:
هفت الحنیفه و النصاری ما اهتدوا ... و یهود حارت و المجوس مضلله
اثنان اهل الارض، ذوعقل بلا دین ... و آخر دیّنُ لا عقل له

من در صدد ابطال و نفی و انکار علم نوین یا قدیم نبودم! روشنه که تلاش برای دانستن وظیفۀ انسان هست و این تلاش مقدس و محترم هست. اما این که عده‌ای صرفا با شارلاتان بازی و فریبکاری، بخاطر سیاست و ایدئولوژی الحادی از این تلاش و حاصل اون، علیه دین بهره‌برداری کنند، در حالی که دست خودشون خالی هست، این جا محل بحث ما بود. این که عده‌ای با سیاست الحادی، حقیقت شفا گرفتن برخی بیماران در حرم و کنار ضریح رو با جهل و نادانی خودشون، در این موقعیت انکار کنند و به این واسطه کمبودهای خودشون رو عقده‌گشائی کنند، محل بحث هست. گویا متوجه نشدید!

با نوشته‌های قبل خواستم چیزهائی رو به یاد این نوع مدعی‌های سخیف بیارم! و الا روشنه که دین و علم با هم تقابلی نداشتند و حرم و ضریح و بیمارستان هم به همچنین! اما خوب در بازی کودکانۀ این نوع باورهای الحادی، ترجیح می‌دهند که این رویاروئی رو برقرار کنند تا پوچی خودشون رو پنهان کنند.

ایدز به شکلی که ما امروز میشناسیم، در کلاب‌های همجنس‌گرایان پیدا شد. قبلا انواع متفاوت و غریبی از HIV وجود داشته اما بدون سرایت تمام شده بود. این سایت مینویسه اون چه که در 1980 و 1981 (همون موارد کشف شده از کلاب های همجنس گرائی) کشف شد، چیزی بی سابقه بود:

https://www.publichealth.org/public-.../origin-story/

طبعا تمدن لیبرال، این تقصیر رو هرگز به گردن نمیگیره ... همون جریان الحادی که به اسم آزادی، باب همجنس گرائی رو باز کرد و با باصطلاح علوم انسانیش همجنسگرائی رو ترویج کرد، این رو به عهده نمیگیره و سعی می‌کنه لاپوشانی کنه. اما طبعا به گردنش هست ... اینجا هم بحث همین بود، که اگر قرار باشه با دین‌ستیزی، مردم رو به کلاب‌های همجنس‌بازی بفرستند، خوب عقل و شعور و صداقت و سلامتی برای مردم نخواهد موند.

آخر بالاخره باید معلوم بشه، که اون چه که مرتاض‌های هندی انجام میدن، یا اون چه که گاها از شفای بیماری که علم بشر، ناتوان از شفاش بوده در حرم و در کنار ضریح، چرا صورت می‌گیره. اگر علم بشر لیبرال و ملحد، از این حقایق فرار نکنه، و توضیحی براش داشته باشه، اونوقت به علمش میشه گفت علم! نه ژست! علم مقدس هست، اما نه این علم ناچیز و ناقص! طبعا ما معتقدیم هیچ چیز خارج از علم نیست... اما بشر ملحد لیبرال باید بدونه که چقدر از علم بهره برده! و بیهوده خودش رو عقل متکامل ندونه. و مثل کودکان کلاس اولی که از مدرسه برگشتن و دو حرف الفبا رو یاد گرفتن، خودش رو دانشمند تلقی نکنه. اینکه DNA و کشف و آگاهی از اون چند درصد علم بدن انسان هست رو خود دانشمندان بهتر می‌دونند و همواره به عظمت اون محیط و ناچیزی علم خودشون آگاه‌تر میشن، و همواره در حال اذعان به عمیق‌تر و گسترده‌تر شدن نادانسته‌ها هستن. البته منظور این نیست که این دانش بدن انسان تمامی نداره. اما هر وقت که دانشمندان گفتند، تمام شد ... به ته دیوار علم بدن انسان رسیدیم و بعد از این دیگر پوچی است .. و هیچ نیست، آنوقت جریان سیاسی الحادی لیبرال، اگر چیزی برایش مانده بود، ادعای تقدس کند.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 16 March 2020 در 12:13PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 16 March 2020   #67
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
جریان روشنفکری دینی سعی می‌کنه همین کار رو بکنه و منهم چند سالی همچین مسیری رو دنبال میکردم (یک ضربه بسیار محکم لازمه تا آدم از تابوهاش کنده بشه) قصد ندارم جدل کنم چون این جدل با شما از طرف من نیست بلکه از سوی مذهبیون بوده و هست. از دید من همین که کسی به این درجه از روشنفکری رسیده باشه دیگه دنبال استخراج طب از حدیث و استخراج روان شناسی از دل دین و ... نمیره و می‌تونه نوعی دیندار مدرن باشه. منتها این فقط نظر من بود!

اضافه کنم جهت اطلاع جناب صبح: چین به عدد صفر در کرونا رسید. البته که ممکنه دوباره خرابکاری کنن ولی همین هم دستاورد بشری بود و نه داروی امام کاظم!

فضای دو قطبی هر روز به شما خوراک می‌دهد که مثلا فرض کنید هر مسلمانی که از جلوی شما عبور کرد، به داروی تبریزیان، منتسب به امام کاظم علیه السلام معتقد است.

اما در واقعیت و نه در این انتزاع کاریکاتوری، چیزی فرای این دو قطبی وجود دارد. گروهی از فارغ التحصیلان پزشکی مدرن در دانشگاه‌های ایران، تخصص طب سنتی دارند، که از آن چه که عقل می‌گوید پیروی می‌کنند، از توصیه‌های ائمۀ شیعه و نوشته‌های ابن سینا و علم جدید، با هم استفاده می‌‌کنند ... و اصولا اعتقادی به این قطب اندودی ندارند. این چیزی است که شما میسازید!
قديمي Monday 16 March 2020   #68
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:

اونها که بر اثر مصرف الکل میمیرند چون بعدا میمیرند؟ مرگشون مرگ حساب نیست؟

سالی 88 هزار نفر در آمریکا بر اثر الکل می‌میرند. 9 هزار نفر/30درصد تصادفات منجر به مرگ بر اثر الکل هست.

https://www.niaaa.nih.gov/publicatio...and-statistics

میدونید وقتی سالی در ایران 20 هزار نفر در جاده‌ها می‌میرند، چقدر حکومت به بی‌عرضگی متهم میشه ... از صنعت خودروسازی گرفته، تا خودتحقیری و خودبیچاره پنداری و حس عقب ماندگی در دنیا؟ چرا ما باید آمار مشابهی رو برای خودمون خلق کنیم؟

مشکل شما اینه که به انسان به شکل یک نبات ، شکل یک روبوت ، و در فرهیخته ترین حالت، به شکل یک واحد کارمندی اقتصادی نگاه می‌کنید. شکل یک دانه‌ای که روزی میاد درخت میشه و بعد از مرگش به خس و خاشاکی زیر پا بدل میشه حداکثر!

این که کیفیت زندگی او چطور هست، چطور فرزند میشه، چطور ازدواج میکنه، چطور زندگی می‌کنه ... اصولا در آفساید این نوع تفکر هست. بنوش، اگر عامل جنایت شد بی مشکل هست ... اگر عامل تجاوز به دیگری، تصادف در خیابان، طلاق! ویرانی خانواده ... و الی آخر شد، اصلا گویا حسابی برای شما ندارد ...

اگر این حساب‌ها را کردید، و برای بشر دل سوزاندید، بعد نسخۀ توزیع الکل بدهید! علی الحساب جوامعی که درگیر الکل هستند، چند/چندده/چندصد برابر ما جنایت، تجاوز، طلاق و غیره دارند و خوب اگر توانستید ثابت کنید مرگ چند نفر بر اثر متانول، دهشتناک تر از این عواقب است، بعد چنین تجویز کنید. این نوع تفکر به الکل دعوت می‌کند، جامعه که بدبخت الکل شد، به تشدید و توزیع آن هم دعوت می‌کند. خوب از اول دعوت نکنید. از اول دین و قاعدۀ خویشتنداری و سالم زیستن را از مردم نگیرید که اینطور نمیرند!

مصرف کنندگان الکل، باید به سادگی باور کنند که متانول می‌کشد، مثل این که عمل جنسی آزاد بدون کاندوم، عامل ایدز است! چرا آموزش ندهیم که متانول می‌کشد و «خر نشو و نخور» و به جای این آموزش عواقب وخیم اجتماعی مصرف الکل را بپذیریم؟ مگر کسی که بدون کاندوم عمل جنسی انجام می‌دهد، مقصر ایدزش، خودش نیست؟

بهرحال این حرفها بیش از این زد و خورد شعاری نیاز به تحقیقات دقیق دارد. و چیزی که از دور پیداست، الکل مصیبت است. و دعوت به الکل، و حقوق اجتماعی دانستن مصرف الکل، خود همان مصیبت هست.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 16 March 2020 در 12:52PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 16 March 2020   #69
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
قبلا هم گفتم روگردانی از طب جدید و ادعاهایی مثل شفا گرفتن از حرم فراگیر نیست و حتی علما و مراجع عظام هنگام بیماری عازم انگلیس و آلمان و اسپانیا می شوند!
این یعنی اعتقاد به علم مدرن و البته بر خلاف ادعا و برداشت غلط شما هیچ کس نگفته علم جدید شفابخش است، بلکه مساله این است که در مواجهه با بیماری های جدید دنبال راه حل می گردد و بالاخره واکسن و دارو و درمان را ارائه می کند.
لذا اصول طب داخلی هاریسون ده ها میلیون ها نفر را تاکنون درمان کرده و از مرگ نجات داده، اما آمار شفاگرفتگان از اماکن مقدس بسیار محدود است (آگر شما آمار مستند دارید ارائه کنید).
در واقع ما این جا داریم از قاعده حرف می زنیم نه استثنا و معلوم است که عقل سلیم حکم می کند به قاعده تکیه کنیم نه استثنا.
به هر حال معضلی که شما به دلیل عدم جواب منطقی، عادت به پاک کردن صورت مساله آن دارید و طبق عادت مزمن به صحرای سیاست می زنید این است که در قرن 21 و در ج اا با این همه پیشرفت هنوز در سطح رسمی ادعاهایی مانند "دارالشفا" و ممانعت از بستن حرم به گوش می رسد! متاسفانه این حرف ها هنوز بین عوام مخاطب دارد (والبته من شما را جزء عوام نمی دانم)

مردم، عوام مردم، به حرم می‌روند، و "گاها" بیماری لاعلاج خود را شفایافته می‌بینند. شفای گاه و بیگاه بیماری‌های لاعلاج و حتی معلولیت‌های طولانی در حرم، یا بر اثر دعا در جامعۀ ما حقیقتی غیرقابل انکار است. پزشک‌ها معمولا با موارد متعددی از این دست، در عمر پزشکی خود برخورده‌اند و آن را انکار نمی‌کنند. پزشک‌ها هم چیزهائی می‌بینند که توضیح باصطلاح "علمی" در مورد آن ندارند و براحتی عبور می‌کنند.

بخاطر وجود حقیقت است که "مردم عوام" به کار خود ادامه می‌دهند و هنوز از حرم تقاضای شفا دارند. بخاطر همین عدم وجود توضیح ، و ناکافی بودن علم بشر. این یک نتیجه‌گیری ساده است، اگر خورشیدی وسط آسمان باشد، صد بار هم قسم بخورید که نیست، کودک هم فریاد خواهد زد که هست.

این وسط، کسی جز جاهل‌ترین متدینین، یا مغرض‌ترین کفار، ادعا نکرده که حرم، بیمارستان است و همه چیز را شفا می‌دهد! از اول هم بنا بر این نبوده ... اما خوب گاهی هم شفا داده است. طعنه زدن به حرم و این مراجعه، البته نقض غرض و بایسته و باد کردن این دو سوی جاهل و مغرض است.

یک کسی گوشه‌ای یک برداشت شاذ و سخیف می‌کند، اگر جامعه شرایط عادی خود را بپیماید او می‌ماند و چند صد یا چند هزار نفر حول او، اما این دو قطبی سازی صرفا به دعوت بیشتر به هر دو طرف غلط انداز این دوقطبی منجر می‌شود.
قديمي Monday 16 March 2020   #70
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

در آمریکا مردم در واکنش به ترس از اپیدمی "کرونا" پشت فروشگاه‌های سلاح صف کشیده‌اند تا سلاح بخرند.

این آن جامعۀ آرمانی چشم و دل سیر اقتصادی و امنیتی و غیره بود که بر سر شما می‌کوفتند!

https://metro.co.uk/2020/03/16/ameri...irus-12403358/

https://au.news.yahoo.com/americans-...000732217.html
قديمي Monday 16 March 2020   #71
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

نقل قول:
متاسفانه مصرف مشروبات الکی به شدت رایج شده
من یکی را می شناسم استاد کار تعمیرات لیفتراک است که تو سطح کشور خیلی کم داریم. میگه اگه روزی یه استکان عرق نخورم مغزم برای کار تعمیرات که نیاز به دقت بالا داره کار نمی کنه. توان جسمی ام هم فوق العاده بالا میره، یعنی از 6 صبح تا 12 شب یه کله می تونم کار کنم!

یه بار بهش گفتم مگه نمی بینی این همه دارن می میرن؟ گفت اونا تازه کار هستن و نمی دونن چه جنسی مصرف کنن!
خلاصه این که کلیت حرف شما درسته، یعنی روش های نظام در مقابله با منکراتی مثل بدحجابی و پارتی و عرق خوری و... جواب نداده و باید بازنگری بشه.
البته ممنوعیت شرب مشروب فعلا معضل ما نیست. در ۲۰ تا کشور این ممنوعیت هست و کشته نداده
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
قديمي Monday 16 March 2020   #72
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

نقل قول:
در آمریکا مردم در واکنش به ترس از اپیدمی "کرونا" پشت فروشگاه‌های سلاح صف کشیده‌اند تا سلاح بخرند.

این آن جامعۀ آرمانی چشم و دل سیر اقتصادی و امنیتی و غیره بود که بر سر شما می‌کوفتند!

https://metro.co.uk/2020/03/16/ameri...irus-12403358/

https://au.news.yahoo.com/americans-...000732217.html
امریکا جامعه آرمانی نیست. کی گفته هست؟

قديمي Monday 16 March 2020   #73
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
فضای دو قطبی هر روز به شما خوراک می‌دهد که مثلا فرض کنید هر مسلمانی که از جلوی شما عبور کرد، به داروی تبریزیان، منتسب به امام کاظم علیه السلام معتقد است.

اما در واقعیت و نه در این انتزاع کاریکاتوری، چیزی فرای این دو قطبی وجود دارد. گروهی از فارغ التحصیلان پزشکی مدرن در دانشگاه‌های ایران، تخصص طب سنتی دارند، که از آن چه که عقل می‌گوید پیروی می‌کنند، از توصیه‌های ائمۀ شیعه و نوشته‌های ابن سینا و علم جدید، با هم استفاده می‌‌کنند ... و اصولا اعتقادی به این قطب اندودی ندارند. این چیزی است که شما میسازید!
در لینک ایدز چیزی که شما گفتین ندیدم، بقیه مطلب هم چیزی که بحث پذیر باشه نداشت، ادعای شفا اثبات نشده و من هم ندیدم ولی می‌دونم در هر نوع بیماری امکان بهبود خودبخودی هست مثلا ۴ در هزار سرطان ها ممکنه خودبخود خوب بشن و تلقین هم ممکنه گاهی موثر باشه. این نوع شفا ممکنه از مجسمه بودا یا رسوم قبایل آفریقایی یا هر نوع نماد مذهبی دیگه هم به دست بیاد و بنابراین ملاک حقانیت چیزی نیست.
درباره طب سنتی هم یکی از نزدیکانم پزشکی هست که تخصص طب سنتی گرفته و اتفاقا چند روز پیش پیامی در گروه فامیلی گذاشته بود که داروی موسوم به امام کاظم دارای هلیله ست که ذیل فصل ذات الریه در طب سنتی اومده که هلیله برای ریه مضره و این دارو نباید برای کرونا مصرف بشه. طب سنتی از طب اسلامی جداست.
همجنس گرایی اولا سابقه شرقی هم داره و در همین منطقه همیشه وجود داشته، ثانیا یک نوع اشکال ژنتیکه که درصد پایینی اتفاق میافته و من و شما که از اون متنفر هستیم بهش تمایلی پیدا نمی کنیم و کسی هم که به طور ژنتیکی چنین تمایلی داره هورمون هاش اینطوریه و لیبرالیسم باعث همجنس‌گرایی اون نشده. چنین فردی ظاهرش مثلا مرده اما هورمون هاش جوریه که به مردان تمایل داره.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Monday 16 March 2020 در 11:36PM.
قديمي Monday 16 March 2020   #74
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
اونها که بر اثر مصرف الکل میمیرند چون بعدا میمیرند؟ مرگشون مرگ حساب نیست؟

سالی 88 هزار نفر در آمریکا بر اثر الکل می‌میرند. 9 هزار نفر/30درصد تصادفات منجر به مرگ بر اثر الکل هست.

https://www.niaaa.nih.gov/publicatio...and-statistics

میدونید وقتی سالی در ایران 20 هزار نفر در جاده‌ها می‌میرند، چقدر حکومت به بی‌عرضگی متهم میشه ... از صنعت خودروسازی گرفته، تا خودتحقیری و خودبیچاره پنداری و حس عقب ماندگی در دنیا؟ چرا ما باید آمار مشابهی رو برای خودمون خلق کنیم؟

مشکل شما اینه که به انسان به شکل یک نبات ، شکل یک روبوت ، و در فرهیخته ترین حالت، به شکل یک واحد کارمندی اقتصادی نگاه می‌کنید. شکل یک دانه‌ای که روزی میاد درخت میشه و بعد از مرگش به خس و خاشاکی زیر پا بدل میشه حداکثر!

این که کیفیت زندگی او چطور هست، چطور فرزند میشه، چطور ازدواج میکنه، چطور زندگی می‌کنه ... اصولا در آفساید این نوع تفکر هست. بنوش، اگر عامل جنایت شد بی مشکل هست ... اگر عامل تجاوز به دیگری، تصادف در خیابان، طلاق! ویرانی خانواده ... و الی آخر شد، اصلا گویا حسابی برای شما ندارد ...

اگر این حساب‌ها را کردید، و برای بشر دل سوزاندید، بعد نسخۀ توزیع الکل بدهید! علی الحساب جوامعی که درگیر الکل هستند، چند/چندده/چندصد برابر ما جنایت، تجاوز، طلاق و غیره دارند و خوب اگر توانستید ثابت کنید مرگ چند نفر بر اثر متانول، دهشتناک تر از این عواقب است، بعد چنین تجویز کنید. این نوع تفکر به الکل دعوت می‌کند، جامعه که بدبخت الکل شد، به تشدید و توزیع آن هم دعوت می‌کند. خوب از اول دعوت نکنید. از اول دین و قاعدۀ خویشتنداری و سالم زیستن را از مردم نگیرید که اینطور نمیرند!

مصرف کنندگان الکل، باید به سادگی باور کنند که متانول می‌کشد، مثل این که عمل جنسی آزاد بدون کاندوم، عامل ایدز است! چرا آموزش ندهیم که متانول می‌کشد و «خر نشو و نخور» و به جای این آموزش عواقب وخیم اجتماعی مصرف الکل را بپذیریم؟ مگر کسی که بدون کاندوم عمل جنسی انجام می‌دهد، مقصر ایدزش، خودش نیست؟

بهرحال این حرفها بیش از این زد و خورد شعاری نیاز به تحقیقات دقیق دارد. و چیزی که از دور پیداست، الکل مصیبت است. و دعوت به الکل، و حقوق اجتماعی دانستن مصرف الکل، خود همان مصیبت هست.
اون ۸۸ هزار نفر مرگ مرتبط با الکل داشتن و نه مرگ‌ به دلیل الکل. اینها با هم فرق داره، و گفته الکل سومین عامل مرگ هست بعد از تنباکو و رژیم بد غذایی و بی تحرکی. این ۸۸ هزار نفر باید دید تو چه رده های سنی هستن و اگر الکل مصرف نمی‌کردن چقدر بیشتر زندگی میکردن. مرگ فوری یا کوری و دیالیزی شدن بر اثر متانول قابل مقایسه با بیماری های مرتبط با الکل نیست، متانول افراد جوان و فعال جامعه رو بلافاصله می‌کشه یا تبدیل به معلول و بیمار دیالیزی می‌کنه ولی اتانول دهها سال بعد مثلا باعث سیروز کبدی میشه.
شما اگر به کشورهای دیگه سفر کنین که ایرانی ها به عنوان توریست میرن متوجه میشین که ایرانی ها رفتار و ولع غیرعادی در مصرف مشروبات نشون میدن که بقیه توریست ها چنین کاری نمیکنن. شرح این داستان طولانیه ولی بالاخره باید این موضوع بررسی بشه و برای رفع این مشکل فکری اساسی بشه، نمیشه که هر روز از اینور اونور خبر برسه که ۳۰ نفر کشته شدن و ۱۰۰ نفر کور و دیالیزی شدن به خاطر مصرف متانول.

اینجا رو ببینید، البته به الکل ربط نداره، ولی خب به این بحث مربوطه:

https://www.asriran.com/fa/news/719101/

آخرين ويرايش Freedom1 ، Monday 16 March 2020 در 11:42PM.
قديمي Tuesday 17 March 2020   #75
صادقيان
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Apr 2016
پاسخ‌ها: 56

نقل قول:
امام خامنه ای: اینقدر جوانان حزب اللهی را به اسم افراطی نکوبند...
صادقيان حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:55PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه