بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 22 March 2020   #91
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,223
روزنوشته ها: 10
ج: کرونا را قدر بدانیم

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
در همین منطقه ما هنوز جاهایی هست که بچه بی ریش دارن، برخی شاهزادگان صفوی و قاجاری عادت بچه بازی داشتن و غیره که من حالا موضوع رو باز نمیکنم و کافیه خودتون جستجو کنین. چرا اینها ایدز نگرفتن؟ خصوصا چون مسلمان هم هستن و گناهشون بزرگتره نسبت به کسی که دین رو نپذیرفته. چنین رسمی در سامورایی ها هم بوده و اگر مطالعه کنین می بینین خیلی جاهای دیگه هم بوده. منتظر توضیح واضح شما هستم.
ما در مورد چیزی که واقع نشده بحث نکردیم.

در مورد چیزی که واقع شده بحث کردیم.

و الا می‌توانیم بپرسیم قوم لوط چرا سنگ شدند و با مریضی نمردند.

هزارها سوال ، ندانم های انسان متکبر توخالی است... اما خوب با همین نادانی خود ادعا شکافتن سقف کرده است.

جریان الحاد می‌پرسد چرا حرم کرونا را شفا نداد! ما گفتیم بیمارستان جداست و حرم جدا!
اما شما چرا نوش نیستید و نیشید؟ چرا شفا که نمی‌دهید هیچ، بیماری می‌آورید. ایدز می‌آورید ... چرا با خوردن خفاش مصیبت به بشر تحمیل می‌کنید؟ حالا فرضیه‌های دست‌ساز بودن ویروس، بماند!
چرا مثل دین ، قانون شرافتمندانه‌ای برای زیستن ندارید و همه چیز را آزاد و اختیار انسان می‌شمارید؟ چرا اگر شرافت هم می‌کنید اختیار شخصی است و ممکن است دیگری این را انتخاب نکند و حریم شخصی اوست!

از نظر شما مگر نه این است که خوردن خفاش حریم شخصی انسان است. این حریم شخصی گله گشاد که این مصیبت را به بشر تحمیل کرد دیگر چیست؟!
از نظر شما مگر نه این است که روابط جنسی حریم شخصی انسان است. پس این حریم شخصی گله گشاد که ایدز را آورد را چه کسی پاسخ می‌دهد؟

این موضوع بحث ما بود.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 22 March 2020 در 01:26PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 22 March 2020   #92
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,001
روزنوشته ها: 6

هوک در هلند برای نخستین بار متوجه وجود میکرو ارگانیسمها شد و بعد پاستور در فرانسه برای نخستین بار باکتری ها رو شناخت. آیا اینها به وجود آورنده میکروب بودن؟ کشف ایدز در آمریکا هم همین وضعیت رو داره و گرنه همجنس گرا همه جا بوده و ایدز هم دستاورد اون نیست.
ضمنا چه کسی میگه که من سبکی برای زندگی ندارم؟ سبک من که از سبک شما حتما بهتره و اخلاقیاتی که من میشناسم هم از اخلاقیات شما قوی تر و دارای پشتوانه عقلانیه.
رفقای مذهبی که من دارم بینشون صیغه بازهای عجیبی پیدا میشن که سیرمونی هم ندارن، من این رو درک نمیکنم. شما درباره حریم جنسی چی گفتین؟
به هرحال
در مذهب شما خوردن پرندگان وحشی اشکال داره؟ مثلا شکار پرنده ای که از دوردست‌ها پرواز کرده و به تالاب انزلی رسیده اشکالی داره اگر مشخصات پرنده حلال گوشت رو داشته باشه؟
در مکتب من اشکال داره!
در مذهب شما ازدواج پیرمرد ۸۰ ساله با دختر ۱۵ ساله اشکالی داره؟
در مکتب من داره!
در مذهب شما اموال و جان دیگران که دین شما رو قبول ندارن قابل غصب «بوده» یا نه؟
در مکتب من نیست!

ادامه بدم؟

حالا این زیست دینی شما دقیقا چه دستاوردی داشته که مثلا کره و چین و هلند و نروژ نداشتن؟

ضمنا وقتی من میگم آتش میسوزونه یعنی اگر شما دست به اون بزنید میسوزید و این یک قاعده ست. درباره عواقب زمینی همجنس گرایی هم (که حتما عواقبی داره ولی نه پیدایش ایدز) قاعدتا باید شما بتونین نشون بدین نه اینکه بگین من اون صد مورد رو نمیدونم چرا نشده ولی این یکی رو میدونم که شده.

هزاران سوال داره بشر ندانم گرای مدرن، و دهها جواب هم داره، شما حتی اون دهها جواب هم ندارین.
مثل شما مثل جماعت هندوی متعصبه که در رود گنگ جسد می‌اندازه و غسل هم میکنه و به عنوان شفا از اون آب میخوره، و اون دانشمند هندی بیچاره که آب رو زیر میکروسکوپ می‌ذاره و صدها نوع انگل و باکتری در اون میبینه هیچ جوری نمیتونه به اونها بفهمونه که این کار رو نکنید، میتونه؟ مگر نه اینکه هر قومی فکر میکنن فقط خودشون برحق هستن و باورهاشون بهترین و بی نقص ترینه؟

من اینها رو بعد از مدتی پاک میکنم چون تمایلی ندارم اینجا بمونه.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Sunday 22 March 2020 در 02:28PM.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 22 March 2020   #93
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,952

نقل قول:
به به میبینم که پر سیمرغ رو آتش زدم و حضرت سیمرغ پیداشون شد
سیمرغ را پیدا کنید! بنده نیممرغ هم نیستم!

چون این تاپیک موضوع دیگری است اگر مایل باشید بحث را در اینجا ادامه دهیم:
ارزیابی پتانسیل بقاء
.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 22 March 2020   #94
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط یک شهروند نوشته شده است
هوک در هلند برای نخستین بار متوجه وجود میکرو ارگانیسمها شد و بعد پاستور در فرانسه برای نخستین بار باکتری ها رو شناخت. آیا اینها به وجود آورنده میکروب بودن؟ کشف ایدز در آمریکا هم همین وضعیت رو داره و گرنه همجنس گرا همه جا بوده و ایدز هم دستاورد اون نیست.
ضمنا چه کسی میگه که من سبکی برای زندگی ندارم؟ سبک من که از سبک شما حتما بهتره و اخلاقیاتی که من میشناسم هم از اخلاقیات شما قوی تر و دارای پشتوانه عقلانیه.
رفقای مذهبی که من دارم بینشون صیغه بازهای عجیبی پیدا میشن که سیرمونی هم ندارن، من این رو درک نمیکنم. شما درباره حریم جنسی چی گفتین؟
به هرحال
در مذهب شما خوردن پرندگان وحشی اشکال داره؟ مثلا شکار پرنده ای که از دوردست‌ها پرواز کرده و به تالاب انزلی رسیده اشکالی داره اگر مشخصات پرنده حلال گوشت رو داشته باشه؟
در مکتب من اشکال داره!
در مذهب شما ازدواج پیرمرد ۸۰ ساله با دختر ۱۵ ساله اشکالی داره؟
در مکتب من داره!
در مذهب شما اموال و جان دیگران که دین شما رو قبول ندارن قابل غصب «بوده» یا نه؟
در مکتب من نیست!

ادامه بدم؟

حالا این زیست دینی شما دقیقا چه دستاوردی داشته که مثلا کره و چین و هلند و نروژ نداشتن؟

ضمنا وقتی من میگم آتش میسوزونه یعنی اگر شما دست به اون بزنید میسوزید و این یک قاعده ست. درباره عواقب زمینی همجنس گرایی هم (که حتما عواقبی داره ولی نه پیدایش ایدز) قاعدتا باید شما بتونین نشون بدین نه اینکه بگین من اون صد مورد رو نمیدونم چرا نشده ولی این یکی رو میدونم که شده.

هزاران سوال داره بشر ندانم گرای مدرن، و دهها جواب هم داره، شما حتی اون دهها جواب هم ندارین.
مثل شما مثل جماعت هندوی متعصبه که در رود گنگ جسد می‌اندازه و غسل هم میکنه و به عنوان شفا از اون آب میخوره، و اون دانشمند هندی بیچاره که آب رو زیر میکروسکوپ می‌ذاره و صدها نوع انگل و باکتری در اون میبینه هیچ جوری نمیتونه به اونها بفهمونه که این کار رو نکنید، میتونه؟ مگر نه اینکه هر قومی فکر میکنن فقط خودشون برحق هستن و باورهاشون بهترین و بی نقص ترینه؟

من اینها رو بعد از مدتی پاک میکنم چون تمایلی ندارم اینجا بمونه.

مگر ما دکترهای کاشف ایدز رو محکوم کردیم؟ چرا باز برای خودتون دشمن فرضی می‌سازید.

خیر، اونها دستشون درد نکنه، اجرشون با حضرت زهرا علیه السلام.

ما اون ملحد جاهلی رو محکوم کردیم، که در عین نادانی، احساس تسلط بر علم کرد، از جهش نسبی دستأوردهای علمی، سوء استفاده کرد، و گفت چون بشر به علم دست پیدا کرده، پس دیگه می‌تونه فارغ از تجربیاتش به "آزادی" برسه. "آزادی" و Freedom همون نام مورد علاقۀ شما، مطلع جاه‌طلبی بشر ملحد شد، و گفت خوب دیگه می‌تونید برید کلاب همجنس بازی تاسیس کنید و هر آن چه خواستید بکنید. و "ایدز" اپیدمیک از اینجا سر برآورد.

شما یک مسلک شخصی منفرد دارید! اما الحاد به شما اجازه میده که پرندۀ وحشی مهاجر رو بکشید و بخورید، مگر این که قانون کشوری مانع بشه. برای ما هم در حکومت اسلامی اگر شکار پرندۀ مهاجر ممنوع باشه، شکارش غیر دینی هست. برای ما اگر قانون حکومت توحیدی و اسلامی تعیین کنه عبور از چراغ قرمز، غیرقانونی هست، همون حرام هم هست ... و مسلمه که این بسیار پیشروتر از هرج و مرج الحاد هست.

الحاد به شما اجازه میده، هر روز با بیست تا همجنس یا غیرهمجنس ارتباط داشته باشید. این تصمیم شخصی شما و مرام و مسلک شخصی شماست که اجازه نمیده، لذا از الحاد دفاع نکنید. از خودتون، یک زادۀ شرق، یک زادۀ جامعۀ اسلامی و پدربزرگی که دو جزء در روز قرآن می‌خونده، و این شرافت رو براتون به میراث گذاشته دفاع کنید و اون چه که در شما مونده این هست و نه الحاد. شما تحت تابلوی الحاد نمی‌تونید مانع دیگری برای انجام هر کثافتی که حقوق بشری الحادیش اجازه می‌ده بشید. مگر در حد خواهش و توصیه‌ای که قبلا رد شده و به مضحکه گرفته شده.

روشنه صیغه‌باز مقید و محدود به دستورات اسلامی هر طور که عمل کنه هم امکانش رو نداره به دلیل محدودیت‌ها، به گرد جنس‌باز ملحد برسه. هر چند کل نظام خانوادگی اسلام، تولید کنندۀ این وضعیت نیست و اصلش بر خانوادۀ دائم هست.

در مذهب من ، صرفا تصاحب مال کسی که به حقوق من تجاوز کرده مجازه. همچنان که گمان نمی‌کنم ویندوز شما اوریجینال باشه. حالا ویندوز این لپ تاپ من هم اوریجنال هست ولی اگر نبود هم اشکالی نداشت به سبب جنایتی که کشور آمریکا در حق ملت من می‌کنه.

در مذهب من، ازدواج مرد 80 ساله به دختر 15 ساله، منوط به اجازۀ پدر حداقل سی ساله او هست ... اما در مکتب الحاد، حتی این هم نیست! این که شما دلتون چی خواسته، خیلی فرقی با خواستۀ پدر 30 سالۀ او نمی‌کنه... باز هم او یکی مثل شماست که صلاح بچه به او واگذار شده. و شما با الحاد تضمین کنندۀ هیچ چیز نیستید. حتی این. آمارهای تجاوز پدر به فرزند در غرب به خوبی گویای این ناچیزی الحاد هست.

و زیست دینی من در این دو مورد همین که بستر کرونا و ایدز نبوده مایۀ افتخار فراوان من هست...حالا مورد به مورد باز هم قابل بحث هست. که الحاد جاهلی چه بلائی بر سر بشر میاره و دو قورت و نیمش هم باقیه.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 22 March 2020 در 03:21PM.
قديمي Sunday 22 March 2020   #95
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

اخلاق دستاورد دین نیست، دین فقط بخشی از اخلاق رو که پیش از اون هم بوده به نام خودش سند زده وگرنه در دور افتاده ترین قبایل هم نوعی اخلاق که لازمه بقای اون قبیله ست وجود داره و حتی در گروه های شامپانزه و گوریل و حتی در سایر موجودات وجود داره. در مستندی دیدم که سنجابی به جای اینکه خودش فندق پیدا کنه فندق های دیگران رو می دزدید. توضیح دادن که ۲۰ درصد سنجابها چنین کاری میکنن، خب اگر این رقم به ۶۰ درصد برسه جامعه سنجاب ها منقرض میشه چون اکثریت به جای اینکه خودشون پیدا کنن دنبال دزدی میرن و اقلیت حریف سیر کردن شکم این جمعیت دزد تنبل نمیشن. پس چه چیزی جلوی زیاد شدن این درصد رو میگیره؟ تو این حالت سنجابهایی که باقی بمونن قاعدتا باید خودشون رو سیر کنن و اونهایی که خودشون فندق پیدا میکردن شانس بیشتری دارن و نهایتا داروینیسم کار خودش رو می‌کنه.
خب مایکروسافت یک شرکته و ممکنه سهامدار مسلمان هم داشته باشه، مایکروسافت، آمریکا نیست. ما هم اخلاقا نمیتونیم جنایات آمریکا رو با دزدی از مایکروسافت تلافی کنیم.
توجیهی هم درباره ازدواج کودکان و ازدواج با اذن پدر آوردین، موارد بسیاری بر نقض این ادعای شما هست که خواست پدر همون خواست دختر کم سنه.
به هرحال مبنای اخلاق می‌تونه دستاورد های بشری باشه و چنان اخلاقی الان اخلاق شما رو به چالش می‌کشه و شما در جایی که حقوق بشر و عفو بین الملل هستن محکوم میشین. مردم شما از دست اخلاق شما به اخلاق اونها پناهنده میشن ولی عکس این اتفاق نمی افته.
اینکه افرادی پایبند به اخلاق از هیچ نوعی نیستن و فلان کارها رو انجام میدن ربط خاصی به برحق بودن سایر مدعیان اخلاق نداره، هر مدعی باید بتونه از اونچه میگه دفاع کنه.
قديمي Sunday 22 March 2020   #96
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
اخلاق دستاورد دین نیست، دین فقط بخشی از اخلاق رو که پیش از اون هم بوده به نام خودش سند زده وگرنه در دور افتاده ترین قبایل هم نوعی اخلاق که لازمه بقای اون قبیله ست وجود داره و حتی در گروه های شامپانزه و گوریل و حتی در سایر موجودات وجود داره. در مستندی دیدم که سنجابی به جای اینکه خودش فندق پیدا کنه فندق های دیگران رو می دزدید. توضیح دادن که ۲۰ درصد سنجابها چنین کاری میکنن، خب اگر این رقم به ۶۰ درصد برسه جامعه سنجاب ها منقرض میشه چون اکثریت به جای اینکه خودشون پیدا کنن دنبال دزدی میرن و اقلیت حریف سیر کردن شکم این جمعیت دزد تنبل نمیشن. پس چه چیزی جلوی زیاد شدن این درصد رو میگیره؟ تو این حالت سنجابهایی که باقی بمونن قاعدتا باید خودشون رو سیر کنن و اونهایی که خودشون فندق پیدا میکردن شانس بیشتری دارن و نهایتا داروینیسم کار خودش رو می‌کنه.
خب مایکروسافت یک شرکته و ممکنه سهامدار مسلمان هم داشته باشه، مایکروسافت، آمریکا نیست. ما هم اخلاقا نمیتونیم جنایات آمریکا رو با دزدی از مایکروسافت تلافی کنیم.
توجیهی هم درباره ازدواج کودکان و ازدواج با اذن پدر آوردین، موارد بسیاری بر نقض این ادعای شما هست که خواست پدر همون خواست دختر کم سنه.
به هرحال مبنای اخلاق می‌تونه دستاورد های بشری باشه و چنان اخلاقی الان اخلاق شما رو به چالش می‌کشه و شما در جایی که حقوق بشر و عفو بین الملل هستن محکوم میشین. مردم شما از دست اخلاق شما به اخلاق اونها پناهنده میشن ولی عکس این اتفاق نمی افته.
اینکه افرادی پایبند به اخلاق از هیچ نوعی نیستن و فلان کارها رو انجام میدن ربط خاصی به برحق بودن سایر مدعیان اخلاق نداره، هر مدعی باید بتونه از اونچه میگه دفاع کنه.
همۀ این‌‌ها در اسلام شرایطی به مراتب بهتر از آزادی افسارگسیختۀ انسان یا همون Freedom از نقطه نظر الحاد داره. الحاد همونطور که می‌بینید، همجنس‌بازی میاره، خفاش خواری میاره، هر چیز دیگری رو هم می‌تونه بیاره ... باز اسلام قیودی بر هر چیزی داره و علت این قیود بهتر زیستن هست ... اسلام البته برابر با اخلاق نیست اما اخلاق رو تقویت میکنه و به اون اصرار می‌کنه. چیزی که الحاد از اون خالی هست، هیچ تامین کننده و تضمین کننده ای در الحاد وجود نداره، جز تحمیل قانون و توافق جمعی که اون هم الزاما حاصل نمیشه یا با تئوری‌های عیان امروزی تبدیل به فاجعه‌ای مثل منشور حقوق بشر باصطلاح جهانی میشه و دنیائی از توحش رو عاید انسان می‌کنه، چه در سیاست، چه در فرهنگ، چه در جامعه و خانواده ... و گویا تنها برندگان این دنیا چپاولگرترینشون و وحشی‌ترینشون هستند.

و شرکتی که به دولت آمریکا 20-30 درصد و بیشتر مالیات میده تا بمب و موشک و تحریم بر سر ما فرود بیاره، طبعا مقابل معامله نیست...

و تکرار می کنم، پدری که اذن ازدواج دخترش رو میده طبعا یک قدم بیشتر از الحاد حقوق دختر در اون رعایت شده. شما در شرایط نرمال الحادی نمی‌تونید مانع رابطۀ دلخواه دو نفر در هر سنی بشید. امکان تعیین قیود قانونی هم در هر جائی در شرق و غرب هست.

مهم‌ترین و اخلاقی ترین چیزی که دین به بشر هبه می‌کنه، خلاصی از پوچی زندگی در دنیا هست. که در هیچ منظومۀ اخلاق بشری الحادی پیدا نمیشه. اعتقاد به روز حساب.... و پوچ نبودن دنیا ! اساسی ترین عنصر رعایت اخلاق میتونه باشه.

اساس الحاد بر بی‌پناهی انسان‌ها در گیتی و غربت مطلق انسان در این پیچیدگی هست... کنترل انسان در این بقای هفتاد ساله که اول و آخر همه چیز اوست، طبعا به چیزی جز فساد و بهره‌وری مطلق که درست نقطۀ خلاف مؤلفه‌های اخلاقی هست نیست، کسی که در این کارزار عمر فانی هفتاد و هشتاد ساله رعایت قانون‌های غیرضروری و ساختگی بشری را می‌کند، بسیار نادر و غیر قابل اتکا برای مدیریت اجتماعی یک تمدن هست. بخاطر همین الحاد مجبور است او را تا حد امکان "آزاد" بگذارد ... تا اگر دوست داشت خود را به هر گندی که دلش خواست بزند و تفکر الحادی در این میان هیچ مسئولیتی ندارد.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 22 March 2020 در 04:23PM.
قديمي Sunday 22 March 2020   #97
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

بنابراین بحث در اینجا تموم میشه و باقی به عهده بشر و گذشت زمان گذاشته میشه تا ببینیم اخلاقی که در ۱۴۰۰ سال پیش در عربستان بنیان گذاری شده برتری پیدا می‌کنه یا اخلاقی که از شرق دور تا غرب دور به دست بشر رفته رفته تکامل پیدا کرده.
اضافه کنم، من دچار پوچی نشدم بلکه جهان برام بسیار جذابه با تمام پیدا و پنهانش و مطمئنم چنین عظمتی بازیچه ما یا باورهای ما نیست، ما تنها کره دارای حیات نیستیم و درباره زمین و موجوداتش هم مسئولیت داریم چون چیزی فرای این جهان قرار نیست به ما کمک خاصی بکنه و خودمون مسئولیم که مراقب همه چیز باشیم در حد توانایی. همین موضوع رابطه جنسی که یکی منعش کرده و دیگری برای مردان نامحدود آزاد گذاشته و دیگری میگه هرکاری خواستین بکنین، از نظر من صرفا یکی از تله های زیست شناختیه برای بقای نسل، صرفا همین! اینهمه هزینه و شلوغکاری و قانون و منع و تبلیغ و صنعت پورنو و ... همه ش از اینجا شروع شده که موجودات برای بقا باید به چنین چیزی شدیداً متمایل بشن تا بقای اونها تضمین بشه. نه اینکه من از این تله دوری کنم، خیر! اما ماهیتش رو میشناسم جوری که هرگز به شما آموزش داده نشده. این علوم حتی علت تنوع طلبی مردان (و به شکل دیگری حتی زنان) رو به وضوح توضیح میدن و اونوقت میشه فهمید چرا در طول تاریخ این مسیر بوده و طی شده.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Sunday 22 March 2020 در 05:18PM.
قديمي Sunday 22 March 2020   #98
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: شیراز-ایران
پاسخ‌ها: 4,354
روزنوشته ها: 1
ارسال پيام توسط Yahoo به hooshdaran3

نقل قول:
بنابراین بحث در اینجا تموم میشه و باقی به عهده بشر و گذشت زمان گذاشته میشه تا ببینیم اخلاقی که در ۱۴۰۰ سال پیش در عربستان بنیان گذاری شده برتری پیدا می‌کنه یا اخلاقی که از شرق دور تا غرب دور به دست بشر رفته رفته تکامل پیدا کرده.
اضافه کنم، من دچار پوچی نشدم بلکه جهان برام بسیار جذابه با تمام پیدا و پنهانش و مطمئنم چنین عظمتی بازیچه ما یا باورهای ما نیست، ما تنها کره دارای حیات نیستیم و درباره زمین و موجوداتش هم مسئولیت داریم چون چیزی فرای این جهان قرار نیست به ما کمک خاصی بکنه و خودمون مسئولیم که مراقب همه چیز باشیم در حد توانایی. همین موضوع رابطه جنسی که یکی منعش کرده و دیگری برای مردان نامحدود آزاد گذاشته و دیگری میگه هرکاری خواستین بکنین، از نظر من صرفا یکی از تله های زیست شناختیه برای بقای نسل، صرفا همین! اینهمه هزینه و شلوغکاری و قانون و منع و تبلیغ و صنعت پورنو و ... همه ش از اینجا شروع شده که موجودات برای بقا باید به چنین چیزی شدیداً متمایل بشن تا بقای اونها تضمین بشه. نه اینکه من از این تله دوری کنم، خیر! اما ماهیتش رو میشناسم جوری که هرگز به شما آموزش داده نشده. این علوم حتی علت تنوع طلبی مردان (و به شکل دیگری حتی زنان) رو به وضوح توضیح میدن و اونوقت میشه فهمید چرا در طول تاریخ این مسیر بوده و طی شده.
با کاربر سیاسی بحث دینی راه میندازید؟
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»
  • میر حسین موسوی در گفتگو با قلم، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
hooshdaran3 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 23 March 2020   #99
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

من که تمایلی ندارم بحث دینی بشه اما جناب صبح هی پای الحاد و لیبرالیسم رو همه جا وسط میکشن هرچند لیبرالیسم بیشتر به آمریکا مربوط میشه که اتفاقا دیندار تر از اروپاست.
حالا جالبه اون سمت قضیه هم کسانی هستن که معتقدن «تمام» بدبختی ما از اسلامه و به نماز خوندن بقیه گیر میدن، و من برای رد این نظر اندونزی و مالزی رو به عنوان خوشبخت اسلامی و برمه رو به عنوان بدبخت غیر اسلامی مثال میزنم!
نزدیکترین دوستان جمهوری اسلامی اما اصلا دیندار نیستن و کم و بیش یا ضد دین هستن مثل چین یا لاییک هستن مثل سوریه.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Monday 23 March 2020 در 04:10AM.
قديمي Monday 23 March 2020   #100
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,502

الان دیگه تقریبا همه فهمیدن که دین تبدیل شده به ابزار سیاست.
دلیلش هم اینه که گرایش ها و اعتقادات دینی و مذهبی بین توده های مردم ریشه دار هستش، لذا هر کی روی این موج سوار بشه، می تونه به خیلی از اهداف سیاسی (یا بهتر بگم دنیوی و شخصی) برسه.
و البته وقتی شما زیر تابلوی دین ظلم و فساد کنید و بی کفایتی خودتون را(بویژه در در بزنگاه هایی مثل کرونا) نورافشانی کنید، خوب نتیجه اش بین توده ها معلومه که چیه. نخبگان که جای خود دارند!
حالا این وسط یکی پیدا می شه به شدت و متعصبانه دفاع می کنه و همه روزنه های نقد و آسیب شناسی را کور می کنه دو حالت بیشتر نداره: یا به منبع فیض و برکت وصله، یا این که اون قدر دلداده و اهل خوش بینی و صفا و سادگی است که به قول شاعر عیب معشوق را حسن می بیند!
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 23 March 2020   #101
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
الان دیگه تقریبا همه فهمیدن که دین تبدیل شده به ابزار سیاست.
دلیلش هم اینه که گرایش ها و اعتقادات دینی و مذهبی بین توده های مردم ریشه دار هستش، لذا هر کی روی این موج سوار بشه، می تونه به خیلی از اهداف سیاسی (یا بهتر بگم دنیوی و شخصی) برسه.
و البته وقتی شما زیر تابلوی دین ظلم و فساد کنید و بی کفایتی خودتون را(بویژه در در بزنگاه هایی مثل کرونا) نورافشانی کنید، خوب نتیجه اش بین توده ها معلومه که چیه. نخبگان که جای خود دارند!
حالا این وسط یکی پیدا می شه به شدت و متعصبانه دفاع می کنه و همه روزنه های نقد و آسیب شناسی را کور می کنه دو حالت بیشتر نداره: یا به منبع فیض و برکت وصله، یا این که اون قدر دلداده و اهل خوش بینی و صفا و سادگی است که به قول شاعر عیب معشوق را حسن می بیند!
خوب اعتقادات دینی و مذهبی بین توده های مردم چرا قوی و ریشه دار هست؟ از بس رقبای دین، ناچیز و توخالی هستند و نتوانستند مثل امروز خودشان را به مردم اثبات کنند؟

طبعا هر چیزی که مورد حمایت مردم باشد، قابلیت ابزار شدن توسط سیاست را دارد، چه خود قدرت سیاسی باشد، چه یک سلبریتی باشد و چه یک دین! جیز مهمی کشف نکرده‌اید! و این لغزخوانی‌ها نتیجۀ عقلی‌ای ندارد. این مردم هستند که باید متوجه باشند چه چیز استفاده است و چه چیز سوء استفاده.

حالا اینها به کنار، شما دولتی را حمایت کردید... قول‌های بهبود و رشد وضعیت در رابطه با آمریکا به مردم دادید .. و این دولتی که حمایت کردید و به واسطۀ آن قول بهبود وضعیت را دادید، هیچ عرضۀ مدیریتی از نداشت، و این شد بی‌کفایتی جمهوری اسلامی؟ هم از توبره می‌خورید و هم از آخور؟ واقعا سنگ پای قزوین را هم روسفید کردید.

تقریبا یک ماه است سپاه مشغول اصرار بر توقف مسیرها و حتی تقسیم بندی شهرهای بزرگ است اما خوب دولت لیبرال شما که نخواست به زور مردم را به بهشت بفرستد، حتی نخواست به زور مردم را زنده نگه دارد چون اصولا تفکر شایستۀ مسئولیتی ندارد ... چون جوهره و اصالتی از خودش ندارد و این بی کفایتی عملی و ناچیزی فکری همنوا با شما بود که همان حمایت شما را از این دولت نیز ساخته بود. چشمان از حدقه بیرون زدۀ وزیر بهداشت همین دولت در مواجهه با ول‌انگاری و بی‌مسئولیتی این رئیس جمهور مورد حمایت تفکر شما دیدنی است! این چشمان وزیر بهداشت همان چشمان دین و متدینین به شما نیز هست.

این روزها باز هم چند ده سال دین ستیزی در پناه غرب پرستی و غرب گرائی ، یک بار دیگر به پادشاه لختی بدل شده که حتی کودک و بچه هم می بیند که بهشتی که بر مردم در غرب تصویر می‌‍شد چطور با اندک آسیبی به یک جنگل تبدیل می‌شود. از غارت فروشگاه لباس و صف های کیلومتری پشت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و دعواهای مکرر سر دستمال کاغذی در فروشگاه های اروپا و آمریکا و استرالیا و غیره و صف پشت فروشگاه سلاح گرفته تا راهزنی ماسک های اهدائی چین به ایتالیا در اروپا و دزدی آن وسط راه در چک اسلواکی. خدا می‌داند اگر در این بسترهای فرهنگی که خداوندگار رشد و پیشرفت شما شده‎اند، بلائی که همین کشورها بر سر ملت ایران، از حاکمیت دیکتاتور و جنگ و فتنه داخلی و فتنه داعش و محاصره اقتصادی تا تهاجم فرهنگی و غیره آوردند، بر سر خودشان می‌آمد، آیا می‌توانستیم یک درخت زنده در سرزمین‌هایشان پیدا کنیم یا نه! چه برسد به بشر زنده!

امتحان‌های‌تان را که مردود شده‌اید باز هم به صحرای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی و تحقیر کردن ملت ایران بزنید ... صحرای نشاندگی فکری و آئینی شما برای غرب که در هر شرایطی، در حالی که حکومت های غربی از جمله آمریکا به اعتراف بعضی مسئولین خودشان حتی به اندازۀ ایران درست عمل نکرده‌اند، باز هم انگشت اتهام و تحقیر و آشفتگی را متوجه مردم ایران کنید تا به نهضت خود پایبند باشید و چیز دیگری نبینید. اما من این خبر را به شما می‌دهم که در این قبری که مشغول گریه کردن برای آن هستید، دیگر مرده‌ای نیست ...

آخرين ويرايش صبح ، Monday 23 March 2020 در 02:47PM.
قديمي Monday 23 March 2020   #102
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

اگر فرصت تان شد، مستند (ایکسونامی، خاطرات یک پورن استار) را بببیند، مستندی ایرانی دربارۀ انقلاب سکس، انقلابی که در جائی از آن شرح می‌دهد چگونه یک دانشمند همجنس‌باز به نام آلفرد کینزی با جعل داده و ارائۀ داده‌های باصطلاح علمی اما اشتباه یک انقلاب اجتماعی را ناشی شد و بعد معلوم شد کتاب باصطلاح علمی او مملو از روش های علمی اشتباه و غرض ورزانه بوده است. همان ژست علمی که تا امروز میلیونها فرزند را بی‌پدر گذاشت و میلیون‌‌ها زندگی را سوزاند

اینجا هم البته امثال او هستند تا طبق اقتضای نهضت غربگرایانۀ خود، با مشاهدۀ کرونا، فورا به سنت و آئین دینی و حرم و دین حمله کنند و در سطح جاهل‌ترین عوام دیندار تئوری پردازی کنند ... در حالی که خود مرحمتی برای بشر ندارند و تنها کارکردشان زیر سوال بردن دیگران است که دارای اصالت، گوهر و حرکتی هستند.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 23 March 2020 در 02:53PM.
قديمي Monday 23 March 2020   #103
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

اعتقادات دینی و مذهبی بین توده های مردم چرا قوی و ریشه دار هست؟ از بس رقبای دین، ناچیز و توخالی هستند و نتوانستند مثل امروز خودشان را به مردم اثبات کنند؟
-------------

شما الان جناب صبح رو بردارین و یک یهودی متعصب، یک‌ هندوی متعصب، یک بودایی متعصب و خلاصه هر فرد متعصب دیگه رو بذارید جاش. دقیقا همین حرفها رو میزنه و استدلالش هم همین استدلاله! که اگر آیین ما درست نیست پس چرا پیرو داره و چرا رقبا نتونستن حذفش کنن؟

ولی عقلا همه اینها (به دلیل تفاوت و تضادشون) نمیتونن درست باشن بلکه حداکثر یکی شون می‌تونه درست باشه. و اون یکی هم هر کدوم که باشه اگر بی تعصب بررسی کنیم نمیتونه درست باشه، چون با همین استدلال، اگر درست بود بقیه رو حذف کرده بود.
جمله ای هست از یک آتئیست خطاب به هر فرد مذهبی، میگه در جهان مثلا ۳۰۰۰ خدا وجود داره و شما نسبت به ۲۹۹۹ تای اونها کافر هستین، آتئیست هم مثل شماست و فقط این عددش یکی بیشتر از شماست.

_________
بعد معلوم شد کتاب باصطلاح علمی او مملو از روش های علمی اشتباه و غرض ورزانه بوده است

و بعد معلوم شد. چطور معلوم شد؟
با روش علمی! یعنی روشی که پسندیده ست و تواناست و پذیرفته ست و می‌تونه خطاهای عمدی یا سهوی رو‌ شناسایی کنه. تنها دستاویز واقعی بشر، تنها چیزی که می‌تونه بهش تکیه کنه، تنها چیزی که توانایی نقد خودش رو هم داره.

راه افتادن تو مملکت داروی فلان و روغن بنفشه میدن و شاکی هم هستن که چرا بر اساس یک «فکت» گفتیم حرم قابلیت انتشار زیاد داره، و ادعا میکنن که با علم مخالف نیستیم!

آخرين ويرايش Freedom1 ، Monday 23 March 2020 در 04:13PM.
قديمي Monday 23 March 2020   #104
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,502

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
خوب اعتقادات دینی و مذهبی بین توده های مردم چرا قوی و ریشه دار هست؟ از بس رقبای دین، ناچیز و توخالی هستند و نتوانستند مثل امروز خودشان را به مردم اثبات کنند؟
طبعا هر چیزی که مورد حمایت مردم باشد، قابلیت ابزار شدن توسط سیاست را دارد، چه خود قدرت سیاسی باشد، چه یک سلبریتی باشد و چه یک دین! جیز مهمی کشف نکرده‌اید! و این لغزخوانی‌ها نتیجۀ عقلی‌ای ندارد. این مردم هستند که باید متوجه باشند چه چیز استفاده است و چه چیز سوء استفاده.
حالا اینها به کنار، شما دولتی را حمایت کردید... قول‌های بهبود و رشد وضعیت در رابطه با آمریکا به مردم دادید .. و این دولتی که حمایت کردید و به واسطۀ آن قول بهبود وضعیت را دادید، هیچ عرضۀ مدیریتی از نداشت، و این شد بی‌کفایتی جمهوری اسلامی؟ هم از توبره می‌خورید و هم از آخور؟ واقعا سنگ پای قزوین را هم روسفید کردید.
تقریبا یک ماه است سپاه مشغول اصرار بر توقف مسیرها و حتی تقسیم بندی شهرهای بزرگ است اما خوب دولت لیبرال شما که نخواست به زور مردم را به بهشت بفرستد، حتی نخواست به زور مردم را زنده نگه دارد چون اصولا تفکر شایستۀ مسئولیتی ندارد ... چون جوهره و اصالتی از خودش ندارد و این بی کفایتی عملی و ناچیزی فکری همنوا با شما بود که همان حمایت شما را از این دولت نیز ساخته بود. چشمان از حدقه بیرون زدۀ وزیر بهداشت همین دولت در مواجهه با ول‌انگاری و بی‌مسئولیتی این رئیس جمهور مورد حمایت تفکر شما دیدنی است! این چشمان وزیر بهداشت همان چشمان دین و متدینین به شما نیز هست.
این روزها باز هم چند ده سال دین ستیزی در پناه غرب پرستی و غرب گرائی ، یک بار دیگر به پادشاه لختی بدل شده که حتی کودک و بچه هم می بیند که بهشتی که بر مردم در غرب تصویر می‌‍شد چطور با اندک آسیبی به یک جنگل تبدیل می‌شود. از غارت فروشگاه لباس و صف های کیلومتری پشت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و دعواهای مکرر سر دستمال کاغذی در فروشگاه های اروپا و آمریکا و استرالیا و غیره و صف پشت فروشگاه سلاح گرفته تا راهزنی ماسک های اهدائی چین به ایتالیا در اروپا و دزدی آن وسط راه در چک اسلواکی. خدا می‌داند اگر در این بسترهای فرهنگی که خداوندگار رشد و پیشرفت شما شده‎اند، بلائی که همین کشورها بر سر ملت ایران، از حاکمیت دیکتاتور و جنگ و فتنه داخلی و فتنه داعش و محاصره اقتصادی تا تهاجم فرهنگی و غیره آوردند، بر سر خودشان می‌آمد، آیا می‌توانستیم یک درخت زنده در سرزمین‌هایشان پیدا کنیم یا نه! چه برسد به بشر زنده!
امتحان‌های‌تان را که مردود شده‌اید باز هم به صحرای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی و تحقیر کردن ملت ایران بزنید ... صحرای نشاندگی فکری و آئینی شما برای غرب که در هر شرایطی، در حالی که حکومت های غربی از جمله آمریکا به اعتراف بعضی مسئولین خودشان حتی به اندازۀ ایران درست عمل نکرده‌اند، باز هم انگشت اتهام و تحقیر و آشفتگی را متوجه مردم ایران کنید تا به نهضت خود پایبند باشید و چیز دیگری نبینید. اما من این خبر را به شما می‌دهم که در این قبری که مشغول گریه کردن برای آن هستید، دیگر مرده‌ای نیست ...
ظاهرا همین کشف ناکرده ما (استفاده ابزاری از دین) مورد تایید شما هم هست. پس اختلافی نداریم!
می ماند حمله توپخانه ای شما به دولت لیبرال، دولتی که ما هم به ناکارآمدی اش معترفیم، فقط با این تذکر که دولت طبق قانون اختیاراتش ذیل رهبری است.
این را برای این گفتم که دولت عملا و قانونا توان مخالفت با ستادی را که رهبر انقلاب به فرماندهی بالاترین مقام نظامی ایجاد کرده ندارد و اگر هم تخلف کرده باید شدیدا بازخواست شود، مگر آن که در سطوح بالا هم کرونا را شوخی گرفته و یا خدای ناکرده طبق ادبیات شما جوهره و اصالتی در کار نیست!
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 23 March 2020   #105
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
اعتقادات دینی و مذهبی بین توده های مردم چرا قوی و ریشه دار هست؟ از بس رقبای دین، ناچیز و توخالی هستند و نتوانستند مثل امروز خودشان را به مردم اثبات کنند؟
-------------

شما الان جناب صبح رو بردارین و یک یهودی متعصب، یک‌ هندوی متعصب، یک بودایی متعصب و خلاصه هر فرد متعصب دیگه رو بذارید جاش. دقیقا همین حرفها رو میزنه و استدلالش هم همین استدلاله! که اگر آیین ما درست نیست پس چرا پیرو داره و چرا رقبا نتونستن حذفش کنن؟

ولی عقلا همه اینها (به دلیل تفاوت و تضادشون) نمیتونن درست باشن بلکه حداکثر یکی شون می‌تونه درست باشه. و اون یکی هم هر کدوم که باشه اگر بی تعصب بررسی کنیم نمیتونه درست باشه، چون با همین استدلال، اگر درست بود بقیه رو حذف کرده بود.
جمله ای هست از یک آتئیست خطاب به هر فرد مذهبی، میگه در جهان مثلا ۳۰۰۰ خدا وجود داره و شما نسبت به ۲۹۹۹ تای اونها کافر هستین، آتئیست هم مثل شماست و فقط این عددش یکی بیشتر از شماست.

_________
بعد معلوم شد کتاب باصطلاح علمی او مملو از روش های علمی اشتباه و غرض ورزانه بوده است

و بعد معلوم شد. چطور معلوم شد؟
با روش علمی! یعنی روشی که پسندیده ست و تواناست و پذیرفته ست و می‌تونه خطاهای عمدی یا سهوی رو‌ شناسایی کنه. تنها دستاویز واقعی بشر، تنها چیزی که می‌تونه بهش تکیه کنه، تنها چیزی که توانایی نقد خودش رو هم داره.

راه افتادن تو مملکت داروی فلان و روغن بنفشه میدن و شاکی هم هستن که چرا بر اساس یک «فکت» گفتیم حرم قابلیت انتشار زیاد داره، و ادعا میکنن که با علم مخالف نیستیم!
مشکل سوء استفاده از علم هست!
سوء استفادۀ سیاست‌ورزان از علم، فرقی با سوء استفادۀ سیاست‌ورزان از دین نمی‌کند.

بله، بعد از چند دهه یک نفر رفت دنبال کتاب کینزی، بعد از چند دهه که دانشمندان دانشگاه و سیاست‌ورزان و متفکران نسبت به یک نتیجۀ شاذ باصطلاح علمی سکوت کردند و نسل‌هائی ویران شد و زندگی‌هائی سوخت یک خانم رفت پرسید که اصلا این آقای کنیزی به چند من می‌ارزد ... و مشکل دقیقا همین گنگی و بلاهت انسان است که به یک سیستمی اینچنین اعتماد و دست‌های سیاسی و دخالت‌های شر درست پشت نام دانشمند و علم پنهان می‌شود. آن خانم نوشت و رد کرد و غلط دانست، اما اثر دروغ‌های کینزی گسترده شد و از بین نرفت.

مسلما منظور ما ستیز با آگاهی و دانش نیست، منظور این خواب نما شدن در مقابل ادعای علم، و فرو رفتن در یک نوع تازه به دوران رسیدگی سخیف هست.

ما بهر حال این تفکر کیلوئی را نداریم، که 3000 تاست و 2999 تای آن را منکر باشیم. حالا یک گرم هم روی آن. آن چه که مطابق با عقل و خیر و صلاح بشر باشد را می پسندیم و با آن رفیقیم ... غیر از آن باشد هم انتقاد می کنیم یا اگر لازم باشد رد می کنیم. بحث فوق هم اصولا در رد کلیشۀ سوء استفاده از دین بود. سوال شد که مشکل شما با اعتقادات مردم چیست؟ و اگر اصل شما مردمند، پس ستیز با اعتقادات آنان به چه معناست که گرایش قدرت سیاسی به اعتقادات مردم، بد تلقی می‌شود.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 23 March 2020 در 08:11PM.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:36AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه