بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > فرهنگ و تاریخ

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 27 March 2015   #1
fuzuli
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2015
پاسخ‌ها: 122
ملکه تومریس

ملکه تومریس سکایی اولین خاقان مقتدر زن در قرن هفتم قبل از میلاد است. او با امپراتوری هخامنشی به جنگی نابرابر پرداخت."تومریس" یونانی شده لفظ "دَمیر" (آهن) ترکی است.
او نوه افراسیاب (آلپ ارتونقا) سکایی بود که برخلاف پدر بزرگش متمایل به دفاع بود و روحیه ی تهاجمی نداشت. اما کورش هخامنشی آنرا بعنوان یک نقطه ضعف تلقی کرد و بی درنگ به سرزمین سکائیان تاخت.
سکائیان با عقب نشینی تنها زمین های سوخته را پشت سرشان باقی می گذاشتند و درصدد فرصت مناسب برای حمله بودند. سرانجام سپاه کورش خسته و درمانده شد و کورش پیشنهاد کرد که در صورت ازدواج با او از حمله به سائیان خودداری خواهد کرد. اما ملکه تومریس نوه افراسیاب آنرا حیله جنگی دشمن دانسته و از ازدواج خودداری کرد.
کورش از رد پیشنهاد او با تومریس خمشگین شد . این بار با لشکری آزموده و سگان شکاری برای بو کشیدن و تعقیب دشمن به میدان آمد. ملکه سکائیان حالت تدافعی گرفت و در یک مکان مناسب منتظر سپاه کورش ماند.
هر دوسپاه در چند کیلومتری یک دیگر اردو زدند. اما کورش پیشدستی کرد و وسط دو سپاه یک چادر سور و سات و عیش و نوش زد.
پسر تومریس از شبانه به چادر تاخت و آنرا به یغما برد و به خوشگذارانی پرداخت اما از حلیه دشمن غافل شد و سربازان پارسی با یک حمله او و محافظان را به قتل رساندند.
ملکه تومریس از مرگ فرزند بسیار آشفته ونالان شد و با خود قسم خورد که " قسم به خورشید که تو ای کورش ، فرزند مرا با شراب و ناجوانمردی کشتی و من تو را در خون غرق خواهم کرد.
دیگر او سپاه پارسی از تیراندازان ماهر سکایی شکست سنگینی خورد و دچار تلفات جانی زیادی شد که کورش هخامنشی نیز در میان کشتگان افتاده بود.
ملکه تومریس سر کورش هخامنشی را در یک خیک پر از خون انداخت و گفت : در زندگی از خون ریختن سیر نشدی اما حلا من تو را از خون سیراب می کنم.
fuzuli حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 27 March 2015   #2
Jamshidkiani
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Nov 2013
پاسخ‌ها: 234
ج: ملکه تومریس

پان‎ترک‎های بی‎دانش باز هم یاوه‎های بی سند و مدرک کهنه‎شده‎شان را تکرار کردند.

قبلاً نیز این چرندیات را گفتی و پاسخ گرفتی که اولاً چگونگی مرگ کوروش آشکار نیست و می‎توان این

احتمال را داد که اصلاً در این جنگ ، ماساگت‎ها شکست خورده باشند چرا که از همان آغاز پادشاهی

داریوش بزرگ سکاها جزو شاهنشاهی هخامنشی بوده‎اند و همچنین بعید است که کمبوجیه و بردیا

سرزمین سکاهای شرق ایران را تصرف کرده باشند و اگر ماساگت‎ها کوروش و ارتش او را

شکست داده بودند ، می‎توانستند آن مناطق را باز پس گیرند.

و دوماً ماساگت‎ها سکا بودند و سکاها نیز آریایی هستند ، نه ترک.
Jamshidkiani حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 27 March 2015   #3
fuzuli
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط Jamshidkiani نوشته شده است نمايش نوشته
پان‎ترک‎های بی‎دانش باز هم یاوه‎های بی سند و مدرک کهنه‎شده‎شان را تکرار کردند.
اصطلاح پان ترک اختراع کسانی است که می خواهند وجود ترک در ایران و جهان را انکار کنند.

همانطوری که اگر در جهان اگر یک رنگ وجود داشت ( مثلا سیاه) ، یک نژاد وجود داشت ( مثلا نژاد سیاه) ، یک گل وجود داشت ( مثلا لاله داغدار) ، یک زبان وجود داشت ( مثلا زبان زولو) جهان چقدر کوچک و دلگیر بود.

بیاید از تنوع نژادی و زبانی و قومی به عنوان تنوع قدرت خداوند یاد کنیم و افراد را با زدن انگ و مارک که مربوط به عصر پارینه سنگی بود ، از خودمان رنجیده نکیم.
كاربران ذيل از fuzuli بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 28 March 2015   #4
Jamshidkiani
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Nov 2013
پاسخ‌ها: 234

نقل قول:
در اصل توسط fuzuli نوشته شده است نمايش نوشته
اصطلاح پان ترک اختراع کسانی است که می خواهند وجود ترک در ایران و جهان را انکار کنند.

همانطوری که اگر در جهان اگر یک رنگ وجود داشت ( مثلا سیاه) ، یک نژاد وجود داشت ( مثلا نژاد سیاه) ، یک گل وجود داشت ( مثلا لاله داغدار) ، یک زبان وجود داشت ( مثلا زبان زولو) جهان چقدر کوچک و دلگیر بود.

بیاید از تنوع نژادی و زبانی و قومی به عنوان تنوع قدرت خداوند یاد کنیم و افراد را با زدن انگ و مارک که مربوط به عصر پارینه سنگی بود ، از خودمان رنجیده نکیم.
خودت را به موش‎مردگی نزن.

امثال تو فقط و فقط به دنبال جدا کردن آذربایجان از ایران و الحاق آن به کشور جعلی جمهوری

آذربایجان هستید و این حرف‎های عوام‎فریب را برای ردگم‎کنی بر زبان می‎آورید.
Jamshidkiani حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 28 March 2015   #5
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
مكان: خونه بابام
پاسخ‌ها: 752
روزنوشته ها: 2

نقل قول:
ملکه تومریس سکایی اولین خاقان مقتدر زن در قرن هفتم قبل از میلاد است. او با امپراتوری هخامنشی به جنگی نابرابر پرداخت."تومریس" یونانی شده لفظ "دَمیر" (آهن) ترکی است.
او نوه افراسیاب (آلپ ارتونقا) سکایی بود که برخلاف پدر بزرگش متمایل به دفاع بود و روحیه ی تهاجمی نداشت. اما کورش هخامنشی آنرا بعنوان یک نقطه ضعف تلقی کرد و بی درنگ به سرزمین سکائیان تاخت.
سکائیان با عقب نشینی تنها زمین های سوخته را پشت سرشان باقی می گذاشتند و درصدد فرصت مناسب برای حمله بودند. سرانجام سپاه کورش خسته و درمانده شد و کورش پیشنهاد کرد که در صورت ازدواج با او از حمله به سائیان خودداری خواهد کرد. اما ملکه تومریس نوه افراسیاب آنرا حیله جنگی دشمن دانسته و از ازدواج خودداری کرد.
کورش از رد پیشنهاد او با تومریس خمشگین شد . این بار با لشکری آزموده و سگان شکاری برای بو کشیدن و تعقیب دشمن به میدان آمد. ملکه سکائیان حالت تدافعی گرفت و در یک مکان مناسب منتظر سپاه کورش ماند.
هر دوسپاه در چند کیلومتری یک دیگر اردو زدند. اما کورش پیشدستی کرد و وسط دو سپاه یک چادر سور و سات و عیش و نوش زد.
پسر تومریس از شبانه به چادر تاخت و آنرا به یغما برد و به خوشگذارانی پرداخت اما از حلیه دشمن غافل شد و سربازان پارسی با یک حمله او و محافظان را به قتل رساندند.
ملکه تومریس از مرگ فرزند بسیار آشفته ونالان شد و با خود قسم خورد که " قسم به خورشید که تو ای کورش ، فرزند مرا با شراب و ناجوانمردی کشتی و من تو را در خون غرق خواهم کرد.
دیگر او سپاه پارسی از تیراندازان ماهر سکایی شکست سنگینی خورد و دچار تلفات جانی زیادی شد که کورش هخامنشی نیز در میان کشتگان افتاده بود.
ملکه تومریس سر کورش هخامنشی را در یک خیک پر از خون انداخت و گفت : در زندگی از خون ریختن سیر نشدی اما حلا من تو را از خون سیراب می کنم.

هرودوت یا گزنفون؟!
کی میدونه واقعا کورش در نهایت چه اتفاقی براش افتاده؟
ذوالقرنین واقعی کیه؟
البته من دوست ندارم به خاطر علاقه دینیم به علامه طباطبایی بگم حتما ایشون درست گفته اما مدارکی مثل لوح باقی مونده از تصویر کورش کبیر با تاج دوشاخ و هزار تا دلیل دیگه که از کورش به جای یه خونخوار یه بزرگمرد میسازه! البته اینم میدونیم که ترکان هر وقت به ایرانی غلبه ای داشتن کلا کشورو زیر و رو کردن و کشتن و خراب کردن و بردن. چه ملکه استثناعا خوبی داشتن که بعد از کشتن بزرگ مرد ایران زمین اجازه میده کمبوجیه و دیگر بازمانمدگانش راحت باشن من شخصا به عنوان یه احمق مراتب تشکرم رو از این ملکه اعلام می کنم !!!!!!!!!!!!!
قديمي Sunday 29 March 2015   #6
fuzuli
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط Jamshidkiani نوشته شده است نمايش نوشته
خودت را به موش‎مردگی نزن.

امثال تو فقط و فقط به دنبال جدا کردن آذربایجان از ایران و الحاق آن به کشور جعلی جمهوری

آذربایجان هستید و این حرف‎های عوام‎فریب را برای ردگم‎کنی بر زبان می‎آورید.
چه ادب نیکی و چه رفتار کریمانه ای که داری.
قديمي Sunday 29 March 2015   #7
fuzuli
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط دوست دارم باشم نوشته شده است نمايش نوشته
هرودوت یا گزنفون؟!
کی میدونه واقعا کورش در نهایت چه اتفاقی براش افتاده؟
ذوالقرنین واقعی کیه؟
البته من دوست ندارم به خاطر علاقه دینیم به علامه طباطبایی بگم حتما ایشون درست گفته اما مدارکی مثل لوح باقی مونده از تصویر کورش کبیر با تاج دوشاخ و هزار تا دلیل دیگه که از کورش به جای یه خونخوار یه بزرگمرد میسازه! البته اینم میدونیم که ترکان هر وقت به ایرانی غلبه ای داشتن کلا کشورو زیر و رو کردن و کشتن و خراب کردن و بردن. چه ملکه استثناعا خوبی داشتن که بعد از کشتن بزرگ مرد ایران زمین اجازه میده کمبوجیه و دیگر بازمانمدگانش راحت باشن من شخصا به عنوان یه احمق مراتب تشکرم رو از این ملکه اعلام می کنم !!!!!!!!!!!!!
علامه یک باستان شناس نیست بلکه بر اساس حدسیات ابوالکلام هندی نظر احتمالی خود را اعلام کرده است.

مجسمه ی فرشته ی بالدار مربوط به یکی از خدایان سومری است. از این گونه مجسمه های انسان بالدار در فرهنگ سومری و اوراتویی و آشوری زیاد است.
قديمي Sunday 29 March 2015   #8
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

نقل قول:
علامه یک باستان شناس نیست بلکه بر اساس حدسیات ابوالکلام هندی نظر احتمالی خود را اعلام کرده است.

مجسمه ی فرشته ی بالدار مربوط به یکی از خدایان سومری است. از این گونه مجسمه های انسان بالدار در فرهنگ سومری و اوراتویی و آشوری زیاد است.

اما منسوب به کورش هم دونستنش. باستان شناسها هم اتفاق نظر ندارن درسته! پس نمیشه رویاهای یه تاریخ نگار یونانی که دست برقضا رابطه خوبی هم با ایرانیها نداشته رو اسم تاریخ بهش داد. بهتر دنبال دلایل منطقی تری برای هر حرفی باشیم. کسی واقعا نمیدونه کورش چطوری یا کجا مرده و یا کشته شده
قديمي Sunday 29 March 2015   #9
fuzuli
عضو ثابت

قديمي Sunday 29 March 2015   #10
Majid_ag
MTCC

تاريخ ثبت نام: May 2008
مكان: مشهدالرضا
پاسخ‌ها: 4,516

نقل قول:
حالا این داستان نوشته کی هست؟؟؟
کلا مدرک و سند و اینا رو برای حرفهاتون لازم نمیدونید، نه؟؟؟
قديمي Sunday 29 March 2015   #11
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

دلیلش نقاشی چند تا نقاش غربیه که داستانایی شنیدن که بهشون حس خوبی داده!
قديمي Sunday 29 March 2015   #12
fuzuli
عضو ثابت

دلیل مرگ کورش علاقه اش به کشورگشایی بوده است. در ابتدا با تزویر علیه ماد شورید و آنجا را گرفت . سپس به لیدیه که دارای ثروت سرشاری بود ( طلاهای طلا و ...) حمله برد و متصزف شد. سپس به بابل یورش برد و گشود و در آخر به سرزمین سکاها که در اختیار تومریس - نوه افراسیاب- بود ، چشم دوخت. اما چون از قدرت کمانداران سکایی وحشت داشت به تزویر متوسل شد و پیشنهاد ازدواج به ملکه تومریس داد و با عدم قبول ملکه تومریس مواجه شد و به سرزمین او لشکر کشید و توسط کمانداران سکایی کشته شد.
قديمي Sunday 29 March 2015   #13
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

نقل قول:
دلیل مرگ کورش علاقه اش به کشورگشایی بوده است. در ابتدا با تزویر علیه ماد شورید و آنجا را گرفت . سپس به لیدیه که دارای ثروت سرشاری بود ( طلاهای طلا و ...) حمله برد و متصزف شد. سپس به بابل یورش برد و گشود و در آخر به سرزمین سکاها که در اختیار تومریس - نوه افراسیاب- بود ، چشم دوخت. اما چون از قدرت کمانداران سکایی وحشت داشت به تزویر متوسل شد و پیشنهاد ازدواج به ملکه تومریس داد و با عدم قبول ملکه تومریس مواجه شد و به سرزمین او لشکر کشید و توسط کمانداران سکایی کشته شد.

کشور گشایی یا طلاهای طلا؟! خیلی دل بسته ی دنیایی..! خب البته از اینکه تو از نوادگان مرد بزرگی چون کورش نیستی ناراحتی اما کورش اینقد آدم بزرگی بود که همه دنیا رو با هم برابر و برادر بدونه و براش حقوق بشر تعریف کنه. حقوقی که مغولها ازش مناره ساختن با سر مردم و درآوردن چشم ها از چشم مردم عادی و نه سربازها رو میدونستن. میبینی ... متهم کردن و توهین به آدم هایی که نیستن تا از خودشون دفاع کنن چقد راحته! توهین کن! بدون مدرک!!! اما حقیقت همیشه هست حتی اگه دیده نشه وجود داره
قديمي Sunday 29 March 2015   #14
fuzuli
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط دوست دارم باشم نوشته شده است نمايش نوشته
کشور گشایی یا طلاهای طلا؟! خیلی دل بسته ی دنیایی..! خب البته از اینکه تو از نوادگان مرد بزرگی چون کورش نیستی ناراحتی اما کورش اینقد آدم بزرگی بود که همه دنیا رو با هم برابر و برادر بدونه و براش حقوق بشر تعریف کنه. حقوقی که مغولها ازش مناره ساختن با سر مردم و درآوردن چشم ها از چشم مردم عادی و نه سربازها رو میدونستن. میبینی ... متهم کردن و توهین به آدم هایی که نیستن تا از خودشون دفاع کنن چقد راحته! توهین کن! بدون مدرک!!! اما حقیقت همیشه هست حتی اگه دیده نشه وجود داره
شما بزرگوار شجره نامه داری که نوادگان کورش هستی؟

اصلا آیا تا قبل از چند نسل خود را می شناسی؟

مهم انتساب به دیگران نیست. مهم خودمان هستیم که آراسته به اخلاق والای انسانی باشیم.
قديمي Sunday 29 March 2015   #15
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

نقل قول:
شما بزرگوار شجره نامه داری که نوادگان کورش هستی؟

اصلا آیا تا قبل از چند نسل خود را می شناسی؟

مهم انتساب به دیگران نیست. مهم خودمان هستیم که آراسته به اخلاق والای انسانی باشیم.

پس آراسته باشو توهین به کسی که اصلا ندیدیش و نمیشناسیش نکن. من شناسنامه ندارم که نژادم چیه اما ایرانی هستم و میدونم کورش ایرانی بوده. تو اهل کجا هستی و برای کدوم پیشینه و زنده نگه داشتن یاد کدوم بزرگمرد و فرهنگ و آئین تلاش می کنی؟ اصلا هدفت استیلای فرهنگ ایران هست یا تحت نفوذ اجنبی هستی؟ اساسا هر کسی به گذشته فرهنگ کشورش مقیده و این یه حس ذاتیه. چیزی که باعث میشه جلوی نفوذ بیگانه گرفته بشه. شما اهل کجا هستی که حس ایران دوستی نداری و دوست داری کورش کبیر که آرمانی برای خیلی از ایرانی ها و خیلی از آدمای سراسر دنیا هم هست رو نابود کنی؟ چقدر میتونی تلاش کنی که نشون بدی کورش مال پرست دنیا دوست بوده و منشور حقوق بشرش یه دروغ تاریخیه؟ متاسفم که کورش چنین اثر بزرگی از خودش به جا گذاشته تا شما رو تو دردسر بندازه اما همه ی گذشته و آینده نه چیزی از عظمت کورش کم می کنه نه از حقارت کسایی که نمی تونن عظمت اون و عظمت ایران رو حتی در گذشته های تاریخی دورش ببینن

ضمنا آره من تا دورازده نسل قبل خودمو می شناسم. حتی جای قبرهاشونم میدونم.خودت چی؟

آخرين ويرايش دوست دارم باشم ، Sunday 29 March 2015 در 02:12PM.
دوست دارم باشم حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از دوست دارم باشم بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
ملکه تومریس

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:37PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه