بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه دانش و فناوری > خودرو

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 2 January 2013   #31
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

تاريخ ثبت نام: Apr 2012
مكان: ایران زمین
پاسخ‌ها: 4,193
روزنوشته ها: 12
ج: خبرنامه خودرو

تغییرات الکترونیکی روی سمند و رانا

ایکوپرس- معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو گفت: گروه صنعتی ایران خودرو با بکارگیری سیستم مولتی پلکس روی پژو 206 ساخت داخل گام بلندی در جهت خودکفایی و ارتقای کیفی این خودرو برداشته، که این مهم از نتایج اقتصاد مقاومتی درسال تولید ملی است.

نیما مصلح افزود: شرکت ایران خودرو توسعه شبکه داخلی خودرو با پروتکل CAN و به کارگیری این فناوری در کلیه محصولات تولیدی را در برنامه‌های کاری خود قرار داده است.وی با اشاره به راهبرد افزایش سهم الکترونیک در خودرو به عنوان یک فناوری برتر در شرکت‌های خودروسازی اظهار کرد: شبکه داخلی خودرو به‌عنوان پایه و زیربنای لازم جهت توسعه و به‌کارگیری سیستم‌های جدید الکترونیک نقشی اساسی دارد.مصلح از توسعه شبکه داخلی خودرو بر اساس جدیدترین پروتکل ارتباطی CAN در شرکت ایران خودرو خبر داد و تاکید کرد: این طرح توسعه که با نام مولتی پلکس شناخته می‌شود با جدیت در حال پیگیری است.
معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو افزود: این طرح توسعه‌ای به عنوان پلت‌فرم برق و الکترونیک در کلیه محصولات ایران خودرو مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.مصلح درباره مزايای بهره‌برداری از این طرح که با کمترین میزان تغییرات سخت‌افزاری همراه است گفت: کاهش قابل‌توجه حجم دسته سیم‌های خودرو، سهولت عیب‌يابی قطعات و مجموعه‌های الکتریکی خودرو و سهولت تولید انواع مختلف خودرو با ویژگی‌های فنی متفاوت مهم‌ترین مزیت امکان نصب و توسعه انواع جدید سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی روی خودرو است.
وی در ادامه افزود: این سیستم هم اکنون برروی خودروهای تولیدی سمند و رانا نصب شده است. در پژو 206 ساخت داخل نیز این سیستم جایگزین شبکه قدیمی با پروتکل VAN شده و کلیه تغییرات مورد نياز سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نياز توسط متخصصان شرکت ایران خودرو اعمال شده است.
قديمي Wednesday 2 January 2013   #32
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

امید دایملر به موفقیت مرسدس بنز

دیتر زچه، مدیرعامل دایملر کرایسلر خودروساز بزرگ آلمانی، در گفت‌وگویی با روزنامه بورسن- زیتونگ آلمان ابراز اظهار كرده که مطمئن است مرسدس بنز تا سال 2020 عنوان برترین خودروساز جهان را از رقبایی چون بی‌ام‌و و فولکس واگن پس خواهد گرفت. او همچنین وعده داده که تا سال 2014 چیزی در حدود 2 میليارد یورو از هزینه‌های مرسدس بنز خواهد کاست. او همچنین در این مصاحبه گفته که مرسدس بنز در بخش خودروهای کوچک نتوانسته در بازار چین پابه‌پای دو رقیب اصلی‌اش پیش برود. بازار اروپا در سال 2012 عایدی چندانی برای سه تولیدکننده برتر خودروهای لوکس نداشته، اما آنها با فروشی خوب در آمریکا و چین توانسته‌اند ضرر در اروپا را تا حد زيادی جبران کنند.

قديمي Saturday 5 January 2013   #33
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

کابوس خودروسازان اروپایی تکمیل شد

ایسنا- ‌فروش خودرو در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا در سال 2012 به پایین‌ترین سطح خود طی چندین سال گذشته رسید. تازه‌ترین آمار منتشر شده درباره فروش خودرو در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا طی آخرین ماه سال گذشته میلادی نشان می‌دهد که فروش خودرو در این سه کشور با بدترین وضعیت خود طی چند سال گذشته مواجه شده است.

خودروسازان در بازار اروپا با رکود پایداری مواجه شده‌اند و بحران بدهی منطقه یورو و همچنین اجرای برنامه‌های ریاضت اقتصادی در تعدادی از کشورها نیز باعث کاهش تقاضای خرید خودروهای نو شده است.
دیوید آرنولد، تحلیلگر کردیت سوسی، گفت: رکود در بازار خودروی اروپا ادامه خواهد یافت؛ اگرچه ممکن است در سال 2013 نشانه‌هایی از بهبود اوضاع و رشد فروش مشاهده شود. در دسامبر 2012 فروش خودرو در ایتالیا 5/22 درصد کاهش یافت. به این ترتیب کل فروش خودرو در ایتالیا در سال 2012 با کاهش 9/19 درصدی بالغ بر 1/4 میلیون دستگاه شد که پایین‌ترین رقم از سال 1979 تاکنون است. پیش‌بینی می‌شود فروش خودرو در این کشور در سال 2013 باز هم کاهش یافته و به 33/1 میلیون دستگاه برسد.
فروش خودرو در فرانسه نیز در آخرین ماه سال گذشته میلادی 15 درصد کاهش یافت و با این حساب کل فروش سال 2012 با کاهش 14 درصدی به 90/1 میلیون دستگاه رسید. رقمی که از سال 1997 تاکنون بی‌سابقه بوده است.
به گزارش رویترز، فروش خودرو در اسپانیا هم در دسامبر 2012 معادل 23 درصد کاهش یافت. اتفاقی که باعث شد فروش خودرو در این کشور در کل سال گذشته با کاهش 13 درصدی به 699 هزار و 589 دستگاه برسد. این میزان فروش در اسپانیا از سال 1989 تاکنون سابقه نداشته است. هنوز آمار فروش خودرو در آلمان منتشر نشده است.
قديمي Saturday 5 January 2013   #34
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

پیش‌بینی رشد آهسته هیوندای و کره

هیوندای و وابسته کوچک‌ترش کیا پیش‌بینی می‌کنند نرخ رشد فروششان در سراسر دنیا طی 7 سال آینده کمتر از همیشه خواهد بود، چرا که حرکت اقتصاد در بسیاری از کشورهای دنیا کند است و هیچ نشانی از افزایش محسوس تقاضا به چشم نمی‌خورد. چونگ مونگ کو، مدیر هر دو برند، طی یک سخنرانی در حضور کارگران هیوندای و کیا از آنها خواست برای تطبیق با تغییرات بازار و تحقق اهداف تجاری صنعت خودروی کره بر تلاششان بیفزایند و افزود که «سال 2013 سالی بسیار دشوار خواهد بود، چرا که تداوم بحران در اروپا و رشد کند اقتصادی دنیا بازارهای داخلی و خارجی را تحت تاثیر قرار داده است.» افزایش ارزش واحد پول کره از دیگر مشکلات کره‌ای‌هاست که رقابت با تویوتا و جنرال موتورز را دشوارتر هم کرده است.

قديمي Saturday 5 January 2013   #35
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

شرایط افزایش گارانتی جدید خودرو مگان اعلام شد

دنیای‌خودرو: شرکت پارس خودرو-با کیفیت ترین خودروساز کشور، با هدف افزایش رضایت و ارج نهادن به اعتماد مشتریان خود، اقدام به افزایش گارانتی خودرو مگان از 2 سال به 3 سال یا از 40 هزار کیلومتر به 100 هزار کیلومتر کرده است. //
به گزارش روابط عمومي شركت پارس خودرو، مهندس امير حسن اميري- مدير بازاريابي و پيشبرد فروش شركاي تجاري گروه خودروسازي سايپا افزایش گارانتی را یک اقدام منحصر به فرد براي خودرو مگان دانست و افزود: این خودرو همواره بر اساس گزارش های شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران يكي از كيفي ترين خودروهاي ساخت داخل است و این اقدام شرکت پارس خودرو حرکتی رو به جلو بوده که در جهت ایجاد مزیت رقابتی انجام شده و هیچ یک از خودروهاي اين بخش از بازار اين ویژگی را ندارند.
وي افزود: همانطور كه مي دانيد گارانتي در خودرو به عنوان كالايي كه قطعات و فناوري‌هاي پيچيده‌اي در ساخت ‌آن به كار رفته و به تامين قطعات و خدمات تعميراتي احتياج دارد، بسيار مهم است، بر همین اساس شركت پارس خودرو به عنوان يكي از خودروسازان بين المللي براي نشان دادن كيفيت خودرو مگان دست به اين اقدام زد تا علاوه بر افزايش رضايت مشتريان، گامي دیگر براي رسيدن به جايگاه مطلوبتر اين خودرو در اذهان مشتريان برداشته باشد.
مهندس امیری خاطر نشان کرد: امیدواریم با این اقدام توانسته باشیم تصویر ذهنی مشتری را نسبت به این محصول ارتقا داده و در جهت رضایت و خشنودی او گام مثبتی برداشته باشیم.
قديمي Saturday 5 January 2013   #36
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

رانای هاچ‌بک چند قیمت می‌خورد؟

دنیای‌خودرو: مدیر برنامه‌ریزی و استراتژی ایران خودرو از ورود مدل هاچ بک رانا به بازار تا سال آینده خبر داد.
به گزارش دنیای اقتصاد، حمیدرضا تقوی‌نژاد در این رابطه می‌گوید: با توجه به اینکه برند رانا متعلق به شرکت ایران خودرو است؛ بنابراین می‌توانیم هر تغییری را که می‌خواهیم بر آن اعمال کنیم؛ درهمین راستا مدل هاچ بک این خودرو را تا سال آینده به بازار ارائه خواهیم کرد.

اما ایران خودرو در حالی برنامه تولید رانای هاچ‌بک را دارد که از برنامه خود برای تحویل راناهای پیش‌فروش شده در موعد مقرر عقب است با وجود این تقوی‌نژاد عقیده دارد که ایران خودرو تا پایان سال‌جاری تحویل ۲۳ هزار رانایی را که پیش فروش کرده است به پایان خواهد رساند.

این به این معنا است که ایران خودرو با توجه به راناهای تحویل شده تا به امروز، در سه‌ ماهی که تا پایان سال باقی‌مانده است باید ماهی حدودا هفت هزار رانا تولید کند تا تعهدات خود را به پایان برساند.همچنین به نظر می‌رسد که قیمت رانای هاچ بک حول و حوش ۳۰ میلیون تومان باشد.

بر این اساس از آنجا که سایپا هم قصد دارد سال آینده مدل هاچ‌بک تیبا را روانه بازار کند، به نظر می‌رسد سال آینده مشتریان بازار داخل در مدل خودروهای هاچ بک انتخاب بیشتری خواهند داشت.
قديمي Saturday 5 January 2013   #37
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

موتورسواری بانوان مجاز شد!

دنیای‌خودرو: شهرياري با اشاره به فعالیت غیررسمی بانوان موتورسوار در پیست های غیر قانونی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته میان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون مجوز موتورسواری بانوان در پیست ها صادر شد.
حسین شهریاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: با توجه به اینکه رشته ورزشی موتورسواری علاقه مندان زیادی در میان بانوان دارد برای ساماندهی فعالیت موتورسواری آنان هماهنگی هایی با معاونت ورزش بانوان صورت گرفت که بر این اساس از این پس بانوان نیز به تمامی مسابقات چه در بخش سرعت و چه در بخش موتورکراس اعزام خواهند شد. وی تصریح کرد: از هفته آینده نیز تمرینات بانوان موتورسوار آغاز خواهد شد که البته این امر نتیجه پیگیری های ۷ ماهه فدراسیون برای احقاق حق بانوان در این رشته ورزشی است. شهریاری اظهار داشت: فعالیت بانوان در موتورسواری و حضور در رقابت های آسیایی و بین المللی از این جهت که نسبت به سایر رشته ها از پوشش بیشتری برخوردار هستند بدون مانع و هیچ مشکلی را یاجاد نخواهد کرد چرا که از نظر شرعي پوشش در موتورسواری کامل است.
قديمي Sunday 6 January 2013   #38
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

بررسی افزایش قیمت خودرو در مجلس
ایسنا- یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه این کمیسیون در هفته جاری با حضور وزیر صنعت و مسوولان ایران خودرو و سایپا برای بررسی علت افزایش قیمت خودرو خبر داد.
بهروز نعمتی اظهار کرد: یکی از موضوعات ثابتی که در کمیسیون صنایع دنبال می‌شود بحث افزایش قیمت خودرو است و در همین راستا با ایران خودرو و سایپا دو خودرو ساز بزرگ کشور و همچنین وزیر صنعت جلسه‌ای خواهیم داشت تا جلوی افزایش بی‌رویه قیمت خودرو را بگیریم.

وی فروش خودرو با قیمت بالاتر از قیمت رسمی را غیرقانونی دانست و تصریح کرد: اگر خودروسازان مخصوصا خودروسازان بزرگ کشور بخواهند به یک نقطه مثبتی برسند باید هزینه‌های دیگرشان را کاهش دهند.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس اضافه کرد: در حال حاضر عملا هزینه قیمت تمام شده کالا و سایر هزینه‌ها را مردم پرداخت می‌کنند که این نه به صلاح مردم است و نه خودروسازان. البته ممکن است مشکل امروز خودروساز حل شود اما بعد از آزادسازی قیمت‌ها این اتفاق به ضرر خودروسازان خواهد بود.
نعمتی با تاکید بر اینکه خریدار خودرو نباید هزینه‌های افزایش یافته خودرو را پرداخت کند یادآور شد: خودروسازان باید پول و امکاناتی را که از دولت می‌گیرند در صنعت خودرو هزینه کنند و این افزایش قیمت را به این نحو جبران کنند نه اینکه آن را در سرمایه‌گذاری‌های مختلف خرج کنند.
قديمي Sunday 6 January 2013   #39
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

ارزش پایه مدل 2013 مازراتی

ایسنا - ارزش پایه با تجهیزات مربوط به خودروهای سواری مازراتی مدل 2013 ساخت ایتالیا اعلام شد. در اجرای تبصره 6 قانون خودرو و براساس مفاد صورت جلسه پنجم دی‌ماه سال‌جاری کمیته مشترک گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت فهرست ارزش پایه با تجهیزات مربوط به خودروهای سواری مازراتی مدل سال 2013 ساخت ایتالیا به نمایندگی مازراتی در ایران اعلام شد.

گمرک ایران دستور داده است که ارزش‌گذاری سواری‌های وارداتی مربوطه با توجه به ارزش‌های اعلام شده با در نظر گرفتن کرایه حمل و بیمه انجام شود. در بین انواع مدل‌های مازراتی مدل «گرند توریسمو ام‌سی استرادیل مای 12» با 164 هزار و 800 دلار دارای بیش‌ترین ارزش پایه است. همچنین کمترین ارزش پایه نیز مربوط به خودروی «گرند توریسمو 4.2 اتوماتیک مای 12» به ارزش 117 هزار و 600 دلار است.
مازراتی در کنار پورشه جزو گران‌قیمت‌ترین خودروهای وارداتی به بازار ایران محسوب می‌شود.
قديمي Sunday 6 January 2013   #40
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

دسامبر خوب برای خودروسازان آمریکا
خودروسازان آمریکایی آخرین ماه سال 2012 را در حالی سپری کردند که خریدران خودرو بی ‌توجه به بحث و جدل‌های دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر فرار از «پرتگاه مالی اقتصادی» خودرو‌های نو را در آستانه سال تازه میلادی جایگزین خودروهای قدیمیشان کردند.

در این ماه فروش خودرو در آمریکا 9 درصد بیشتر از دسامبر 2011 و 19 درصد بیشتر از نوامبر 2012 بوده است. فروش جنرال موتورز، فورد و کرایسلر – سه خودروساز بزرگ آمریکا- به ترتیب 9/4، 6/1 و 10 درصد بیش از ماه مشابه در سال گذشته بوده است. این در حالی است که فروش تویوتا، هوندا و فولکس واگن – موفق‌ترین خودروسازان خارجی حاضر در آمریکا- هم به ترتیب 9، 26 و 35 درصد رشد داشته است. ماه دسامبر همواره پرفروش‌ترین مقطع سال برای خودروسازان آمریکایی بوده است.
قديمي Monday 7 January 2013   #41
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

ممنوعيت شماره‌گذاری تندرهای تك‌ايربگ
ایرنا - دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه عدم‌شماره‌گذاری خودروهایی با یک ایربگ، باید از سال آینده اجرایی شود، اظهار كرد: این در حالی است که نیروی انتظامی از هم‌اکنون به پیشواز اجرای این مصوبه رفته و از شماره‌گذاری تندر -90 با یک کیسه هوا خودداری می‌کند.

احمدنعمت بخش با اشاره به لزوم اجرایی شدن مصوبه دولت در خصوص تجهیز تمام خودروهای سواری به دو کیسه هوا از سال آینده، اعلام کرد این مصوبه از سال آینده لازم‌الاجرا است و نیروی انتظامی باید پاسخگو باشد که چرا به طور سلیقه‌ای برخورد کرده و از هم‌اکنون از شماره‌گذاری تندر -90 با یک ایربگ خودداری می‌کند.
وی افزود: چنین برخوردهایی باعث کاهش عرضه خودرو و در نتیجه افزایش قیمت‌ها در بازار می‌شود.
نعمت بخش در خصوص دلیل کاهش تولید تندر -90 و اینکه گفته می‌شود تولیدکنندگان این خودرو برای کاهش هزینه تولید خواهان حذف کیسه هوای سرنشین هستند، تصریح کرد: اکثر خودروسازان به زیان‌دهی رسیده‌اند و هیچ خودروسازی مایل به ادامه تولید به این شکل نیست، شرکت رنو پارس نیز به‌عنوان شریک تولید این خودرو اعلام کرده مایل به تولیده زیان‌ده نمی‌باشد؛ بنابراین اقدام به کاهش تولید طبیعی است. وی ادامه داد: از سوی دیگر شرکت تامین‌کننده قطعات کیسه هوای شرکت رنو پارس، شرکت آمریکایی BRW است که از عرضه این قطعات به رنو پارس خودداری می‌کند.
دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه تندر -90 از حدود 20 روز پیش با یک کیسه هوا تولید می‌شود، عنوان كرد: اینکه گفته می‌شود قطعه‌سازان و تولیدکنندگان داخلی قادر به تامین کیسه هوای مورد نیاز خودروسازان هستند حرف صحیحی نیست و ما از مسوولان سازمان استاندارد و سایر نهادهای ذی‌ربط و قطعه‌سازان و تولیدکنندگان دعوت می‌کنیم تا در جلسه‌ای با حضور مسوولان شرکت رنو حضور یابند و تولیدکنندگانی که مدعی تولید کیسه هوا در داخل هستند مدارک خود را در این خصوص ارائه دهند تا درستی ادعای آنان مورد بحث کارشناسی قرار گیرد و صحت آن سنجیده شود. براساس مصوبه دولت، از ابتدای سال آینده تمام خودروهای سواری باید به دو کیسه هوا مجهز باشند، در حالی که هم‌اکنون برخی خودروسازان با مطرح کردن بحث محدودیت‌های بین‌المللی، مدعی هستند در تامین کیسه هوای خودرو با مشکل روبه‌رو هستند و خواستار عدم‌نصب دو کیسه هوا روی خودرو شده‌اند.
قديمي Monday 7 January 2013   #42
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

مخالفت با کاهش ایمنی سواری‌های داخلی

ایسنا - معاون سازمان ملی استاندارد ایران با رد درخواست خودروسازان برای تولید برخی سواری‌های داخلی با یک کیسه هوا، بر ضرورت حفظ ایمنی خودروهای تولیدی تاکید کرد.
بهادر کاظمی در این رابطه اظهار کرد: از نظر سازمان استاندارد و بر طبق قانون مصوب، از ابتدای سال 92 تمام سواری‌های داخلی باید با دو کیسه هوا تولید شوند.

وی با بیان اینکه بررسی‌های انجام گرفته نشان‌دهنده آن است که شرکت‌های تامین‌کننده قطعات مشکلی برای تامین کیسه هوا ندارند، خاطرنشان کرد: نکته قابل‌توجه آن است که خودروسازان به دنبال کاهش هزینه تمام شده تولید خودرو به هر قیمتی هستند. به عنوان مثال می‌خواهند با حذف یک کیسه هوا هزینه تمام شده را کاهش دهند. معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: این در حالی است که تمام قوانینی که در راستای حفظ و ارتقای ایمنی خودروها تصویب شده لازم‌الاجرا است هر چند که هزینه تمام شده تولید خودرو را بالا ببرد. کاظمی تصریح کرد: بر طبق قوانین مصوب، شماره‌گذاری سواری‌های فاقد دو کیسه هوا از ابتدای سال 92 مجاز نخواهد بود. پیش از این دبیر انجمن خودروسازان ایران از درخواست شرکت پارس خودرو برای تولید خودروی تندر -90 با یک کیسه هوا خبر داده بود.
قديمي Monday 7 January 2013   #43
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

تعهد خودروسازان برای کاهش قیمت؟

گروه خودرو - در حالی که درخواست‌های افزایش قیمت خودروسازان از سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بعد از دو بار افزایش قیمت در سال‌جاری همچنان ادامه دارد، معاون صنایع و امور اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته در گفت‌وگو با پايگاه اطلاع‌رساني دولت از تعهد خودروسازان برای کاهش قیمت خودرو در بازار گفت. هرچند صالحی‌نیا در صحبت‌هایش به چگونگی و ابزار انجام این کار اشاره‌ای نکرد، اما به نظر می‌رسد این اتفاق تنها زمانی می‌تواند به واقعیت بپیوندد که تسهیلات ویژه‌ای نظیر همان دو هزار میلیارد تومان به خودروسازان تعلق گرفته باشد، دو هزار میلیاردی که خودروسازان دیگر کمتر در رابطه با آن صحبت می‌کنند.

اگر نه تا زمانی که خودروسازان با افت تولید مواجه هستند و به گفته خودشان همین میزان تولیداتی هم که دارند هم با حاشیه ضرر بالا همراه است، کاهش قیمت چگونه امکان‌پذیر خواهد بود؟ ساسان قربانی، دبیر انجمن قطعه‌سازان در این رابطه به خبرنگار «دنیای اقتصاد» می‌گوید: برای کاهش قیمت خودرو مجموعه عواملی لازم است که در صورت فراهم شدن آنها ممکن است قیمت خودرو کاهش پیدا کند. او به عواملی نظیر قیمت مواد اولیه، قیمت ارز، حقوق و دستمزدها و هزینه‌های سربار اشاره می‌کند و می‌گوید: در صورت بهبود هر کدام از این عوامل است که می‌توان انتظار داشت قیمت خودرو کاهش پیدا کند، در غیر‌این صورت از لحاظ علمی چنین اتفاقی رخ نخواهد داد، اما صالحی‌نیا در صحبت‌هایش به تشکیل کمیته‌ای برای افزایش تولید، بومی‌سازی، کاهش قیمت، توسعه صادرات و افزایش ظرفیت‌های داخلی هم اشاره کرده بود که به نظر می‌رسد هنوز اطلاع‌رسانی کافی در رابطه با تشکیل این کمیته صورت نگرفته است. قربانی در رابطه با تشکیل این کمیته نیز می‌گوید: تا کنون در رابطه با تشکیل چنین کمیته‌ای هیچ تماسی با انجمن قطعه‌سازان به عنوان بخش مهمی از صنعت خودروسازی گرفته نشده است.
قديمي Tuesday 8 January 2013   #44
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

افت فروش خودروهای لوکس در ایتالیا

در سال 2012 فروش خودروهای لوکس مازراتی و فراری در ایتالیا کاهش چشمگیری داشته است. به نظر می‌رسد بحران عمیق اقتصادی در ایتالیا حتی ثروتمندترین عشاق این خودروهای معروف را هم متاثر کرده است. در سال گذشته فروش مازراتی در بازار داخلی 72 درصد و فروش فراری 56 درصد کمتر از سال پیش از آن بوده است. این یعنی در سال 2012 تنها 115 خودروی مازراتی و 248 خودروی فراری به فروش رفته است. این در حالی است که فراری در بازارهای خارجی به مراتب موفق‌تر بوده است. درنیمه اول سال 2012 خودروساز لوکس ایتالیایی 3 هزار و 664 دستگاه خودرو را به نمایندگی‌هایش در سایر نقاط دنیا تحویل داد.

قديمي Tuesday 8 January 2013   #45
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

افزایش قیمت خودرو به نفع صنعت خودرو است

ایسنا - یک عضو هیات‌رییسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی،‌ افزایش قیمت خودروها را در راستای حمایت از تولیدکنندگان و قطع دست واسطه‌ها در بازار خودرو عنوان کرد. سیدمحمد بیاتیان اظهار کرد: افزایش قیمت خودرو در هفته گذشته که در مورد خودروهای بالای 45 میلیون تومان اتفاق افتاد حاشیه سودی که برای دلالان و واسطه‌ها در بازار وجود داشت را از بین برد و باعث شد این سود به جیب خودروسازها و کسانی برود که زحمت‌کش اصلی هستند و در واقع این پول به چرخه تولید باز می‌گردد.

وی افزود: وقتی شرکتی اعلام پیش‌فروش می‌کند مثلا هزار دستگاه پیش‌فروش شده به دست مصرف‌کننده نمی‌رسد؛ بلکه عده‌ای دلال و واسطه سریعا ثبت‌نام می‌کنند و عملا این سود به جیب عده‌ای خاص می‌رود.
نماینده مردم بیجار در مجلس افزایش قیمت خودرو را با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه ناگزیر توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه اقلامی مثل فولاد به عنوان مواد اولیه تا پنج برابر افزایش قیمت داشته است در حال حاضر خودروهایی که تولید می‌شود به نوعی با ضرر به بازار عرضه می‌شود و آنطور که خودروسازان اعلام کرده‌اند، ‌مثلا ایران خودرو و سایپا در مجموع حدود هزار میلیارد تومان ضرر می‌کنند، بنابراين افزایش قیمت خودرو برای نجات صنعت خودروسازی از این وضعیت است.

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:37PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه