بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 22 May 2019   #16
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 21,891
ج: رمز وجود دو ضمیر ناهماهنگ بین ۲۴ ضمیر هماهنگ، بدون تغییر خطاب چیست ؟

پست 446

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و.

نوشته شده است

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
واقعا این سؤال جدی است، جالب است که همین تازگی در خبرها عبارتی از یک مرجع تقلید آورده بودند: (آيه تطهير براي خودمان هم حل نشده است. چيزي كه براي خودمان حل نشده است، چطور درباره اش كتاب بنويسيم!)

کرامتی از حضرت معصومه به یک مرجع

بخی از آن این است که اهمیت این سؤال را میرساند:

يكي از كرامت هاي حضرت معصومه عليها السلام نسبت به خودم اين است؛ زماني من مي خواستم كتابي درباره آيه تطهير بنويسم و اشكالات اهل سنت را بر آن پاسخ دهم. يكي از اين اشكالات كه برخي از بزرگان را نيز متحير نموده، اشكال وحدت سياق است. اشكال اين است كه آيه تطهير، آيه نيست، بلكه نصف آيه است و آيات قبلي و بعدي آن در رابطه با زنان پيغمبر صلي الله عليه وآله وسلم و خطاب به ايشان است و سؤالي كه مطرح مي شود، اين است كه به چه مناسبت آيه اي كه در شأن اهل بيت عليهم السلام است در رديف آياتي كه راجع به زنان پيغمبر صلي الله عليه وآله وسلم مي باشد، ذكر شده که حل اين مسأله قدري مشكل است.

من هر وقت كه قرآن مي خواندم، خصوصاً ماه هاي رمضان كه مقيّد بودم حداقل يك ختم قرآن داشته باشم، وقتي به آيه تطهير مي رسيدم، به خودم مراجعه مي كردم و مي ديدم كه اين مسأله براي من حل نشده است. شايد در دلم گله اي هم مي كردم كه خوب اين همه جا، چرا خدا آيه تطهير را اين جا قرار داده. آيه تطهير به چه مناسبت در جايي آمده كه قبل و بعد آن راجع به زنان پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم است. جاي ديگري در قرآن نبود كه اين آيه مطرح شود؟.
.

هام می نویسد :غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و. درصورتی که حدیث کسا این آیه را تلبیس نمی کرد هیچ احدی به فکرش خطور می کرد پیام آیه 33 سوره احزاب راجب فرزندان پیامبر باشد نه همسران او. و این یک برهان است که کار را تمام می کند حالا من این سئوال را از شما می پرسم: آیا اگر حدیث کسا نبود و شما این آیه را می خواندید به فکرتان می رسید که ممکن است منظور از اهل بیت آیه 33 پنج تن آل ابا باشند؟ قطعاً به فکرتان نمی رسید چون شما حتی با خواندن حدیث کساء گله مند بودید که چرا خداوند باید آیه تطهیر را در یک چنین جایی که اصلاً به سیاقش نمی خورد قرار دهد، جایی که قبل و بعد آن راجع به زنان پیامبر است. آیا جای دیگری در قرآن نبود که این آیه مطرح شود؟

آیا اگر کسی ایراد بگیرد که چرا خداوند اینقدر مطلب را مبهم بیان کرده ایرادش وارد است؟

آیا قبل از اینکه حدیث کسا آینه قرآن را بپوشاند امکان داشت چنین ایرادی پیش آید؟!

این مثال خوبی است تا دریابیم عمده آنچه باعث اشکال و اختلاف و ابهام می شود آینه زلال قرآن نیست بلکه زنگارهایی است که روی آن را پوشانده ، حقیقت را مخفی کرده و آیات الهی را تلبیس نموده اند.

hosyn
مومن بالله وبکتابه ورسله

اشتباه نشود، این سخن من نبود، بلکه نقل قول آن مرجع تقلید بود، بنده مبانی و مبادی بحث‌های قرآنی را در تاپیک: مصاحف قرآن كريم شبه هولوگرامي تحريف ناپذير توضیح داده و اگر توفیق بود خواهم داد، و امر بسیار فراتر از این حرف‌هاست.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 22 May 2019   #17
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 447
نقل قول:
در اصل توسط ابن علی نوشته شده است
از اینرو میتوان گفت که به احتمال قریب به یقین این آیه 33 در حقیقت دو آیه مجزا از هم بوده است!

بنده را بی نهایت خوشحال میکنید اگر نظرتان را راجع به این فرضیه بفرمائید!

hosyn

با تشکر از لطف شما که لائقش نیستم، احتمال اینکه دو آیه باشد هر چند ممکن است، و اساسا بحث تعداد آیات و نیز رؤوس آي و اختلاف در آن، معروف و مکرر است، بلکه سوره مبارکه احزاب در بین سور قرآن کریم، بحث حدیثی خاص خود دارد که متخصصین میدانند، اما آنچه فعلا عرض میکنم این است که ما دو مشکل داریم که آیه ۳۳ را دو آیه حساب کنیم:

۱- در مجمع البیان فرمودند تعداد آیات سوره احزاب ۷۳ آیه است به اجماع:

مجمع البيان في تفسير القرآن، ج‏8، ص: 524
(33) سورة الأحزاب مدنية و آياتها ثلاث و سبعون (73) مدنية و هي ثلاث و سبعون آية بالإجماع.

۲- تمام آیات سوره، با تنوین نصب یا شبیه آن ختم میشود، مگر آیه ۴ که آن هم ممکن السبیلا خوانده شود هر چند قرائت نکردند، و اگر آیه ۳۳ را دو آیه حساب کنیم، سجع و نظم آیات یکسان نمیشود، چون پایان آیه ۳۳ میشود: رسوله، و این با مثل تطهیرا و بیش از ۷۰ آیه دیگر این سوره، هماهنگ نیست. و الله العالم
.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Friday 31 May 2019   #18
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست451
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=31

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم... نوشته شده است
مثال را زدم تا دریابیم یکی از اعضای اهل بیت (= خانواده) نبی خود پیامبر است به همین خاطر از ضمیر جمع مذکر استفاده شده است. مانند قضیه همسر ابراهیم که جزء خانواده ابراهیم است و طبق قاعده لازم است این مجموعه با جمع مذکر بیان شود . به عبارت دیگر خداوند به همسر ابراهیم می گوید: «آیا از فرمان خدا تعجب میکنی؟! این رحمت خدا و برکاتش بر شما خانواده است؛ چرا که او ستوده و والا است!» این هم ترجمه من نیست که فکر کنی مخصوصاً اینگونه ترجمه کرده ام.
hosynمومن بالله ویکتابه و....
دوست گرامی، حاصل حرف شما این است که مانعی ندارد به جمعی که پیامبر در بین آنها هستند، خطاب با ضمیر جمع برای مردان شود، مثل آیه اهل البیت حضرت ابراهیم .

خوب! میپذیریم، حرفی که نیست، اما شما از جواب اشکال این آیه مورد بحث، طفره نروید ای دوست گرامی! چند بار تکرار کنم؟!

آیا من در آیه اهل البیت حضرت ابراهیم مشکلی داشتم؟ هرگز! مشکل در هفت آیه پشت سر هم سوره احزاب است!

اگر همین یک آیه تطهیر بود، انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا، ما حرف شما را میپذیرفتیم که چون در جمع زنان پیامبر خدا خود حضرت حضور داشتند و مخاطب اصلی اهل البیت بودند، از باب تشریف خطاب، ضمیر جمع برای مردان به کار میرفت.

اما مشکل این است که ما ۲۴ ضمیر داریم! شما باید روند ۲۴ ضمیر را حل کنید! آیا دوست شما نگفتند: (چرا زنان پيامبر بايد چنين كنند و چنان نكنند؟) و سپس پاسخ دادید: (چون : خداوند مي خواهد بدينوسيله آنها را از پليدي و گناه پاكسازي نمايد) آیا خداوند هنگام دستور دادن به اقامه نماز و ایتاء زکات، یاد پیامبر نبود، بلکه در عوض به زنان میگوید: از پیامبر خدا اطاعت کنید، چرا اطاعت کنید؟ تا پیامبر پاک شود؟!!!! حالا به یاد پیامبر افتاد؟!!! و جالب است که پس از قضیه تطهیر، دوباره خطاب جمع برای زنان میشود: آیات الهی را در خانه‌های خود یاد کنید، فقط وقت بردن رجس، پیامبر با آنها شریک میشوند؟! وقت اقامه نماز و ایتاء زکات و تلاوت آیات خدا، حضرت شریک آنها نیستند؟

پس بحث ما بر سر اینکه آیا میشود ضمیر جمع مردان برای اهل البیت آورد، نیست، بلکه بر سر وجود دو ضمیر ناهماهنگ در بین ۲۴ ضمیر است، و این را بیاد جواب دهید و تحلیل علمی و تفسیری کنید، روال طبیعی این بود که گفته شود: انما یرید الله لیذهب عنکنّ الرجس اهل البیت و یطهّرکنّ تطهیرا.

خلاصه سؤال:چرا در بین ۲۴ ضمیر جمع مخاطب برای زنان، دفعتا ضمیر ۲۱ و ۲۲ جمع برای مردان شده، و سپس ضمیر ۲۳ و ۲۴ دوباره جمع برای زنان شده؟

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=155695&page=8

قديمي Friday 31 May 2019   #19
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 452
غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم...
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
دوست گرامی، حاصل حرف شما این است که مانعی ندارد به جمعی که پیامبر در بین آنها هستند، خطاب با ضمیر جمع برای مردان شود، مثل آیه اهل البیت حضرت ابراهیم .

خوب! میپذیریم، حرفی که نیست، اما شما از جواب اشکال این آیه مورد بحث، طفره نروید ای دوست گرامی! چند بار تکرار کنم؟!

آیا من در آیه اهل البیت حضرت ابراهیم مشکلی داشتم؟ هرگز! مشکل در هفت آیه پشت سر هم سوره احزاب است!

اگر همین یک آیه تطهیر بود، انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا، ما حرف شما را میپذیرفتیم که چون در جمع زنان پیامبر خدا خود حضرت حضور داشتند و مخاطب اصلی اهل البیت بودند، از باب تشریف خطاب، ضمیر جمع برای مردان به کار میرفت.

اما مشکل این است که ما ۲۴ ضمیر داریم! شما باید روند ۲۴ ضمیر را حل کنید! آیا دوست شما نگفتند: (چرا زنان پيامبر بايد چنين كنند و چنان نكنند؟) و سپس پاسخ دادید: (چون : خداوند مي خواهد بدينوسيله آنها را از پليدي و گناه پاكسازي نمايد) آیا خداوند هنگام دستور دادن به اقامه نماز و ایتاء زکات، یاد پیامبر نبود، بلکه در عوض به زنان میگوید: از پیامبر خدا اطاعت کنید، چرا اطاعت کنید؟ تا پیامبر پاک شود؟!!!! حالا به یاد پیامبر افتاد؟!!! و جالب است که پس از قضیه تطهیر، دوباره خطاب جمع برای زنان میشود: آیات الهی را در خانه‌های خود یاد کنید، فقط وقت بردن رجس، پیامبر با آنها شریک میشوند؟! وقت اقامه نماز و ایتاء زکات و تلاوت آیات خدا، حضرت شریک آنها نیستند؟

پس بحث ما بر سر اینکه آیا میشود ضمیر جمع مردان برای اهل البیت آورد، نیست، بلکه بر سر وجود دو ضمیر ناهماهنگ در بین ۲۴ ضمیر است، و این را بیاد جواب دهید و تحلیل علمی و تفسیری کنید، روال طبیعی این بود که گفته شود: انما یرید الله لیذهب عنکنّ الرجس اهل البیت و یطهّرکنّ تطهیرا.

خلاصه سؤال: چرا در بین ۲۴ ضمیر جمع مخاطب برای زنان، دفعتا ضمیر ۲۱ و ۲۲ جمع برای مردان شده، و سپس ضمیر ۲۳ و ۲۴ دوباره جمع برای زنان شده؟

جواب علمی و دندان شکن غاتت بیچاره بدبخت بی سواد فراری
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم... نوشته شده است
من آنچه لازم بود بگویم گفتم و همگان دلایل خود را نوشتند، دیگر لزومی به ادامه این بحث نمی بینم.

خاک تو سرت کنه پست رذ ل بی سواد دروغگو ی بی صداقت بی هم چیز وبی همه کس
قديمي Monday 3 June 2019   #20
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست453
نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم...
نوشته شده است
من آنچه لازم بود بگویم گفتم و همگان دلایل خود را نوشتند، دیگر لزومی به ادامه این بحث نمی بینم.

hosyn
دوست گرامی، آنچه لازم بود نگفتید! لازم بود که رمز وجود دو ضمیر ناهماهنگ بین ۲۴ ضمیر هماهنگ، بدون تغییر خطاب را روشن کنید! آیا این لازم نیست؟! آیا این حفظ احترام ناظرین بحث است؟ آنها فرق لازم با غیر لازم در یک گفتگوی علمی را نمیدانند؟
قديمي Friday 7 June 2019   #21
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 456

نقل قول:
در اصل توسط طارق غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم..
نوشته شده است
شما مثل اینکه همسر و فرزند دیگر ابراهیم هاجر و اسماعیل را فراموش کردید پس در این جمع باید اسماعیل ومادرش را حساب کنی

مومن بالله ویکتابه و....
حضرت ابراهیم شاید سالها قبل از این بشارت، آن دو را از سرزمین شامات به حجاز برده بودند در حالی که حضرت اسماعیل کودک بودند، و زمزم و سعی بین صفا و مروه یادگار آن روزگار است، ربنا انی اسکنت من ذریتی بواد غیر ذی زرع عند بیتک المحرّم.

نقل قول:
در اصل توسط طارق غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم.. نوشته شده است
آیا زن ابراهیم اهل بیت ابراهیم هستند یا نه فقط یک جواب لازم است بله یا خیر ؟

مومن بالله ویکتابه و....
قدر متیقن، زنی که اگر طلاق داده شود یک رابطه ثابت لا یتغیر داشته باشد، جزء اهل بیت است، مثلا زن مردی که دختر عموی اوست، اگر طلاق داده شود، زوجه او دیگر نیست، ولی هنوز دختر عموی او هست، مثل جناب ساره که دختر عموی حضرت ابراهیم بود، اما زنی که وقتی طلاق داده شد کاملا بیگانه میشود در اینکه اهل بیت هست یا خیر اختلاف است، و صحابی معروف زید بن ارقم در یکی از بزرگترین کتاب حدیثی اهل سنت یعنی صحیح مسلم، استدلال میکند که زنان، اهل بیت نیستند، ولو در روایت قبلی قبول میکند که فی الجمله هستند، میگوید: (صحیح مسلم ج۴ ص۱۸۷۳) لا و أیم الله! زنان اهل بیت نیستند، چون زن روزگارانی را همراه مرد است سپس او را طلاق میدهد و به سوی پدر و و قوم خودش بازمیگردد، بلکه اهل بیت، ریشه و اصل شخص و قوم او هستند، همانها که صدقه بر آنها حرام است.

همین مطلب را قرآن کریم با ظرافت تمام بیان فرموده است که اگر فرصت شد به تفصیل عرض میکنم:

آیه ۲۸ که شروع آیات است میگوید: ای زنان پیامبر، اگر طالب دنیا هستید بیایید تا شما را طلاق داده رهایتان کنم!:

يَأَيهَُّا النَّبىِ‏ُّ قُل لّأَِزْوَاجِكَ إِن كُنتُنَّ تُرِدْنَ الْحَيَوةَ الدُّنْيَا وَ زِينَتَهَا فَتَعَالَينْ‏َ أُمَتِّعْكُنَّ وَ أُسَرِّحْكُنَّ سَرَاحًا جَمِيلًا(28)

آیا زنی که طلاق داده شد، بر اهل بیت بودن باقی است؟ طبق نظر همه اختلاف کنندگان؟ خیر! این مقدمه قران است برای معرفی اهل بیتی که قابل طلاق دادن نیست! در آیه ۵ سوره تحریم دیگر جالب‌تر است:

عَسىَ‏ رَبُّهُ إِن طَلَّقَكُنَّ أَن يُبْدِلَهُ أَزْوَاجًا خَيرًْا مِّنكُنَّ مُسْلِمَاتٍ مُّؤْمِنَاتٍ قَانِتَاتٍ تَئبَاتٍ عَابِدَاتٍ سَئحَاتٍ ثَيِّبَاتٍ وَ أَبْكاَرًا(5)

میفرماید اگر شما را طلاق دهد امید است خدا خیلی بهتر از شما نصیب او گرداند! مسلمان مؤمن ... !! آیا پس از این طلاق مسرّت بخش، باز اهل بیت هستند؟!
.

http://www.iranclubs.net/forums/show...=155695&page=8
قديمي Sunday 9 June 2019   #22
ساز دهنی
سازی مخالف

نشان ساز دهنی

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: ايالت آويزونا
پاسخ‌ها: 14,305
روزنوشته ها: 8
ج: رمز وجود دو ضمیر ناهماهنگ بین ۲۴ ضمیر هماهنگ، بدون تغییر خطاب در آیه تطهیر چیست ؟

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
رمز وجود دو ضمیر ناهماهنگ بین ۲۴ ضمیر هماهنگ، بدون تغییر خطاب در آیه تطهیر چیست ؟

همه دشمنان خدا ومحمد وال محمد صلی الله علیه واله وسلم از ملحدین گرفته تا مادیون و وهابیون در دشمنی با خدا وآل الله وانکار فضائلشان مشترکند
پستهای گذاشته می شود به مرور که گویای این مطلب است

پست451

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم... نوشته شده است
مثال را زدم تا دریابیم یکی از اعضای اهل بیت (= خانواده) نبی خود پیامبر است به همین خاطر از ضمیر جمع مذکر استفاده شده است. مانند قضیه همسر ابراهیم که جزء خانواده ابراهیم است و طبق قاعده لازم است این مجموعه با جمع مذکر بیان شود . به عبارت دیگر خداوند به همسر ابراهیم می گوید: «آیا از فرمان خدا تعجب میکنی؟! این رحمت خدا و برکاتش بر شما خانواده است؛ چرا که او ستوده و والا است!» این هم ترجمه من نیست که فکر کنی مخصوصاً اینگونه ترجمه کرده ام.
hosynمومن بالله ویکتابه و....

خلاصه سؤال:چرا در بین ۲۴ ضمیر جمع مخاطب برای زنان، دفعتا ضمیر ۲۱ و ۲۲ جمع برای مردان شده، و سپس ضمیر ۲۳ و ۲۴ دوباره جمع برای زنان شده؟

معمولاً 123456 میزارن

::.:.....................من به هيشكي امضاء نميدم .................... .:.::
عقل حکم میکنه دل

.......... اپلیکیشن صد رمان برتر جهان ..........

ساز دهنی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 11 June 2019   #23
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 457
نقل قول:
در اصل توسط هامغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم.. نوشته شده است
دوست عزیز شما هنوز جواب مرا ندادید خداوند سبحان در كلام شريفش از ميان نمازهاي يوميه تنها به دو نماز اشاره مي كند و ديگر هيچ : صلاة الفجرو صلاة العشاء

مومن بالله ویکتابه و....hosyn
دوست گرامی، جواب صلاة وسطی ندادید! گویا در قرآن شما این آیه نیست!

نقل قول:
در اصل توسط هامغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم.. نوشته شده است
حال شمانيز مي گوييد : پس توضیح دهید که چرا به جای کلمه (آنها) در عبارت شما، ضمیر جمع مذکر که برای مردان است ......
ومن درجواب شما می گویم این یک فرمان است برای یکتاپرستان که همواره درمحاجه با کسائی که این کتاب را به تنهائی باور ندارندبه آیات خدا استناد کند نه به حبل و ریسمان

مومن بالله ویکتابه و....hosyn
در کلام شما هیچ جوابی برای سؤال مورد بحث ندیدم، جز رجز! که امثال آن را بیش از نیم قرن است شنیده و خوانده‌ام، شما تازه کار هستید تقصیر من چیست؟

سؤال:چرا در بین ۲۴ ضمیر جمع مخاطب برای زنان، دفعتا ضمیر ۲۱ و ۲۲ جمع برای مردان شده، و سپس ضمیر ۲۳ و ۲۴ دوباره جمع برای زنان شده؟
.
قديمي Thursday 13 June 2019   #24
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم.. نوشته شده است

اینها دلیلی برای مورد دوم نیستند ؟! چرا نیستند؟

جواب مومنhosyn
واضح است عدم دلیلیت آنها بر ادعاهای مدعی و باز هم تکرار می‌کنم که مدعی خود را به ندیدن زده است و متأسفانه حتی بعد از ارائه تحلیل‌شده‌ی ادعای خود نیز از پاسخ دادن طفره می‌رود.
اینکه برای دلیلیت، مدعی باید ادعای خود را اثبات کند و وجه ارتباط آنچه را که به عنوان دلیل آورده، روشن نماید، نزد عقلاء واضح است. نزد مدعی و امثال او که همه چیز را می‌خواهند از قرآن به شکل صریح در بیاورند چطور؟ اگر بنای دیگری هست با دلیل از قرآن توضیح داده شود.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم.. نوشته شده است
کسی که موضعش انکاری است اگر دری از آسمان به رویش باز کنی و او را پیوسته بالا بری خواهد گفت: مرا چشم بندی کرده اند.

چرا؟ چون نمی خواهد حقیقت را ببیند.

شما دلایل من را یا ندیدید یا نمی خواهید ببینید و به همین خاطر بود که درباره شان کلمه ای ننوشتی

hosyn
فعلاً مدعی در موضع انکار تمامی آنچه بناء عقلاء در تحقیق است می‌باشد و طبیعی است که وقتی همه چیز را انکار کرده و به جای آن راهی را پیشنهاد می‌دهد، این راه باید عملی بودنِ خود را نشان دهد.
سیر بحث را مجدداً مرور می‌کنم:
۱- مدعی ادعا کرده که تقوا به معنای این است که صرفاً از قرآن استفاده شود در فهم مطالب و هر آنچه که عقلاء در تحقیق مورد استفاده قرار می‌دهند نفی کرد.
۲- از او خواسته شد تا همین را از قرآن به نحو صریح نشان دهد که از پاسخ به این درخواست سر باز زد.
۳- همچنین از او خواسته شد،‌ نسبتی را که به یکی از کاربران فعال در بحث داده است، بر اساس مبنای خودش از قرآن در بیاورد، که مدعی با این استدلال که او خودش دفاع کند! از نشان دادن کارآمدی روش خود طفره رفت و البته انّ الله یدافع عن الذین آمنوا
۴- در مرحله بعدی، با پیش‌فرض قرار دادنِ همین ادعا از او خواسته شد تا روش خود را و آنچه که به عنوان راه‌حل برای دینداری پیشنهاد می‌کند، توضیح دهد و با سؤالات مشخص از او خواسته شد که قدم به قدم، مبانی روشی خود را توضیح دهد، که با برخورد گزینشی، از این امر هم سر باز زد.
۵- در مرحله بعد به عنوان نمونه، باز یکی از موارد ادعایی او، به عنوان مطالعه موردی، محور قرار گرفت.
۶- پس از تکرار ادعاها و آوردن ادله‌ای که ارتباط آنها با ادعاها معلوم نشد، ادعاهای وی، بصورت تحلیلی به خودِ او عرضه شد که نتیجه‌ی آن پیشِ روی منصفین از عقلاء هست و توانایی یا عدم توانایی مدعی در پاسخگویی با روشِ پیشنهادیِ خودش، معلوم است.
جواب‌هایی که به یک سؤال تحلیلی داده می‌شود، اگر به همان تفصیل و متناسب با بندهای ارائه شده با ذکر نحوه استدلال نباشد، انشاء‌گونه تلقی خواهد شد و واقعاً برای پاسخ به سؤالات واضح و روشنی که مطرح شد، نیازی به این‌همه قلم‌فرسائی و ایراد اتهام نسبت به سؤال‌کننده نیست. و اینکه آیا دری که مدعی آن را باز کرده، به آسمان است یا به جحیم، عند الله معلوم است و در یوم الفصل که پرده‌ها برافتد بر همگان معلوم خواهد شد،‌ اگر اکنون امر مشتبه شده باشد، چه: یضلّ به کثیراً
قديمي Monday 17 June 2019   #25
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 464

نقل قول:
سلام
به خاطر احترام یک بار دیگر می گویم:
از میان این 24 ضمیر مخاطب بیست و دوتای آنها صرفاً زنان هستند و به همین دلیل است که به صورت مونث آمده اما در آن دوتای دیگر بعنوان خانواده پیامبر مورد خطاب قرار گرفته اند و بنابر این طبق قاعده باید با ضمیر مذکر بیان شود . درست مانند آیه 73 سوره هود که وقتی مخاطب صرفاً زن ابراهیم است ضمیر بصورت مونث آمده اما وقتی بعنوان عضوی از خانواده ابراهیم مورد خطاب قرار گرفته بصورت مذکر بیان شده.
همسر ابراهیم وقتی از شنیدن آن خبر دچار تعجب می شود ملائکه به او می گویند آیا از فرمان خدا تعجب می کنی و در اینجا چون مخاطب صرفاً یک زن است ، ضمیر تعجب می کنی را به صورت مونث می آورد اما آنجا که این زن به عنوان خانواده ابراهیم مورد خطاب قرار می گیرد با ضمیر مذکر بیان می شود.
گفتند: این رحمت خدا و برکاتش بر شما خانواده است.
این نحوه بیان در فارسی نیز رایج است . مثال:
شخصی که از دیگری عصبانی شده به او می گوید شما خانواده خوبی نیستید یا برعکس شما خانواده فهیمی هستید.

مومن بالله ویکتابه و....
با تشکر از اینکه احترام ناظرین را نگه داشتید، و امیدوارم با حوصله به بقیه سؤالات من هم در همین زمینه پاسخ دهید تا بحث روشن شود.

نقل قول:غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم..
از میان این 24 ضمیر مخاطب بیست و دوتای آنها صرفاً زنان هستند و به همین دلیل است که به صورت مونث آمده اما در آن دوتای دیگر بعنوان خانواده پیامبر مورد خطاب قرار گرفته اند
مومن بالله ویکتابه و....
منظور از خانواده چیست؟ آیا فقط زنان هستند؟ آیا تمام خویشان نسبی است؟ آیا تمام خویشان نسبی و سببی است؟ یا فقط زنان و فرزندان است؟ اگر فرزند پسر نباشد چطور است؟

نقل قول:غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم..
و بنابر این طبق قاعده باید با ضمیر مذکر بیان شود . درست مانند آیه 73 سوره هود که وقتی مخاطب صرفاً زن ابراهیم است ضمیر بصورت مونث آمده اما وقتی بعنوان عضوی از خانواده ابراهیم مورد خطاب قرار گرفته بصورت مذکر بیان شده.
همسر ابراهیم وقتی از شنیدن آن خبر دچار تعجب می شود ملائکه به او می گویند آیا از فرمان خدا تعجب می کنی و در اینجا چون مخاطب صرفاً یک زن است ، ضمیر تعجب می کنی را به صورت مونث می آورد اما آنجا که این زن به عنوان خانواده ابراهیم مورد خطاب قرار می گیرد با ضمیر مذکر بیان می شود.
مومن بالله ویکتابه و....
اتفاقا اینجا خلاف آن قاعده است! چون دستورات تماما برای زنان است، نه برای خویشان نسبی و سایرین، و لذا آیا معنا دارد که دستور به زنان بدهند، اما بگویند: خدا میخواهد همه شما اهل بیت شامل خویشان نسبی را پاک گرداند!

برای واضح شدن مقصود، دقیقا در سیاق این ۲۴ ضمیر، اگر این دو ضمیر را هم جمع برای زنان بیاورید: انما یرید الله لیذهب عنکنّ الرجس اهل البیت و یطهّرکنّ تطهیرا، ملا حظه کنید که نه تنها هیچ مشکلی ندارد، بلکه با دستورات قبلی که مختص زنان بود و طهارتی که برای آنان در اثر امتثال این دستورات حاصل میشود، کاملا هماهنگ است، به خلاف ضمیر جمع برای مردان و به تعبیر شما برای خانواده، چون همه خانواده که مورد خطاب دستورات قبلی نبودند.

اما این قاعده که شما میگویید، در آیه بشارت حضرت ابراهیم صحیح است، چون نزول رحمت و برکت از ناحیه خداوند متعال بر اهل البیت، شامل همه اعضای خانواده است، و فضل خدا فراگیر است همه را، و نتیجه انجام یک سلسله دستورات نیست.

شخصی که از دیگری عصبانی شده به او می گوید شما خانواده خوبی نیستید یا برعکس شما خانواده فهیمی هستید.
مومن بالله ویکتابه و....
در فارسی، چون ضمیر مرد و زن یکی است، وقتی میگوییم: شما خانواده خوبی هستید، و این جمله ما در بین ۲۴ ضمیر (شما) دیگر باشد، فرقش معلوم نمیشود، اما اگر در زبانی که بین مرد و زن تفاوت است، اگر بعض افراد خانوده مورد دستورات و خطاب خاص شوند که آثاری بر انجام آن دستورات بار شود، در آنجا آیا سزاوار است که ناگهان خطاب به همه خانواده کنند؟
.
قديمي Monday 24 June 2019   #26
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 464

نقل قول:
سلام
به خاطر احترام یک بار دیگر می گویم:
از میان این 24 ضمیر مخاطب بیست و دوتای آنها صرفاً زنان هستند و به همین دلیل است که به صورت مونث آمده اما در آن دوتای دیگر بعنوان خانواده پیامبر مورد خطاب قرار گرفته اند و بنابر این طبق قاعده باید با ضمیر مذکر بیان شود . درست مانند آیه 73 سوره هود که وقتی مخاطب صرفاً زن ابراهیم است ضمیر بصورت مونث آمده اما وقتی بعنوان عضوی از خانواده ابراهیم مورد خطاب قرار گرفته بصورت مذکر بیان شده.

hosyn
مومن بالله ویکتابه و....
با تشکر از اینکه احترام ناظرین را نگه داشتید، و امیدوارم با حوصله به بقیه سؤالات من هم در همین زمینه پاسخ دهید تا بحث روشن شود.

از میان این 24 ضمیر مخاطب بیست و دوتای آنها صرفاً زنان هستند و به همین دلیل است که به صورت مونث آمده اما در آن دوتای دیگر بعنوان خانواده پیامبر مورد خطاب قرار گرفته اند

hosyn
مومن بالله ویکتابه و....
منظور از خانواده چیست؟ آیا فقط زنان هستند؟ آیا تمام خویشان نسبی است؟ آیا تمام خویشان نسبی و سببی است؟ یا فقط زنان و فرزندان است؟ اگر فرزند پسر نباشد چطور است؟

و بنابر این طبق قاعده باید با ضمیر مذکر بیان شود . درست مانند آیه 73 سوره هود که وقتی مخاطب صرفاً زن ابراهیم است ضمیر بصورت مونث آمده اما وقتی بعنوان عضوی از خانواده ابراهیم مورد خطاب قرار گرفته بصورت مذکر بیان شده.

hosyn

مومن بالله ویکتابه و....
اتفاقا اینجا خلاف آن قاعده است! چون دستورات تماما برای زنان است، نه برای خویشان نسبی و سایرین، و لذا آیا معنا دارد که دستور به زنان بدهند، اما بگویند: خدا میخواهد همه شما اهل بیت شامل خویشان نسبی را پاک گرداند!

برای واضح شدن مقصود، دقیقا در سیاق این ۲۴ ضمیر، اگر این دو ضمیر را هم جمع برای زنان بیاورید: انما یرید الله لیذهب عنکنّ الرجس اهل البیت و یطهّرکنّ تطهیرا، ملا حظه کنید که نه تنها هیچ مشکلی ندارد، بلکه با دستورات قبلی که مختص زنان بود و طهارتی که برای آنان در اثر امتثال این دستورات حاصل میشود، کاملا هماهنگ است، به خلاف ضمیر جمع برای مردان و به تعبیر شما برای خانواده، چون همه خانواده که مورد خطاب دستورات قبلی نبودند.

اما این قاعده که شما میگویید، در آیه بشارت حضرت ابراهیم صحیح است، چون نزول رحمت و برکت از ناحیه خداوند متعال بر اهل البیت، شامل همه اعضای خانواده است، و فضل خدا فراگیر است همه را، و نتیجه انجام یک سلسله دستورات نیست.

hosyn
مومن بالله ویکتابه و....
در فارسی، چون ضمیر مرد و زن یکی است، وقتی میگوییم: شما خانواده خوبی هستید، و این جمله ما در بین ۲۴ ضمیر (شما) دیگر باشد، فرقش معلوم نمیشود، اما اگر در زبانی که بین مرد و زن تفاوت است، اگر بعض افراد خانوده مورد دستورات و خطاب خاص شوند که آثاری بر انجام آن دستورات بار شود، در آنجا آیا سزاوار است که ناگهان خطاب به همه خانواده کنند؟
.
قديمي Friday 25 October 2019   #27
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 465

نقل قول:
در اصل توسط طارقغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم.. نوشته شده است
جناب حسین موضوع را نپیچون فقط یک جواب آیا زن ابراهیم اهل بیت ابراهیم هست یانه ؟

کی حرف از طلاق زد کدام زن پیامبر طلاق گرفته اند
لا و أیم الله! خیر! زن حضرت ابراهیم از آن جهت که زن ایشان است جزء اهل بیت نیست، این را من نمیگویم، این عبارت تفسیر مجمع البیان است:

مجمع البيان في تفسير القرآن، ج‏5، ص: 274
... و يعني بأهل البيت أهل بيت إبراهيم و إنما جعلت سارة من أهل بيته لأنها كانت ابنة عمه و لا دلالة في الآية على أن زوجة الرجل من أهل بيته على ما قاله الجبائي

ترجمه مجمع البيان في تفسير القرآن، ج‏12، ص: 94
... و منظور از «أَهْلَ الْبَيْتِ» خاندان ابراهيم عليه السلام است، و اينكه سارة را جزء خاندان آن- حضرت بشمار آورده بخاطر آن است كه سارة دختر عموى ابراهيم بود، و گرنه در اين آيه دليلى نيست بر اينكه همسر انسان از خاندان او است چنانچه جبائى گفته است.

و اما اینکه به من میگویید: مطلب را نپیچانم، پس باید عرض کنم که اگر این پیچاندن است، اگر استدلال پیچاندن است، پس یک صحابی ۱۴۰۰ سال پیش تا کنون، مطلب راپیچانده، و نه تنها شیعه، بلکه در طول تاریخ، هزاران نفر از اهل سنت، سینه به سینه و کتاب به کتاب، این پیچاندن او را به عنوان یک استدلال منطقی و عرفی، نقل کردند.

چرا راه دور برویم؟! قرآن کریم هم پیچانده است! در سوره تحریم پس از اینکه میفرماید: اگر شما را طلاق دهد امید است خدا به جای شما زنان مسلمان مؤمن نصیبش کند، بسیار جالب مثل میزند به زن دو پیامبر که این زن بودن برای آنها هیچ نفعی نداشت! خوشا به حال آن دو پیامبر!! که به گفته شما این دو زن، اهل بیت ایشان بودند!

ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِّلَّذِينَ كَفَرُواْ امْرَأَتَ نُوحٍ وَ امْرَأَتَ لُوطٍ كَانَتَا تحَْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبَادِنَا صَلِحَينْ‏ِ فَخَانَتَاهُمَا فَلَمْ يُغْنِيَا عَنهُْمَا مِنَ اللَّهِ شَيًْا وَ قِيلَ ادْخُلَا النَّارَ مَعَ الدَّاخِلِينَ(10)
.
قديمي Sunday 17 May 2020   #28
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست466

نقل قول:
در اصل توسط تعجب کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی یهودی شیطان پرست نوشته شده است
یعنی بنا به دلایلی که فرمودید قوانین غیرشفاف و گنگ که هر کسی بتواند برداشتی متفاوت از آن ارایه کند از قوانین واضح و شفاف بهتر هستند؟
مومن بالله وبکتابه و..hosyn..
تا منظور چه باشد؟ آیا یک اتحاد جبری بهتر است یا یک معادله صریح؟ جواب این است که تا منظور چه باشد؟ آیا یک عدد صحیح بهتر است یا کسری؟ آیا یک عدد گویا بهتر است یا گنگ؟ گنگ که خیلی بد است!! عدد حقیقی بهتر است یا موهومی و مختلط؟ موهومی را که دیگر اسمش نبرید!

فعلا چیزی که نه شما میتوانید انکار کنید و نه من، این کتاب، با این خصوصیات، در بین ملل مختلف مانده است، با وجود رقیبهای بومی بسیار مهمی در زبان فارسی مثل شاهنامه و بوستان و گلستان و مثنوی و حافظ و ... هنوز نتوانستند قرآن را به عنوان یک مرجع، از زبان غیر فارسی، کنار بگذارند، سامانیان که بسیار در تحکیم و پاسداشت زبان فارسی کوشیدند، با دست دیگر، قرآن را نگه داشتند! بیخدایان از عمر خیام خوششان میآید، یکی از بزرگترین مروجین زبان عربی در بین فارسی زبانان همین عمر خیام است! دیوان و اشعارش فارسی، ولی کتب ریاضی و علمی‌اش همه عربی است! لابد زور سرنیزه او را وادار کرده بود! و او هم نفهمید که با این کار چه میکند!

نقل قول:
در اصل توسط تعجبکافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی یهودی شیطان پرست نوشته شده است
فکر نمیکنم هیچ حقوقدانی با شما هم نظر باشد.!(مگر اینکه بنده سخن شما را درست متوجه نشده باشم)
hosynمومن بالله وبکتابه و....
خیر اینچنین نیست دوست گرامی، حقوق، شعبه‌های مختلف دارد، و در بعض بخشهای حقوق، اساسا، تعیین صریح، دست و پاگیر است، حقوق عمومی و حقوق خصوصی، حقوق اساسی و حقوق اداری، حقوق مدنی و حقوق جزا و کیفری و... نمیتوانند یک روش داشته باشند، و حکمت قانونگذاری در هر کدام باید متناسب با آن اجرا شود.

علاوه اینکه قرآن، تنها کتاب حقوق نیست، چندین منظوره است، آیا اگر مثلا تعداد به کار رفتن کلمه (یوم) در قرآن، ۳۶۵ نبود، به آن ضرری میزد؟ ظاهرا خیر! اما قرآن میخواهد در طول تاریخ، برگ برنده داشته باشد، ولذا هنوز بینهایت رموز است که کشف نگردیده است، چرا؟ چون وقتش نرسیده است!

نقل قول:
در اصل توسط تعجبکافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی یهودی شیطان پرست نوشته شده است
در مورد قوانین و احکام اسلام , این اختلاف برداشت نه تنها باعث نشاط نشده است بلکه موجب کشته شدن و ریختن خون صدها هزار نفر شده است.
اگر باعث نشاط نشده، پس صدها کتاب تفسیر در طول تاریخ، با زور سرنیزه نوشته شده؟! افتخار حافظ به اینکه هر ۱۴ روایت قرائت قران را حفظ کرده، از زور سرنیزه بوده است؟ کسی که خودش صاحب دیوان حافظ است!:

عشقت رسد به فریاد گر خود بسان حافظ --- قرآن زبر بخوانی با چهارده روایت!

و اما ریخته شدن خون هزاران نفر، پس از روز اول، به خاطر سعی منافقین در ار بین بردن این قرآن بود، و ظلم ظالمین به خود آنها بازمیگردد.

نقل قول:
در اصل توسط تعجب کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی یهودی شیطان پرست نوشته شده است
در مورد خودترمیم بودن صحبت کردید. قوانین اسلام با اینکه منصوب به خدا هستند اما در واقع بسیاری از آنها در عصر حاظر توسط ملایان وضع میشوند و یا تغییر و ترمیم میشوند.
من نگفتم قوانین اسلام خودترمیم هستند، به عبارت من دقت کنید! من گفتم: کلامی که دارای انعطاف مفهومی است، خودترمیم است، البته گوشه‌ای از آن به قوانین برمیگردد که توضیح خاص خود نیاز دارد، قوانین منسوب به خدا در عصر حاضر، توسط ملایان وضع نمیشوند، بلکه استنباط میشوند، و تفاوت بین این دو واژه، از زمین تاآسمان است.
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=32
قديمي Monday 25 May 2020   #29
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

http://www.iranclubs.org/forums/show...=155695&page=9

پست 484

نقل قول:
در اصل توسط طارق غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم..نوشته شده است
یعنی اقوام پیامبر مانند دختر دایی دختر خاله عمه .دایی . عمو و غیره اهلبیت پیامبر هستند ؟
همان صحابی زید بن ارقم که سخن او را از صحیح مسلم نقل کردم، در حدیث ۳۶ تصریح میکند که همه خویشان پدری، اهل البیت هستند، تمام فرزندان عموهای حضرت و فرزند فرزند و..، اهل البیت هستند:

صحيح مسلم (4/ 1873)
حدیث ۳۶ : فقال له حصين: ومن أهل بيته؟ يا زيد أليس نساؤه من أهل بيته؟ قال: نساؤه من أهل بيته، ولكن أهل بيته من حرم الصدقة بعده، قال: ومن هم؟ قال: هم آل علي وآل عقيل، وآل جعفر، وآل عباس قال: كل هؤلاء حرم الصدقة؟ قال: نعم

صحيح مسلم (4/ 1874)
حدیث ۳۷ : فقلنا: من أهل بيته؟ نساؤه؟ قال: لا، وايم الله إن المرأة تكون مع الرجل العصر من الدهر، ثم يطلقها فترجع إلى أبيها وقومها أهل بيته أصله، وعصبته الذين حرموا الصدقة بعده

در حدیث ۳۶ میپذیرد که زنان، اهل بیت هستند، اما میگوید مقصود از حدیث ثقلین نیستند، ولی در حدیث ۳۷ استدلال میکند که چون با طلاق، زن به قوم خودش برمیگردد، پس اهل بیت نیست، بلکه اهل بیت مرد، ریشه و اصل او و نزدیکان پدری او هستند.

زهری در تهذیب اللغة اصل معنای اهل را انس میداند، میگوید: حیوان اهلی و وحشی، یعنی حیوانی که با انسان انس دارد و یا ندارد، عربها به کسی که بر آنها وارد میشود میگویند: اهلا و سهلا، یعنی تو باعث انس ما و باعث راحت ما هستی.

اگر حرف او درست باشد، اهل در کاربردهای مختلف، حالت حیثی پیدا میکند، ممکن است پدر و پسری، از حیث رابطه پدر و پسری، انس خانوادگی داشته باشند، اما از حیث عقائد و سلیقه‌ها با یکدیگر انس نداشته باشند.

و لذا شیعه میگویند: تنها و تنها اهل البیت حقیقی برای رسول الله ، معصومین هستند، چون آنها هستند که در قله انس واقعی با پیامبر خدا هستند از همه جهات علم و کمال و معرفت حق سبحانه و تعالی، یعنی مقام عندیت به تعبیر قرآن کریم: ان الذین عند ربک لا یستکبرون عن عبادته.

نقل قول:
در اصل توسط طارقغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم.. نوشته شده است
وَنَادَىٰ نُوحٌ رَبَّهُ فَقَالَ رَبِّ إِنَّ ابْنِي مِنْ أَهْلِي وَإِنَّ وَعْدَكَ الْحَقُّ وَأَنْتَ أَحْكَمُ الْحَاكِمِينَ45
کد 1- ترجمه آیتی :
نوح پروردگارش را ندا داد: اى پروردگار من، پسرم از خاندان من بود و وعده تو حق است و نيرومندترين حكم‌كنندگان تو هستى.
قَالَ يَا نُوحُ إِنَّهُ لَيْسَ مِنْ أَهْلِكَ ۖ إِنَّهُ عَمَلٌ غَيْرُ صَالِحٍ ۖ فَلَا تَسْأَلْنِ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ ۖ إِنِّي أَعِظُكَ أَنْ تَكُونَ مِنَ الْجَاهِلِينَ46
کد 1- ترجمه آیتی :
گفت: اى نوح، او از خاندان تو نيست، او عملى است ناصالح. از سر ناآگاهى از من چيزى مخواه. برحذر مى‌دارم تو را كه از مردم نادان باشى.
می بینیم که فرزند هم اگر کافر باشد از خاندان پیامبر بحساب نمی آید این تنها به زن مربوط نمی شود
اینجا منطقه ممنوعه است! و همین اندازه بدانید که ترجمه‌ای که شما آوردید: (از سر ناآگاهى از من چيزى مخواه.) دقیق نیست، بلکه ترجمه صحیح این است: (پس مخواه از من چیزی را که علم به آن نداری)، و حال آنکه قبلا خود ایشان به او گفتند: ارکب معنا و لا تکن مع الکافرین.

و واضح است که با توضیحی که از لغت آوردم، وقتی زن طلاق داده شد، حقیقتا اهل البیت دیگر نیست، ولی پسر وقتی نااهل شد، مجازا نزد عرف از اهل بیت خارج میشود، یعنی دیگر انس با او برقرار نمیشود، و اهلیت مؤانسه ندارد، یعنی تعبیر لیس من اهلک از باب رجوع به معنای اصل لغت است نه متفاهم عرف.
قديمي 4 هفته پيش   #30
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 487

باسمه تعالی

نقل قول:
در اصل توسط طارقغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم نوشته شده است
وقتی برای اینکه عقیده خودرا به اثبات برسانید شروع می کنیدبرای آیات قرآن داستانسراییو به هزار دلیل آن را برای خود توجیه می کنید آنگاه آن چیزی می شود که خود آن را ساخته و پرداخته ای زن مرد میشود غیر اهل بیت ولی 10و11 پشتت می شو اهل لیت آنهم گزینشی و فقط در بین این همه فرزندان و فرزند زادگان فقط از هر کدام یکی می شود اهل بیت و خدا فقط یرای آن یکی خواسته که مصوم باشد
شما آیات قرآن را به احاددیث وروایات ارجاع می دهید نه احادیث و روایات را به قر آن
saeed_s58
وصف داسنان‌سرایی شایسته‌ی جایی است که بی هیچ مبنای عقلایی، اقدام به پیرایه بستن به متنی کنند؛ کاری که تا کنون به نظر می‌رسد از کسانی دیده شده که مدعی برداشت خالص از قرآن هستند و چون به هیچ بنای عقلایی در تحقیق و تبیین و تفسیر متون، اعتنا نمی‌کنند، در واقع آنچه که دیده می‌شود، چیزهایی است که از اوهام خود به کتاب خدا نسبت می‌دهند و وقتی از آنها توضیح خواسته می‌شود با این ادعا که وقتی متن را تماماً به کرات خواندید لاجرم چنین برداشتی می‌کنید! از پاسخ علمی فرار می‌کنند.
حذف تبیین‌گری روایات (که البته استفاده از آنها نیاز به استفاده از روش‌های صحیح دارد)، در تمامی موارد، به نظر نمی‌رسد که منجر به چیزی غیر از جایگزینی اهواء و اوهام شده باشد. اگرچه در مواردی، فهم دقیق ممکن است با استفاده از روش‌های عقلائی صرفاً از یک متن ممکن باشد، اما اینگونه که همه چیز، از جمله قرائن خارجیه حذف شود و تمامی بناءات عقلائیه در تحقیق نادیده گرفته شود، فهم را غیرممکن می‌سازد.
و الی الله المصیر 487
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
ایه نطهیر-ضمیر جمع مذکر

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:31PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه