بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 4 هفته پيش   #46
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 19,734
ج: از سقیفه تا کربلا

از_سقیفه_تا_کربلا (۷)
امام حسین علیه السلام در روز سقیفه کشته شد!!

حادثه عاشورا و شهادت حضرت سید الشهداء(علیه السلام) مصائب ، اسارت‌ها و جنایات خونباری که در صحرای کربلا و سپس کوفه و شام انجام شد اینگونه نیست که تنها یک فاجعه نو ظهور و به دست افرادی معین و در زمانی خاص صورت گرفته باشد ،
بلکه این جنایت عظیم تاریخ بشریت از زمان انحراف مسیر امامت و ولایت، پس از شهادت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و به دست عاملین سقیفه شوم بنی ساعده آغاز و صورت گرفت.

با تحقیق و جستجو در تاریخ و با توجه به روایات و زیارات صادره از ائمه معصومین (علیهم السلام) نشان می‌دهد که عامل اصلی شهادت حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) و جنایات عظیم آن، در حقیقت به شورای شوم سقیفه بنی ساعده و عاملین آن ، خلیفهء اول و دوم باز می‌گردد ؛

و آن دو بودند که این خیانت‌های بی شرمانه را برای پدید آورندگان صحنه کربلا، یزید و یزیدیان، طرح و برنامه ریزی کردند.

به بیان دیگر ؛ در واقع سنگ زیرین این جنایات به دست آن دو بنا نهاده شد ، چرا که معاویه و فرزند ناپاکش یزید در ابتدا هیچ جایگاهی در بین مسلمین نداشتند و این دو بودند که در عهد خلافت غاصبانه‌شان حکومت شام را به معاویه سپردند و او را برای روی کار آمدن و تصاحب خلافت آماده ساختند ؛
و از همین جا بود که پایه‌های حکومت و خلافت امویان بنا نهاده شد.

خوارزمی یکی از علمای اهل سنت در کتاب مقتل الحسین علیه السلام خود چنین اعتراف می کند:

فوَقَفَ یَسْتَرِیحُ وَ قَدْ ضَعُفَ عَنْ الْقِتَالِ فَبَیْنَا هُوَ وَاقِفٌ إِذْ أَتَاهُ حَجَرٍ فَوَقَعَ عَلَى جَبْهَتِهِ فَسَأَلْتُ الدِّمَاءَ مِنْ جَبْهَتِهِ فَأَخَذَ الثَّوْبِ لیسمح عَنْ جَبْهَتِهِ فَأَتَاهُ سَهْمٌ مُحَدَّدٌ مَسْمُومٌ لَهُ ثَلَاثُ شُعَبٍ فَوَقَعَ فِی قَلْبِهِ فَقَالَ الْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلَامُ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ عَلَى مِلَّهِ رَسُولِ اللَّهِ وَ رَفَعَ رَأْسَهُ إِلَى السَّمَاءِ وَ قَالَ إِلَهِی إِنَّکَ تَعْلَمُ أَنَّهُمْ یَقْتُلُونَ رَجُلًا لَیْسَ عَلَى وَجْهِ الْأَرْضِ ابْنُ نَبِیٍّ غَیْرُهُ ثُمَّ أَخَذَ السَّهْمَ وَ أَخْرَجَهُ مِنَ وَرَاءِ ظَهْرِهِ فَانْبَعَثَ الدَّمِ کَالْمِیزَابِ فَوَضَعَ یَدَهُ عَلَى الْجُرْحِ فَلَمَّا امْتَلَأَتْ دَمًا رَمَى بِهِ بِهَا إِلَى السَّمَاءِ فَمَا رَجَعَ مِنْ ذَلِکَ قَطْرَهً وَ مَا عَرَفْتَ الْحُمْرَهُ فِی السَّمَاءِ حَتَّى رَمَى الْحُسَیْنِ بِدَمِهِ إِلَى السَّمَاءِ ثُمَّ وَضَعَ یَدَهُ عَلَى الْجُرْحِ ثَانِیًا فَلَمَّا امْتَلَأَتْ لَطَخَ بِهَا رَأْسُهُ وَ لِحْیَتِهِ وَ قَالَ هَکَذَا وَ اللَّهِ أَکُونَ حَتَّى أَلْقَى جَدِّی مُحَمَّداً وَ أَنَا مَخْضُوبٌ بِدَمِی وَ أَقُولُ یا رَسُولَ اللَّهِ قَتَلَنِی فُلَانٌ وَ فُلَان

چون بر بدن مبارک امام حسین علیه السلام ۷۲ زخم وارد شد ایستادند تا اندکى استراحت کنند، ضعف بر بدنشان غالب شده بود، به طوری که دیگر توان جنگ را نداشت، در این هنگام ناگاه سنگى آمد و بر پیشانیش خورد و خون جاری شد، پس پیراهنش را بالا گرفت تا خون را از پیشانیش پاک کند که ناگاه تیر تیز سه شعبه و مسمومى آمد و بر قلب حضرت نشست. امام حسین علیه السلام گفت: بسم اللّه و باللّه و على مله رسول اللّه. آنگاه سر به آسمان بلند کرد و عرضه داشت: خداى من! تو مى‌دانى که اینان کسى را مى‌کشند که روى زمین فرزند پیامبرى جز او نیست. امام تیر را از پشت سر بیرون آورد و خون مانند ناودان جارى شد. دستش را زیر محل زخم گرفت و چون پر از خون شد به آسمان پاشیدند. که قطره ای از این خون به زمین بازنگشت و پیش از آن سرخى در آسمان دیده نشده بود. دو مرتبه دسته مبارک را زیر زخم گرفت و چون از خون پر شد به صورت و محاسنش مالید و فرمود: این‌گونه به خون خضاب خواهم بود تا جدّم محمدصلی الله علیه و آله را دیدار کنم و بگویم :
اى رسول خدا! فلانى و فلانى ( ابوبکر و عمر ) مرا کشتند.

مقتل الحسین ، خوارزمی [م. ۵۶۸]، جلد ۲، صفحه ۳۹ .

اسکن کتاب :
http://s3.picofile.com/file/8219912300/Picture.jpeg

تمامی کسانی که در علم حدیث و رجال شناسی کار کرده اند همه به اتفاق گویند مراد از فلان و فلان یعنی:
ابوبکر بن ابی قحافه و عمر بن خطاب

حالا سوال پیش می آید که چرا خوارزمی از لفظ فلان استفاده کرد و مستقیما نگفت ابوبکر و عمر؟؟؟

بگذارید برای پاسخ ، مثالی
بزنیم

ظهیر اردبیلی یکی از علمای اهل سنت بوده است ؛

ظهیر اردبیلی اعتقاد داشته است که مدح صحابه بر روی منبر واجب نیست.

و به خاطر این اعتقاد گردن ایشان را قطع کردند!!!!

ابن عماد حنبلی در کتاب الشذرات این مطلب را آورده است.

شذرات الذهب جلد ۱۰ صفحه ۲۴۰ .

اسکن کتاب :

http://s3.picofile.com/file/8219912900/Picture.jpeg

حالا فکر کنید با چنین نگرشی اگر خوارزمی ، مستقیما نام ابوبکر و عمر را می برد ، چه می شد ؟
او قطعا جانش را از دست میداد.

ادامه دارد...

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 4 هفته پيش   #47
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي 4 هفته پيش   #48
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۸)

امام حسین علیه السلام در روز سقیفه کشته شد!

حادثه عاشورا و شهادت حضرت سید‌الشهدا علیهم‌السلام مصائب اسارت‌ها و جنایات خون‌باری که در صحرای کربلا و سپس کوفه و شام انجام شد این‌گونه نیست که تنها یک فاجعه نوظهور و به دست افرادی معین و در زمانی خاص صورت گرفته باشد،
بلکه این جنایت عظیم تاریخ بشریت از زمان انحراف مسیر امامت و ولایت، پس از شهادت پیامبر اکرم -صلی الله علیه و اله- و به دست عاملین سقیفه شوم بنی ساعده آغاز و صورت گرفت.

با تحقیق و جستجو در تاریخ و با توجه به روایات و زیارات صادره از ائمه معصومین نشان می‌دهد که عامل اصلی شهادت حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) و جنایات عظیم آن، در حقیقت به شورای شوم سقیفه بنی ساعده و عاملین آن ابوبکر و عمر باز می‌گردد و آن دو بودند که این خیانت‌های بی‌شرمانه را برای پدیدآورندگان صحنه کربلا، #یزید و یزیدیان، طرح و برنامه‌ریزی کردند.

ضیاءالدین ابن الاثیر الجزری از استوانه های علمی قرن ششم و هفتم اهل تسنن با صراحت تمام می نویسد:::

واعلم ان الحسین لم یقتل فی یوم کربلا وانما قتل فی یوم السقیفة؛

بدان که حسین علیه السلام در روز عاشورا و در کربلا کشته نشد؛ بلکه در واقع در سقیفه کشته شد.»

نام‌کتاب :الوشی المرقوم فی حل المنظوم نویسنده: ضیاءالدین ابن الاثیر الجزری جلد: 1 صفحه: 383

▫️اسکن روایت:
https://bit.ly/30QQeEO

در نتیجه طبق اعتراف این عالم سنی مشخص میشود سنگ زیرین این جنایات به دست ابوبکر و عمر و باتشکیل سقیفه بنا نهاده شد چرا که معاویه و فرزند ناپاکش یزید در ابتدا هیچ جایگاهی در بین مسلمین نداشتند ؛
و این عمر و ابوبکر بودند که در عهد خلافت غاصبانه‌شان حکومت شام را به معاویه سپردند و او را برای روی کار آمدن و تصاحب خلافت آماده ساختند و از همین‌جا بود که پایه‌های حکومت و خلافت امویان بنا نهاده شد.

قديمي 4 هفته پيش   #49
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي 4 هفته پيش   #50
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۹)

واقعه عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام نتیجه انحرافات و دور شدن جامعه اسلامی از خاندان وحی بود.

این کج روی ها از زمان سقیفه شروع شدند و تخم فساد در جامعه کاشته شد. این انحرافات به تدریج آنقدر گسترش یافت تا تنها پنجاه سال پس از رسول خدا (صلی الله علیه و آله)، فرزندش را به بدترین نحو کشتند.
تيري را که عمر سعد، صبح عاشورا به سوی اردوي حسينی رها مي‏کند و تيری را که‏ حرمله بر گلوی حضرت علی‌اصغر علیه السلام مي‏زند، تيری نيست که در سقيفه رها شد و بر قلب پيامبر نشست؟
و آيا آن تير، بر حنجره اصغر نشست ‏يا بر جگر دين فرود آمد؟
چه خوب و عميق دريافته و سروده است مرحوم آية الله کمپاني:::

فما رماه اذ رماه حرمله
وما رماه إذ رماه حرملة
وانما رماه من مهد له
سهم اتى من جانب السقيفة
وقوسه على يد الخليفة

حرمله نبود که تير انداخت، بلکه کسی که زمينه ساز آن بود تيری از سوی سقيفه آمد که کمان آن به دست خليفه بود و تير او نه بر گلوی کودک بلکه بر دل دين و قلب پيامبر نشست.

نام کتاب : الأنوار القدسيّة نویسنده : الغروي الإصفهاني، الشيخ محمد حسين جلد : 1 صفحه : 151

▫️ اسکن کتاب:
https://bit.ly/30RSA6i

▫️تصویر مرحوم شیخ محمدحسین غروی اصفهانی و شرح حال وی.

https://bit.ly/34dEdLA

آری اگر واقعه شوم سقيفه نبود هرگز جنايتهای‌ بعدی که اوج آن در عاشورا بود پيش‏ نمی‌آمد و مسير تاريخ اسلام و شيعه به گونه ديگری بود.

قديمي 4 هفته پيش   #51
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۱۰)

سنگ زیرین حادثه کربلا در سقیفه به دست ابابکر و عمر بنا نهاده شد چرا که #معاویه و فرزند ناپاکش #یزید در ابتدا هیچ جایگاهی در بین مسلمین نداشتند و این عمر و ابوبکر بودند که در عهدخلافت غاصبانه‌شان حکومت شام را به معاویه سپردند و او را برای روی کار آمدن و تصاحب خلافت آماده ساختند و
از همین جا بود که پایه‌های حکومت و خلافت امویان بنا نهاده شد.

خورازمی یکی از علمای اهل سنت در کتاب مقتل الحسین علیه السلام خود چنین اعتراف می کند:

فصاح به الحصين بن مالك السكوني: يا ابن فاطمة! بما ذا ينتقم لك منّا؟ فقال: «يلقي بأسكم بينكم، و يسفك دماءكم، ثم يصبّ عليكم العذاب الأليم» . ثم جعل يقاتل حتى أصابته اثنتان و سبعون جراحة، فوقف يستريح و قد ضعف عن القتال، فبينا هو واقف إذ أتاه حجر فوقع على جبهته، فسالت الدماء من جبهته، فأخذ الثوب ليمسح عن جبهته فأتاه سهم محدّد، مسموم، له ثلاث شعب، فوقع في قلبه، فقال الحسين عليه السّلام: «بسم اللّه و باللّه و على ملة رسول اللّه-و رفع رأسه الى السماء-، و قال: إلهي! إنك تعلم أنهم يقتلون رجلا ليس على وجه الأرض ابن نبي غيره» .ثم أخذ السهم و أخرجه من وراء ظهره فانبعث الدم كالميزاب، فوضع يده على الجرح، فلما امتلأت دما رمى بها إلى السماء، فما رجع من ذلك قطرة، و ما عرفت الحمرة في السماء حتى رمى الحسين بدمه إلى السماء، ثمّ وضع يده على الجرح ثانيا، فلما امتلأت لطخ بها رأسه و لحيته، و قال: «هكذا، و اللّه، أكون حتى ألقى جدي محمدا صلّى اللّه عليه و آله و أنا مخضوب بدمي، و أقول: يا رسول اللّه! قتلني فلان و فلان» .

چون بر بدن مبارک امام حسین علیه السلام ۷۲ زخم وارد شد ایستادند تا اندکى استراحت کنند، ضعف بر بدنشان غالب شده بود، به طوری که دیگر توان جنگ را نداشت، در این هنگام ناگاه سنگى آمد و بر پیشانیش خورد و خون جاری شد، پس پیراهنش را بالا گرفت تا خون را از پیشانیش پاک کند که ناگاه تیر تیز سه شعبه و مسمومى آمد و بر قلب حضرت نشست.
امام حسین علیه السلام گفت: بسم اللّه و باللّه و على مله رسول اللّه. آنگاه سر به آسمان بلند کرد و عرضه داشت: خداى من! تو مى‌دانى که اینان کسى را مى‌کشند که روى زمین فرزند پیامبرى جز او نیست. امام تیر را از پشت سر بیرون آورد و خون مانند ناودان جارى شد. دستش را زیر محل زخم گرفت و چون پر از خون شد به آسمان پاشیدند. که قطره ای از این خون به زمین بازنگشت و پیش از آن سرخى در آسمان دیده نشده بود. دو مرتبه دسته مبارک را زیر زخم گرفت و چون از خون پر شد به صورت و محاسنش مالید و فرمود: این‌گونه به خون خضاب خواهم بود تا جدّم محمدصلی الله علیه و آله را دیدار کنم و بگویم اى رسول خدا! فلانى و فلانى[ابوبکر و عمر ]مرا کشتند.

نام کتاب : مقتل الحسین علیه السلام نویسنده : خوارزمی جلد : 2 صفحه : 39

▫️اسکن روایت:
https://bit.ly/2ku5NSF
▫️لینک از فقاهت:
http://lib.eshia.ir/10509/2/39

طبق آنچه که مشهور است فلان وفلان به شيخين گفته مي شود و قرنيه آن نيز اينکه در روايات ديگر از امام حسين آمده است حضرت آن در دو را غاصب حق دانسته اند:

7 ـ وسأله رجل عن أبي بكر وعمر ـ ، فقال : والله لقد ضيعانا ، وذهبا بحقنا ، وجلسا مجلسا كنا أحق به منهما ، ووطئا على أعناقنا ، وحملا الناس على رقابنا ..

مردي از امام حسين در خصوص ابوبکر و عمر پرسيد که فرمود آن دو ما را ضايع کردند و حق ما را بردند در جاي ما نشستند در حالي که حق ما بود

نام کتاب : بحار الأنوار - ط مؤسسةالوفاء نویسنده : العلامة المجلسي جلد : 30 صفحه : 380
http://lib.eshia.ir/11008/30/380

درنتیجه تمامی کسانی که در علم حدیث و رجال شناسی کار کرده اند همه به اتفاق گویند مراد از فلان و فلان یعنی ابوبکر بن ابی قحافه و عمر بن خطاب میباشد.

قديمي 4 هفته پيش   #52
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم

لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین

http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=157632

قديمي 4 هفته پيش   #53
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۱۱)

سنگ زیرین حادثه کربلا در سقیفه نهاده شد ؛ چرا که #معاویه و فرزند ناپاکش #یزید در ابتدا هیچ جایگاهی در بین مسلمین نداشتند و این خلیفه اول و دوم بودند که در عهدخلافت غاصبانه‌شان حکومت شام را به معاویه سپردند و او را برای روی کار آمدن و تصاحب خلافت آماده ساختند و از همین جا بود که پایه‌های حکومت و خلافت امویان بنا نهاده شد.

علامه عبد الرؤوف مناوی دانشمند نامدار اهل سنت در باره حرمتی شکنی اهل بیت علیهم‌السلام توسط بنی امیه، می‌نویسد:::

(إنی تارک فیکم) بعد وفاتی (خلیفتین) زاد فی روایه أحدهما أکبر من الآخر وفی روایه بدل خلیفتین ثقلین سماهما به لعظم شأنهما (کتاب الله) القرآن (حبل) أی هو حبل (ممدود ما بین السماء والأرض) قیل أراد به عهده وقیل السبب الموصل إلى رضاه (وعترتی) بمثناه فوقیه (أهل بیتی)تفصیل بعد إجمال بدلا أو بیانا وهم أصحاب الکساء الذین أذهب الله عنهم الرجس وطهرهم تطهیرا وقیل من حرمت علیه الزکاه ورجحه القرطبی یعنی إن ائتمرتم بأوامر کتابه وانتهیتم بنواهیه واهتدیتم بهدی عترتی واقتدیتم بسیرتهم اهتدیتم فلم تضلوا قال القرطبی : وهذه الوصیه وهذا التأکید العظیم یقتضی وجوب احترام أهله وإبرارهم وتوقیرهم ومحبتهم وجوب الفروض المؤکده التی لا عذر لأحد فی التخلف عنها هذا مع ما علم من خصوصیتهم بالنبی صلى الله علیه وعلى آله وسلم وبأنهم جزء منه فإنهم أصوله التی نشأ عنها وفروعه التی نشأوا عنه کما قال : (فاطمه بضعه منی)ومع ذلک فقابل بنو أمیه عظیم هذه الحقوق بالمخالفه والعقوق فسفکوا من أهل البیت دماءهم وسبوا نساءهم وأسروا صغارهم وخربوا دیارهم وجحدوا شرفهم وفضلهم واستباحوا سبهم ولعنهم فخالفوا المصطفى فی وصیته وقابلوه بنقیض مقصوده وأمنیته فواخجلهم إذا وقفوا بین یدیه ویا فضیحتهم یوم یعرضون علیه.

پیامبر فرمود:
من در میان شما برای بعد از وفات خودم ، دو جانشین می‌گذارم. در روایت احمد آمده است که یکی از آن‌ها بزرگتر از دیگری است . و در روایت دیگر به جای «خلیفتین» ، «ثقلین» آمده است. آن دو به خاطر مقام بلندشان«ثقل» نامیده شده‌اند.مقصود از کتاب خدا قرآن است. او ریسمانی است بین آسمان و زمین. گفته شده است که مقصود از “حبل” وصیت او است. و گفته شده که مقصود ریسمانی است که او را به رضایت خداوند می‌رساند.و جانشین دیگر من، عترت و اهل بیت من است.مقصود از اهل بیت، اصحاب کساء هستند، همان ها که خداوند آن‌ها را از هر گونه رجس و پلیدی پاک و پاکیزه کرده است. برخی گفته‌اند که مقصود از آن‌ها کسانی هستند که صدقه بر آن‌ها حرام است، قرطبی آن را ترجیح داده است.
مقصود از روایت این است که اگر به دستورات قرآن، عمل و از نواهی آن پرهیز کنید و همچنین به هدایت اهل بیت من هدایت شوید، به سیره آن‌ها اقتدا کنید، هدایت می‌شوید و گمراه نمی‌شوید.قرطبی گفته :
این وصیت و تأکید عظیم ، اقتضاء می‌کند که احترام اهل بیت واجب باشد. همچنین نیکی، احترام و محبت به آن‌ها واجب و فرض مؤکد است که هیچ کس بهانه‌ای برای تخلف از آن ندارد.
علاوه بر این، می‌دانیم که آن‌ها چه نسبتی با پیامبر صلی الله علیه وآله دارند، آن‌ها جزئی از پیامبر هستند؛ آن‌ها ریشه‌ها و شاخه‌هایی هستند که از وجود آن حضرت رشد کرده‌اند؛
زیرا پیامبر فرموده: فاطمه پاره تن من است .
با این همه، بنی امیه در رعایت این حق بزرگ، مخالفت و کاملا بر عکس عمل کردند؛ خون اهل بیت علیهم السلام را ریختند، زنان و کودکان آن‌ها را اسیر وخانه‌های آنان را خراب کردند.
شرف و فضیلت آنان را انکار و فحاشی و لعن اهل بیت را مباح دانستند.
پس با سفارش حضرت مصطفی صلی الله علیه وآله مخالفت و با آن مقابله کردند و ضد مقصود و آرزوی پیامبر را عمل کردند.
چه قدر شرمنده خواهند شد در آن هنگام که روبروی رسول خدا صلی الله علیه وآله بإیستند و چه رسوایی است برای روزی که بر آن حضرت وارد شوند.

نام کتاب: نام کتاب : فيض القدير شرح الجامع الصغير نویسنده : المناوي جلد : 3 صفحه : 15
▫️اسکن روایت:
https://bit.ly/2kwXPbx

بنی امیه در رعایت این حق بزرگ مخالفت و کاملا بر عکس عمل کردند خون اهل بیت علیهم السلام را ریختند زنان و کودکان آن‌ها را اسیر و خانه‌های آنان را خراب کردند. شرف و فضیلت آنان را انکار و فحاشی و لعن اهل بیت را مباح دانستند.

قديمي 4 هفته پيش   #54
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي 4 هفته پيش   #55
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۱۲)

〰〰〰〰〰▪️▪️➖

شیخ عمادالدین طبری رضوان الله علیه در کتاب خود کامل بهائی مینویسد:

بدانکه هر که را در دین رسوخی هست و در اعتقاد ثباتی و از عقل حظی و به قیامت و جنت و جحيم تصدیقی و به ثواب رجائی و از عقاب خونی و به توحید و عدل معرفتی و با خاندان طهارت ارادتی و از اسلام نصیبی و به مطالعه کتاب تواریخ و سیر اصحاب تعمقی و از حضرت حق تعالی توفیقی و از طینت پاک خود انصافی داند
که #یزید و #معاویه به آن نعلات مستحق لعنت اند و از اسلام ایشان را هیچ بهره نباشد و عذاب ابدی و عقاب سرمدی مستقر و ماوای ایشان باشد و بر شیعه این رخصت مندوب بلکه از واجبات و فرائض چون صلوة و صیام مکتوب.
اما بر اهل سنت این فتوی متعذر است که یزید خلیفه و ولی معاویه بود و معاویه خلیفه و نائب مناب و متولی و گماشته عمر و عثمان بود و از قبل ایشان و ممکن و مسلط بر خلق خدا.
چنین گویند که ملکی از ملوک مازندران از علوی پرسید که با سید حسینی را با اصحاب و قرابات او کجا شهید کردند علوی گفت به کربلا ملک گفت یا سید حسین بلا را روز سقیفه بنی ساعده که با ابوبکر بیعت کردند در آنجا شهید کردند.
چنانکه در کتاب مؤالف آمد از تصانیف جریر طبری: ان النبی ان قال: لثلمة في الاسلام مخالفة على بن ابی طالب ). رخنه در اسلام مخالفت علی بن ابی طالب است.لاشک چون شیوخ بر عترت رسول جرأت تقدم کردند و حقوق ایشان بر نهج مذکورغصب کردند
فساق و کفار را این در نظر افتاد و این عرصه بر منافقان فراخ شد و شبهه در میان خلق بر قطب ضلالت بماند و ضعفای اسلام گفتند که اگر این نوع مجوز و مرخص نبودی صحابه که صدر اول بودند از مهاجر و انصار و صاحب عریش رسول بودند و مستمعان تأویل و تنزیل قرآن از رسول الله در این فعل ابتداء نکردندی.

نام کتاب: کامل بهائی نویستده: عمادالدین طبری جلد:1 صفحه:647

▫️اسکن روایت:
https://bit.ly/2lHWrTP

قديمي 4 هفته پيش   #56
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۱۲)

شیخ عمادالدین طبری رضوان الله علیه در کتاب خود کامل بهائی مینویسد:

بدانکه هر که را در دین رسوخی هست و در اعتقاد ثباتی و از عقل حظی و به قیامت و جنت و جحيم تصدیقی و به ثواب رجائی و از عقاب خونی و به توحید و عدل معرفتی و با خاندان طهارت ارادتی و از اسلام نصیبی و به مطالعه کتاب تواریخ و سیر اصحاب تعمقی و از حضرت حق تعالی توفیقی و از طینت پاک خود انصافی داند
که #یزید و #معاویه به آن نعلات مستحق لعنت اند و از اسلام ایشان را هیچ بهره نباشد و عذاب ابدی و عقاب سرمدی مستقر و ماوای ایشان باشد و بر شیعه این رخصت مندوب بلکه از واجبات و فرائض چون صلوة و صیام مکتوب.
اما بر اهل سنت این فتوی متعذر است که یزید خلیفه و ولی معاویه بود و معاویه خلیفه و نائب مناب و متولی و گماشته عمر و عثمان بود و از قبل ایشان و ممکن و مسلط بر خلق خدا.
چنین گویند که ملکی از ملوک مازندران از علوی پرسید که با سید حسینی را با اصحاب و قرابات او کجا شهید کردند علوی گفت به کربلا ملک گفت یا سید حسین بلا را روز سقیفه بنی ساعده که با ابوبکر بیعت کردند در آنجا شهید کردند.
چنانکه در کتاب مؤالف آمد از تصانیف جریر طبری: ان النبی ان قال: لثلمة في الاسلام مخالفة على بن ابی طالب ). رخنه در اسلام مخالفت علی بن ابی طالب است.لاشک چون شیوخ بر عترت رسول جرأت تقدم کردند و حقوق ایشان بر نهج مذکورغصب کردند
فساق و کفار را این در نظر افتاد و این عرصه بر منافقان فراخ شد و شبهه در میان خلق بر قطب ضلالت بماند و ضعفای اسلام گفتند که اگر این نوع مجوز و مرخص نبودی صحابه که صدر اول بودند از مهاجر و انصار و صاحب عریش رسول بودند و مستمعان تأویل و تنزیل قرآن از رسول الله در این فعل ابتداء نکردندی.

نام کتاب: کامل بهائی نویستده: عمادالدین طبری جلد:1 صفحه:647

▫️اسکن روایت:
https://bit.ly/2lHWrTP

قديمي 4 هفته پيش   #57
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي 3 هفته پيش   #58
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۱۳)

باتحقیق و جستجو در تاریخ و با توجه به روایات و زیارات صادره از ائمه معصومین علیهم السلام نشان می‌دهد که عامل اصلی شهادت حضرت سیدالشهدا علیه السلام و جنایات عظیم آن،
در حقیقت به شورای شوم سقیفه بنی ساعده و عاملین آن باز می‌گردد و
آن دو بودند که این خیانت‌های بی‌شرمانه را برای پدیدآورندگان صحنه کربلا یزید و یزیدیان طرح و برنامه‌ریزی کردند؛

ابوالصلاح حلبی شیخ تقی الدین بن نجم الدین در کتاب خود تقریب المعارف
(۳۴۷- ۴۴۷ھ۔ق) مینویسد::

و رووا عن عبد الله بن محمد بن عمر بن علي بن أبي طالب قال : شهدت أبي : محمد بن عمر ، ومحمد بن عمر بن الحسن ـ وهو : الّذي كان مع الحسين بكربلاء ، وكانت الشيعة تنزّله بمنزلة أبي جعفر ، يعرفون حقّه وفضله ـ قال : فكلّمه في أبي بكر وعمر ، فقال محمد بن عمر بن الحسن بن علي بن أبي طالب لأبي : أسكت ، فإنّك عاجز والله ، إنهما لشركاء في دم الحسين .

از عبدالله بن محمد بن عمر بن علی بن ابی طالب علیه السلام روایت کرده اند که گفت : پدرم محمد بن عمر ومحمد بن عمر بن الحسن که او در رکاب امام حسین (علیه‌السلام) در کربلا بود را دیدم ،که شیعیان برای او منزلتی بمانند منزلت امام باقر علیه السلام قائل بودند وحق وفضلش را می شناختند،
گفت ؛ پس درباره ابوبکر و عمر با او سخن کرد ، پس محمد بن عمر بن الحسن بن علی بن ابی طالب به پدرم گفت : ساکت شو ، که تو به خداوند قسم عاجز وناتوانی ، وآنان [ ابوبکر وعمر ] در خون حسین شریکند .

نام کتاب : تقريب المعارف نویسنده : أبو الصّلاح الحلبي جلد : 1 صفحه : 252

▫️اسکن روایت:
https://bit.ly/2kEYUxV

قديمي 3 هفته پيش   #59
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۱۴)

سلیم بن قیس در کتاب خود از امام باقرعلیه السلم به نقل از ابان ابن ابی عیاش در مورد خیانت امت در حق مولاعلی و تشکیل سقیفه و بیعت شکنی مردم و شهادت امام حسین علیه السلام در روایت طولانی اینگونه نقل میکند::

(سران سقیفه)بر علیه انصار با حق ما و دلیل ما استدلال کردند و خلافت را برای ابوبکر منعقد کردند. ابوبکر هم آن را به عمر برگرداند تا در مقابل کار او تلافی کرده باشد.سپس عمر خلافت را شوری بین شش نفر قرار داد. آنان هم مسئله را بر عهده عبدالرحمان بن عوف گذاردند. ابن عوف خلافت را برای عثمان قرار داد به شرط آنکه بعد از خودش به او برگرداند.
ولی عثمان به عبدالرحمان حیله کرد، و ابن عوف کفر و جهل خود را ظاهر ساخت و در زمان حیاتش بر علیه عثمان سخن گفت و فرزندان ابن عوف چنین پنداشتند که عثمان او را مسموم کرد و از دنیا رفت؛سپس طلحه و زبیر بپا خاستند و به اختیار خود و بدون اجبار با علی بیعت کردند. ولی بیعت خود را شکستند و خیانت کردند، و سپس عایشه را بعنوان خونخواهی عثمان با خود به بصره بردند سپس معاویه یاغیان اهل شام را برای خونخواهی عثمان فراخواند و بر علیه ما جنگ بپا کرد.سپس اهل حروراء با امیرالمؤمنين مخالفت کردند به این عنوان که طبق کتاب خدا و سنت پیامبرش حکم کند! در حالیکه اگر این دو گروه طبق آنچه با ایشان شرط کرده بود حکم می کردند باید حکم می کردند که علی در کتاب خدا و بر لسان پیامبرش و در ست او «امیرالمؤمنین» است. ولی اهل نهروان با او مخالفت کردند وجنگیدند.
سپس با حضرت حسن بن علی بعد از پدرش بیعت کردند و با او پیمان بستند. ولی با او عهد شکنی کردند و او را تنها گذاشتند و بر ضد او شورش نمودند تا آنجا که با خنجری بر ران حضرت ضربت زدند و خیمه گاه او در لشگر را به غارت بردند و به خلخالهای همسران حضرت دستبرد زدند.آنحضرت هم چون یارانی نیافت با معاویه صلح کرد و خون خود و اهل بیت و شیعیانش را حفظ نمود،که آنان واقعا کم بودندسپس هیجده هزار نفر از اهل کوفه با امام حسین به بیعت کردند، ولی عهد خود را شکستند. سپس روی در روی او آمدند و با او جنگیدند تا آنحضرت به شهادت رسید.
ما اهل بیت از زمانی که پیامبر از دنیا رفته همچنان ذلیل و تبعید و محروم می شویم و کشته و طرد میگردیم، و بر خون خود و همه آنانکه ما را دوست دارند ترس داریم.در مقابل، دروغگویان برای دروغ خود زمینه ای یافته اند که بوسیله آنهانزد رؤساء و قاضیان و کارگزارانشان در هر شهری تقرب می جویند. برای دشمنان ما درباره والیان گذشته خود احادیث دروغین و باطل نقل می کنند. و از ما سخنانی را که نگفته ایم روایت میکنند تا ما را بد جلوه داده باشند و بر ما دروغ ببندند و با سخنان باطل و دروغ به سردمداران و قاضیان خود تقرب جوینداوج این مطلب و کثرت آن در زمان معاویه بعد از وفات امام حسن بود، که شیعیان در هر شهری کشته شدند و دست و پای آنان قطع گردید، و با هر تهمت و گمانی درباره محبت ما و وابستگی به ما بدار آویخته شدند این بلا همچنان تا زمان ابن زیاد بعد از شهادت امام حسین به شدت می گرفت وبیشتر می شد؛سپس #حجاج آمد و شیعیان را به انواع کشتن و به هرگمان و تهمتی بقتل رسانید تا آنجا که اگر به کسی «کافر» یا « آتش پرست» می گفتند برایش محبوب تر از آن بود که به او شیعه حسین صلوات الله عليه، گفته شود.

نام کتاب : كتاب سليم بن قيس الهلالي نویسنده : سليم بن قيس الهلالي جلد : 2 صفحه : 632

▫️اسکن روایت:
https://bit.ly/2kbMhu3
▫️متن عربی:
http://lib.eshia.ir/70632/1/186

قديمي 3 هفته پيش   #60
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از_سقیفه_تا_کربلا (۱۵)

قال الصادق صلوات اللّه علیه :و اللّه ما قتل الحسين صلوات اللّه علیه بكربلا و لا سبي ذرّيّته إلّا أهل السّقيفة .

امام صادق علیه السلام میفرماید : به خدا قسم به قتل نرساند امام حسین صلوات اللّه علیه را در کربلا و اسیر نکرد ذریه و فرزندانش را مگر اهل سقیفه .

نام کتاب: زهر الربیع نویسنده: سید نعمت الله الجزائری جلد: 1 صفحه: 193
▫️اسکن کیفیت اصلی:
https://bit.ly/2khGbIQ

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

گفتگوهاي مشابه
گفتگو آغازگر گفتگو تالار پاسخها عنوان آخرين گفتگو
خاک کربلا و زائر آن (برای شیعیان) نادعلی دين و دنيا 7 Thursday 5 October 2017 06:26AM
* واقعه کربلا ازنگاهي ديگر * مزدك بامداد دين و دنيا 98 Tuesday 29 December 2009 03:00AM
خاک کربلا و زائر آن (برای شیعیان) نادعلی دين و دنيا 0 Monday 23 January 2006 04:30AM
آغاز ظلم سقیفه:... قتل محسن (ع) بیات دين و دنيا 3 Friday 30 December 2005 06:25PM
ماه محرم رسيد فاطمه آزاد 19 Monday 7 March 2005 02:53AM

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:52PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه