بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > فرهنگ و تاریخ

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 18 February 2010   #1
hess
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Feb 2010
پاسخ‌ها: 2
کتاب نبوغ هیتلر: پیشرفت های آلمان در دوران نازی ها

منبع:
http://www.hitlertruth.com

کتاب نبوغ هیتلر منتشر شد!

کتاب نبوغ هیتلر: پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی آلمان در دوران نازیسم

کتاب نبوغ هیتلر جدید ترین کتابی است که درباره آدولف هیتلر و رایش سوم به زبان فارسی منتشر گردیده است. این کتاب که از منابع مختلفی (شامل 57 کتاب انگلیسی) استفاده کرده است، مطالبی را بازگو می کند که بسیاری از آنها برای خوانندگان فارسی زبان تازگی دارند. کتاب «نبوغ هیتلر» از زاویه ای جدید به وضعیت آلمان در دوران رایش سوم می نگرد و پیشرفت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و دیگر مسائل داخلی رایش سوم را مورد بررسی قرار می دهد.

در این کتاب مسائلی همچون ماهیت و محبوبیت رژیم هیتلر در میان مردم آلمان در آن زمان، موضوع قتل ارنست روهم در سال 1934، مساله سترون سازی در رایش سوم، موفقیت های اقتصادی و پیشرفت های عمرانی آلمان نازی، پشتیبانی حکومت هیتلر از طبقه کارگر و کم درآمد آلمان و اصلاح وضعیت طبقاتی و شرایط فرهنگی-اجتماعی در آلمان، مساله یهود، نفوذ یهودیان بر جمهوری وایمار آلمان، رفتار مسالمت آمیز هیتلر با یهودیان، موضوع نژادگرایی در رایش سوم، دیدگاه نازیسم نسبت به مذهب و روابط حکومت هیتلر با کلیسا و ... پرداخته شده است.

موارد بسیار زیادی در کتاب «نبوغ هیتلر» بیان شده اند که برای خواننده فارسی زبان کاملا تازگی دارد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: (درباره مواردی که در زیر ذکر می شود، در کتاب توضیحات کاملی داده شده است.)

- در این کتاب افسانه دیکتاتوری بودن رایش سوم رد شده، و رایش سوم به عنوان یک کشور دموکراتیک و مردمی مطرح شده است.

- در این کتاب موضوع نژادگرایی در آلمان نازی از زاویه ای جدید مورد بررسی قرار گرفته است و نویسنده اظهار داشته است که نژادگرایی آلمانی یک نژادگرایی تهاجمی نبود، بلکه یک نژادگرایی تدافعی بود و سایر نژادها را تحقیر نمی کرد. این موضوع در کتاب تحت عنوان «نژادگرایی یا حفاظت از نژاد؟» مورد بررسی قرار گرفته است.

- احتمالا «نبوغ هیتلر» اولین کتاب فارسی است که در آن مساله اعلان جنگ اقتصادی یهود به آلمان نازی در همان سال 1933 مورد بررسی قرار گرفته است. نویسنده ضمن انکار هولوکاست، اظهار می دارد که تنها پس از این اعلان جنگ اقتصادی یهود به آلمان بود که هیتلر اقدامات یهود ستیزانه را آغاز کرد. اگرچه، اقدامات هیتلر کاملا مسالمت آمیز و قانونی بودند.

- در این کتاب همچنین به موضوع حمایت از حقوق حیوانات در رایش سوم و مبارزه حکومت هیتلر با دخانیات و ... پرداخته شده است که جنبه جدیدی از اقدامات اجتماعی-فرهنگی نازی ها را ابراز می کند.

- و ...

برای کسب اطلاعات بیشتر (شامل مقدمه کتاب و 2 صفحه نمونه) می تونید به پایگاه اینترنتی فروش این کتاب مراجعه کنید:
www.hitlertruth.com
hess حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از hess بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 20 April 2010   #2
فرا رسی دیجیتال
مهمان

تاريخ ثبت نام: Mar 2010
پاسخ‌ها: 3
ج: کتاب نبوغ هیتلر: پیشرفت های آلمان در دوران نازی ها

به تمام دوستان پیشنهاد میکنم که این کتاب را تهیه و بخوانند. در صورت امکان pdf کرده و در سایبر آپلود کنند تا همگان بخوانند
درود بر رایش بزرگ
فرا رسی دیجیتال حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 21 April 2010   #3
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

تاريخ ثبت نام: May 2006
پاسخ‌ها: 2,487

نقل قول:
در اصل توسط فرا رسی دیجیتال نوشته شده است نمايش نوشته
به تمام دوستان پیشنهاد میکنم که این کتاب را تهیه و بخوانند. در صورت امکان pdf کرده و در سایبر آپلود کنند تا همگان بخوانند
درود بر رایش بزرگ
ببینم شما فرارسی اصلی و واقعی هستی یا یکی قلابی؟
مسخره میکنی؟

Folaani حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از Folaani بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 21 April 2010   #4
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

این هیتلر که اینقدر نبوغ داشت چطور آلمان رو درگیر اون جنگ جهانی کرد که دست آخر به خاک سیاه بنشینه؟
میشه اهداف بلند پروازانهء هیتلر رو در چهارچوب نبوغ ذکر شده شرح بدید؟
ضمنا فکر نمیکنید در محاسبات و احتمالات خودش خیلی به خطا رفته این جناب نابغه؟
آخه هر نادانی هم میفهمه که عاقبت رویارویی یک کشور با بقیهء کشورهای دنیا، هرچند یک کشور قوی، عاقبتی نیست که بشه بهش امیدوار بود.
شاید هزار سال و 500 سال و 300 سال قبلش چنین اهدافی طبیعی و دست یافتنی بنظر میرسیدن، اما دیگه شرایط بشر خیلی عوض شده بود اون زمانی که هیتلر اقدام به کشورگشایی کرد.

كاربران ذيل از Folaani بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 21 April 2010   #5
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,427

البته ایشون هم نابغه بودن و هم قدرت طلب
اون اشتباهشون مثل سایر اشتباهات اقایون که بخاطر قدرت و جاه طلبی مرتکب جنگ می شن بوده.نه به خاطر عدم نبوغ
همینکه تشخیص دادن که باید شر بعضی ها رو از جامعه بشری بکنن ...همین نشانگر نبوغشون بود
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 21 April 2010   #6
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

اونطور قدرت و جاه طلبی ها رو آدم های خیلی باهوش ندارن.
حتما آیکیوش از من کمتر بوده

قديمي Wednesday 21 April 2010   #7
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

نقل قول:
همینکه تشخیص دادن که باید شر بعضی ها رو از جامعه بشری بکنن ...همین نشانگر نبوغشون بود
آدم واقعا باهوش میفهمه که حتی اینکار هم فایدهء چندانی نداره (حداقل فقط در کوتاه مدت تاثیر داره و پایدار نیست) و در چنین مقیاسی عملی نیست.
انسان باهوش میره دنبال قدرت های شخصی و دنبال تغییر خودش، نه تغییر جهان به این شکل غیرعملی.

قديمي Wednesday 21 April 2010   #8
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

حالا چی شده کلا انگار از زمان احمدی نژاد طرفدارهای هیتلر زیاد شدن!
کتاب ترجمه میکنن؛ تاپیک میزنن در مدح هیتلر؛ شما هم که تحویل میگیرید.
ممکنه این یک نقشه باشه تا بخوان برچسب یهود ستیزی و فاشیسم و خطرناک بودن برای جهان رو به ما بزنن. حواستشون باشه خلاصه.
واقعا ما وجه مشترکی با هیتلر داریم؟
هیتلر چی بود؟ یک دیوانه؟ یک مستبد و جنایتکار؟ یا یک نابغه؛ یک بشردوست؛ ناجی ای برای بشریت؟
مملکت خودش و اونهمه انسان بی گناه رو که به چیز داد!!
بهتر نیست بجای پرداختن به یک شخصیت منفور و ایدئولوژی شکست خورده و غیرانسانی، منابع دیگری برای اثبات نظر و حقانیت خودمون فراهم کنیم؟
کی فاشیسم میخواد؟
یادمه مدتها قبل مزدک (یک آیدی معروف که احتمالا بشناسید) تاپیکی زده بود که عنوانش همانندی اسلام و فاشیسم بود! بنظر شما واقعا اسلام با فاشیسم وجه مشترکی داره؟

كاربران ذيل از Folaani بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 21 April 2010   #9
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

راستش ما از زمانی که فهمیدیم هیتلر نسل یهود رو کم کرد .....طرفدارشون شدیم....و اگر خوف از بالایی نیود راهشونو ادامه می دادیم و خیلی هم راحت با وجدانمون کنار می یومدیم........دروغ چرا؟!
نقل قول:
اونطور قدرت و جاه طلبی ها رو آدم های خیلی باهوش ندارن
اتفاقا برعکس ........در باهوشها بیشتر دیده می شه............و اونی که مهارشون می کنه عامله دیگه ای یه نه هوش..........
حالا شما از ای کیوتون مطمئنین؟!
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قديمي Thursday 22 April 2010   #10
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

نقل قول:
در اصل توسط Teshneh نوشته شده است نمايش نوشته
راستش ما از زمانی که فهمیدیم هیتلر نسل یهود رو کم کرد .....طرفدارشون شدیم....و اگر خوف از بالایی نیود راهشونو ادامه می دادیم و خیلی هم راحت با وجدانمون کنار می یومدیم........دروغ چرا؟!
نمیدونستم اینقدر از من میترسی

نقل قول:
اتفاقا برعکس ........در باهوشها بیشتر دیده می شه............و اونی که مهارشون می کنه عامله دیگه ای یه نه هوش..........
ببین هوش، یعنی بینش، بطور کلی سطح بندی داره.
اون هوشی که شما میگی مال مراحل پایین تر هست که آدم میبینه از افراد متوسط باهوش تر هست (بنحو مشهودی)، بعد میگه خب من بهتره و/یا باید چیزهای بیشتری داشته باشم.
اونی که میگه من باهوش ترین هستم و باید از همه بیشتر داشته باشم معمولا خودش رو گول زده و دچار غروره و بنابراین سطح بینشش درحد برجسته نیست.
کلا این مسائل پیچیده هست و زیاد توضیح بدم وقتم گرفته میشه. اما ذهن من نسبت به انگیزه ها و سطوح نسبتا روشن هست (اونم بالبداهه) و میتونم حداقل دربارهء سطوح پایینتر از خودم تفسیر ارائه بدم
ضمنا بینش اصطلاح بهتری هست، چون هوش فقط یک فاکتور هست. مثلا ممکنه کسی هوشش زیاد باشه اما اطلاعات خام و غیرخام و پرورش فکر درستی نداشته باشه؛ بنابراین ممکنه بینش پایین تری داشته باشه.
بینش در مراحل بالا منجر به عزم برای حکومت جهانی نمیشه.
فردی هم که بخواد اونقدر آیکیو داشته باشه که بر جهان چیزی رو تحمیل بکنه و خارج از محدودهء مفروضات این فرمول باشه احتمالا وجود نداشته و نخواهد داشت (آیکیو بالای 500). بعدش من فکر میکنم این فرد ابرباهوش خودش میفهمه که اینکار نشدنی و/یا بیهوده هست. ضمنا میتونه بدون این کارها زندگی شخصی خودش رو خیلی راحتتر در سطح بسیار عالی قرار بده! چه نیازی به حکومت جهانی داره؟

نقل قول:
حالا شما از ای کیوتون مطمئنین؟!
نه. چون اینا همش نسبیت و احتمالات هست.
اما میدونم که از ریاضیات و منطق برهان قوی تری وجود نداره.
بنابراین وقتی تحلیل منطقی و احتمالات ریاضی میگه اینطوره میتونی بگی اینطوره و یا بر اساس اون فرض عمل کنی. البته همیشه باید ماهیت نسبی و احتمالاتی رو هم مد نظر داشته باشی و فرض نکنی چیزی مطلق هست (چون ریاضیات هم برخلاف این رو میگه و جای خطاپذیری داده های ورودی و اندازه گیری در فرمول ها هست).

قديمي Thursday 22 April 2010   #11
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

دربارهء یهود و برداشتن نسل اونها هم شما برهان و مشروعیتی ندارید. چون حتی در دین اسلام هم چنین مجوزی نیست. از نظر علمی و منطقی هم که چیزی در این زمینه قابل اثبات نیست.
پس این حرفا همش کشکه.
البته میشه احتمال و نشانه ها رو همیشه مد نظر داشت و احتیاط کرد.

قديمي Thursday 22 April 2010   #12
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

نه بابا..........فکرشم نکنین
گفتیم بالایی نگفتیم بالایی مون!
خب همین چون شرع اجازه نداده.....دست نگه داشتیم
نقل قول:
از نظر علمی و منطقی هم که چیزی در این زمینه قابل اثبات نیست
کدوم زمینه؟!منظورتون قضیه هولوکاسته؟.......
قديمي Thursday 22 April 2010   #13
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

نقل قول:
نه بابا..........فکرشم نکنین
گفتیم بالایی نگفتیم بالایی مون!
میدونم.
نقل قول:
خب همین چون شرع اجازه نداده.....دست نگه داشتیم
خسته نباشید. دست شما درد نکنه.

نقل قول:
کدوم زمینه؟!منظورتون قضیه هولوکاسته؟.......
این که یهودی ها اساسا خودشون یه مشکلی دارن (و بدون راه حل) و کلی از مشکلات جهان گردن اونهاست.

آخرين ويرايش Folaani ، Thursday 22 April 2010 در 03:28PM.
قديمي Thursday 22 April 2010   #14
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

نقل قول:
این که یهودی ها اساسا خودشون یه مشکلی دارن (و بدون راه حل) و کلی از مشکلات جهان گردن اونهاست.
ا واقعا؟!!!! یعنی این همه نشانه و دلیل برای شما اثبات به حساب نمی یاد؟!!!!
قديمي Thursday 22 April 2010   #15
Folaani
عضو ثابت

نشان Folaani

نقل قول:
ا واقعا؟!!!! یعنی این همه نشانه و دلیل برای شما اثبات به حساب نمی یاد؟!!!!
چیزی اگر اینقدر بدیهی باشه که نمیشه انکارش کرد و همه قبول میکنن.
شما خودت اگر استدلال و سند داری و میتونی با فرمول ریاضی این مسئله رو ثابت کنی خب ارائه بفرمایید.
جهان پیچیده تر از این حرفهاست.
مجهولات و امکانها آنقدر زیاد هستن که ما نمیتونیم همه رو درنظر بگیریم و تحلیل کنیم و از چیزی مطمئن باشیم.
منابع مورد قبول بشریت یا علم هست یا دین و یا ترکیبی از اینها.
حالا چه وقت دین و علم این مسئله رو ثابت کردن؟
تازه یهودی بودن یک برچسب و دین هست فقط. فکر نمیکنم از نظر نژادی اینها اونقدری خالص باشن که بشه مسئلهء ژنتیک رو براحتی مطرح کرد. ولی مسائل ماورایی میتونن وجود داشته باشن.
بهرحال ما منتظریم شما شروع کن.
ضمنا بهتره ابتدا ادعای مورد نظر رو بصورت علمی و دقیق بیان کنید.
یعنی شما چی میگید؟
میگید که یهودیها از نظر ژنتیکی مشکل دارن؟ یا چیز دیگه؟

تعداد 2 كاربر از Folaani بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:27AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه