بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 8 May 2019   #91
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,050
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
عَالِمُ الْغَيْبِ فَلَا يُظْهِرُ عَلَى غَيْبِهِ أَحَدًا ﴿۲۶﴾جن
داناى نهان است و كسى را بر غيب خود آگاه نمى ‏كند (۲۶)
إِلَّا مَنِ ارْتَضَى مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَمِنْ خَلْفِهِ رَصَدًا ﴿۲۷﴾
جز پيامبرى را كه از او خشنود باشد كه [در اين صورت] براى او از پيش رو و از پشت‏ سرش نگاهبانانى بر خواهد گماشت (۲۷)
خداوند کسی را بر غیب خود آگاه نمی کنند جز پیامبری که از او خشنود باشد .
خداوند در ادامه آیه می فرمایند از پیش رو وازپشت سرش نگاهبانانی برخواهد گماشت
برای چه برای پیامبری که ازاو خشنود است واز غیب خود به اوداده نگاهبانانی قرار داده ؟
جواب این سوال را درآیه بعد می بینیم در آیه 28 جن می فرمایند
لِيَعْلَمَ أَنْ قَدْ أَبْلَغُوا رِسَالَاتِ رَبِّهِمْ وَأَحَاطَ بِمَا لَدَيْهِمْ وَأَحْصَى كُلَّ شَيْءٍ عَدَدًا ﴿۲۸﴾
تا بداند پيامبرانش رسالتهاي پروردگارشان را ابلاغ كرده‏ اند، و او به آنچه نزد آنها است احاطه دارد، و هر چيزي را احصا كرده است. (۲۸)
از آیه مشخص است غیبی که خداوند به پیامبرانش داده همان آیاتی است که پیامبر باید به مردمان برسانند .
اگر غیراز این است بفرمائید با دلایل قرآنی بیان کنید
لیعلم تعلیل برای عالم الغیب است یا تعلیل برای فانه یسلکه هرکدام هست به چه دلیل ویا.........
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 8 May 2019   #92
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,245

وَيَوْمَ نَحْشُرُهُمْ جَمِيعًا ثُمَّ نَقُولُ لِلَّذِينَ أَشْرَكُوا مَكَانَكُمْ أَنْتُمْ وَشُرَكَاؤُكُمْ فَزَيَّلْنَا بَيْنَهُمْ وَقَالَ شُرَكَاؤُهُمْ مَا كُنْتُمْ إِيَّانَا تَعْبُدُونَ ﴿۲۸﴾یونس
و [ياد كن] روزى را كه همه آنان را گرد مى ‏آوريم آنگاه به كسانى كه شرك ورزيده‏ اند مى‏ گوييم شما و شريكانتان بر جاى خود باشيد پس ميان آنها جدايى مى‏ افكنيم و شريكان آنان مى‏ گويند در حقيقت‏ شما ما را نمى ‏پرستيديد (۲۸)
چرا در آن روز شرکا ویا همان معبودان مشرکین که آنهارا می خواندن پرستش مشرکین را انکار می کنند مطمعنا این معبودان چوب ویا سنگ وفلز نبودند فرعون و امسال اوهم که ادعای خدایی می کردند نیست آنها کسایی بودند مثل فرشتگان ویا اولیای الهی همچون عیسی ودر ادامه آیه بعد معبودان مشرکان چنین می گویند که از عبادت مشرکین بی خبر بودند

فَكَفَى بِاللَّهِ شَهِيدًا بَيْنَنَا وَبَيْنَكُمْ إِنْ كُنَّا عَنْ عِبَادَتِكُمْ لَغَافِلِينَ ﴿۲۹﴾
و گواهى خدا ميان ما و ميان شما بس است به راستى ما از عبادت شما بى‏ خبر بوديم (۲۹)
هُنَالِكَ تَبْلُو كُلُّ نَفْسٍ مَا أَسْلَفَتْ وَرُدُّوا إِلَى اللَّهِ مَوْلَاهُمُ الْحَقِّ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ﴿۳۰﴾
آنجاست كه هر كسى آنچه را از پيش فرستاده است مى ‏آزمايد و به سوى خدا مولاى حقيقى خود بازگردانيده مى ‏شوند و آنچه به دروغ برمى‏ ساخته‏ اند از دستشان به در مى ‏رود (۳۰)
چقد جای حسرت دارد درآن روز آن چیزهایی که به این امید که درآن روز به یاریش بیایند ازدست برود وچیزی نباشد بجز خداوند که به حساب بندگان آگاه است
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 8 May 2019   #93
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,953

نقل قول:

عَالِمُ الْغَيْبِ فَلَا يُظْهِرُ عَلَى غَيْبِهِ أَحَدًا ﴿۲۶﴾جن
داناى نهان است و كسى را بر غيب خود آگاه نمى ‏كند (۲۶)
إِلَّا مَنِ ارْتَضَى مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَمِنْ خَلْفِهِ رَصَدًا ﴿۲۷﴾
جز پيامبرى را كه از او خشنود باشد كه [در اين صورت] براى او از پيش رو و از پشت‏ سرش نگاهبانانى بر خواهد گماشت (۲۷)
خداوند کسی را بر غیب خود آگاه نمی کنند جز پیامبری که از او خشنود باشد .
خداوند در ادامه آیه می فرمایند از پیش رو وازپشت سرش نگاهبانانی برخواهد گماشت
برای چه برای پیامبری که ازاو خشنود است واز غیب خود به اوداده نگاهبانانی قرار داده ؟
جواب این سوال را درآیه بعد می بینیم در آیه 28 جن می فرمایند
لِيَعْلَمَ أَنْ قَدْ أَبْلَغُوا رِسَالَاتِ رَبِّهِمْ وَأَحَاطَ بِمَا لَدَيْهِمْ وَأَحْصَى كُلَّ شَيْءٍ عَدَدًا ﴿۲۸﴾
تا بداند پيامبرانش رسالتهاي پروردگارشان را ابلاغ كرده‏ اند، و او به آنچه نزد آنها است احاطه دارد، و هر چيزي را احصا كرده است. (۲۸)
از آیه مشخص است غیبی که خداوند به پیامبرانش داده همان آیاتی است که پیامبر باید به مردمان برسانند .
اگر غیراز این است بفرمائید با دلایل قرآنی بیان کنید
سؤال خوبی مطرح فرمودید اما جوابش را نفهمیدیم که چه شد؟

اولا: چه طور خود را قانع کردید که خداوند متعال ابتدا از پیامبری برای پیامبر بودن خشنود باشد اما باز از او شک داشته باشد؟ و جالب‌تر اینکه خداوند خبر ندارد که آیا میرساند یا خیر؟ (لیعلم) را به خداوند زدید؟ هر چه بعض مفسرین یا مترجمین گفتند بدون تامل باید قبول کنیم؟! آیا با اینکه میفرماید: (احاط بما لدیهم) باز هم میخواهد بداند که آیا ابلاغ کردند یا خیر؟ با اینکه احاطه علمی دارد اما هنوز نمیداند که میرسانند یا خیر!

ثانیا: به ترجمه‌ای که خود آوردید نگاه کنید، در آیه ۲۷ رسول، مفرد است، و مرجع ضمیرها به او هم همگی مفرد است، چه شد یک دفعه در آیه ۲۸ جمع شد؟! اما به کلمه (نگاهبانانى) که خودتان در آیه ۲۷ آوردید نگاه کنید، بسیار مناسب است که مرجع ضمیر جمع در آیه ۲۸ همین نگاهبانان باشند نه رسول که مفرد است، و بنابر این مرجع (لیعلم) خداوند نیست بلکه خود رسول است، همانطور که بعض دیگر مفسرین به درستی توضیح دادند، یعنی خود رسول کنترل میکند تا بداند، نه اینکه تا خدا بداند، اما بین یدیه و خلفه هم معنای خاص خود دارد که نمیتوان به سرعت از آن عبور کرد.

ثالثا: اگر مقصود آیه آن است که گفتید: (از آیه مشخص است غیبی که خداوند به پیامبرانش داده همان آیاتی است که پیامبر باید به مردمان برسانند) پس سؤال این است که بعد از اینکه رسول به مردمان رسانید آیا همه مردمان هم عالم به آن غیب شده‌اند؟ مثلا یک حافظ قرآن، عالم به جمیع غیب است؟
.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 8 May 2019   #94
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
سؤال خوبی مطرح فرمودید اما جوابش را نفهمیدیم که چه شد؟

اولا: چه طور خود را قانع کردید که خداوند متعال ابتدا از پیامبری برای پیامبر بودن خشنود باشد اما باز از او شک داشته باشد؟ و جالب‌تر اینکه خداوند خبر ندارد که آیا میرساند یا خیر؟ (لیعلم) را به خداوند زدید؟ هر چه بعض مفسرین یا مترجمین گفتند بدون تامل باید قبول کنیم؟! آیا با اینکه میفرماید: (احاط بما لدیهم) باز هم میخواهد بداند که آیا ابلاغ کردند یا خیر؟ با اینکه احاطه علمی دارد اما هنوز نمیداند که میرسانند یا خیر!

ثانیا: به ترجمه‌ای که خود آوردید نگاه کنید، در آیه ۲۷ رسول، مفرد است، و مرجع ضمیرها به او هم همگی مفرد است، چه شد یک دفعه در آیه ۲۸ جمع شد؟! اما به کلمه (نگاهبانانى) که خودتان در آیه ۲۷ آوردید نگاه کنید، بسیار مناسب است که مرجع ضمیر جمع در آیه ۲۸ همین نگاهبانان باشند نه رسول که مفرد است، و بنابر این مرجع (لیعلم) خداوند نیست بلکه خود رسول است، همانطور که بعض دیگر مفسرین به درستی توضیح دادند، یعنی خود رسول کنترل میکند تا بداند، نه اینکه تا خدا بداند، اما بین یدیه و خلفه هم معنای خاص خود دارد که نمیتوان به سرعت از آن عبور کرد..
این معنی بود که من از مترجمین آوردم حالا شما که می گوئید معنی اشتباه است معنی درست را بنویسید .

نقل قول:
ثالثا: اگر مقصود آیه آن است که گفتید: (از آیه مشخص است غیبی که خداوند به پیامبرانش داده همان آیاتی است که پیامبر باید به مردمان برسانند) پس سؤال این است که بعد از اینکه رسول به مردمان رسانید آیا همه مردمان هم عالم به آن غیب شده‌اند؟ مثلا یک حافظ قرآن، عالم به جمیع غیب است؟
ذَلِكَ مِنْ أَنْبَاءِ الْغَيْبِ نُوحِيهِ إِلَيْكَ وَمَا كُنْتَ لَدَيْهِمْ إِذْ يُلْقُونَ أَقْلَامَهُمْ أَيُّهُمْ يَكْفُلُ مَرْيَمَ وَمَا كُنْتَ لَدَيْهِمْ إِذْ يَخْتَصِمُونَ ﴿۴۴﴾آل عمران
اين از اخبار غيب است كه به تو وحى مى ‏كنيم و [گرنه] وقتى كه آنان قلمهاى خود را [براى قرعه‏ كشى به آب] مى‏ افكندند تا كدام يك سرپرستى مريم را به عهده گيرد نزد آنان نبودى و [نيز] وقتى با يكديگر كشمكش میکردند نزدشان نبودى (۴۴)
ذَلِكَ مِنْ أَنْبَاءِ الْغَيْبِ نُوحِيهِ إِلَيْكَ وَمَا كُنْتَ لَدَيْهِمْ إِذْ أَجْمَعُوا أَمْرَهُمْ وَهُمْ يَمْكُرُونَ ﴿۱۰۲﴾یوسف
اين از خبرهاى غيب است كه به تو وحى مى ‏كنيم و تو هنگامى كه آنان همداستان شدند و نيرنگ میکردند نزدشان نبودى (۱۰۲)

تِلْكَ مِنْ أَنْبَاءِ الْغَيْبِ نُوحِيهَا إِلَيْكَ مَا كُنْتَ تَعْلَمُهَا أَنْتَ وَلَا قَوْمُكَ مِنْ قَبْلِ هَذَا فَاصْبِرْ إِنَّ الْعَاقِبَةَ لِلْمُتَّقِينَ ﴿۴۹﴾هود
اين از خبرهاى غيب است كه آن را به تو وحى مى ‏كنيم پيش از اين نه تو آن را مى‏ دانستى و نه قوم تو پس شكيبا باش كه فرجام [نيك] از آن تقواپيشگان است (۴۹)
ترجمه فولاد وند
خداوند می فرمایند این از خبرهای غیب است که به تو وحی می کنیم و درادامه به این اشاره دارند که پیش از این نه تو آن را می دانستی ونه قوم تو .
اگر منظور خداوند از غیب آیات الهی نیست پس چیست ؟

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Wednesday 8 May 2019 در 06:49PM.
قديمي Thursday 9 May 2019   #95
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,953

نقل قول:
این معنی بود که من از مترجمین آوردم حالا شما که می گوئید معنی اشتباه است معنی درست را بنویسید .
دوست گرامی، من عبارت را با دقت نوشتم، و محضر شما امید دارم که شما هم با دقت بخوانید، من نگفتم اشتباه است، به سادگی نمیتوان زحمت یک مترجم را رمی به اشتباه کرد، من گفتم شما چگونه خود را قانع کردید؟ هر آیه قرآن کریم ده‌ها وجه صحیح دارد، باید با حوصله فهمید، مقصود من این بود که فورا نگویید غیب یعنی آیات قرآن.

شاهد روشن که اگر دقت کنید تردید نمیکنید که منظور از غیب و اظهار خداوند متعال رسول مرتضی را بر آن، فقط آیات قرآن کریم نیست این آیه است:

وَ إِذْ أَسَرَّ النَّبِيُّ إِلى‏ بَعْضِ أَزْواجِهِ حَديثاً فَلَمَّا نَبَّأَتْ بِهِ وَ أَظْهَرَهُ اللَّهُ عَلَيْهِ عَرَّفَ بَعْضَهُ وَ أَعْرَضَ عَنْ بَعْضٍ فَلَمَّا نَبَّأَها بِهِ قالَتْ مَنْ أَنْبَأَكَ هذا قالَ نَبَّأَنِيَ الْعَليمُ الْخَبيرُ
(التحريم 3)

توجه کنید که (الا من ارتضی من رسول) استثنای از (فلا یظهر علی غیبه احدا) است، یعنی خداوند متعال رسول مرتضی را بر غیب اظهار و آگاه میکند، و در آیه بالا دقیقا واژه (فاظهره) به کار رفته است، یعنی وقتی زوجه پیامبر ص سرّ را خبر داد، و خداوند پیامبرش را بر اینکه زوجه‌اش خبر داده، اظهار کرد و آگاه ساخت، پیامبر هم به زوجه خبر داد و...، آیا در قرآن آیه‌ای پیدا میکنید که محتوای فاظهره الله آمده باشد؟ خیر، پس چگونه میگویید منظور از اظهار غیب فقط آیات قرآن است؟ خداوند پیامبرش را بر خبر دادن زنش آگاه کرد بدون اینکه آیه‌ای نازل شود.

نقل قول:
خداوند می فرمایند این از خبرهای غیب است که به تو وحی می کنیم و درادامه به این اشاره دارند که پیش از این نه تو آن را می دانستی ونه قوم تو .
اگر منظور خداوند از غیب آیات الهی نیست پس چیست ؟
خبرهای غیب (أنباء الغیب) با اظهار بر غیب فرق دارد، و بحث مفصل دارد، در آیه‌ی بالا فاظهره برای پیامبر به کار رفته ولی بعد آن: فلما نبّأها، یعنی برای خبر دادن به زوجه واژه اظهار به کار نرفته بلکه واژه نبأ به کار رفته، خبر غیبی به کسی دادن غیر از کسی را بر غیب آگاه ساختن است، لقد رأی من آیات ربه الکبری خیلی فرق دارد با لقد سمع من آیات ربه الکبری، برای آدم علّم آدم الاسماء، تعلیم است، اما برای ملائکة: یا آدم أنبئهم، إنباء است نه تعلیم، و...
.

آخرين ويرايش hosyn ، Thursday 9 May 2019 در 05:14AM.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 9 May 2019   #96
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
شاهد روشن که اگر دقت کنید تردید نمیکنید که منظور از غیب و اظهار خداوند متعال رسول مرتضی را بر آن، فقط آیات قرآن کریم نیست این آیه است:.
آیاتی از قرآن آوردم که نشان میدهد آیات قرآن غیبی است که به پیامبر وحی می شود

نقل قول:

وَ إِذْ أَسَرَّ النَّبِيُّ إِلى‏ بَعْضِ أَزْواجِهِ حَديثاً فَلَمَّا نَبَّأَتْ بِهِ وَ أَظْهَرَهُ اللَّهُ عَلَيْهِ عَرَّفَ بَعْضَهُ وَ أَعْرَضَ عَنْ بَعْضٍ فَلَمَّا نَبَّأَها بِهِ قالَتْ مَنْ أَنْبَأَكَ هذا قالَ نَبَّأَنِيَ الْعَليمُ الْخَبيرُ
(التحريم 3)

توجه کنید که (الا من ارتضی من رسول) استثنای از (فلا یظهر علی غیبه احدا) است، یعنی خداوند متعال رسول مرتضی را بر غیب اظهار و آگاه میکند، و در آیه بالا دقیقا واژه (فاظهره) به کار رفته است، یعنی وقتی زوجه پیامبر ص سرّ را خبر داد، و خداوند پیامبرش را بر اینکه زوجه‌اش خبر داده، اظهار کرد و آگاه ساخت، پیامبر هم به زوجه خبر داد و...، آیا در قرآن آیه‌ای پیدا میکنید که محتوای فاظهره الله آمده باشد؟ خیر، پس چگونه میگویید منظور از اظهار غیب فقط آیات قرآن است؟ خداوند پیامبرش را بر خبر دادن زنش آگاه کرد بدون اینکه آیه‌ای نازل شود.
این آیه که به آن اشاره کردید نشان نمی دهد که پیامبر غیب می داند اگر به آیه توجه کنی می فرمایند خداوند پیامبرش را بر اینکه زوجه‌اش خبر داده، اظهار کرد و آگاه ساخت،
آگاه ساختن با غیب دانستند فرق دارد
آیا خود پیامبر قبل از اینکه خداوند اورا آگاه کند از آن موضوع با خبر بود ؟
در ادامه آیه که نمی دانم چرا اشاره نکردی زن پیامبر می گوید چه كسى اين را به تو خبر داده یعنی زن پیامبر هیچ اطلاعی از این نیروی فوق العاده (دانستن غیب )نداشت

[quote]
نقل قول:
خبرهای غیب (أنباء الغیب) با اظهار بر غیب فرق دارد، و بحث مفصل دارد، در آیه‌ی بالا فاظهره برای پیامبر به کار رفته ولی بعد آن: فلما نبّأها، یعنی برای خبر دادن به زوجه واژه اظهار به کار نرفته بلکه واژه نبأ به کار رفته، خبر غیبی به کسی دادن غیر از کسی را بر غیب آگاه ساختن است،
حالا آیه 3 سوره تحریم خبر غیب است یا اظهار بر دانستن غیب است ؟
قديمي Thursday 9 May 2019   #97
کنجکاو1
عضو ثابت

قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ﴿۵۰﴾انعام
بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)
قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾اعراف
بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)

در آیه 50سوره انعام خداوند به پیامبر می گویند بگو غیب نمی دانم و در ادامه آیه تاکید می کنند که جز آنچه بسوی من وحی می شود پیروی نمی کنم
اما متاسفانه بجای اینکه سخن ماانزل الله را گوش کنیم سراغ سخن دیگر می روند وبه بهانه اینکه قرآن کافی نیست فریب خدعه شیطان را می خورند

مگر غیر از این است که پیامبر الگوی مومنین است پس چرا این کار پیامبر که همان پیروی کردن از وحی الهی است را نادیده می گیرند ؟
قديمي Thursday 9 May 2019   #98
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قالَ يا أَيُّهَا الْمَلَؤُا أَيُّكُمْ يَأْتيني‏ بِعَرْشِها قَبْلَ أَنْ يَأْتُوني‏ مُسْلِمينَ (38)
قالَ عِفْريتٌ مِنَ الْجِنِّ أَنَا آتيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ تَقُومَ مِنْ مَقامِكَ وَ إِنِّي عَلَيْهِ لَقَوِيٌّ أَمينٌ (39)
قالَ الَّذي عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْكِتابِ أَنَا آتيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ يَرْتَدَّ إِلَيْكَ طَرْفُكَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِنْدَهُ قالَ هذا مِنْ فَضْلِ رَبِّي لِيَبْلُوَني‏ أَ أَشْكُرُ أَمْ أَكْفُرُ وَ مَنْ شَكَرَ فَإِنَّما يَشْكُرُ لِنَفْسِهِ وَ مَنْ كَفَرَ فَإِنَّ رَبِّي غَنِيٌّ كَريمٌ (40)سوره مبارکه نمل

آصف بن برخیا وصی حضرت سلیمان علیهما سلام الله که بهره ای از علم الکتاب داشت به یه چشم بهم زدن یا فوق سرعت نور تخت بلقیس را حاضر کرد از کجا می دونست تخت بلقیس کجاست ؟
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Thursday 9 May 2019   #99
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
قالَ يا أَيُّهَا الْمَلَؤُا أَيُّكُمْ يَأْتيني‏ بِعَرْشِها قَبْلَ أَنْ يَأْتُوني‏ مُسْلِمينَ (38)
قالَ عِفْريتٌ مِنَ الْجِنِّ أَنَا آتيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ تَقُومَ مِنْ مَقامِكَ وَ إِنِّي عَلَيْهِ لَقَوِيٌّ أَمينٌ (39)
قالَ الَّذي عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْكِتابِ أَنَا آتيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ يَرْتَدَّ إِلَيْكَ طَرْفُكَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِنْدَهُ قالَ هذا مِنْ فَضْلِ رَبِّي لِيَبْلُوَني‏ أَ أَشْكُرُ أَمْ أَكْفُرُ وَ مَنْ شَكَرَ فَإِنَّما يَشْكُرُ لِنَفْسِهِ وَ مَنْ كَفَرَ فَإِنَّ رَبِّي غَنِيٌّ كَريمٌ (40)سوره مبارکه نمل

آصف بن برخیا وصی حضرت سلیمان علیهما سلام الله که بهره ای از علم الکتاب داشت به یه چشم بهم زدن یا فوق سرعت نور تخت بلقیس را حاضر کرد از کجا می دونست تخت بلقیس کجاست ؟
از همون جایی که عفریته ای از جن میدونست .
قديمي Friday 10 May 2019   #100
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

[QUOTE=کنجکاو1;2364550]از همون جایی که عفریته ای از جن میدونست .[/QUفرقی نمی کنه عفریته از جن از کجا می دونست ؟ علاوه براینکه بین انسان وجن فرقی هست
قديمي Friday 10 May 2019   #101
کنجکاو1
عضو ثابت

[quote=عبدالعلی69;2364553]
نقل قول:
از همون جایی که عفریته ای از جن میدونست .[/QUفرقی نمی کنه عفریته از جن از کجا می دونست ؟ علاوه براینکه بین انسان وجن فرقی هست
فَمَكَثَ غَيْرَ بَعِيدٍ فَقَالَ أَحَطْتُ بِمَا لَمْ تُحِطْ بِهِ وَجِئْتُكَ مِنْ سَبَإٍ بِنَبَإٍ يَقِينٍ ﴿۲۲﴾
پس ديرى نپاييد كه [هدهد آمد و] گفت از چيزى آگاهى يافتم كه از آن آگاهى نيافته‏ اى و براى تو از سبا گزارشى درست آورده‏ ام (۲۲)
إِنِّي وَجَدْتُ امْرَأَةً تَمْلِكُهُمْ وَأُوتِيَتْ مِنْ كُلِّ شَيْءٍ وَلَهَا عَرْشٌ عَظِيمٌ ﴿۲۳﴾
من [آنجا] زنى را يافتم كه بر آنها سلطنت میکرد و از هر چيزى به او داده شده بود و تختى بزرگ داشت (۲۳)
به سخن آن پرنده گوش دادی که به سلیمان چه گفت
گفت از چيزى آگاهى يافتم كه از آن آگاهى نيافته‏ اى[
این سخن یعنی اینکه سلیمان نبی تازمانی که هدهد به ان خبر برساند از وجود ملکه وتخت بی اطلاع بود اگر علم غیب داشت وبه اعتقاد شما از اعمال بندگان آگاه بود دیگر نیازی به خبر دار شدن بوسیله یک پرنده نبود
آیا نمی خواهی بپرسی رنگ لباس ملکه ویا رنگ کفش ملکه چه بود .
قديمي Friday 10 May 2019   #102
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

واقعا نمی فهمی یا خودت رو به نفهمی میزنی یا هردو ویا ................سوال اینه از کجا می دید آصف که تخت در کدوم منطقه سبا هست که تونست در یه پلک پشم بهم خوردن یا معنای دقیق تر قبل از اینکه نگاه ؛ نگاه بشه یعنی سرعتی بالاتر از سیر نور تونست تخت بلقیس رو حاضر کنه جواب این سوال رو بده حاشیه نره واقعا اینائی تو این انجمن میان همه رو خر فرض کردی ؟
وبعد هدهد به اندازه خودش حرف میزنه مگه حضرت سلیمان تائید کرد که بله نمی دونستم سبا هست و............
قديمي Friday 10 May 2019   #103
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

وَ رَسُولاً إِلى‏ بَني‏ إِسْرائيلَ أَنِّي قَدْ جِئْتُكُمْ بِآيَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ أَنِّي أَخْلُقُ لَكُمْ مِنَ الطِّينِ كَهَيْئَةِ الطَّيْرِ فَأَنْفُخُ فيهِ فَيَكُونُ طَيْراً بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُبْرِئُ الْأَكْمَهَ وَ الْأَبْرَصَ وَ أُحْيِ الْمَوْتى‏ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُنَبِّئُكُمْ بِما تَأْكُلُونَ وَ ما تَدَّخِرُونَ في‏ بُيُوتِكُمْ إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآيَةً لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنينَ (49)سوره مبارکه آل عمران

قديمي Friday 10 May 2019   #104
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ﴿۵۰﴾انعام
بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)
قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾اعراف
بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)

در آیه 50سوره انعام خداوند به پیامبر می گویند بگو غیب نمی دانم و در ادامه آیه تاکید می کنند که جز آنچه بسوی من وحی می شود پیروی نمی کنم
اما متاسفانه بجای اینکه سخن ماانزل الله را گوش کنیم سراغ سخن دیگر می روند وبه بهانه اینکه قرآن کافی نیست فریب خدعه شیطان را می خورند

مگر غیر از این است که پیامبر الگوی مومنین است پس چرا این کار پیامبر که همان پیروی کردن از وحی الهی است را نادیده می گیرند ؟
یه ترازو بزار که قد و وزنت رو ببین کفر وگه هم می خوری باندازه خودت باشه

ملعون مابون زنیم اینها ایات قران نیست

وما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی

وَ ما آتاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ ما نَهاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَديدُ الْعِقابِ (7)سوره مبارکه حشر

«وَ نَزَّلْنا عَلَيْكَ الْكِتابَ تِبْياناً لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ- وَ هُدىً وَ رَحْمَةً وَ بُشْرى‏ لِلْمُسْلِمِينَ‏»
و قال «وَ أَنْزَلْنا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِم‏
سوره مبارکه نحل
ودهها ایه دیگر

قديمي Friday 10 May 2019   #105
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست
بسم الله الرحمن الرحیم
عده ای دانسته به بهانه تمسک به قران کریم در پی نفی سنت نبوی صلی الله علیه وآله وسلم وکوبیدن ومحو قران کریم ودشمنی با خداوند متعال هستند وبه بهانه تسمک به قران کریم دنبال جسارت به ساحت قدس خاتم الانبیاء صلوات الله وسلام الله علیه واله وسلم هستند

ومدعی حسبنا کتاب الله ی هستند که مخالفت با کتاب الله است که حق تبارک وتعالی فرمود "
وما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی
ومااتاکم الرسول فخذه ونهاکم عنه فانتهوا
«وَ نَزَّلْنا عَلَيْكَ الْكِتابَ تِبْياناً لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ- وَ هُدىً وَ رَحْمَةً وَ بُشْرى‏ لِلْمُسْلِمِينَ‏»
و قال «وَ أَنْزَلْنا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِم‏
سوره مبارکه نحل
ودهها ایه دیگر

گفتمانی شده در باشگاه جوانان ایرانی بین غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. ن ومتمسکین به ثقلین کتاب الله وعترتی که قسمتهائی از این بحث بمرور اورده می شود انشالله الرحمن

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=155695
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 4 (0 عضو 4 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:20AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه