بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 10 May 2019   #106
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,245
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

ملعون مابون زنیم

[
کافر همگان را به کیش خود پندارد
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 10 May 2019   #107
کنجکاو1
عضو ثابت

وَمَا أَعْجَلَكَ عَنْ قَوْمِكَ يَا مُوسَى ﴿۸۳﴾ طه
و اى موسى چه چيز تو را [دور] از قوم خودت به شتاب واداشته است (۸۳)
قَالَ هُمْ أُولَاءِ عَلَى أَثَرِي وَعَجِلْتُ إِلَيْكَ رَبِّ لِتَرْضَى ﴿۸۴﴾
گفت اينان در پى منند و من اى پروردگارم به سويت‏ شتافتم تا خشنود شوى (۸۴)
قَالَ فَإِنَّا قَدْ فَتَنَّا قَوْمَكَ مِنْ بَعْدِكَ وَأَضَلَّهُمُ السَّامِرِيُّ ﴿۸۵﴾
فرمود در حقيقت ما قوم تو را پس از [عزيمت] تو آزموديم و سامرى آنها را گمراه ساخت (۸۵)
فَرَجَعَ مُوسَى إِلَى قَوْمِهِ غَضْبَانَ أَسِفًا قَالَ يَا قَوْمِ أَلَمْ يَعِدْكُمْ رَبُّكُمْ وَعْدًا حَسَنًا أَفَطَالَ عَلَيْكُمُ الْعَهْدُ أَمْ أَرَدْتُمْ أَنْ يَحِلَّ عَلَيْكُمْ غَضَبٌ مِنْ رَبِّكُمْ فَأَخْلَفْتُمْ مَوْعِدِي ﴿۸۶﴾
پس موسى خشمگين و اندوهناك به سوى قوم خود برگشت [و] گفت اى قوم من آيا پروردگارتان به شما وعده نيكو نداد آيا اين مدت بر شما طولانى مى ‏نمود يا خواستيد خشمى از پروردگارتان بر شما فرود آيد كه با وعده من مخالفت كرديد (۸۶)

مگر اعتقاد ندارید که انبیا ء علم غیب دارند و از تمان اعمال مردمان آگاهی دارند ولی آیه چیزی دیگر می گوید

موسی فکر می کرد که قومش بدنبال اویند وهیچ اطلاعی نداشت که قومش گوساله پرست شدند زمانی اطلاع پیداکر که خداوند به او خبرداد و موسی باشنیدن این خبر خشمگین واندوهناک به سوی قوم خود برگشت
قديمي Friday 10 May 2019   #108
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,050

احیمق قبلیها رو جواب بده چطور اصف خبر داشت تا برسیم و...............
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 10 May 2019   #109
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته

وَمَا أَعْجَلَكَ عَنْ قَوْمِكَ يَا مُوسَى ﴿۸۳﴾ طه
و اى موسى چه چيز تو را [دور] از قوم خودت به شتاب واداشته است (۸۳)
قَالَ هُمْ أُولَاءِ عَلَى أَثَرِي وَعَجِلْتُ إِلَيْكَ رَبِّ لِتَرْضَى ﴿۸۴﴾
گفت اينان در پى منند و من اى پروردگارم به سويت‏ شتافتم تا خشنود شوى (۸۴)
قَالَ فَإِنَّا قَدْ فَتَنَّا قَوْمَكَ مِنْ بَعْدِكَ وَأَضَلَّهُمُ السَّامِرِيُّ ﴿۸۵﴾
فرمود در حقيقت ما قوم تو را پس از [عزيمت] تو آزموديم و سامرى آنها را گمراه ساخت (۸۵)
فَرَجَعَ مُوسَى إِلَى قَوْمِهِ غَضْبَانَ أَسِفًا قَالَ يَا قَوْمِ أَلَمْ يَعِدْكُمْ رَبُّكُمْ وَعْدًا حَسَنًا أَفَطَالَ عَلَيْكُمُ الْعَهْدُ أَمْ أَرَدْتُمْ أَنْ يَحِلَّ عَلَيْكُمْ غَضَبٌ مِنْ رَبِّكُمْ فَأَخْلَفْتُمْ مَوْعِدِي ﴿۸۶﴾
پس موسى خشمگين و اندوهناك به سوى قوم خود برگشت [و] گفت اى قوم من آيا پروردگارتان به شما وعده نيكو نداد آيا اين مدت بر شما طولانى مى ‏نمود يا خواستيد خشمى از پروردگارتان بر شما فرود آيد كه با وعده من مخالفت كرديد (۸۶)

مگر اعتقاد ندارید که انبیا ء علم غیب دارند و از تمان اعمال مردمان آگاهی دارند ولی آیه چیزی دیگر می گوید

موسی فکر می کرد که قومش بدنبال اویند وهیچ اطلاعی نداشت که قومش گوساله پرست شدند زمانی اطلاع پیداکر که خداوند به او خبرداد و موسی باشنیدن این خبر خشمگین واندوهناک به سوی قوم خود برگشت
اول مشخص کن یهودی هستی بهائی هستی چه دینی داری ؟
دو ایات قران کریم رو نمیشه گزینشی باش برخورد کنی

سه اگه یه مورد هم پیدا بشه انبیاء علم غیب دارند کفایت می کنه وبقیه موارد ایات شریفه مثل همین ایات خدای تبارک و تعالی ظاهرا اتفاقات رو بیان می فرمایند وو..............
جواب سوال رو بده آصف بن برخیا از کجا می دونست تخت بلقیس کجاست واورد ؟
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Saturday 11 May 2019   #110
کنجکاو1
عضو ثابت

يَوْمَ يَجْمَعُ اللَّهُ الرُّسُلَ فَيَقُولُ مَاذَا أُجِبْتُمْ قَالُوا لَا عِلْمَ لَنَا إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۰۹﴾مائده
[ياد كن] روزى را كه خدا پيامبران را گرد مى ‏آورد پس مى‏ فرمايد چه پاسخى به شما داده شد مى‏ گويند ما را هيچ دانشى نيست تويى كه داناى رازهاى نهانى (۱۰۹)

وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾
مائده
و [ياد كن] هنگامى را كه خدا فرمود اى عيسى پسر مريم آيا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستيد گفت منزهى تو مرا نزيبد كه [در باره خويشتن] چيزى را كه حق من نيست بگويم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏ دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏ دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏ دانم چرا كه تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)
اگر به آیه ا109 توجه کنید پیامبران در جواب پرسش خداوند اعتراف به بی اطلاعی می کنند و همانطور عیسی نیز در آیه 116 اعتراف به بی اطلاعی می کند .

بر خلاف سخن آنهایی که عقیده دارند پیامبران از همه چیز آگاهی دارند حتی رازهایی درونی انسانها و آگاه به غیب هستند ولی می بینیم که خودشان چنین توانایی فوق العاده را برای خود باورندارند و اصلن نمی دانند بعد از مرگشان چه اتفاقاتی رخ داده و چه دروغهای از زبانشان به اسم خداوند گفته اند
قديمي Saturday 11 May 2019   #111
کنجکاو1
عضو ثابت

وَجَعَلُوا لَهُ مِنْ عِبَادِهِ جُزْءًا إِنَّ الْإِنْسَانَ لَكَفُورٌ مُبِينٌ ﴿۱۵﴾زخرف
آنها براي خداوند از ميان بندگانش جزئي قرار دادند (و ملائكه را دختران خدا خواندند) انسان كفران كننده آشكاري است! (۱۵)
در طول تاریخ همیشه همین بود برای خداوند جزئی قرار می دهند قوم پیامبر فرشتگان را دختران خداوند و آنهارا شفیعان خود نزد خداوند می دانستند
یهودیان عزیر را پسر خداوند قراردادند وخودرا پیران خداوند می دانستند
مسیحیت می گویند عیسی پسرخداست و پسران خداوندیم .
خلاصه دراین میان شرکای خودرا جزئی از خانواده خداوند می دانند

بهانه ای که برای کارخود می آورند این است که اگر خداوند می خواست چنین نمی کردیم .یا اگر خداوند بخواهد می شود خداوند چنین خواسته

وَقَالُوا لَوْ شَاءَ الرَّحْمَنُ مَا عَبَدْنَاهُمْ مَا لَهُمْ بِذَلِكَ مِنْ عِلْمٍ إِنْ هُمْ إِلَّا يَخْرُصُونَ
﴿۲۰﴾
زخرف
و مى‏ گويند اگر [خداى] رحمان مى‏ خواست آنها را نمى ‏پرستيديم آنان به اين [دعوى] دانشى ندارند [و] جز حدس نمى‏ زنند (۲۰)
خداوند برای کسایی که چنین عقیده ای دارند از کتاب آسمانیشان دلیل خواسته
أَمْ آتَيْنَاهُمْ كِتَابًا مِنْ قَبْلِهِ فَهُمْ بِهِ مُسْتَمْسِكُونَ ﴿۲۱﴾
آيا به آنان پيش از آن [قرآن] كتابى داده‏ ايم كه بدان تمسك مى ‏جويند (۲۱)
قديمي Saturday 11 May 2019   #112
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

خدا لعنت کنه منکرین ودشمنان انبیاء الهی رو ومنکرین خدا رو
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 11 May 2019   #113
کنجکاو1
عضو ثابت

::
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
خدا لعنت کنه منکرین ودشمنان انبیاء الهی رو ومنکرین خدا رو

در کل پستات یه حرف خوب گفتی اونم همینه
قديمي Saturday 11 May 2019   #114
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

بله جناب منافق
قديمي Saturday 11 May 2019   #115
کنجکاو1
عضو ثابت

تِلْكَ أُمَّةٌ قَدْ خَلَتْ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَلَكُمْ مَا كَسَبْتُمْ وَلَا تُسْأَلُونَ عَمَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿۱۳۴﴾بقره
آن جماعت را روزگار به سر آمد دستاورد آنان براى آنان و دستاورد شما براى شماست و از آنچه آنان میکرده‏ اند شما بازخواست نخواهيد شد (۱۳۴)

أَمْ تَقُولُونَ إِنَّ إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ وَيَعْقُوبَ وَالْأَسْبَاطَ كَانُوا هُودًا أَوْ نَصَارَى قُلْ أَأَنْتُمْ أَعْلَمُ أَمِ اللَّهُ وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ كَتَمَ شَهَادَةً عِنْدَهُ مِنَ اللَّهِ وَمَا اللَّهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ ﴿۱۴۰
﴾بقره
يا مى‏ گوييد ابراهيم و اسماعيل و اسحاق و يعقوب و اسباط [دوازده‏ گانه] يهودى يا نصرانى بوده‏ اند بگو آيا شما بهتر میدانید يا خدا و كيست ‏ستمكارتر از آن كس كه شهادتى از خدا را در نزد خويش پوشيده دارد و خدا از آنچه مى ‏كنيد غافل نيست (۱۴۰)
تِلْكَ أُمَّةٌ قَدْ خَلَتْ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَلَكُمْ مَا كَسَبْتُمْ وَلَا تُسْأَلُونَ عَمَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿۱۴۱﴾
آن جماعت را روزگار سپرى شد براى ايشان است آنچه به دست آورده‏ اند و براى شماست آنچه به دست آورده‏ ايد و از آنچه آنان میکرده‏ اند شما بازخواست نخواهيد شد (141)
این آیات درباره احوالات جماعتی سخن می گوید که هم و غمشان شده گذشتگاه این سخن خداوند است که به انسانها می گویند که دست ازسر گذشتگان بردارید
قديمي Sunday 12 May 2019   #116
ابن علی
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Apr 2007
پاسخ‌ها: 700

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
::

در کل پستات یه حرف خوب گفتی اونم همینه
با سلام و پوزش از استادان حاضر در تالار

این لعنت که استاد عبدالعلی فرمودند شامل آنهایی میشود که در واقع پیامبر ص را ابتر میدانند (سوره کوثر)

اگر شما جزو این گروه نیستید؟ محبت کنید و جانشین پیامبر ص را که منتخب خدای عالمیان هم هست بفرمایید که ابهام ما حل شود.
البته توجه داشته باشید که 12 خلیفه بعد از پیامبر ص خلیفه الله هستند، چونکه دوازدهمین ایشان مهدی عج بعنوان خلیفه الله از سوی رسول اکرم ص با سند صحیح نزد برادران اهل سنت اثبات شده است و از اینروست که باید یازده خلیفه پیشین هم همین صفت را دارا باشند.

از ارائه لینک مستقیم خودداری کردم و در صورت لزوم بفرمایید که ارسال کنم.
سپاسگذار خواهم بود اگر جوابم را ارائه کنید.
با شمع درا که خانه روشن بینی
ابن علی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از ابن علی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 12 May 2019   #117
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

وَ إِذا قيلَ لَهُمْ تَعالَوْا يَسْتَغْفِرْ لَكُمْ رَسُولُ اللَّهِلَوَّوْا رُؤُسَهُمْ وَ رَأَيْتَهُمْ يَصُدُّونَ وَ هُمْ مُسْتَكْبِرُونَ
ایه شریفه (5)

سوره مبارکه منافقین

زبان حال وقال همه منافقین ملعون ومنافق یهودی وبهائی شروع کننده جستار
قديمي Sunday 12 May 2019   #118
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون

می فرمایدولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
لعنت ازلی وابدی خدا بر ملحدین یهودی وبهائی ومنافقینی که کافر به این ایات هستند منجمله شروع کننده این جستار
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 12 May 2019   #119
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط ابن علی نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام و پوزش از استادان حاضر در تالار

این لعنت که استاد عبدالعلی فرمودند شامل آنهایی میشود که در واقع پیامبر ص را ابتر میدانند (سوره کوثر)

اگر شما جزو این گروه نیستید؟ محبت کنید و جانشین پیامبر ص را که منتخب خدای عالمیان هم هست بفرمایید که ابهام ما حل شود.
البته توجه داشته باشید که 12 خلیفه بعد از پیامبر ص خلیفه الله هستند، چونکه دوازدهمین ایشان مهدی عج بعنوان خلیفه الله از سوی رسول اکرم ص با سند صحیح نزد برادران اهل سنت اثبات شده است و از اینروست که باید یازده خلیفه پیشین هم همین صفت را دارا باشند.

از ارائه لینک مستقیم خودداری کردم و در صورت لزوم بفرمایید که ارسال کنم.
سپاسگذار خواهم بود اگر جوابم را ارائه کنید.
تا آنجایی که شنیدم پیامبر خاتم پیامبران است واین یعنی اینکه دیگر کسی ازجانب خداوند به این مقام برگزیده نمی شود

اگر شما بدنبال اثبات توسط سندصحیح اهل سنت هستتید آنها به آن چیزی که شما به آن اشاره دارید معتقد نیستند و بعد از ابو بکر و عمر و عثمان علی را چهارمین میدانند مگر شما به اسناد اهل سنت استناد نکردید پس همه را قبول داشته باش نه آن چیزی که بنفع شماست
قديمي Sunday 12 May 2019   #120
کنجکاو1
عضو ثابت

داستان فرقه ناجی را شنیده اید از زبان پیامبر چنین نقل می کنند
نقل قول:
به نقل از اهل سنت:
اهل سنت از ابی هریره نقل می¬کنند که رسول اکرم فرمود: « افترقت الیهود علی احدی و سبعین فرقه الخ » یعنی: یهود بر 71 فرقه و نصاری به هفتاد فرقه و امت من بر هفتاد و سه فرقه تقسیم می شود.
همچنین اهل سنت از عبدالله بن عمر از رسول خدا نقل می¬کنند که فرمودند: « لیأتین علی امتی ما اتی علی بنی اسرائیل تفرق بنو اسرائیل الخ » یعنی بر پیروان من همان رود که بر بنی اسرائیل رفت و بدانسان که اینان هفتاد و دو گروه گردیده¬اند، امت من نیز یک گروه بیشتر و به هفتاد و سه گروه شوند و همه آنها در دوزخ باشند مگر یک دسته که رستگار گردند، چون از وی پرسیدند که ای پیامبر خدا، آن دسته کیانند؟ فرمود: « ما انا علیه و اصحابی » یعنی آن دسته که من و یارانم بر آنیم.
و باز از عبدالله پسر عمر از پیامبر اکرم نقل می¬کنند، همانطور که بنی اسرائیل به هفتاد و یک امت تقسیم شدند، امت من به هفتاد و دو فرقه تقسیم می¬شوند. همه آنها در دوزخند جز یک گروه و آن دسته، اهل سنت و جماعت هستند ( و هی الجماعه )
به نقل از شیعه:
عن علی ابن ابی طالب، قال سمعت رسول الله «ص»: بقول ان امت موسی افترقت بعده علی احدی و سبعین فرقة فرقة منها ناجیة الخ.
علی علیه السلام می¬فرماید: از رسول خدا شنیدم که فرمودند: به درستی که امت موسی بعد از موسی هفتاد و یک فرقه گردیدند که از آنها یک فرقه اهل نجاتند و هفتاد فرقه دیگر در دوزخند و امت حضرت عیسی بعد از عیسی به هفتاد و دو فرقه تقسیم شدند که یک فرقه آنها اهل نجات و هفتاد و یک فرقه آن در دوزخند و بدرستی که امت من بعد از من زود باشد که بر هفتاد و سه فرقه تقسیم شوند که یک فرقه از آنها نجات یافته و هفتاد و دو فرقه آنها در دوزخند.
و در بعض روایات دیگر نقل شده از آن حضرت در آخر روایت می¬فرماید: فقلت یا رسول آله و ما الناجیه فقال «ص» التمسک بما انت و اصحابک،پس گفتم: آن فرقه نجات یافته کیانند، رسول اکرم «ص» فرمودند: آنها که چنگ بدامان تو زنند و اصحاب تو باشند اهل نجاتند. [2]
آیا چنین سخنانی از جانب پیامبر نقل کردن صحیح می باشد درصورتی که خداوند درقرآن خطاب به پیامبر می فرمایند :
إِنَّ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا لَسْتَ مِنْهُمْ فِي شَيْءٍ إِنَّمَا أَمْرُهُمْ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ يُنَبِّئُهُمْ بِمَا كَانُوا يَفْعَلُونَ﴿۱۵۹﴾انعام
كسانى كه دين خود را پراكنده ساختند و فرقه فرقه شدند تو هيچ گونه مسؤول ايشان نيستى كارشان فقط با خداست آنگاه به آنچه انجام مى‏ دادند آگاهشان خواهد كرد (۱۵۹)

چگونه می شود خداوند بگویند تو مسئول کسایی که دین خودرا فرقه فرقه ساختند نیست آن وقت پیامبر ازفرقه ناجی نام ببرد . آن هم باتوجه به اینکه هردوفرقه با سند صحیح فرقه خودرا ناجی میدانند

قُلْ أَنَدْعُو مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنْفَعُنَا وَلَا يَضُرُّنَا وَنُرَدُّ عَلَى أَعْقَابِنَا بَعْدَ إِذْ هَدَانَا اللَّهُ كَالَّذِي اسْتَهْوَتْهُ الشَّيَاطِينُ فِي الْأَرْضِ حَيْرَانَ لَهُ أَصْحَابٌ يَدْعُونَهُ إِلَى الْهُدَى ائْتِنَا قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَأُمِرْنَا لِنُسْلِمَ لِرَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۷۱﴾
بگو آيا به جاى خدا چيزى را بخوانيم كه نه سودى به ما مى ‏رساند و نه زيانى و آيا پس از اينكه خدا ما را هدايت كرده از عقيده خود بازگرديم مانند كسى كه شيطانها او را در بيابان از راه به در برده‏ اند و حيران [بر جاى مانده] است براى او يارانى است كه وى را به سوى هدايت مى‏ خوانند كه به سوى ما بيا بگو هدايت‏ خداست كه هدايت [واقعى] است و دستور يافته‏ ايم كه تسليم پروردگار جهانيان باشيم (۷۱)

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Sunday 12 May 2019 در 06:38PM.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 2 (0 عضو 2 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:10AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه