بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 27 February 2010   #1
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

تاريخ ثبت نام: Dec 2009
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 684
روزنوشته ها: 1
فتنه سبز یا فتنه سیاه ؟!!

با سلام به همه ایران دوستان
در این سرنگار قصد دارم قدری روی جریان فتنه و آشوب در کشور که درصدر اخبار چندماه گذشته بوده است ، صحبت کنم .
میخواهم مبنایی منطقی برای بررسی کارنامه حکومت و همه طرفهای درگیر به دست بدهم . به نظر من میشود این بررسی را بدون فحش و توهین و ناسزا و تمسخر انجام داد . شما هم میتوانید نظرتان را درباره موضوع و در رد یا تایید حرفهای من بدهید .
اما ازقبل میگویم لطفا به این سه نکته توجه بفرمایید :
1 - برای جلوگیری از پراکندگی مطلب ، اجازه بدهید بحث با مطالب من پیش برود و در هر مرحله فقط در همان سطح صحبت بشود . من به همه موضوعات مربوط خواهم پرداخت ، پس عجله نکنیم .
2 - از بیان مطالب احساسی و بدون استدلال خودداری کنیم . هر حرفی میزنیم و هر موضعی میگیریم با استدلال همراه باشد . به قول شاعر :
دلایل قوی باید و معنوی
نه رگهای گردن به حجت قوی !!
3 - از هرگونه توهین به طرف مقابل یا افرادی که از نظر طرف مقابل محترم هستند ، بپرهیزید . هرکسی این قاعده را رعایت نکند ، من ( البته با پوزش بابت این بی ادبی مصلحتی !!) به نمایندگی از طرف جمع به او میگویم : اونی که گفتی خودتی و افرادی که برایت محترمند !
من اینو به هردو طرف گفتم ! پس توهین و تحقیر نکنید که نصیب خودتان خواهد شد !
نتیجه :
رعایت احترام متقابل ، بحث استدلالی ، روشن شدن حقایق .
در پست بعدی اولین مطلب را درباره این پرونده قطور ذکر میکنم .
ترانه 68 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 27 February 2010   #2
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

ج: فتنه سبز یا فتنه سیاه ؟!!

در صحبتهای مسوولان کشور از بالاترین سطح گرفته تا به پایین ، دهها مورد میتوان مدرک پیدا کرد که به مساله توطئه دشمن برای ایام انتخابات با جملاتی مشابه اشاره شده است :
از مدتها پیش دشمن برای انتخابات برنامه هایی وسیع تدارک دیده بود و میدانستیم که قصد دارد به نظام اسلامی ضربه بزند .
خب ! حالا سوال این است که حکومت با اطلاع از این برنامه دشمن ، چه کاری برای خنثی کردن دسیسه های دشمن کرده است .
طبعا برنامه دشمن بمب گذاری و خرابکاری یا گسترش ترور و ناامنی در ایام انتخابات نبود . یا احتمال حمله نظامی هم نمیرفت . زیرا از یک طرف نظام همیشه آماده مقابله با این تهدیدات است و ربطی به ایام انتخابات و غیر آن ندارد . کاری قطعا دشمن بنا بود انجام بدهد ، تشکیک در سلامت انتخابات بود . به بیان دقیق تر دشمن سعی میکرد ، انتخابات را در مسیری پیش ببرد که فرد مورد نظر او انتخاب بشود . اگر هم انتخاب نشد ، سعی میکرد سلامت انتخابات را زیر سوال ببرد و با گسترش اختلافات داخلی ، مردم را رودرروی حکومت قرار دهد .
تا این جای قضیه هیچکس نمی تواند منکر آن باشد که حکومت از این دسیسه دشمن غدار خبر داشت و فرصت کافی برای آمادگی و برخورد مناسب با این بحران را هم داشت .
قديمي Saturday 27 February 2010   #3
پندار نیک
بزن بریم بهشت... بهشت

نشان پندار نیک

تاريخ ثبت نام: Oct 2009
مكان: شعرای خاکستری
پاسخ‌ها: 3,517
روزنوشته ها: 7

خوب دولت برخورد کرد دیگه!!
مگه نکرد؟؟
مگه دستور بازداشت خیلی از سیاسی های اصلاح طلب رو قبل انتخابات صادر نکرده بودن؟؟
مگه بلافاصله احمدی جشن نگرفت برای پایان دادن به اعتراض ها به انتخابات؟؟
مگه به کوی حمله نکردن تا 18 تیر دیگه ای درست کنن و مثل اون زمان با دزدیده شدن یک ریش تراش مسئله رو جمع کنن؟؟
و خیلی موارد دیگه!

( دعای داریوش کبیر در تخت جمشید)
پندار نیک حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 27 February 2010   #4
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

اولین مساله که میتوانست بهانه به دست دشمن بدهد ، این بود که کاندیدای مورد نظرشان رد صلاحیت شود . بدین ترتیب بهانه دست دشمن داده میشد که تبلیغات کند . در این حوزه مشکلی پیش نیامد . یعنی کاندیداهای تایید شده از طرف شورای نگهبان تمام سلیقه های موجود رای دهندگان را در بر میگرفتند . اگر این تایید صلاحیت به عنوان نوعی نرمش از طرف حکومت تلقی شود ، میتوان گفت حکومت با این کار حربه تبلیغاتی قدرتمندی را از دست دشمنان خود گرفت .
مساله دومی که میتوانست بهترین بهانه را دست دشمنان بدهد ، اقدامات تخریبی بر علیه کاندیداهای مخالف دولت بود . اگر اقدامات تخریبی انجام میگرفت و تبلیغات منفی بر علیه اینها ، و در نهایت رای نمی آوردند ، ممکن بود دشمنان شروع به تبلیغات کنند که به دلیل تبلیغات مخرب انتخابات مخدوش است و مردم را تحریک به اعتراض بکنند .
مساله سوم مطرح ساختن احتمال تقلب بود . اگر کاندیدای مورد نظر دشمنان رای می آورد که مساله حل شده بود . در غیر این صورت دشمنان شروع میکردند به تبلیغات که آقا تقلب شده !! و باز هم بهانه برای تحریک مردم و شکل دادن جنگ داخلی فراهم میکردند .
در قدم بعد این احتمال وجود داشت که در جریان تظاهرات احتمالی بعد از انتخابات ، دشمن اقدام به شهید سازی بکند ! مشابه کاری که در ونزوئلا شد .
به طوری که ملاحظه میشود هیچ بخشی از برنامه توطئه دشمن برای حکومت ناشناخته نبود .
خب حالا باید دید نحوه برخورد حکومت چگونه بوده است .
راستی برادران ارزشی منتظر رویت اظهارنظرهای شما هم هستیم .
قديمي Tuesday 2 March 2010   #5
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

راستی برادران ارزشی
نمی خواهید نظرتون رو بگید ؟ من منتظر دریافت نظرات شما هستم .
قديمي Tuesday 2 March 2010   #6
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,137
روزنوشته ها: 10

سلام
بحث خیلی خوبی است، بنده در پاسخ ابتدا یک مقدمه می گویم و نهایتا پاسخ شما را جمع بندی می کنم.

میان انسان های سالم ، و دنیا پرستان ، رابطه ای برقرار نیست ... و شکاف عمیقی وجود دارد و آن خوش نیّتی انسان های سالم است که باعث می شود مقداری "ساده" به بار بیایند. یعنی یک متعهّد به اخلاق ، نمی تواند تصور کند که حتی ممکن باشد دوپائی آنقدر رذل و پلید باشد که طی سه چهار هفته ، در امضائی که به قانون داده و تعهّدی که به ملتش و قانون ملتش داده خیانت کند. فورا آن را غیر عمدی و خارج از اختیار تلقی می کند، و نسبت به یک احتمال بسیار قوی غافل می ماند که این خیانت، عمدی و برنامه ریزی شده باشد.

یک انسان سالم نسبت به عمق گرگ صفتی دنیا پرستان که ممکن است " هـــر کـــاری " برای رسیدن به دنیای خود کنند، بیگانه است . تقصیر خودش هم نیست ، تجربه نکرده است ... بگذارید یک اسم برای این خصلت معرفی کنیم ، "بغی" ... این یک واژه قرآنی است ، معادل گردنکشی و عصیان ، در آیات قرآن مجید ، این لفظ برای معرفی گردنکشی مقابل منظومه رحمت و رزق الهی در میان خلق خدا در زمین آمده است ... و لفظ بسیار مهمی است که اهل قرآن ، باید آن را در ادبیات سیاسی خود طبقه بندی کنند.

در این میان اما "بغی" را، افرادی هستند که تجربه کرده اند و سابقه عمیقی در بذل فرومایگی نسبت به ملّت خود دارند . برایشان عادی است ... بچاپند، بدزند، تهمت بزنند، حق دیگران را بخورند، یک ملت را به آتش بکشند ... لذا بشر از این حیث ، دو نوع است ، یک نوع سرکش در مقابل خلق الله ، یک نوع سر به زیر و قائل به احترام به جامعه خود و اگر آن نوع گردنکش، در این دنیا نبودند، این دنیا بهشت بود.

در این میان ملت ایران، اهل مسیر بغی را که غایت آنان حکومت طاغوت است، در انقلاب 1357 و دوره مبارزه پیش از آن به کنار زد، تا حریمی امن برای زندگی خود مهیا کند. برای حفظ این دستاورد نیز کمتر خانواده ای بود که جان خود و فرزندان خود را در کف نگذاشت و فریاد مقاومت سر نداد تا به سرحدی که صدها هزار شهید تقدیم این انقلاب شد. جنگ ها، کودتاها، تحریم ها و محاصره ها تحمل شد، آن هم با جان و دل. اینجا یک خانواده تشکیل شد که حس کرد حریم ایمنی است هر چند طاغوت باز هم از خارج هر نوع فشاری را وارد می کند و به این خانواده رشک می ورزد، اما مهر درون خانوادگی مشکلات را عسل می کند و ناله ها را صلای جوانمردی. این انقلاب ، یک انقلاب ساده نبود ، یک انقلاب اهل بغی علیه اهل بغی نبود ... و یک انقلاب ظالمین ، علیه ظالمین ، و تاریکی علیه تاریکی نبود ... نه آنچنانکه رنسانس اروپا، انقلاب جهل علیه جهل بود .... نه مثل انقلاب فرانسه و چین و نه مثل انقلاب روسیه، فقط یک انتقال قدرت نبود، بلکه به تعبیر صحیح و مهوع آن در پس استفاده شابلونی و نامفهوم ، یک "انفجار نور" بود علیه یک "دنیای تاریک" که اهل بغی در آن گردنکشی و طاغوت خود را تکمیل می کردند.

از بحث منحرف نشویم، همه این مقدمه، جهت پاسخ شماست ... گفتیم آدم های سالم، طبعا مقداری ساده می شوند... پیش از انتخابات بنده شخصا رایزنی هائی با دوستان خود داشتم که "آیا به میرحسین موسوی رای بدهیم یا نه !" جامعه اصولگرا نسبت به میرحسین موسوی و شرف و انسانیت او اعتماد "داشت!" ... اما عموما احمدی نژاد را بهتر دانست. جامعه اصولگرا "میرحسین موسوی" را هرچند جزو اردوی مخالف خود بود، عضوی از خانواده خود می دانست و مهر خانوادگی را بر وی روا دید. جمهوری اسلامی بعنوان نماینده مسوول مردم، وی را تایید صلاحیت کرد، به او امکانات معادل و گسترده رسانه ای اعطا کرد تا سخن خود را بگوید و تبلیغ خود را بکند و در انتخابات کشورش که از آزادترین و با شکوه ترین انتخابات تاریخ انتخابات در دنیا رقم خورد، شرکت کند ... اما بدنه مردمی اصولگرا هرگز انتظار نداشت شخص میرحسین موسوی همینقدر رذل باشد. شاید حتی سوابقی از وی داشت اما این عمق را خبر نداشت، و اگر سازمان های اطلاعاتی حتی از چند و چون این طرز ذهنیت و رفتار میرحسین موسوی اطلاعاتی داشتند، بهرحال پروسه انتخابات را فرآیندی که باید انجام شود در نظر گرفتند، فرآیندی که اگر در هنگام تایید صلاحیت متوقف می شد، و میرحسین موسوی ردّ صلاحیت می شد، حتی بدنه انقلابی ملّت علّت آن را متوجه نمی شد. اما با طیّ مسیر این فرآیند حجّت بر این ملت تمام شد.

گاهی یک خانواده، بچه های ناخلف حاصل می کند که گردنکش و اهل بغی می شوند ... که لاجرم سر از دارالتأدیب در می آورند ... این دردناک و سوزناک است، اما گاهی از طی فرآیند آن، چاره ای نیست. این بچه ها، یا بابت جرمی که کرده اند می سوزند و تا ابد فراموش می شوند، یا راهی برای بازگشت خواهند داشت. این روند اما طی شد و خانواده زنده ماند، و تصوّر می کنم یک برنامه 20 ساله به نام اصلاحات ، لیبرالیسم یا هر چه شما بخوانید سر از هزار خانه تیمی و قاچاق کالا و فیلم و باند دستبرد سردرآورد، اصلش خاتمه یافت و این هزینه سوء تربیتی بود که این خانواده در خود با سکوت و دلسوزی های بیجا مرتکب شد. حال اینکه چه نامی و چه لاشه ای از این برنامه باقی بماند، باید به آینده نگریست و طبعا خانواده انقلابی ایران حاضر است خود را در مقابل خواسته های گردنکشانه مخالفان مهر درونی خود، تجربه کند.

آخرين ويرايش صبح ، Tuesday 2 March 2010 در 11:40AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 2 March 2010   #7
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
سلام
بحث خیلی خوبی است، بنده در پاسخ ابتدا یک مقدمه می گویم و نهایتا پاسخ شما را جمع بندی می کنم.

... اما بدنه مردمی اصولگرا هرگز انتظار نداشت شخص میرحسین موسوی همینقدر ... باشد. ......
با سلام متقابل
شما ظاهرا یادداشت اولیه مرا نخواندید . من از همه خواستم که از توهین خودداری کنند . حتی برای پیشگیری هم یه حرفی زدم !
شما بدون توجه به اون نوشته کلمه توهین آمیز به کار بردید که متاسفانه طبق همان بیان اولیه من انعکاس پیدا کرد !!!
بهتر است در انتخاب کلمات دقت کنید .
موسوی برای من و امثال من فرد بسیار محترمی است و با یک توهین از جانب شما طوریش نمی شود . اگر من عصبانی نمی شوم و شما را به خاطر این توهین تهدید به قتل نمیکنم ، نشان بی غیرتی نیست .
طرف مقابل هم میتواند همین عبارت را برای اشخاصی که در نظر شما مقدس و محترمند بکار ببرد ! حداقل تو دلش !!!
برای همین است که دین ما اجازه فحش دادن نمیدهد ، زیرا ممکن است طرف مقابل هم به مقدسات ما توهین کند و دردمان بیاید !
پس لطفا شما این کلمه توهین آمیز را پس بگیرید تا مشمول شرط من در پست اولم نشود( لطفا پست اول مرا را با دقت بخوانید ) که من هم راضی نیستم به افراد بسیار محترم در نظر شما توهین بشود .

اما در باره جواب شما :
میتوان برداشت کرد که حکومت در مرحله اول هوشمندانه برخورد کرد . یعنی بهانه دست طرف مقابل نداد که تبلیغات کند . اجازه داد کاندیدای مورد نظر طرف بیاید و شرکت کند .
باشد .
حالا میشود جواب مربوط به مراحل بعد را هم بدهید .

آخرين ويرايش ترانه 68 ، Tuesday 2 March 2010 در 11:54AM.
قديمي Tuesday 2 March 2010   #8
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ترانه 68 نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام متقابل
شما ظاهرا یادداشت اولیه مرا نخواندید . من از همه خواستم که از توهین خودداری کنند . حتی برای پیشگیری هم یه حرفی زدم !
شما بدون توجه به اون نوشته کلمه توهین آمیز به کار بردید که متاسفانه طبق همان بیان اولیه من انعکاس پیدا کرد !!!
بهتر است در انتخاب کلمات دقت کنید .
موسوی برای من و امثال من فرد بسیار محترمی است و با یک توهین از جانب شما طوریش نمی شود . اگر من عصبانی نمی شوم و شما را به خاطر این توهین تهدید به قتل نمیکنم ، نشان بی غیرتی نیست .
طرف مقابل هم میتواند همین عبارت را برای اشخاصی که در نظر شما مقدس و محترمند بکار ببرد ! حداقل تو دلش !!!
برای همین است که دین ما اجازه فحش دادن نمیدهد ، زیرا ممکن است طرف مقابل هم به مقدسات ما توهین کند و دردمان بیاید !
پس لطفا شما این کلمه توهین آمیز را پس بگیرید تا مشمول شرط من در پست اولم نشود که من هم راضی نیستم به افراد بسیار محترم در نظر شما توهین بشود .

اما در باره جواب شما :
میتوان برداشت کرد که حکومت در مرحله اول هوشمندانه برخورد کرد . یعنی بهانه دست طرف مقابل نداد که تبلیغات کند . اجازه داد کاندیدای مورد نظر طرف بیاید و شرکت کند .
باشد .
حالا میشود جواب مربوط به مراحل بعد را هم بدهید .
سلام
گاهی واژه ها در توصیف رفتار افراد، کم می آورند ... ! گاهی به "صدام" ، رذل گفتن ... رحم کردن به اوست ...

یاحق
قديمي Tuesday 2 March 2010   #9
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

نقل قول:
سلام
گاهی واژه ها در توصیف رفتار افراد، کم می آورند ... ! گاهی به "صدام" ، رذل گفتن ... رحم کردن به اوست ...

یاحق
متاسفم که قدر مقدسات خودتان را هم نمیدانید .
قديمي Tuesday 2 March 2010   #10
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
متاسفم که قدر مقدسات خودتان را هم نمیدانید .
مقدسات ما میرحسین موسوی جنایتکار است ؟ یا صدام و موسولینی ؟
کاردش نبرید ... و الّا می برید ! سر همه ما را می برید ...
قديمي Tuesday 2 March 2010   #11
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

نقل قول:
مقدسات ما میرحسین موسوی جنایتکار است ؟ یا صدام و موسولینی ؟
پست اول مرا دقیق بخوانید .
قديمي Tuesday 2 March 2010   #12
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
پست اول مرا دقیق بخوانید .
خیلی سخت است از یک قربانی در مقابل یک ظالم و جبّار بخواهید از توصیف ظلم و چند و چون آن خودداری کند ! آن هم به بهانه دروغین ادب ... ! متن فوق حاوی پیامی است که بهتر است به جای فرافکنی به مطالعه آن بپردازید. یا واقعا متوجه نیستید این جریان چه جنایتی در حق این ملت کرد، یا مرگ را تنها برای همسایه می خواهید. بهرحال بر طیف شما این مسئولیت می ماند که به جای خودبینی و محور قرار دادن خود، ظلمی که در حق رای دهندگان انتخابات 85 درصدی جمهوری اسلامی نمودید مورد تدقیق خود قرار دهید.

در هر صورت واژه های مذکور نه به منظور توهین، که به منظور وصف عمل خیانت کارانه ای است که این فرد در حق ملت ایران نموده است ... و ما نمی توانیم به بهانه ادب، رفتار خصمانه این شخص را سانسور کنیم.

آخرين ويرايش صبح ، Tuesday 2 March 2010 در 12:06PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 2 March 2010   #13
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

نقل قول:
....مساله دومی که میتوانست بهترین بهانه را دست دشمنان بدهد ، اقدامات تخریبی بر علیه کاندیداهای مخالف دولت بود . اگر اقدامات تخریبی انجام میگرفت و تبلیغات منفی بر علیه اینها ، و در نهایت رای نمی آوردند ، ممکن بود دشمنان شروع به تبلیغات کنند که به دلیل تبلیغات مخرب انتخابات مخدوش است و مردم را تحریک به اعتراض بکنند .....راستی برادران ارزشی منتظر رویت اظهارنظرهای شما هم هستیم .
سوال مشخص من این است که در این مرحله ، یعنی در برخورد با مساله دوم آیا حکومت تدبیری اندیشید ؟
اقدامات تخریبی در ایام انتخابات برعلیه موسوی شروع شد .
نخست وزیر ترسو !!!
بی عرضه و....
در واقع هنوز در کشور ما این مطلب جا نیفتاده که در ایام تبلیغات انتخاباتی اخلاق رعایت شود . هرکسی دنبال اثبات خود باشد نه دنبال تخریب طرف مقابل .
در این باره حکومت تقریبا اقدامی نکرده است .
منظور من این است که باید درسطحی وسیع از ستادها خواسته میشد که حرمتها را حفظ کنند و باعث تحریک طرف مقابل نشوند . وقتی طرفین رقیب درگیر مسخره کردن همدیگر بشوند ، و دست از تبلیغات سالم بردارند ، سلامت انتخابات زیر سوال میرود . حداقل به این خاطر که هر کس بی پرواتر فحش بدهد و دریده تر باشد ، شانس بیشتری خواهد داشت !
حالا سوال :
حکومت برای تلطیف فضای انتخابات و حاکم شدن اخلاق بر تبلیغات ستادها چه کرد ؟
لطفا جواب مستدل و روشن بدهید .
قديمي Tuesday 2 March 2010   #14
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

نقل قول:
خیلی سخت است از یک قربانی در مقابل یک ظالم و جبّار بخواهید از توصیف ظلم و چند و چون آن خودداری کند ! آن هم به بهانه دروغین ادب ... ! متن فوق حاوی پیامی است که بهتر است به جای فرافکنی به مطالعه آن بپردازید. یا واقعا متوجه نیستید این جریان چه جنایتی در حق این ملت کرد، یا مرگ را تنها برای همسایه می خواهید. بهرحال بر طیف شما این مسئولیت می ماند که به جای خودبینی و محور قرار دادن خود، ظلمی که در حق رای دهندگان انتخابات 85 درصدی جمهوری اسلامی نمودید مورد تدقیق خود قرار دهید.

در هر صورت واژه های مذکور نه به منظور توهین، که به منظور وصف عمل خیانت کارانه ای است که این فرد در حق ملت ایران نموده است ... و ما نمی توانیم به بهانه ادب، رفتار خصمانه این شخص را سانسور کنیم.
من به نیابت از آن بزرگ که عمویش امام حسن از توهین آن مردک شامی گذشت کرد با کرامت ، از توهینتان در میگذرم و هرچند حق خود میدانم که مقابله به مثل کنم ، اما مطابق آیه قرآن این کار را نمی کنم :
ولا یجرمنکم شنئان قوم الا الا تعدلوا
توهینتان را تحمل میکنم . اما بی منطقی در جواب را نه .
قديمي Tuesday 2 March 2010   #15
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
سوال مشخص من این است که در این مرحله ، یعنی در برخورد با مساله دوم آیا حکومت تدبیری اندیشید ؟
اقدامات تخریبی در ایام انتخابات برعلیه موسوی شروع شد .
نخست وزیر ترسو !!!
بی عرضه و....
در واقع هنوز در کشور ما این مطلب جا نیفتاده که در ایام تبلیغات انتخاباتی اخلاق رعایت شود . هرکسی دنبال اثبات خود باشد نه دنبال تخریب طرف مقابل .
در این باره حکومت تقریبا اقدامی نکرده است .
منظور من این است که باید درسطحی وسیع از ستادها خواسته میشد که حرمتها را حفظ کنند و باعث تحریک طرف مقابل نشوند . وقتی طرفین رقیب درگیر مسخره کردن همدیگر بشوند ، و دست از تبلیغات سالم بردارند ، سلامت انتخابات زیر سوال میرود . حداقل به این خاطر که هر کس بی پرواتر فحش بدهد و دریده تر باشد ، شانس بیشتری خواهد داشت !
حالا سوال :
حکومت برای تلطیف فضای انتخابات و حاکم شدن اخلاق بر تبلیغات ستادها چه کرد ؟
لطفا جواب مستدل و روشن بدهید .
مشکل همان خودمحوری است ، چهار سال علیه رئیس جمهوری کشور انواع و اقسام توهین ها و هتاکی ها شد و پیش از این انتخابات رسما در تلویزیون به وی توهین های هنگفتی شد و مورد تحقیر و تمسخر واقع شد، هیچکدام از شما بلند نشد و فریاد آزادگی سر دهد که وی نماینده دهها میلیون هموطن است و نباید اینگونه مورد شتم و توهین قرار گیرد... گویا صرف ادب تنها زمانی مفید است که شما ذینفع آن باشید.

جریان مصطلحا اصلاح طلب، جریانی است که حکومت با قوای مردم سالار خود آن را در بطن خود پذیرفت... و میرحسین نماینده این جریان بود و همچنانکه حکومت نسبت به موجودیت این جریان متعهد بود هر نماینده ای از آنان را تائید می کرد... اما خیانت آنان در حق قانون و ملت، بعهده حکومت نیست ... خیانتی که خود آنان را دربرگرفت و سوزاند ... و طبعا حکومت دیگر نسبت به این جریانی تعهّد ندارد و آنان را با خیانتی که در حق آراء مردم کردند، از مردم نمی داند. مگر آنکه شاخه ای نوظهور از آن شناخته شود ... شاخه ای که البته حاکمیت مردمی ایران به روش مضاعفی مواظب رفتار آنان خواهد بود تا این دستآورد ملت ایران بازیچه بغی و گردنکشی گروهکی اینچنین قرار نگیرد.

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:34PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه