بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

نمايش نتايج نظرسنجي: مطالب ارائه شده در این تایپیک تا چه حد مورد قبول شما می باشد ؟!
95درصد عالی است و قرانی 2 66.67%
60 درصد خوب است و مطابق با قران 0 0%
40درصد متوسط است و قران با حدیث دیگران 0 0%
20درصد ضعیف است و حدیث و کلام غیر است. 1 33.33%
راي دهندگان: 3. شما نميتوانيد به اين موضوع راي بدهيد

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 29 April 2012   #61
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,134
روزنوشته ها: 10
ج: اسلام شناسی از منظر قران کریم ...قران تنها منبع دین.!

نقل قول:
در اصل توسط qoran dost نوشته شده است نمايش نوشته
سهم خدا را چگونه به او مي دهيد؟!
شما مي گوييد «اطيعوالله و اطيعوالرسول» يعني هم اطاعت از خدا و هم اطاعت از رسول ، من از اين حرف پليد و شيطاني به خداوند پناهنده مي شوم : از اينكه هم خدا صاحب حكم است و هم رسول و يا اينكه خداوند بعضي از احكام خود را در قرآن (كتاب قانون اساسي) آورده و بعضي را نيز بصورت غير مدون به رسول وحي كرده تا به اجرا در آورد.
آيه زير غنائم جنگي را از آن خدا و رسول مي داند و بنا بر استدلال شما ، قسمتي از غنائم مربوط به خداوند و قسمتي ديگر نيز مربوط به رسول مي شود ، حال بگوييد ببينيم شما سهم خدا را چگونه به او مي دهيد؟
[8:1] يسءلونك عن الانفال قل الانفال لله والرسول فاتقوا الله واصلحوا ذات بينكم واطيعوا الله ورسوله ان كنتم مؤمنين
آنها درباره غنايم جنگي با تو مشورت مي كنند. بگو: "غنايم جنگي به خدا و رسول تعلق دارد." خدا را در نظر داشته باشيد، يكديگر را به پرهيزكاري تشويق كنيد و از خدا و رسولش اطاعت نماييد، اگر مؤمن هستيد.
نقل است كه :
مسيحيان دايره اي دور خود مي كشند و و پولها را به بالا پرتاب مي كنند ، هرچه درون دايره افتاد از آن مردم است و هرچه بيرون بيفتد مال خداست
روش يهوديان به اين صورت است كه هرچه درون دايره بيفتد از آن خداوند و هرچه خارج از دايره بيفتد مال مردم(احبار و رهبان) است
احتمالا در قانون شما وضع به اين صورت است كه خداوند سهم خود را از پولهايي كه به سمت بالا مي روند بر مي دارد و هرانچه بر روي زمين مي افتد از آن علماي اسلام است ، اينطور نيست؟!
شما که اهل پاسخ به سوالاتی که در این چهار صفحه مطرح شده نیستید و با فلاکت سوال دیگری را مطرح می کنید.
اما اسلوب شما آنقدر رسوا است که حتی آن قدمی را که برای فرار بر میدارید ، قدمی دیگر بر رسوائی شماست.

خوب قرآن دستور به جهاد داده.
گیریم ما با آمریکا جنگ کردیم.
و هزار میلیارد دلار غنیمت گرفتیم.
یک پنجمش را چه کار کنیم که به خدا و به رسول برسد ؟

مگر خدا نگفته یک پنجمش را به خدا و به رسول بدهید؟

به شما بدهیم؟

قرآن چرا گفته است به خدا و به رسول ؟ آیا نمی توانست بگوید فقط به خدا بدهید ؟
آیا فکر می کنید در قرآن سخن اضافه و بیهوده گفته شده است ؟
و به همین راحتی ، با وقاحت، رسول را حذف می کنید؟

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 29 April 2012 در 03:27PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 29 April 2012   #62
beatrice
یا محیی

نشان beatrice

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
مكان: کبد (لقد خلقنا الانسان فی کبد)
پاسخ‌ها: 2,018
روزنوشته ها: 23

...

آنكه مدّعى تبعيّت از كتاب خداست، بناچار بايد سيره و سنّت و سخن مصطفى صلّى اللَّه عليه و آله را نيز بپذيرد. زيرا حجّيت سنّت، مأخوذ از فتواى قرآن است، آنجا كه مى‏گويد:

وَ أَنْزَلْنا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ. «1» يعنى: «قرآن را به تو نازل كرديم، تا براى مردم آنچه را كه به ايشان نازل شده است توضيح دهى، و اميد كه آنان بينديشند».
در اين آيه، مقام پيامبر، «مقام تبيين و توضيح و تشريح جزئيّات وحى الهى» است. در آيه ديگر قبول و پذيرفتن اوامر و نواهى رسول خدا را بر همه واجب و لازم دانسته است:
چهل حديث، ص: 5
ما آتاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ ما نَهاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا. «1» يعنى: «آنچه پيامبر به شما داد، آن را بگيريد و از آنچه شما را باز داشت، باز ايستيد».

بنا بر اين، وحيى كه به پيامبر اكرم صلى اللَّه عليه و آله شده دو قسم است: يك قسم آن كتبى يعنى نوشته شده و مدوّن، از جانب خداست كه نامش «قرآن» است؛ قسم ديگر وحى شفاهى است يعنى «مجموعه علوم و دانشى كه خداوند به پيامبر داده» و او آن را در قالب الفاظ و عبارات خود ريخته تا كتاب خدا را تبيين و تفسير نمايد و جزئيّات آن را براى مردم توضيح دهد.

آيه شريفه ما يَنْطِقُ عَنِ الْهَوى‏ إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْيٌ يُوحى‏ «2» «از سر هوس سخن نمى‏گويد، اين سخن بجز وحيى كه وحى مى‏شود نيست». گوياى اين است كه وحى، شامل قرآن و علوم پيامبر هر دو مى‏شود. بنا بر اين، مجموعه گفتار و سخنان رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله كه بر محور دين و در چهار چوبه مسائل شريعت باشد. همه داخل در وحى است.

«3» با توجّه به مطالب فوق، ديگر جايى براى اشكال‏تراشى بعضى، از قبيل اينكه «چرا فلان حكم و دستور جزئى در قرآن نيست؟» نمى‏ماند. زيرا بيان جزئيّات احكام و بسيارى ديگر از مسائل را، خود قرآن كريم به «تبيين و امر و نهى رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله» ارجاع داده است، و تا آنجا كه شرايط و مقتضيات زمان پيامبر اقتضا مى‏نمود، آن حضرت چيزى را فروگذار نفرمودند، و بر اساس رهنمود قرآن كه پيامبر صلّى اللَّه عليه و آله صادق و راستگوست و از سر هوس سخن نمى‏گويد، آن حضرت فرموده است:

إنّى تارك فيكم الثّقلين كتاب اللَّه و عترتى أهل بيتى ما إن تمسّكتم بهما لن تضلّوا أبدا فإنّهما لن يفترقا حتّى يردا علىّ الحوض. «4»
يعنى: «به درستى كه من دو چيز وزين و گرانبها را بر جاى مى‏گذارم: كتاب خدا و عترتم اهل بيتم، مادام كه به اين دو تمسّك جستيد هرگز گمراه نخواهيد شد، زيرا اين دو هرگز از هم جدا نخواهند شد تا اينكه در كنار حوض كوثر بر من وارد شوند».

با اين حديث و دهها حديث مشابه آن، از پيامبر اكرم صلّى اللَّه عليه و آله كه در مجامع حديث شيعه و سنّى روايت شده «حجّيت احاديث اهل بيت عليهم السّلام» نيز- كه منصوب از جانب خدا و معصوم از هر گناه و خطا و ملهم به الهامات غيبى و علم الهى هستند- ثابت مى‏شود. «1» بنا بر اين سخنان اهل بيت عليهم السّلام نيز در تبيين قرآن و احكام آن، همچون سخنان و بيانات پيغمبر اكرم صلّى اللَّه عليه و آله است. و شيعه همان را مى‏گويد كه قرآن كريم دستور داده و نبىّ و رسول و برگزيده او حضرت محمّد بن عبد اللَّه صلّى اللَّه عليه و آله تبيين و تشريح فرموده است.

منبع: چهل حدیث/ گنجینه روایات نور

" ماذا وجد من فقدک؟!
و ما الذی فقد من وجدک؟! "

چه یافت آن کس که تو را گم کرد؟! و چه گم کرد آن که تو را یافت؟!

آخرين ويرايش beatrice ، Sunday 29 April 2012 در 04:37PM.
beatrice حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از beatrice بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 29 April 2012   #63
beatrice
یا محیی

نشان beatrice

خواهشمندم پست بالا با دقت مطالعه و تأمل شود جناب قران دوست!

" ماذا وجد من فقدک؟!

قديمي Sunday 29 April 2012   #64
tirana
یا حسین یا لیتنا کنا معک

تاريخ ثبت نام: Apr 2006
مكان: 51.29 شمالي - 35.40 شرقي
پاسخ‌ها: 6,119
روزنوشته ها: 2

من کلی سوال مطرح کردم جواب ندادید

شما چطوری سهم خدا رو می دید؟
tirana حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 29 April 2012   #65
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

ایشان مثل یک بلندگو می مانند که میکروفونی به آمپلی فایرش وصل نیست ... و تنها نوار پنج دقیقه ای خود را تکرار می کند!
به زودی شاهد خواهید بود یک سرنگار جدید ایجاد کرده و ادعاهای پوچ خود را تکرار می کنند.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 29 April 2012 در 07:22PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 29 April 2012   #66
saaghi
یا حضرت عشق

نشان saaghi

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 25

بسم رب المهدی
به نظر بنده نیز ما با یک نوار ضبط شده ای که تنها پخش کننده ی اراجیف از قبل تعین شده هست ، صحبت میکنیم.
ایشان نه حرف خاصی برای گفتن دارند و نه توانایی مقابله با مبحث علمی و نه هیچ انگیزه ای برای درک حقیقت هایی که در انواع تاپیکها مشاهده میکنیم.
یا ع ل ی مدد
saaghi حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 30 April 2012   #67
a_d
ali

نشان a_d

تاريخ ثبت نام: Dec 2007
مكان: آنجا!
پاسخ‌ها: 8,142
روزنوشته ها: 3

متاسفانه ما هم در این زمینه کم کاری کردیم .
انشاء الله بزودی در این زمینه تاپیکی درج میکنیم به اتفاق شما یکبار برای همیشه.
كاربران ذيل از a_d بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 30 April 2012   #68
beatrice
یا محیی

نشان beatrice

نقل قول:
در اصل توسط a_d نوشته شده است نمايش نوشته
متاسفانه ما هم در این زمینه کم کاری کردیم .
انشاء الله بزودی در این زمینه تاپیکی درج میکنیم به اتفاق شما یکبار برای همیشه.
سلام.
پیشنهاد می کنم به گروه "تألیف" یک سری! بزنید.

" ماذا وجد من فقدک؟!

كاربران ذيل از beatrice بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 30 April 2012   #69
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: شیراز-ایران
پاسخ‌ها: 4,231
روزنوشته ها: 1
ارسال پيام توسط Yahoo به hooshdaran3

نقل قول:
در اصل توسط qoran dost نوشته شده است نمايش نوشته
این به صورت اختصاصی را توضیح می دهید
مثل همون حق امام شماست به بزرگان خود می پردازید تا بر ذخیره ارزی خود بیفزاید و بیشتر شما را به گمراهی بکشانند .
حق خدا را چگونه به خدا می دهید ؟؟؟

وَتَرَى كَثِيرًا مِنْهُمْ يسَارِعُونَ فِي الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَأَكْلِهِمُ السُّحْتَ لَبِئْسَ مَا كَانُوا يعْمَلُونَ
بسياري از آنان را مي‌بيني که در گناه و تعدي، و خوردن مال حرام، شتاب مي‌کنند! چه زشت است کاري که انجام مي‌دادند!

يا أَيهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ كَثِيرًا مِنَ الْأَحْبَارِ وَالرُّهْبَانِ لَيأْكُلُونَ أَمْوَالَ النَّاسِ بِالْبَاطِلِ وَيصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ يكْنِزُونَ الذَّهَبَ وَالْفِضَّةَ وَلَا ينْفِقُونَهَا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَبَشِّرْهُمْ بِعَذَابٍ أَلِيمٍ
اي کساني که ايمان آورده‌ايد! بسياري از دانشمندان و راهبان، اموال مردم را بباطل مي‌خورند، و (آنان را) از راه خدا بازمي‌دارند! و کساني که طلا و نقره را گنجينه (و ذخيره و پنهان) مي‌سازند، و در راه خدا انفاق نمي‌کنند، به مجازات دردناکي بشارت ده!
بسمه تعالي
متاسفانه ربطي بين نوشته هايتان نميبينم.........
بحث حق خدا را به خدا دادن مثل خانه اي اجاره اي است كه به صاحب خانه در پايان قرارداد عودت داده شود.
البته ما اماممان را الآن نميبينيم كه چيزي به او بدهيم.يك درصدي را به عنوان سهم امام ميدهيم به مرجع تقليدمان...........
آيه اي هم كه آورديد مربوط بود به علماي يهود و راهبان
اطاعت از رسول الله هم گمراهي نيست.شما چطور ميخواهيد از خدا تبعيت كنيد اگر از رسولش تبعيت نكنيد؟
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»
  • میر حسین موسوی در گفتگو با قلم، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
hooshdaran3 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 1 May 2012   #70
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

با سلام

بار ها سوال کردیم اما دریغ از جواب ، لطفا گروه فقط قرآن پاسخ دهند که شما به کدامیک از آیات زیر عمل میکنید :

و لا تنكحوا المشركات حتى يؤ من یا آیه : الزّانى لا ينكح الا زانية او مشركة و الزّانية لا ينكحها الا زان او مشرك و حرم ذلك على المؤ منين

یا آیه : لا تمسكوا بعصم الكوافر ، بالاخره قرآن چه میگوید آیا ازدواج با مشرکین مطلقا بر مومنین حرام است یا بعد از ایمان میتوانند با ایشان ازدواج کنند ؟

فقط از قرآن جواب دهید .

همچنین :

حكم حبس ابد براى زنان زانیه یا تازيانه ؟

و اللذان ياتيانها منكم فاذوهما ویا :

{وَاللاَّتِي يَأْتِينَ الْفَاحِشَةَ مِن نِّسَآئِكُمْ فَاسْتَشْهِدُواْ عَلَيْهِنَّ أَرْبَعةً مِّنكُمْ فَإِن شَهِدُواْ فَأَمْسِكُوهُنَّ فِي الْبُيُوتِ حَتَّىَ يَتَوَفَّاهُنَّ الْمَوْتُ أَوْ يَجْعَلَ اللّهُ لَهُنَّ سَبِيلاً }النساء15

اگر هم خداوند راهی جدید به شما وحی کرده به ما هم بگویید ؟

للرجال نصيب مما ترك الوالدان ویا :يُوصِيكُمُ اللّهُ فِي أَوْلاَدِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الأُنثَيَيْنِ

همچنین شما بگویید که منظور قرآن از خلقت عبادت است یا رحمت ؟

(و ما خلقت الجن و الانس الا ليعبدون )، (من جن و انس را نيافريدم مگر براى اينكه عبادتم كنند.) با آيه : (و لايزالون مختلفين ، الا من رحم ربك ، و لذلك خلقهم )، (و پيوسته در اختلافند مگر آنهائى كه پروردگارت رحمشان كرده باشد و بهمين منظور هم خلقشان كرده ) .

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از خیرالبریه بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 4 May 2012   #71
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
شما که اهل پاسخ به سوالاتی که در این چهار صفحه مطرح شده نیستید و با فلاکت سوال دیگری را مطرح می کنید.
اما اسلوب شما آنقدر رسوا است که حتی آن قدمی را که برای فرار بر میدارید ، قدمی دیگر بر رسوائی شماست.

خوب قرآن دستور به جهاد داده.
گیریم ما با آمریکا جنگ کردیم.
و هزار میلیارد دلار غنیمت گرفتیم.
یک پنجمش را چه کار کنیم که به خدا و به رسول برسد ؟

مگر خدا نگفته یک پنجمش را به خدا و به رسول بدهید؟

به شما بدهیم؟

قرآن چرا گفته است به خدا و به رسول ؟ آیا نمی توانست بگوید فقط به خدا بدهید ؟
آیا فکر می کنید در قرآن سخن اضافه و بیهوده گفته شده است ؟
و به همین راحتی ، با وقاحت، رسول را حذف می کنید؟
اللهم صل علی محمد و آل محمد
چه خوب بود پیش از پست دادن در تالار دین کمی تامل میکردید.اگر در سیاست به فحش دادن اشتغال دارید، مباحث دینی طمانینه لازم دارد.البته بخث بنده بحث علمی بودن محتوای پست نیست.
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
قديمي Sunday 6 May 2012   #72
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
اللهم صل علی محمد و آل محمد
چه خوب بود پیش از پست دادن در تالار دین کمی تامل میکردید.اگر در سیاست به فحش دادن اشتغال دارید، مباحث دینی طمانینه لازم دارد.البته بخث بنده بحث علمی بودن محتوای پست نیست.
عزیزم اگر رسوا کردن حقایق و خبث افکار طرف مدعی برای شما فحش است سعی کنید افکار خود را عوض کنید ، تا آنکه یک بار دیگر زبان به دروغ باز کنید تا عقده ای گشوده باشید
قديمي Wednesday 9 May 2012   #73
a_d
ali

نشان a_d

تاريخ ثبت نام: Dec 2007
مكان: آنجا!
پاسخ‌ها: 8,142
روزنوشته ها: 3

نقل قول:
در اصل توسط beatrice نوشته شده است نمايش نوشته
سلام.
پیشنهاد می کنم به گروه "تألیف" یک سری! بزنید.
سلام بزرگوار
من سر زدم اما اون یک گروه خصوصی و بسته هست و من در اون عضو نیستم.
كاربران ذيل از a_d بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 13 May 2012   #74
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
عزیزم اگر رسوا کردن حقایق و خبث افکار طرف مدعی برای شما فحش است سعی کنید افکار خود را عوض کنید ، تا آنکه یک بار دیگر زبان به دروغ باز کنید تا عقده ای گشوده باشید
بنام خدا
اگر دهان مبارك را عليه عقيده بنده گشوده بوديد كه الآن نه من اينجا بودم نه نيش شما باز!
من را ببخشيد بيهوده فكر ميكردم كه قابل اصلاحيد!ولي گويا زبانتان عادت كرده است به اينكه به ديگران بگوييد وقيح و عقده ايث و بزغاله و گوسفند و .... .گويا تالار دين را با تالار سياست اشتباه گرفته ايد اعلي حضرت.به هر ترتيب اين گونه تنها خود را سبك ميكنيد در برابر افكار عمومي.ميگويند چون زبان منطق نداشت به ناسزا روي آورد.
بنده از دروغ گويان نيستم.بر اساس ظن و گمان خود نيز حرف نميزنم.انشاء الله همين منوال نيز ادامه خواهد داشت.
متاسفانه گويا باشگاه پشتيباني درستي ندارد كه به اين تهمتهاي شما رسيدگي كند.اين بي اخلاقيها ظاهرا همچنان وجود خواهد داشت.

و سيعلم الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون

قديمي Sunday 13 May 2012   #75
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

نقل قول:
در اصل توسط tirana نوشته شده است نمايش نوشته
من کلی سوال مطرح کردم جواب ندادید

شما چطوری سهم خدا رو می دید؟
بنام خدا
به رسولش ميدهيم، گفتيم كه.

پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
اسلام, ایمان, قران

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:23AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه