بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 20 September 2020   #2296
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,863
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته

وَإِذَا جَاءَهُمْ أَمْرٌ مِنَ الْأَمْنِ أَوِ الْخَوْفِ أَذَاعُوا بِهِ وَلَوْ رَدُّوهُ إِلَى الرَّسُولِ وَإِلَى أُولِي الْأَمْرِ مِنْهُمْ لَعَلِمَهُ الَّذِينَ يَسْتَنْبِطُونَهُ مِنْهُمْ وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ لَاتَّبَعْتُمُ الشَّيْطَانَ إِلَّا قَلِيلًا ﴿۸۳﴾

و چون خبرى [حاكى] از ايمنى يا وحشت به آنان برسد انتشارش دهند و اگر آن را به پيامبر و اولياى امر خود ارجاع كنند قطعا از ميان آنان كسانى‏ اند كه [مى‏ توانند درست و نادرست] آن را دريابند و اگر فضل خدا و رحمت او بر شما نبود مسلما جز [شمار] اندكى از شيطان پيروى میکرديد (۸۳)ترجمه فولادوند

مگر نمی گوئید اولی الامر ائمه هستند
چون دراین زمان ما خبرى [حاكى] از ايمن اگر خبری از پیروزی یا شکست به ما رسید چطور باید این خبری را به آنها بازگردانیم

مثلا می شنوین که مردم می گویند دشمن می خواهد شهرهارا بمباران کند برطبق آیه چگونه باید از ائمه بپرسیم که آیا این خبر صحیح است یا نه ؟
نقل قول:
وقتی بخواهند عقیده ای را به زور به قرآن تحمیل کنند بهتراز این نمی توانند پاسخ بدهند .
وقتی جواب رو نمی فهمی باید اینطور بگی تا بوهم خودت کم نیاری

مردی سوال کن تا از ایات قرانی که کافر بهش هستی برات ثابت کنم

منتهی فرار بجلو بهترین راه
بله امیرالمومنین امام حسن وامام حسین بودنند

امام زمان علیه السلام و لازم نیست خبر بهش برسه

وقتی حرف می زنی قبل از اینکه خودت بشنوی او ومی شنود ومی بیند چون عین الله الناظر واذن الله وسمع الله است

واقرب الینا من حبل الورید هستند

منافق مزدور چرا دلیل از قران کریم (که منکریشی )نمی خای از من
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 20 September 2020   #2297
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
جنابhosyn اتفاقا شما هاهستید که بندگان خداوند را به درجه خدایی می رسانید وگر نه پیامبران و اولیای الهی روحشونم از مقامی که به آنها می دهید آگاهی ندارند ؟

مگر محاوره عیسی با خداوند رانشنیده ای که خداوند می گویند تو گفتی من ومادرم را همچون دو خدا من دون الله بپرستید ؟

ولی می بینیم که عیسی می گوید که چنین چیزی نگفته ودر ادامه اعتراف می کند تادرمیانشان بودم گواه برآنها بودم وپس از اینکه مردم خودبرآنها گواه بودی

پس می بینیم می شود پیامبران هم من دون الله قرارداد ؟

همانطور که شما علی را فرمانروای هستی میدانید در صورتی که هیچ دلیلی از جانب خداوند برای ادعای خود ندارید و خداوند فرمانروایی هستی را فقط و فقط در اختیار خود می داند و می گویند در فرمانروایی شریکی ندارد اگر شما علی را من دون الله قرار ندادید در فرمانروایی هستی پس چکار کردید ؟
ویا مقام حاکم روز قیامت برای علی

قسیم جهنم وبهشت و...
خدای نازل کننده قرآن که آشکارتر این کار را کرده و خودش هم خبر داده:

فاذا سویته و نفخت فیه من روحی فقعوا له ساجدین

فَإِذا سَوَّيْتُهُ وَ نَفَخْتُ فيهِ مِنْ رُوحي‏ فَقَعُوا لَهُ ساجِدينَ (29)سوره مبارکه بقره

فبهت الذی کفر
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 4 هفته پيش   #2298
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,099

نقل قول:
آیه می گوید قرآن در انحصار کسی نیست و ارث شخص خاصی نیست
یه عده از آنها که کتاب بهشون ارث رسیده به خود ستم کردن یه عده دیگر میانه رو بودن و یه عده درنیکی پیشی گرفتن ، نه اینکه بگوید کتاب فقط درانحصار آنهاست .
بگفته شما فقط 12 نفر از همه پیشی گرفتن پس بقیه چه میشود .
مثلا آنهایی که شما به آنها مغتقدید مثل حمزه . عمار ویاسر . دختر پیامبر فرزندان علی مثل ابوالفضل و...جز کدوم دسته هستند ؟

واقعا اگر اهل تفکر بودی و به دنبال واقعیت بودی اینگونه درباره آیه سخن نمی گفتی .
تو فقط بدنبال اثبات عقیده ای هستی که به تو گفته اند
کجای قرآن گفته شده قرآن در انحصار کسی نیست و خداوند برای دینش وارث قرار نداده است ؟ ؟ ؟ ؟
آیه آن را نشان دهید ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

در صورتی قرآن در انحصار کسی نیست که بگوییم قرآن از دین جدا باشد ( قرآن جز دین است این اعتقاد من نیست نری مثل قبل با شرف بازی در بیاوری و بقیه حرفم را نگذاری و ... ) وقتی دین خداوند و قرآن یکی است خداوند خودش فرموده برای دین وارث قرار داده و دین خداوند وارث آن شخصی است که خداوند آنها را وارث قرار داده .
حرف شما که میگویید به آن شخص معتقد هستید حرفی از روی لج و حرفی از روی تعصب کورکورانه است و اشخاصی حالا پدرانت یا هرکسی که به تو دیکته کرده اند خوب تو را توجیه نکرده و گفته آنها فقط برای پرورش ماشین کشتار و قتل است تربیت داعش و امثالهم . دقیقا به این گونه است که می گویند یک کتاب را بخوان ( دقیقا حرف عمر که گفت حسبنا کتاب الله ) فکرت را بسته نگه دار در لاک خودت بمان آنها چون در این لاک نیستند و آن صاحب تفکر را پروار نمیکنند و زیر و بالای اعتقاد آنها را درآوردند و لجن بودن آن را ثابت کردند آنها می شوند مشرک و ملعون و بت پرست و .... و امثالهم .
شما دقیقا دارید تهمت میزنید و دیگر میدانید خداوند چه نظری بهع تهمت زنندگان دارد .
معنی کلمه اعتقاد به شرح ذیل است :
ایقان، ایمان، باور، عقیده، گروش، وثوق، یقین، باور، پای بندی، گرایش
من به آن اشخاص اعتقاد دارم که در آن جایگاهی است که خداوند متعال قرار داده نه اینکه آنها را در جایگاه خداوند متعال قرار بدهم منم اعتقاد دارم که خداوند متعال تنها معبود و خالق من است بجز خداوند متعال هیچ کس را لایق پرستش نمی بینم و ...
همینطور اعتقاد دارم که حضرت محمد پیامبر ایشان است یعنی بر این باور هستم و به این عقیده هستم که خداوند پیامبر را برای من فرستاده تا از او اطاعت کنم و راه پرستش خداوند را از او یاد بگیرم مثلا اگر بخواهم بدانم مبتلات روزه چیست از او سوال کنم و مثلا شما در گل گیر نکنم و ...
حضرت امیرالمومنین علی را بر این باور میدانم که وارثی است خداوند او را بعد از رسول الله قرار داده و ...
جناب حمزه را فردی میدانم که تمام جان خودت را برای دفاع از پیامبری که خداوند فرستاده و اطاعت از آن پیامبر برابر اطاعت خداوند است فدا کرده و در این راه شهید شده و ...

من بر این باور هستم که آن 12 نفر بر همه برتری دارند چون در آیه مباهله نفسشان با نفس پیامبر یکی قرار داده شده و آیه تطهیر آنها را پاک کرده و آیه دیگر قرآن آنها را به اذن خداوند متعال امام قرار داده و در قیامت از همه از امامشان سوال می شود و ...
تمام اعتقاد بنده از قرآن گرفته شده منتهی مثل شما دگم به و بدون تفکر قرآن نخواندم و نخواهم خواند .
إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِنْدَ اللَّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لَا يَعْقِلُونَ
بدترین جنبندگان نزد خدا، افراد کر و لالی هستند که اندیشه نمی‌کنند.

منظر از کر و لال در آیه آن افرادی هستند که خود را برای پذیرش حق کر و لال می کنند تا حق وارد افکارشان نشود .

نقل قول:
آیا چون به آیاتی اشاره کردم می شود دشمنی ؟

آیا شما دشمن عیسی هستی یا نه ؟
از منظر یه مسیحی اگر بگویی عیسی نه پسر خداست نه خود خدا می شوی دشمن عیسی

آیا چون گفتم تنها خداوند است که فرمانروای هستی است و در فرمانروایش شریک ندارد .
می شوم دشمن 12 امام ؟

مطمعن باشد در آن دنیا علی دشمن تو خواهد بود نه من
مسیحیت بحث ما نیست . از فکر مسیحیت بیرون بیا و به منو تو ارتباطی ندارد مخاطب تو منم زور الکی نزن که بحث را منحرف کنی . خیلی سعی داری که بگویی من شبیه به مسیحیان هستم
تو فکر میکنی فرمانروایی خداوند متعال مثل فرمانروایی کوروش و اسکندر مقدونی و چنگیز خان و ... امثالهم است ؟ ؟ ؟ ؟؟ باور کن بر این باور هستی من مطمئنم .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 4 هفته پيش   #2299
علوی

نشان علوی

نقل قول:
بگو ببینم در ین مطالب من که شروع تایپیک بود چه توهین به مسلمان شده که جناب صبح چنین آشفته حال شدن وآن را توهین به مسلمانان دانستند ؟
خود جناب صبح جوابتان را داد .
یا فاطمه الزهرا
قديمي 4 هفته پيش   #2300
علوی

نشان علوی

نقل قول:
شما به آیاتی که می آوریم حساس هستید حتی وقتی فقط وفقط آیه ای را می آوریم مخالفت می کنید مشکل شما با آیات قرآن است نه سابقه

مگر جناب حسین نگفتن رجوع به آیا قران شرک است

یا یک دیگر از دوستانتان حرف دلش را زد و گفت ما این قرآن را قبول نداریم و به اندازه پشم گوسفند هم ارزش ندارد

خود شماهم قرآن مارا بت توخالی دانستید .
مگر ما چند قرآن داریم که قرآن ما بت تو خالی است ؟

مشگل شما باآیاتی است که قثط در آن خداوند به یگانگی خوانده می شود وآیاتی که بنای شرک رادرهم می کوبد
مشکل با آیات قرآن نیست مشکل با شماست که در دروغ گویی و سانسور و تفسیر به رای و ... استادید .
مردم را مثل خودتان متوهم در نظر نگیر
یا فاطمه الزهرا
قديمي 4 هفته پيش   #2301
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,193

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
کجای قرآن گفته شده قرآن در انحصار کسی نیست و خداوند برای دینش وارث قرار نداده است ؟ ؟ ؟ ؟
آیه آن را نشان دهید ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

در صورتی قرآن در انحصار کسی نیست که بگوییم قرآن از دین جدا باشد ( قرآن جز دین است این اعتقاد من نیست نری مثل قبل با شرف بازی در بیاوری و بقیه حرفم را نگذاری و ... ) وقتی دین خداوند و قرآن یکی است خداوند خودش فرموده برای دین وارث قرار داده و دین خداوند وارث آن شخصی است که خداوند آنها را وارث قرار داده .
حرف شما که میگویید به آن شخص معتقد هستید حرفی از روی لج و حرفی از روی تعصب کورکورانه است و اشخاصی حالا پدرانت یا هرکسی که به تو دیکته کرده اند خوب تو را توجیه نکرده و گفته آنها فقط برای پرورش ماشین کشتار و قتل است تربیت داعش و امثالهم . دقیقا به این گونه است که می گویند یک کتاب را بخوان ( دقیقا حرف عمر که گفت حسبنا کتاب الله ) فکرت را بسته نگه دار در لاک خودت بمان آنها چون در این لاک نیستند و آن صاحب تفکر را پروار نمیکنند و زیر و بالای اعتقاد آنها را درآوردند و لجن بودن آن را ثابت کردند آنها می شوند مشرک و ملعون و بت پرست و .... و امثالهم .
شما دقیقا دارید تهمت میزنید و دیگر میدانید خداوند چه نظری بهع تهمت زنندگان دارد .
معنی کلمه اعتقاد به شرح ذیل است :
ایقان، ایمان، باور، عقیده، گروش، وثوق، یقین، باور، پای بندی، گرایش
من به آن اشخاص اعتقاد دارم که در آن جایگاهی است که خداوند متعال قرار داده نه اینکه آنها را در جایگاه خداوند متعال قرار بدهم منم اعتقاد دارم که خداوند متعال تنها معبود و خالق من است بجز خداوند متعال هیچ کس را لایق پرستش نمی بینم و ...
همینطور اعتقاد دارم که حضرت محمد پیامبر ایشان است یعنی بر این باور هستم و به این عقیده هستم که خداوند پیامبر را برای من فرستاده تا از او اطاعت کنم و راه پرستش خداوند را از او یاد بگیرم مثلا اگر بخواهم بدانم مبتلات روزه چیست از او سوال کنم و مثلا شما در گل گیر نکنم و ...
حضرت امیرالمومنین علی را بر این باور میدانم که وارثی است خداوند او را بعد از رسول الله قرار داده و ...
جناب حمزه را فردی میدانم که تمام جان خودت را برای دفاع از پیامبری که خداوند فرستاده و اطاعت از آن پیامبر برابر اطاعت خداوند است فدا کرده و در این راه شهید شده و ...

من بر این باور هستم که آن 12 نفر بر همه برتری دارند چون در آیه مباهله نفسشان با نفس پیامبر یکی قرار داده شده و آیه تطهیر آنها را پاک کرده و آیه دیگر قرآن آنها را به اذن خداوند متعال امام قرار داده و در قیامت از همه از امامشان سوال می شود و ...
تمام اعتقاد بنده از قرآن گرفته شده منتهی مثل شما دگم به و بدون تفکر قرآن نخواندم و نخواهم خواند
در باره این موضوعات قبلا گفتگو شده شما دلایل خودرا گفتید من هم دلایل خودرا گفتم کسایی که بدنبال حقیقت هستند خودشان می توانند تشخیص بدهند کدام دلایل بر طبق آیات قرآن بوده
.
[QUOTE]
نقل قول:
[SIZE="5"]إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِنْدَ اللَّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لَا يَعْقِلُونَ
بدترین جنبندگان نزد خدا، افراد کر و لالی هستند که اندیشه نمی‌کنند.

منظر از کر و لال در آیه آن افرادی هستند که خود را برای پذیرش حق کر و لال می کنند تا حق وارد افکارشان نشود .

مسیحیت بحث ما نیست . از فکر مسیحیت بیرون بیا و به منو تو ارتباطی ندارد مخاطب تو منم زور الکی نزن که بحث را منحرف کنی . خیلی سعی داری که بگویی من شبیه به مسیحیان هستم
تو فکر میکنی فرمانروایی خداوند متعال مثل فرمانروایی کوروش و اسکندر مقدونی و چنگیز خان و ... امثالهم است ؟ ؟ ؟ ؟؟ باور کن بر این باور هستی من مطمئنم .
به آیه خوبی اشاره کردید تعقل خود بهترین راه است .
اگر مایل باشی به این آیه بپردازیم که کران و لالان که اندیشه نمی کنند چه کسایی هستند .
شما ایراد گرفتی که مسیحیت ارتباطی به من و تو ندارد .
اگر به آیات قرآن توجه کرده باشی خداوند درباره مسیحیت .یهود قوم ابراهیم .نوح و خیلی اقوام دیگر سخن می گوید آیا قوم پیامبر باید بگوید به ما ارتباطی ندارد ؟
خداوند برای پند گرفتن سرگذشتهایی را بیان کردند که همه انسانها پند بگیرند و ترفندهای شیطان آشنا شوند
بگذار برای فهم آیه که اشاره دارد کر و لال هستند که اندیشه نمی کنند گفتگویی داشته باشیم تا مشخص شود منظور خداوند چه کسایی هستند ؟

دوباره برای فهم موضوع از مسیحیت مثالی میزنم

با بعضی از مسیحیان گفتگو داشتم درباره پسر خدابودن عیسی می دانی جواب آنها چه بود ؟
گفتن یعنی خداوند نمی تواند عیسی را پسر خود قرار دهد و فرزندی داشته باشد ؟
خواست خداوند این بوده که یگانه فرزند خودش را برای بخشش گناهان انسانها بفرستت .
یا باوردارند که عیسی به صلیب کشیده شد که کفاره گناهان انسانها باشد .
یا در باره عیسی می گویند :در توصیف از خود چنین می گوید: "تمام اختیارت آسمان و زمین به من داده شده است"

ویا قوم پیامبر که فرشتگان را دختران خداوند می دانستند و آنهارا شریکان خداوند می دانستند و آنها نیز می گفتند :اگر خدامی خواست نه ما و نه پدرانمان شرک نمی آوردیم .
قوم پیامبر نیز خواست خداوند را علت بر شرک خود می دانستند

شما بگو آیا کار آنها صحیح و عقلانی بود ؟

نظر شما درباره این سخن که می گفتند ( خواست خداوند )چیست ؟
آیا برگرفته از تفکر است یا نه باورهایی است که از پدرانشان به آنها رسیده و باورش کردند ؟
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 4 هفته پيش   #2302
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,193

إِنَّمَا يَأْمُرُكُمْ بِالسُّوءِ وَالْفَحْشَاءِ وَأَنْ تَقُولُوا عَلَى اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ ﴿۱۶۹﴾بقره
او شما را فقط به بديها و انحرافات فرمان مي‏دهد (و نيز دستور مي‏دهد) آنچه را كه نمي‏دانيد به خدا نسبت دهيد. (۱۶۹)

وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ اتَّبِعُوا مَا أَنْزَلَ اللَّهُ قَالُوا بَلْ نَتَّبِعُ مَا أَلْفَيْنَا عَلَيْهِ آبَاءَنَا أَوَلَوْ كَانَ آبَاؤُهُمْ لَا يَعْقِلُونَ شَيْئًا وَلَا يَهْتَدُونَ ﴿۱۷۰﴾
و چون به آنان گفته شود از آنچه خدا نازل كرده است پيروى كنيد مى‏ گويند نه بلكه از چيزى كه پدران خود را بر آن يافته‏ ايم پيروى مى ‏كنيم آيا هر چند پدرانشان چيزى را درك نمیکرده و به راه صواب نمى ‏رفته‏ اند [باز هم در خور پيروى هستند] (۱۷۰)
وَمَثَلُ الَّذِينَ كَفَرُوا كَمَثَلِ الَّذِي يَنْعِقُ بِمَا لَا يَسْمَعُ إِلَّا دُعَاءً وَنِدَاءً صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَعْقِلُونَ ﴿۱۷۱﴾
و مثل [دعوت‏ كننده] كافران چون مثل كسى است كه حيوانى را كه جز صدا و ندايى [مبهم چيزى] نمى ‏شنود بانگ مى‏ زند [آرى] كرند لالند كورند [و] درنمى‏ يابند (۱۷۱)

همانگونه که خداوند می فرمایند وقتی به آنها گفته می شود از ما انز الله پیروی کنید با بهانه آوردن ما انز ل الله را نادیده می گیرند واز چیزی پیروی می کنند که پدرانشان پیروی می کردندو اعمالی که آنها انجام می دادند

آیا حتی اگر باورهای پدران مخالف ماانزا الله و اشتباه باشد و به بهانه اینکه رجوع به آیات الهی شرک است ، از پیروی به ما انز ل الله سرباززد ؟
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 4 هفته پيش   #2303
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبِيلِهِ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ ﴿۷﴾
پروردگارت خود بهتر مى‏ داند چه كسى از راه او منحرف شده و [هم] او به راه يافتگان داناتر است (۷)
فَلَا تُطِعِ الْمُكَذِّبِينَ ﴿۸﴾

پس از دروغزنان فرمان مبر (۸)
وَدُّوا لَوْ تُدْهِنُ فَيُدْهِنُونَ ﴿۹﴾
دوست دارند كه نرمى كنى تا نرمى نمايند (۹)
وَلَا تُطِعْ كُلَّ حَلَّافٍ مَهِينٍ ﴿۱۰﴾
و از هر قسم خورنده فرو مايه‏ اى فرمان مبر (۱۰)

شما بهتر است بنام امامانت سوگند یاد کنی

خدا قسم خورده چه قسمی که چشم مأبونین زنیم کور باد

لَعَمْرُكَ إِنَّهُمْ لَفي‏ سَكْرَتِهِمْ يَعْمَهُونَ (72)

فَمَنْ حَاجَّكَ فيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكاذِبينَ (61)
فبهت الذی کفر

قديمي 4 هفته پيش   #2304
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
چه اشکالی دارد شما از کسی بخواهید برای شما دعا کند خیلی هم خوب است .

آیا وقتی داد می زنی دخیل یا ابوالفضل درمانده ایم ابوالفضل مریض داریم ابوالفضل و یا می گویی برای شفای بیماران بلند بگو یا حسین منظورتان این است که می گویی ابوالفضل از خداوند بخواه که درمانده ایم مریض داریم یعنی خداوند این چیزهارا نمی داند ؟

در باره آیه که آوردید . در آیه خداوند می فرمایند
یا به آنان کتابی (آسمانی) داده‌ایم و دلیلی از آن برای (شرک) خود دارند؟!

آیا به شما کتابی (آسمانی ) داده شده و دلیلی ازآن برای خود دارید ؟
کافرمشرک ملحد ؛ خداوند همه چیز می دونه اما خودش امر به دعا کرده

فبهت الذی کفر
قديمي 4 هفته پيش   #2305
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

وَإِذَا جَاءَهُمْ أَمْرٌ مِنَ الْأَمْنِ أَوِ الْخَوْفِ أَذَاعُوا بِهِ وَلَوْ رَدُّوهُ إِلَى الرَّسُولِ وَإِلَى أُولِي الْأَمْرِ مِنْهُمْ لَعَلِمَهُ الَّذِينَ يَسْتَنْبِطُونَهُ مِنْهُمْ وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ لَاتَّبَعْتُمُ الشَّيْطَانَ إِلَّا قَلِيلًا ﴿۸۳﴾

و چون خبرى [حاكى] از ايمنى يا وحشت به آنان برسد انتشارش دهند و اگر آن را به پيامبر و اولياى امر خود ارجاع كنند قطعا از ميان آنان كسانى‏ اند كه [مى‏ توانند درست و نادرست] آن را دريابند و اگر فضل خدا و رحمت او بر شما نبود مسلما جز [شمار] اندكى از شيطان پيروى میکرديد (۸۳)ترجمه فولادوند

چون دراین زمان ما خبرى [حاكى] از ايمن اگر خبری از پیروزی یا شکست به ما رسید چطور باید این خبری را به آنها بازگردانیم

مثلا می شنوین که مردم می گویند دشمن می خواهد شهرهارا بمباران کند برطبق آیه چگونه باید از ائمه بپرسیم که آیا این خبر صحیح است یا نه ؟
نقل قول:
وقتی بخواهند عقیده ای را به زور به قرآن تحمیل کنند بهتراز این نمی توانند پاسخ بدهند .
وقتی جواب رو نمی فهمی باید اینطور بگی تا بوهم خودت کم نیاری

مردی سوال کن تا از ایات قرانی که کافر بهش هستی برات ثابت کنم

منتهی فرار بجلو بهترین راه
بله امیرالمومنین امام حسن وامام حسین بودنند

امام زمان علیه السلام و لازم نیست خبر بهش برسه

وقتی حرف می زنی قبل از اینکه خودت بشنوی او ومی شنود ومی بیند چون عین الله الناظر واذن الله وسمع الله است

واقرب الینا من حبل الورید هستند

منافق مزدور چرا دلیل از قران کریم (که منکریشی )نمی خای از من
قديمي 4 هفته پيش   #2306
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
مثل اولی الامر که قبلا از شما سوال کردم ولی جوابی نشنیدم که بر طبق آیه باشد .
چگونه خبر ایمنی یا وحشت را به اولی الامر ارجاع دهیم

نقل قول:
مثل اینکه به مطالب توجه نمی کنی یا شاید نمی نوانی بفهمی ؟

اگر توجه کرده باشی گفتم

خب وقتی می گوئیی منظور ائمه هستند این یعنی اینکه ازمیان آنها می توانند صحت خبررا بفهمند نه همه آنها
فهمیدی یا نه ؟

نقل قول:
من که ترجمه منهم را آوردم ازآنان شما نخواستی ببینید
خوب (ازآنان)
خوب بعدش؟
اولا ترجمه ازمیان آنها غلطه لذا 4ترجمه دیگه اوردم

این اولا

لذا ترجمه ای درست (ازآنان)هست که شما اوردید

حال سوال اینه طبق ظاهر ایه شریفه
آنان چه کسانی هستند؟
قديمي 4 هفته پيش   #2307
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
درست است که آیه نیازی به توضیح و تفسیر ندارد، ولی شیاطین نیز به کار خود واردند. به عمله و خدمه خود ابلاغ می کنند تا به مردم بگویند: این آیه در مذمت درخواست از مردگان صحبت می کند، شهدا که مرده نیستند! مگر نشنیده اید شهدا زنده اند و در نزد پروردگارشن روزی می گیرند؟!
چه حقه کثیفی!
مردم ما چه کسانی را صدا می زنند؟
کورش و داریوش و خسرو پرویز را؟
ملعون خبیث یعنی شما می گی شهدا مرده اند ؟

کافر بالله وبالقران وبما انزل الله این کلام الله در کتاب الله نیست که مسخره می کنی ؟
وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلُوا في‏ سَبيلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْياءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ (169)
فَرِحينَ بِما آتاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ يَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَ لا هُمْ يَحْزَنُونَ (170)
يَسْتَبْشِرُونَ بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَ فَضْلٍ وَ أَنَّ اللَّهَ لا يُضيعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنينَ (171)سوره مبارکه آل عمران
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
وَ الَّذينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ أُولئِكَ هُمُ الصِّدِّيقُونَ وَ الشُّهَداءُ عِنْدَ رَبِّهِمْ لَهُمْ أَجْرُهُمْ وَ نُورُهُمْ وَ الَّذينَ كَفَرُوا وَ كَذَّبُوا بِآياتِنا أُولئِكَ أَصْحابُ الْجَحيمِ (19)سوره مبارکه حدید

ایمان اورندگان بخدا ورسل صدیق وشهیدهستند

حالا خود رسل باید بالاتر از صدیق وشهید باشند

فبهت الذی کفر

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، 4 هفته پيش در 05:55PM.
قديمي 4 هفته پيش   #2308
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
می دونی کی حقه باز است ؟

اونی که سخنی را مخالف آنچیزی که هست نشان می دهد .

مثلا خداوند می فرمایند فرمانروای آسمانها وزمین است و شریکی ندارد فرزندی هم اختیار نکرده :
الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِيرًا ﴿۲﴾

همان كس كه فرمانروايى آسمانها و زمين از آن اوست و فرزندى اختيار نكرده و براى او شريكى در فرمانروايى نبوده است و هر چيزى را آفريده و بدان گونه كه درخور آن بوده اندازه‏ گيرى كرده است (۲)

ولی حقه بازها بخاطر اینکه مردمان را ازراه خداوند باز دارند و کلام خداوند را عوض کنند وهمتایی برای خداوند قراردهند می گویند .

علی فرمانروای هستی است
حاکم روز قیامت .
فنا کننده و برپاکننده جهان علی است

و یا می فرمایند فرزندی ندارد .

ولی برای خداوند دختر و پسر و خانواده (آل الله ) قرارمی دهند .

.
حقه باز اونکی که جواب نداره 10بار ازت سوال شد

نقل قول:
من که دربرابر این همه دانش و علم غیب تو تسلیم هیچ آدم با شعور و بقول دوستتان علوی حلال زاده ای نمی تواند این همه مقاماتی که در این دو آیه برای علی درنظر گرفته شده را ببیند

برپاکننده قیامت علی

فنا کننده جهان را علی

حاکم روزقیامت علی

قسیم جهنم وبهشت علی

فرمانروای هستی علی

نقل قول:
طبق کدام آیات است ؟

تازه این مقامات مال امیرالمومنین نیست

بلکه مقام خدام او وخدام محبین اوست

بدبخت بیچاره کافرملحد مشرک گفتی طبق کدام ایات برات اوردم سوالاتت رو ادامه بده مردی
مگر نظام خلقت چند تا مدبر داره ؟
وچند تا مقسم داره ؟
والامر چن تا معنا داره طبق ایات
تا برسیم به اولی الامرش

فَالْمُدَبِّراتِ أَمْراً (5)سوره مبارکه نازعات

فَالْمُقَسِّماتِ أَمْراً (4)سوره مبارکه ذاریات

مبدبرات امر ومقسمات امر

اولا یعنی چه ؟
ثانیا مراد از امر چیست ؟

جواب؛ فرار ممکن نیست برات

فبهت الذی کفر

دردی بدتر از بی سوادی وجهل
نیست که مآل ش کفر وشرک والحاد شماست
قديمي 4 هفته پيش   #2309
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
این کلیپا خیلی آموزندست ودر آن می توانی مکر شیطان و شیطان صفتان را دید که چگونه مردمان ناآشنا با کلام خداوند را فریب می دهند و هم مالشان را می گیرند و هم ازراه خداوند گمراهشان می کنند .

حسابشو کن دراین زمان با این همه رسانه ها که وجود دارد و زیر زره بین هستند چنین حقه بازیهایی می کنند وای به حال گذشته ها که چنین نبود و مردم مثل مردم آن روستا ساده لوح بودن و اینترنت و رسانه ای نبود که دستشان را برای همگان رو کنند چکار می کردند ؟

امثال بی بی زهراها در خرمشهر و بوعلی هاکه نقش سامری را برای شیطان بازی می کنند کم نیستند.

وقتی بسوی کلام خداوند (قرآن ) نرویم و از آن بی خبر باشیم به راحتی فریب یاران شیاطین را می خوریم

این را باید بدانیم که شیطان را یارانیست که بسوی هدایت می خوانند و می گویند بسوی ما بیائید که هدایت مائیم .

ولی خداوند آب پاکی را روی دست همه می ریزد و می فرمایند هدایت خداست که هدایت واقعی است .

قُلْ أَنَدْعُو مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنْفَعُنَا وَلَا يَضُرُّنَا وَنُرَدُّ عَلَى أَعْقَابِنَا بَعْدَ إِذْ هَدَانَا اللَّهُ كَالَّذِي اسْتَهْوَتْهُ الشَّيَاطِينُ فِي الْأَرْضِ حَيْرَانَ لَهُ أَصْحَابٌ يَدْعُونَهُ إِلَى الْهُدَى ائْتِنَا قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَأُمِرْنَا لِنُسْلِمَ لِرَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۷۱﴾انعام
بگو آيا به جاى خدا چيزى را بخوانيم كه نه سودى به ما مى ‏رساند و نه زيانى و آيا پس از اينكه خدا ما را هدايت كرده از عقيده خود بازگرديم مانند كسى كه شيطانها او را در بيابان از راه به در برده‏ اند و حيران [بر جاى مانده] است براى او يارانى است كه وى را به سوى هدايت مى‏ خوانند كه به سوى ما بيا بگو هدايت‏ خداست كه هدايت [واقعى] است و دستور يافته‏ ايم كه تسليم پروردگار جهانيان باشيم (۷۱)
کفگیر به ته دیگ خورده

اموزنده قران کریم است وعترت (ما انزل الله )
قديمي 4 هفته پيش   #2310
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
https://www.youtube.com/watch?v=bePCc6g4At4

اگر به فیلم توجه کنید می بینیم به خودشان هم دارند دروغ می گویند وبه دروغ برای خود شفیعانی قراردادند که وجود ندارد و شخصی بنام بوعلی همچون سامری برای آنها بنا کرده وباوجود اینکه می دانند ولی باز به خود دروغ می گویند و حتی درختی را شفیع خداوند می دانند

وقتی مردم خداوند را به تنهایی باور نداشته باشند و وقتی برای خداوند شریک قراردهند خدارا باورمی کنند همینگونه می شود که منفعت طلبان برای گمراه کردن مردمان ازراه خداوند از هر ترفند استفاده می کنند و بی خردان هم کاری ندارند که آن وسیله چیست می خواهد گوساله سامری باشد یا اسب و درخت و...

جالب است که خداوند می فرمایند در روز قیامت نیز باز به خود دروغ می گویند .

وَيَوْمَ نَحْشُرُهُمْ جَمِيعًا ثُمَّ نَقُولُ لِلَّذِينَ أَشْرَكُوا أَيْنَ شُرَكَاؤُكُمُ الَّذِينَ كُنْتُمْ تَزْعُمُونَ ﴿۲۲﴾انعام
و [ياد كن] روزى را كه همه آنان را محشور مى ‏كنيم آنگاه به كسانى كه شرك آورده‏ اند مى‏ گوييم كجايند شريكان شما كه [آنها را شريك خدا] مى ‏پنداشتيد (۲۲)
ثُمَّ لَمْ تَكُنْ فِتْنَتُهُمْ إِلَّا أَنْ قَالُوا وَاللَّهِ رَبِّنَا مَا كُنَّا مُشْرِكِينَ ﴿۲۳﴾
آنگاه عذرشان جز اين نيست كه مى‏ گويند به خدا پروردگارمان سوگند كه ما مشرك نبوديم (۲۳)
انْظُرْ كَيْفَ كَذَبُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ﴿۲۴﴾
ببين چگونه به خود دروغ مى‏ گويند و آنچه برمى‏ بافتند از ايشان ياوه شد (۲۴)

کف گیر که به ته دیگ پوچ وخالی خورد بجای استدالال به ایات الهی قران که مدعی هستی بدروغ که فقط قران رو قبول داری متمسک به غیر خدا ؛فیلم میشی حالا دیدی کی مشرکه ؟
وبعدش تمسخر ایات قران کریم
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 8 (0 عضو 8 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:09PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه