بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ
 
ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 22 June 2004   #1
sareban
عضو ثابت
 
نشان sareban
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban
Question مدعي جديد سيد حسني آيا حضرت بابي ديگر است؟

خبرنگاران «بازتاب» گزارش دادند، روز گذشته در يك حركت هماهنگ در تعدادي از شهرهاي ايران، چند تبعه عراقي در شمايل خاصي پس از برگزاري نماز جمعه، از ظهور سيد حسين يماني كه به گفته آنان نايب امام زمان مي‌باشد، خبر دادند.بنا بر اين گزارش، ديروز 7 نفر عراقي كه لباسي سرتاپا مشكي دربر داشتند و شال سبز به گردن آويخته بودند، به صورت پراكنده در ميان نمازگزاران جمعه مستقر شده بودند و پس از پايان مراسم نماز، با صداي بلند و لهجه عربي فرياد زدند، واي مؤمنين، سيد يماني ظهور كرده، به ياري ما بشتابيد.بنا بر گزارش‌هايي كه تاكنون خبرنگاران «بازتاب» ارسال داشته‌اند، شبيه همين مسأله در نماز جمعه شهرهاي قم، قزوين، همدان نيز مشاهده شده است و در هر يك از اين شهرها، حدود 5 تا 7 نفر پس از پايان نماز جمعه از جمعيت بلند شده و شعارهايي داده‌اند و مأموران اكثر اين افراد را دستگير كرده‌اند.بنا بر تحقيقات به عمل آمده، تعداد اين افراد به چندصد تن مي‌رسد كه حدود يك ماه پيش با انگيزه تبليغ براي سيد حسني يماني به ايران آمده‌اند


______________

در ضمن گويا بين هواداران اين مدعي جديد وسربازان نيروي انتظامي درگيري سختي روي داده وكار به قمه وقداره كشي ختم شده وعده اي مجروح وبنا به نقل مردم عده اي كشته شده اند

العهده علي الراوي
خبرگزاري ساربان

آخرين ويرايش sareban ، Wednesday 23 June 2004 در 05:00AM.
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 22 June 2004   #2
sareban
عضو ثابت
 
نشان sareban
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban
بررسی صحت و سقم اعلاميه در مورد سيد حسن حسنی
به نقل از[WEB]http://abbasalizadeh.persianblog.com/[/WEB]


در پي پخش تعداد محدودي اعلاميه در مصلي نمازجمعه اهواز در روز جمعه مورخ 4/4/83 . و سپس بازداشت شدن عاملان آن توسط نيروهاي انتظامات مصلي . بر آن شدم تا اين اعلاميه را تا جايي كه برايم امكان دارد مورد بررسي قرار دهم.

كه البته اين كار با استفاده از متن برخي روايات كه به نظر نگارنده اين مقاله . با متن اعلاميه مذكور مرتبط بوده است . انجام گرفته است.

لذا اينجانب با توجه به بضاعت علمي اندك خود . در رد يا تاييد اين اعلاميه هيچ گونه نظر قطعي ارائه نداده ? فقط آنچه را كه در مقايسه با روايات رسيده در اين زمينه به نظرم رسيده است . بيان نموده ام و هيچ اصراري بر صحت مطالب عنوان شده از جانب خود . ندارم از كليه عزيزان مطالعه كننده اين مقاله و كارشناسان عزيزي كه اين مقاله را مشاهده مي نمايند خواهشمندم تا نظرات خود را به اينجانب ارائه نمايند.

در اين اعلاميه . آمده است كه " مرد يمني " به نام " سيد حسن حسني " به دستور امام عصر (عليه السلام) دعوت خود را در عراق آغاز نموده است. و به عنوان سندي براي اثبات حقانيت اين دعوت . روايتي از امام باقر عليه السلام در اين اعلاميه ذكر شده است :

" در آستانه ظهور امام مهدي(عليه السلام) هيچ پرچمي هدايت يافته تر از پرچم يماني نخواهد بود ، پرچم او پرچم هدايت است چرا كه شما را به سوي صاحب تان دعوت مي كند. زماني كه يماني خروج مي كند فروش اسلحه بر مردم و كل مسلمين حرام است و وقتي يماني خروج كرد به سوي او روي آوريد و جايز نيست كه روي از او برگردانند كه در اين صورت اهل آتش خواهند بود چرا كه او دعوت به حق و صراط مستقيم مي كند. "

متن اين اعلاميه در ابتدا به اين صورت آغاز مي شود :

" وزير ممهد امام مهدي عليه السلام . سيد حسن حسني از جانب امام عليه السلام

ملقب به ((وزير حسني )) منتصب گرديد . "

در متن اين اعلاميه آغاز دعوت " سيد حسني" حدود دو سال قبل و در كشور عراق و در زمان حكومت صدام . عنوان شده است . و آمده است كه علماي كوفه و نجف . دعوت ايشان را رد نموده اند.

" علما و طلاب حوزه ايشان را بدون دليل تكذيب كردند و گفته ايشان را كه من

فرستاده از طرف امام مهدي عليه السلام بر شما هستم تكذيب نمودند."

سپس ادامه فعاليت " يماني " را در ايران ذكر مي كند و آن را به فرمان امام مهدي عليه السلام منسوب مي نمايد :

" به خاطر عدم اجابت دعوت و مداخله منافقين و نيروهاي بعثي عراق از امام

براي ايشان توجيه آمد كه به ايران بروند و تبليغاتشان را از علما و حوزه هاي

علميه ايران آغاز كنند."

البته آنچه كه خود اين اعلاميه به آن اذعان دارد . عدم اقبال عمومي از سوي علماي قم و نجف نسبت به اين دعوت است . كه خود جاي بسي تامل است.

سپس آمده است كه " سيد حسن حسني " پس از ايران . مجددا به عراق بازگشته است و در آنجا دعوت خود را علني نموده است . و همچنين اقدام به تاسيس حسينيه و چاپ مجله نموده است . و علوم غريبه اي را كه اين اعلاميه ايشان را صاحب آنها مي داند را در مجله متعلق به خود گنجانيده اند. و مجله ايشان از قول اعلاميه مذكور . " قمربني هاشم" نام دارد. و از جمله در اعلاميه آمده است كه سيد حسن حسني پيش از بازگشت از ايران به عراق . حمله آمريكا به عراق را پيش بيني نموده است و پس از اينكه ايشان به عراق باز گشته است . اين اتفاق روي داده است .

ضمنا علي الظاهر ايشان اقدام به صدور فتوي و حكم شرعي و حرام نمودن فروش سلاح نموده اند :

" و هم چنين اطلاعيه هايي در زمينه دعوت سيدحسني يماني و توجيهات و احكام شرعي

و حرام نمودن فروش سلاح منتشر نمودند و پيشاپيش به مردم عراق در مورد فتنه هاي زياد

در عراق خاص در كوفه و نجف گوشزد مي نمودند."

همچنين از دعوت ايشان به مباهله . از تمام گروههايي كه ايشان را تكذيب نموده اند . در اين اطلاعيه صحبت شده است :

" و ايشان با عده اي از طلاب حوزه غير تصديق كنندگان داخل حرم حضرت ابوالفضل عليه السلام

مستقر گرديدند و از ايشان خواستند < خواسته شد > كه در جلوي ضريح مطهر قسم بخورند

و مباهله نمايند و ايشان در جلوي ضريح قسم خوردند كه به ابوالفضل العباس عليه السلام

من يماني هستم و بعد از اين همراهان خارج گرديدند و حاضر به مباهله نشدند و بعد از

اتمام دعوت از علما و حوزه هاي علميه عراق به امر امام مهدي عليه السلام از عراق خارج گرديدند

( به جهت دعوت از مردم ايران . سوره . لبنلن و ...) "

در اعلاميه مذكور . 7 راه براي اطمينان و يقين در مورد صحت دعوت و صدق سيد حسني يماني ذكر شده است كه بحث در مورد آنها . از حوصله اين مقاله و توان علمي بنده خارج است . لذا فقط به ذكر آنها به طور خلاصه شده بسنده مي كنم :

" 1- توجه و رجوع خالصانه به سوي خداوند باريتعالي...

2- از طريق توسل به اهل بيت و طلب رويا از يكي از معصومين يا امام مهدي ...

3- تفسير قرآن كه اين تفسير بالاتر از كل تفسيرهاي موجود مسلمين اعم از شيعه وسني مي باشد. كه از ناحيه مقدسه اهل بيت صادر گرديده در نزد ايشان وجود دارد....

4- به فضل الهي نزد سيد حسني علوم تاويل (( تاويل قرآن . تاويل احاديث . تاويل رويا )) وجود دارد واين دليل براي شناخت حق كافيست ....

5- علم توسم كه عبارت است از حوادثي كه در عالم ملك و شهادت (عالم دنيا) اتفاق مي افتد معني آن را از عالم ملكوت مي فهمند كه چه اتفاقي خواهد افتاد....

6- مناظره : سيد حسني مستعد و آماده مناظره با كليه علما و مراجع و طلاب حوزه و ... مي باشد....

7- مباهله : و سيد حسني آماده مباهله با يكايك مراجع و علما مي باشد .... "
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 22 June 2004   #3
sareban
عضو ثابت
 
نشان sareban
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban
تا بدينجا . فقط به بيان بخشهايي از اعلاميه مذكور پرداختيم و اكنون طبق آنچه كه در ابتدا عرضه داشتم . آن را مورد بررسي قرار مي دهيم.

آنچه كه در نگاه اول به نظر مي رسد . تناقض احتمالي موجود . در مورد فرد معرفي شده . بعنوان " سيد حسن حسني " مي باشد كه از او بعنوان "يماني" نام برده شده است .

" از جانب امام و امر ايشان دعوتشان را آغاز كردند كه معروفند به سيد حسن حسني ((يماني))..."

و براي اثبات اين امر و بعنوان سند . روايت امام باقر عليه السلام در مورد فرد يمني ذكر شده است.

البته ظاهرا در روايات از مرد يمني . به عنوان سيد حسني يا حسن يا حسين نام برده شده است . اما تناقض احتمالي موجود . در اين مورد است كه اگر اين فرد همان سيد حسني يمني است . پس چرا محل آغاز دعوت علني او در عراق است ?

چرا كه در روايات . محل قيام يمني . كشور يمن ذكر شده است . در حاليكه اين اعلاميه ايشان را علنا يمني ذكر كرده ? از روايت مربوط به يمني در مورد او صحبت كرده است اما محل دعوت علني او را عراق مي داند. و اين با روايات وارده از ناحيه ائمه اطهار عليهم السلام تناقض دارد .

همچنين شبيه به روايت امام باقر عليه السلام . از امام صادق عليه السلام رسيده است كه در ابتدا . قيام يمني و سفياني و خراساني را . در يك سال و يك روز و يك ماه مي داند :

" خروج سفياني و يمني و خراساني در يك سال و يك ماه و يك روز و ترتيب آنها همچون رشته مهره ها پشت سر هم خواهد بود ... پريشاني و سختني از هر سو پديد مي آيد واي بر كسي كه با آنها مخالفت و دشمني كند . در ميان درفش ها هدايت كننده تر از درفش يمني وجود ندارد . چرا كه درفش حق است و شما را به سوي صاحب تان دعوت مي كند . وقتي يمني قيام كند فروش اسلحه به مردم حرام است . و آنگاه كه خروج كند بسوي او بشتاب كه درفش او درفش هدايت است.و بر هيچ مسلماني سرپيچي از او جايز نيست و اگر كسي چنين كند از اهل آتش خواهد بود . زيرا كه او مردم را به حق به راه مستقيم دعوت مي كند."


همانطور كه مي بينيد مضمون هر دو روايت يكي است و تنها اختلاف موجود . علي الظاهر در ترجمه روايت هاست.

و همچنين به نظر مي رسد كه بخش اول روايت . كه در رويت منقول از امام صادق عليه السلام موجود است . در روايتي كه اين اعلاميه از امام باقر عليه السلام ذكر كرده عمدا حذف شده است .

و نويسندگان آن . مورد استفاده قرار گيرد.

البته با دقت در روايات خواهيم ديد كه يمني ها در دوران ظهور . در عراق نقش خواهند داشت .و اما اين نقش به دوران ظهور سفياني بر مي گردد كه يمني در پي نبرد سفياني با او وارد عراق مي شود . نيروهاي يمني و ايراني جهت رويارويي با سفياني وارد عمل مي شوند و از روايات چنين ظاهر مي شود كه نقش نيروهاي يمن در نبرد سفياني . نقش پشتيباني از نيروهاي ايراني است .

لذا آنچه بايد مورد توجه قرار گيرد . اين است كه طبق غالب روايات . قيام يمني همزمان با سفياني خواهد بود. با توجه به اينكه در حال حاضر . چندان خبري از سفياني و قيام او ديده نمي شود . لذا صحبت از دعوت علني يمني آن هم در عراق قدري مشكوك مي نمايد.

البته بخش ديگري از روايات هم هستند كه توجه به آنها . اين احتمال را كه يمني يك نفر نباشد . تقويت مي نمايد. از اين روايات يمني اول و دومي برداشت مي شود كه يمني اول . زمينه ساز يمني دوم است و يمني دوم همان يمني اصلي است كه در روايات دسته اول كه حائز اكثريت هم هستند ذكر شده است .

ولي اينكه آيا مي توان اين احتمال را قائل شد كه يمني اول . به جهت زمينه سازي يمني دوم . در عراق فعاليت خود را آغاز مي كند . مساله اي است كه جاي بحث دارد. چرا كه در آن بخش از روايات كه ظاهرا اشاره اي به يمني اول دارند . قيام او را پيش از سفياني . اما همزمان با قيام مرد مصري مي دانند.

(( چنانچه لزوم همزماني قيام يمني اول و مصري . همانند همزماني قيام يمني دوم و سفياني نباشد . يعني همزماني نسبي مورد نظر باشد نه همزماني مطلق . در اينصورت بايد شرايط كشور مصر را مورد توجه قرار داد تا شايد بتوان نشانه هايي از تحركات آغازين فرد ياد شده در روايات بعنوان مرد مصري . پيدا نمود. كه البته در اين صورت باز هم نمي توان گفت كه ايشان حتما يمني واقعي است . چرا كه شرط قيام از يمن كه در مورد مرد يمني گفته شده است در مورد او صدق نمي كند.))


پس شايد بتوان نتيجه گرفت كه فرد مورد ادعاي اين اعلاميه يمني واقعي نيست.(والله العالم)


مساله ديگري كه بايد مورد توجه قرار گيرد . اين است كه در برخي روايات كه در مورد وضعيت عراق . قبل از ظهور و در دوران ظهور وارد شده . از شخصي نام برده شده است . به نام سيد حسن حسني ( روايت تحرك الحسني ) كه او را رهبر نهضت اسلامي اي در عراق مي دانند كه ظاهرا در دوران ظهور اتفاق مي افتد و مي بينيم كه بين او و مرد يمني و فرد مورد ادعاي اين اعلاميه تشابه اسمي برقرار است. و متن اعلاميه مذكور ظاهرا مخلوطي است از نشانه هاي ذكر شده در روايات مربوط به يمني و سيد حسني كه رهبر نهضت اسلامي عراق است.

و سند اين مطلب آن است كه اعلاميه . نام فرد مورد ادعاي خود را سيد حسني يماني . گفته است و از رويت امام باقر عليه السلام بعنوان سند استفاده كرده است . اما محل دعوت علني او را عراق عنوان كرده كه مربوط به سيد حسني ديگري است كه رهبر نهضت اسلامي عراق است و هيچ اثري از پسوند يا لقب "يمني " يا "يماني" در نام او ديده نمي شود.

لذا فرد معرفي شده در اعلاميه . بر هيچ يك از روايات رسيده در باب مسائل عراق و يمن در دوران ظهور بطور كامل منطبق نيست و اينگونه به نظر مي رسد كه بين روايات مختلف خلط شده است .

لذا به نظر نگارنده اگرچه شايد نتوان به طور قطع اين اعلاميه را رد نمود اما يقينا نيز نمي توان به آن اطمينان نمود.

لذا شايد بتوان سه احتمال را در مورد اين اعلاميه در نظر گرفت :

1- احتمال اينكه اين اعلاميه صحيح باشد . كه با توجه به مطالب عنوان شده فوق . اين احتمال ضعيف است.

2- احتمال دوم اين است كه فردي . كه هيچ گونه سنخيتي با فرد معرفي شده در روايات داشته باشد . صرفا به دليل تشابه اسمي و يا دلايل ديگر . اقدام به چنين كارهايي نموده و سعي در سو استفاده از شرايط موجود در عراق دارد.

3- و آخرين احتمال اينكه . انتشار اين اعلاميه . كار گروههايي باشد كه همواره در تلاش براي ايجاد انحراف در ميان شيعيان بوده و هستنند. اين احتمال از آنجا تقويت مي شود كه بدانيم مدتي است كه برخي عناصر مزدور اقدام به تبليغ وهابيت در ايران و بخصوص در منطقه خوزستان نموده اند. و همچنين اين اقدام مي تواند در جهت فتاواي زرقاوي باشد كه رهبر مذهبي گروه القاعده شناخته مي شود و چندي پيش . شيعيان را كافر دانسته بود و خبر از حمله به عمق استراتژيك اعتقادات شيعيان داده بود.

لذا بايد با مطالعه و تحقيق جدي در مورد ريشه هاي اين جريان . در صورت اثبات انحرافي بودن آن . با عوامل بوجود آورنده اش برخورد جدي صورت گيرد.

والسلام
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 22 June 2004   #4
min
تا زنده ایم رزمنده ایم
 
نشان min
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: ايران اسلامي
سن: 49
پاسخ‌ها: 4,827
ارسال پيام توسط Yahoo به min
نقل قول:
نوشته شده بوسيله
بررسی صحت و سقم اعلاميه در مورد سيد حسن حسنی
به نقل از[WEB]http://abbasalizadeh.persianblog.com/[/WEB]


در پي پخش تعداد محدودي اعلاميه در مصلي نمازجمعه اهواز در روز جمعه مورخ 4/4/83 . و سپس بازداشت شدن عاملان آن توسط نيروهاي انتظامات مصلي . بر آن شدم تا اين اعلاميه را تا جايي كه برايم امكان دارد مورد بررسي قرار دهم.
من كاري به درست بودن يا نبودن اين مطلب ندارم
چرا كه يقين دارم كه هرگاه خدا صلاح بداند امام زمان ظهور خواهد كرد و اميدوارم در آن زمان بتوانم با او بيعت كنم . و براي من همين بس است .
اما مسئله اين است كه امروز 3/4/83 مي باشد و نمي دانم چگونه وقتي چهارشنبه 3/4/83 باشد جمعه مي شود 4/4/83 و چگونه زودتر از تاريخ متوجه شده اند كه در نماز جمعه اعلاميه پخش مي شود و عده اي دستگير مي شوند ؟
__________________

رهسپاریم با ولایت تا شهادت
min حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 22 June 2004   #5
sareban
عضو ثابت
 
نشان sareban
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban
من هم به اين نكته دقت نكرده بودم
نميدانم اين منتقد منظورش از اين تاريخي كه آورده چه بوده
چون اصلا جمعه ديگر5 تير است نه 4 تير
به هر حال فكر كنم تاريخ را اشتباه وارد كرده
تاريخ صحيح اين است:
29/3/83
اصل ما جرا هم كه قطعي است
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 23 June 2004   #6
sareban
عضو ثابت
 
نشان sareban
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban
آيت الله مكارم: ادعاي نيابت امام زمان دروغ است

در پي انتشار خبر تبليغ برخي از اتباع عراقي در برخي از شهرها درباره ي فردي كه در عراق مدعي نيابت از امام زمان عليه السلام است، آيت الله العظمي مكارم شيرازي اين ادعا را دروغ دانست.آيت الله العظمي مكارم شيرازي در گفتگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: اين ادعا دروغ است و هيچ شاهد و قرينه اي ندارد.

وي ادامه داد: اين قبيل مدعيان در طول تاريخ زياد بوده اند كه غالباً افرادي ناآگاه هستند و اعتدال روحي كافي ندارند.

وي اظهار داشت: گاهي افرادي هستند كه قصد سوء استفاده از احساسات مذهبي مردم را دارند و مردم بايد بدانند چنين ادعاهايي دروغ و بي اساس است.
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 23 June 2004   #7
sareban
عضو ثابت
 
نشان sareban
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban
«راهپيمايي 8 نفره زنانه در تبليغ مدعي نيابت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف»

خبرنگار «بازتاب» گزارش داد، در پي حضور هماهنگ چند گروه از اتباع عراقي در نماز جمعه هفته گذشته و شعار در حمايت از مدعي نيابت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، تعدادي از زنان عراقي در قم و قزوين راهپيمايي كردند.بنا بر اين گزارش، 8 زن عراقي با پوشش مشكي در يكي از خيابان‌هاي قزوين مسيري را پيمودند. آنان در برابر چشمان متعجب مردم اين شهر، پلاكاردي در دست داشتند كه روي آن نوشته بود: «حسن مي‌خواهد ظهور كند».همچنين خبرنگار «بازتاب» از قم گزارش داد: 8 نفر زن و دختربچه با پوشش چادر مشكي عربي در اين شهر راهپيمايي كردند. آنان پلاكاردي را حمل مي‌كردند كه بر روي آن نوشته شده بود: «سيدحسن يماني را به خاطر ظهور آقا امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)ياري كنيد». اين افراد پس از پيمودن مسير كوتاهي، بدون هيچ‌گونه درگيري متفرق شدند.اين در حالي است كه جمعه گذشته، در شهرهاي تهران، قم، قزوين و همدان تعدادي از اتباع عراقي با حركتي هماهنگ پس از پايان مراسم نمازجمعه، شعارهايي در حمايت از سيدحسن يماني ـ كه به گفته آنان، نايب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)است ـ سر دادند.در بيشتر شهرهاي مذكور، مأموران اين افراد را براي بازجويي و تحقيق بازداشت كرده‌اند و احتمال مي‌رود، زنان مذكور همسران آنان باشند.بنا بر اطلاعات به دست آمده توسط خبرنگار «بازتاب»، سيديماني مورد ادعاي اين افراد، احتمالا شخصي به نام سيدمحمود حسني سرخي ـ ساكن عراق ـ است كه خود را نايب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)معرفي كرده و هواداراني نيز داشته است. اين شخص چندي پيش، 3 آمريكايي را در شهر كربلا كشته و سپس ناپديد شده است كه پس از آن هوادارانش ادعا كرده‌اند، او در غيبت به سر مي‌برد.گفته مي‌شود، اين شخص در منطقه‌اي به نام حسينيه كهف بين كوفه و مسجد سهله، دعوت خود را آغاز كرده و هواداراني نيز داشته است كه بنابر گزارش‌هاي دريافتي، حدود 600 نفر از آنان وارد ايران شده‌اند.
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 23 June 2004   #8
sareban
عضو ثابت
 
نشان sareban
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban
حضور مدعي نيابت امام زمان در ايران

1/4/83

خبرنگار «بازتاب» از قم گزارش داد:
روز گذشته، 70 زن و مرد عراقي با حمل پارچه‌هاي سياه و قمه و شمشير، ضمن سر دادن شعارهايي در حمايت از مدعي نيابت امام زمان، در يكي از خيابان‌هاي اين شهر راهپيمايي كردند.بنا بر اين گزارش، حوالي ساعت 9 صبح، راهپيمايان از سه راه بازار قم به سمت خيابان ارم حركت كردند. اين افراد كه تعدادي پارچه سياه و قمه و شمشير حمل مي‌كردند، در حمايت از سيدحسن يماني، شعارهايي سر دادند. بر پايه ادعاي اين افراد، سيدحسن يماني، نماينده و نايب امام زمان است و آنان ديگران را به حمايت از وي فراخواندند.اين افراد، پس از گذشتن از كنار حرم مطهر حضرت معصومه، به سمت خيابان آذر در مناطق غرب‌نشين قم برگشته‌اند كه در فلكه پليس، مأموران تعدادي از آنان را دستگير كرده و ديگر افراد حاضر متفرق شدند.اين گزارش مي‌افزايد: چند روز پيش نيز هواداران يماني بر ديوارهاي خيابان صفائيه قم به اين مضمون شعارنويسي كرده‌اند؛ «وزير امام مهدي، سيدحسن يماني در ايران است و شما را دعوت مي‌كند به نصرت قائم آل محمد».پيش از اين نيز «بازتاب» از تحركات عده‌اي كه به هواداري از مدعي نيابت امام زمان اخباري منتشر كرده بود.گفتني است، چند روز پيش، يكي از مراجع تقليد قم اين ادعاها را بي‌اساس خواند.
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 23 June 2004   #9
مزدك بامداد
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.
 
نشان مزدك بامداد
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2003
پاسخ‌ها: 1,011

آن نوابان " مهدي " با جعل كردن وجود او ميخواستند منبع درآمد
خود را كه همان هديه هاي شيعيان باشد و سهم امام و ..
را از دست ندهند و بعد ديدند كه هفتاد سال گذشت و نميتوان
مردم را بيش از اين خر كرد، گفتند حالا غيبت كبري ! شده
كه پس از اين پول ها را به آخوند ها بدهند ، آنهم تا ابدالآباد!
چرا كه خودشان ميدانند كه امام زماني در كار نيست و تنها دكان
مفتخوري است!
براي همين هست كه مشكل پيدا كرده اند و هركس را كه ميگويد
من امام زمان هستم يا از طرف امام زمان آمده ام را ميگيرند و
اعدام ميكنند چون انحصار مفت خوري شان در خطر مي افتد!
اينستكه اگر بفرض محال امام زمان هم اگر بود و ظهور ميكرد،
هيمن آخوند ها نخستين كساني بودند كه دستور اعدامش را ميدادند!
مزدك بامداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 27 June 2004   #10
sareban
عضو ثابت
 
نشان sareban
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban
نقل قول:
نوشته شده بوسيله مزدك بامداد

آن نوابان " مهدي " با جعل كردن وجود او ميخواستند منبع درآمد
خود را كه همان هديه هاي شيعيان باشد و سهم امام و ..
را از دست ندهند و بعد ديدند كه هفتاد سال گذشت و نميتوان
مردم را بيش از اين خر كرد، گفتند حالا غيبت كبري ! شده
كه پس از اين پول ها را به آخوند ها بدهند ، آنهم تا ابدالآباد!
چرا كه خودشان ميدانند كه امام زماني در كار نيست و تنها دكان
مفتخوري است!
براي همين هست كه مشكل پيدا كرده اند و هركس را كه ميگويد
من امام زمان هستم يا از طرف امام زمان آمده ام را ميگيرند و
اعدام ميكنند چون انحصار مفت خوري شان در خطر مي افتد!
اينستكه اگر بفرض محال امام زمان هم اگر بود و ظهور ميكرد،
هيمن آخوند ها نخستين كساني بودند كه دستور اعدامش را ميدادند!
در اين شخص صفاتي كه در روايات امده است نبوده
وربطي به انحصار طلبي وغير آن ندارد
من از بعضي از بزرگان شنيدم كه خودشان آقاي سرخي را امتحان كرده اند
وبعد از امتحان حتي نسبت به صفت اجتهاد در ايشان شك كرده اند
چه رسد به اين صفاتي كه ادعا ميكنند
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 2 July 2004   #11
مزدك بامداد
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.
 
نشان مزدك بامداد
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2003
پاسخ‌ها: 1,011
نقل قول:
نوشته شده بوسيله sareban


در اين شخص صفاتي كه در روايات امده است نبوده
وربطي به انحصار طلبي وغير آن ندارد
من از بعضي از بزرگان شنيدم كه خودشان آقاي سرخي را امتحان كرده اند
وبعد از امتحان حتي نسبت به صفت اجتهاد در ايشان شك كرده اند
چه رسد به اين صفاتي كه ادعا ميكنند
روايات !
لابد خود امام زمان هم بيايد ، بايد
اين آقايان نخست وي را " امتحان"
كنند و ببينند كه مجتهد هست! يانه
و سپس بوي پروانه بدهند كه با شمشير
و يابوي خود راه بيفتد و كفار را درو كند!
مزدك بامداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 2 July 2004   #12
سینا 555
آرام و صبور
 
نشان سینا 555
 
تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,791
ولي عصر كه ظهور بفرمايند انقدر حضورشان اظهر من الشمس است كه ايجاد شبهه ممكن نخواهد بود.

شبهه در مورد مدعيان دروغين خود بخود بوجود ميايد.بنابراين هيچكس را ياراي مدعي كاذب بودن نيست!

وقتي حضرت ظاهر شوند انقدر واضح است كه همه درستي انرا ميپذيرند.
مثل اينست كه شخصي بخواهد بر سر اهل خانه اي با ابپاش اب بريزد
و به انها بگويد ببينيد باران ميايد!دير يا زود مچش گرفته خواهد شد.

ولي وقتي باران واقعي ميايد هيچ شخص عاقل و بالغي انكار ان نميتواند
بكند.البته درك اين مسئله حتي براي ادمهاي جاهل هم مشكل نخواهد بود چون انكار خورشيد در روز روشن كاري بس سخت و عبث خواهد يود.
سینا 555 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 4 July 2004   #13
مشتي
عضو ثابت
 
تاريخ ثبت نام: Jun 2004
پاسخ‌ها: 1
مشتي تر باش دست مريزاد بري مكه
مشتي حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 5 July 2004   #14
Freedom1
عضو
 
نشان Freedom1
 
تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,749
روزنوشته ها: 6
نقل قول:
نوشته شده بوسيله سينا 555
ولي عصر كه ظهور بفرمايند انقدر حضورشان اظهر من الشمس است كه ايجاد شبهه ممكن نخواهد بود.

شبهه در مورد مدعيان دروغين خود بخود بوجود ميايد.بنابراين هيچكس را ياراي مدعي كاذب بودن نيست!

وقتي حضرت ظاهر شوند انقدر واضح است كه همه درستي انرا ميپذيرند.
مثل اينست كه شخصي بخواهد بر سر اهل خانه اي با ابپاش اب بريزد
و به انها بگويد ببينيد باران ميايد!دير يا زود مچش گرفته خواهد شد.

اينا رو مطمئني يا براي اينكه جوابي به مزدك داده باشي اينا رو گفتي؟

به هر حال.. من در كتابهاي مربوطه خوندم كه وقتي مهدي ظهور ميكنه آخوندها تكفيرش ميكنن و ....
__________________
خورشید به گل نهفت می‌نتوانم/ و اسرار زمانه گفت می‌نتوانم
از بحر تفکرم برآورد خرد/ دُری که ز بیم، سُفت می‌نتوانم
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 5 July 2004   #15
مزدك بامداد
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.
 
نشان مزدك بامداد
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2003
پاسخ‌ها: 1,011
نقل قول:
نوشته شده بوسيله سينا 555
ولي عصر كه ظهور بفرمايند انقدر حضورشان اظهر من الشمس است كه ايجاد شبهه ممكن نخواهد بود.

شبهه در مورد مدعيان دروغين خود بخود بوجود ميايد.بنابراين هيچكس را ياراي مدعي كاذب بودن نيست!

وقتي حضرت ظاهر شوند انقدر واضح است كه همه درستي انرا ميپذيرند.
...

پس اگر مشكلي نخواهد بود، چرا امام زمان ( ارواحكم فداه!)
اينهمه آدم را با تيغ تيز شمشير آشنا ميكند؟
مزدك بامداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks


كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)
 
ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر


كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:16PM مي‌باشد.


© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه
Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Theme & Persian translation by Iranclubs technical support team
اين وبگاه صرفا خدمات گفتمان فارسي بر روي اينترنت ارائه مي‌نمايد .
نظرات نوشته شده در تالارها بعهده نويسندگان آنهاست و لزوما نظر باشگاه را منعكس نمي‌كند
no new posts