بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار غدیر ابلاغ واعلان ولایت نه شروع ولایت ولی الله الأعظم پاسخ داد.
"
یا علی
روز ۲۰ ذی الحجّة سال ۱۰ ھجری قمری ، مراسم بیعت و تبریک رو به پایان است که واقعه ای شگرف ، به وقوع میپیوندد.
روز سوم بیعت ، در آخرین ساعات توقفِ در غدیر ، حارث فِهرى با دوازده نفر از اطرافیانش نزد پیامبر صلّی الله علیه و آله می آید و چنین می‌گوید ای محمّد ، سه سؤال از تو دارم ، آیا شهادت بر یگانگی خداوند و پیامبریت را از جانب پروردگار آورده ای یا از پیش خودت گفتی؟
آیا نماز ، زکات ، حجّ و جهاد را از جانب پروردگار آورده ای يا از پیش خود گفتی؟
آیا آنچه درباره علیّ بن أبی طالب گفتی مَن كُنتُ مَولاهُ فَعَلیٌّ مَولاهُ از جانب پروردگار بود یا از پیش خود گفتی؟
رسول خدا در جوابِ هر سه سوال فرمودند خداوند بر من وحی کرده است ، و واسطه بین خدا و من جبرئیل است و من إعلان کننده پیام خداوندم و بدون اجازه پروردگار خبری را اعلان نمی‌کنم.
مرد نگون بختِ بد نهاد می‌غرّد كه خدایا ، اگر آنچه محمّد می گوید حقّ و از جانب توست ، سنگی از آسمان بر من بیفکن و عذابی دردناک فرو فرست.
همین که سخن حارث تمام می شود ، خداوند سنگی از آسمان بر او فرو می فرستد که وی را در دم هلاک می‌کند.
و بسان ماجرای أصحاب فیل ، آیتی آسمانی برابر دیدگان بیش از ۱۲۰ هزار حاضر در وادی غدیر ، مجسّم می‌گردد ،
آنگاه فرشته وحی فرود می‌آید که سَئَلَ سائِلٌ بِعَذابٍ واقِعٍ لِلكافِرينَ لَيسَ لَهُ دافِعٌ .
و با این معجزه ، بار دیگر بر همگان روشن می شود که غدیر از منبع إلهی سرچشمه گرفته است .
بدین ترتیب ، این همایش ۳ روزه ، پایان پذیرفت و در ذهن ها به عنوان ایّام الولاية نقش بست .

بحارالأنوار ۴۱ / ۲۲۸.

الْحَمْدُلِله الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلایَةِ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِبٍ وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعْصُومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلامُ

"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
یا علی
روز ۲۰ ذی الحجّة سال ۱۰ ھجری قمری ، مراسم بیعت و تبریک رو به پایان است که واقعه ای شگرف ، به وقوع میپیوندد.
روز سوم بیعت ، در آخرین ساعات توقفِ در غدیر ، حارث فِهرى با دوازده نفر از اطرافیانش نزد پیامبر صلّی الله علیه و آله می آید و چنین می‌گوید ای محمّد ، سه سؤال از تو دارم ، آیا شهادت بر یگانگی خداوند و پیامبریت را از جانب پروردگار آورده ای یا از پیش خودت گفتی؟
آیا آنچه درباره علیّ بن أبی طالب گفتی مَن كُنتُ مَولاهُ فَعَلیٌّ مَولاهُ از جانب پروردگار بود یا از پیش خود گفتی؟
رسول خدا در جوابِ هر سه سوال فرمودند خداوند بر من وحی کرده است ، و واسطه بین خدا و من جبرئیل است و من إعلان کننده پیام خداوندم و بدون اجازه پروردگار خبری را اعلان نمی‌کنم.
مرد نگون بختِ بد نهاد می‌غرّد كه خدایا ، اگر آنچه محمّد می گوید حقّ و از جانب توست ، سنگی از آسمان بر من بیفکن و عذابی دردناک فرو فرست.
همین که سخن حارث تمام می شود ، خداوند سنگی از آسمان بر او فرو می فرستد که وی را در دم هلاک می‌کند.
و بسان ماجرای أصحاب فیل ، آیتی آسمانی برابر دیدگان بیش از ۱۲۰ هزار حاضر در وادی غدیر ، مجسّم می‌گردد ،
آنگاه فرشته وحی فرود می‌آید که سَئَلَ سائِلٌ بِعَذابٍ واقِعٍ لِلكافِرينَ لَيسَ لَهُ دافِعٌ .
و با این معجزه ، بار دیگر بر همگان روشن می شود که غدیر از منبع إلهی سرچشمه گرفته است .
بدین ترتیب ، این همایش ۳ روزه ، پایان پذیرفت و در ذهن ها به عنوان ایّام الولاية نقش بست .

بحارالأنوار ۴۱ / ۲۲۸.

الْحَمْدُلِله الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلایَةِ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِبٍ وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعْصُومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلامُ

"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
یا علی

بحارالأنوار ۴۱ / ۲۲۸.

"

3 ساعت پيش

asad39 به سرنگار خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید پاسخ داد.
" انسان بخاطر ناشکری و ناسپاسیش نسبت به خدا ، به این دنیای پست، تبعید شده است. بشر بعد از ناسپاسی و نافرمانی خدا، دیگر توانایی زندگی در بهشت را نداشت. فقط وقتی میتواند دوباره در بهشت زندگی کند که مورد غفران پروردگار قرار گیرد. بشر باید کاری کند که مورد مغفرت خدا قرار گیرد. این که بشر بدون مغفرت خدا نمیتواند در بهشت زندگی کند، بخاطر منع شدن نیست، بلکه بخاطر خاصیت جسمی و روحی بعد از ارتکاب گناه است. همانطور که بنی اسرائیل و موسی نتوانستند خدا را ببینند. زیرا بشر قبل از مغفرت الهی ، توانایی رفتن به بهشت و دیدن خدا را ندارد. کسانی که در جهنم بسر میبرند، به این موضوع آگاهی کامل دارند و به همین خاطر از نگهبانان جهنم درخواست میکنند که از خدا بخواهند، یک روز عذاب را از آنها بردارد. آنها میدانند که عملا خروج از جهنم و ورود به بهشت امکان پذیر نیست. به همین خاطر میگویند عذاب را یک روز بردار. آنها نمی گویند که ما را وارد بهشت کنید. ما در این دنیای پست، بعضی مسائل و جوانب قضیه را متوجه نمیشویم . اما بهشتیان خوب میفهمند که از چه خطری نجات یافته اند. و همچنین جهنمیان خیلی خوب میفهمند که در چه بدبختیی گیر افتاده اند.

وَسَارِعُوا إِلَى مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِينَ ﴿۱۳۳﴾
و براى نيل به آمرزشى از پروردگار خود و بهشتى كه پهنايش [به قدر] آسمانها و زمين است [و] براى پرهيزگاران آماده شده است بشتابيد (۱۳۳)

الَّذِينَ يُنْفِقُونَ فِي السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ وَالْعَافِينَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ ﴿۱۳۴﴾
همانان كه در فراخى و تنگى انفاق مى كنند و خشم خود را فرو مى ‏برند و از مردم در مى‏ گذرند و خداوند نكوكاران را دوست دارد (۱۳۴)
وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُوا فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُوا اللَّهَ فَاسْتَغْفَرُوا لِذُنُوبِهِمْ وَمَنْ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا اللَّهُ وَلَمْ يُصِرُّوا عَلَى مَا فَعَلُوا وَهُمْ يَعْلَمُونَ ﴿۱۳۵﴾
و آنان كه چون كار زشتى كنند يا بر خود ستم روا دارند خدا را به ياد مى ‏آورند و براى گناهانشان آمرزش مى‏ خواهند و چه كسى جز خدا گناهان را مى ‏آمرزد و بر آنچه مرتكب شده‏ اند با آنكه مى‏ دانند [كه گناه است] پافشارى نمى كنند (۱۳۵)

أُولَئِكَ جَزَاؤُهُمْ مَغْفِرَةٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَجَنَّاتٌ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا وَنِعْمَ أَجْرُ الْعَامِلِينَ ﴿۱۳۶﴾
آنان پاداششان آمرزشى از جانب پروردگارشان و بوستانهايى است كه از زير [درختان] آن جويبارها روان است جاودانه در آن بمانند و پاداش اهل عمل چه نيكوست (۱۳۶)

"

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
یا علی
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

هم به لطفت از مقام قاب و قوسین از خدا
مصطفی اسرار سبحان‌الذی دریافته

عقل اول کز طفیلش می‌رسد لوح و قلم

پیش دانا واپسین طفل دبستان شماست

من مریض درد عصیانم که درمانم توئی

"

يك روز پيش

"
یا علی

هم به لطفت از مقام قاب و قوسین از خدا
مصطفی اسرار سبحان‌الذی دریافته

عقل اول کز طفیلش می‌رسد لوح و قلم

پیش دانا واپسین طفل دبستان شماست

من مریض درد عصیانم که درمانم توئی

"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار عَلِيٌّ هُوَ الصِّرَاطُ الْمُسْتَقِيمُ پاسخ داد.
" یا علی "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار غدیر ابلاغ واعلان ولایت نه شروع ولایت ولی الله الأعظم پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
فقط حیدرو امیر المومنین است
یا علی
"

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید پاسخ داد.
" خوبه شیطان وکسی که در قعر جهنم است شده نصحت کننده "

3 روز پيش

asad39 به سرنگار خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید پاسخ داد.
" تبعید شده ها به زمین گرفتاریهای زیادی برای هم درست میکنند؛ آن هم به اسم دین. یک زمانی نامگذاری اسم ماریا ، ماری ، مری و ... را ممنوع کرده بودند، اما یادشان رفته بود که یکی از زنان پیامبر محمد اسمش ماریه بود! یک زمانی گفتن و نوشتن به زبان مادری ممنوع بوده است؛ غافل از آن که خدا خودش مردم را به اقوام و نژادها و زبانهای مختلف تقسیم کرده است. یک زمانی مرتد (کسی که از دین اسلام!!! برگردد) را اعدام میکردند، بی توجه به آنکه خدا خودش دین را آزاد گذاشته است. یک زمانی برای روزه خواری جرم تعریف کرده بودند. در حالیکه خدا خودش میفرماید که روزه بر ایمان داران واجب است. کسی که هنوز در اسلام شک دارد، چرا باید روزه بگیرد؟ آیا ایمان از ظاهر افراد مشخص است؟
زمانهای دورتر، تراشیدن ریش حرام بوده است، دوش گرفتن حرام بوده است. زمانهای خیلی دورتر از آن خوردن قسمتهایی از گوشت انعام برای زنان حرام بوده است و فقط مردان میتوانستند آن را بخورند! و این قصه همچنان ادامه دارد و خواهد داشت.
ما در اصل در زمین در رنج و تبعید بسر میبریم. اما بشر تبعیدی ، با سوء استفاده از دین ، دیگران را به بند میکشد. تمام ماجرا از اینجا آغاز میشود که شیطان از این طریق، بشر را در تاریکی و جهالت نگه میدارد. شیطان خوب میداند که بشری که در این جهان در تاریکی و جهالت بسر برد، در آن جهان هم در تاریکی بسر خواهد برد. شیطان نمی خواهد تنهایی وارد جهنم شود.
تمام کسانی که خود را نماینده خدا و یا دین میدانند، کتابهای دیگری در کنار قرآن دارند و در واقع آنان بیشتر تابع آن کتابها هستند. جالب است که این کتابها به اسم بزرگان دین رقم خورده است. در حالیکه آنان از این موضوع بی خبرند. تمام این حقه ها در آن جهان مشخص خواهد شد و پیامبر از تمام مسلمانان شکایت خواهد کرد.

وَقَالَ الرَّسُولُ يَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا ﴿۳۰﴾
و پيامبر [خدا] گفت پروردگارا قوم من اين قرآن را رها كردند (۳۰)

وَكَذَلِكَ جَعَلْنَا لِكُلِّ نَبِيٍّ عَدُوًّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ وَكَفَى بِرَبِّكَ هَادِيًا وَنَصِيرًا ﴿۳۱﴾
و اين گونه براى هر پيامبرى دشمنى از گناهكاران قرار داديم و همين بس كه پروردگارت راهبر و ياور توست (۳۱)

"

3 روز پيش

Freedom1 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
" کشورهایی که واکسیناسیون نسبتا بالایی انجام دادن هرچند در برابر جهش های جدید دچار مشکلاتی شدن اما آمار مرگ و میر اونها واقعا کاهش زیادی داشته، حالا کی واکسن کافی به ایرانی ها میرسه مشخص نیست. "

4 روز پيش

"
بشارة المصطفى لشيعة المرتضى (ط - القديمة) ؛ ج‏2 ؛ ص165

[حب علي (علیه السلام ) ينزل من السماء على الشخص.]
وَ بِالْإِسْنَادِ قَالَ: حَدَّثَنَا نَصْرُ بْنُ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ حَفْصِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ الْقُرَشِيُّ عَنِ الْعَمِّيِّ عَنْ حَمَّادِ بْنِ سَلَمَةَ عَنْ زِيَادِ بْنِ مِخْرَاقٍ عَنْ شَهْرِ بْنِ حَوْشَبٍ عَنْ عُقْبَةَ بْنِ عَامِرٍ قَالَ‏:
سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ صلی الله علیه وآله وسلم يَقُولُ لِعَلِيٍّ علیه السلام"
لَا تَلُومَنَّ النَّاسَ عَلَى حُبِّكَ
فَإِنَّ حُبَّكَ مَخْزُونٌ تَحْتَ الْعَرْشِ
وَ لَا يَنَالُ حُبَّكَ مَنْ يُرِيدُ
إِنَّمَا يَتَنَزَّلُ مِنَ السَّمَاءِ بِقَدَر
طبرى آملى، عماد الدين أبي جعفر محمد بن أبي القاسم، بشارة المصطفى لشيعة المرتضى (ط - القديمة)، 1جلد، المكتبة الحيدرية - نجف، چاپ: دوم، 1383 ق.

عقبة بن عامر میگوید از رسول خدا صلّی اللهُ علیه و آله شنیدم که به علیّ علیه السّلام می فرمود ؛
مردم را در مورد محبّت خود ملامت مکن زیرا محبّت تو مخزون است در تحت عرش . چنین نیست که هر کس بخواهد بتواند به آن دست یابد. این محبّت ، از آسمان و به اندازه نازل میگردد و در حقیقت فضل خداوند است که به هر که بخواهد مرحمت کند.

بحارالأنوار ۳۹ / ۲۸۶.

حمد می کنیم خدای متعال رو که ما ابن واحد هستیم لذا خدای متعال احسان فرموده ومحبت مولا رو عنایت فرموده که "
و بحار الأنوار (ط - بيروت) ؛ ج‏27 ؛ ص128

119 كِتَابُ الْمُحْتَضَرِ، لِلْحَسَنِ بْنِ سُلَيْمَانَ مِمَّا رَوَاهُ مِنَ الْأَرْبَعِينَ رِوَايَةُ سَعْدٍ الْإِرْبِلِيِّ يَرْفَعُهُ إِلَى سَلْمَانَ الْفَارِسِيِّ رَضِيَ اللَّهِ عَنْهُ قَالَ: كُنَّا عِنْدَ رَسُولِ اللَّهِ صلی الله علیه واله وسلم إِذْ جَاءَ أَعْرَابِيٌ‏ «3»...........................لِخَمْسِ خِصَالٍ أَوَّلُهَا أَنِّي كُنْتُ يَوْمَ بَدْرٍ جَالِساً بَعْدَ أَنْ غَزَوْنَا إِذْ هَبَطَ «6» جَبْرَئِيلُ علیه السلام وَ قَالَ إِنَّ اللَّهَ يُقْرِئُكَ السَّلَامَ وَ يَقُولُ بَاهَيْتُ الْيَوْمَ بِعَلِيٍّ مَلَائِكَتِي وَ هُوَ يَجُولُ بَيْنَ الصُّفُوفِ وَ يَقُولُ اللَّهُ أَكْبَرُ وَ الْمَلَائِكَةُ تُكَبِّرُ مَعَهُ
وَ عِزَّتِي وَ جَلَالِي لَا أُلْهِمُ حُبَّهُ إِلَّا مَنْ أُحِبُّهُ
وَ لَا أُلْهِمُ بُغْضَهُ إِلَّا مَنْ أُبْغِضُهُ

وتسلیت می گیم به ابن کثیرهای عامه وابن کثیرهای بظاهر شیعی در فضای مجازی وغیر که چوب حراج روبرداشته وبه جان تراث شیعه افتاده اند وبه جان روایات فضائل وشعائر حسینی وتولی وتبری و.......
"

4 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار *** میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام تهنیت*** پاسخ داد.
"

بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏53، ص: 306
فَمِنْ ذَلِكَ مَا رَوَاهُ مُحَمَّدُ بْنُ يَعْقُوبَ الْكُلَيْنِيُّ فِي كِتَابِ الْوَسَائِلِ عَمَّنْ سَمَّاهُ قَالَ: كَتَبْتُ إِلَى أَبِي الْحَسَنِ علیه السلام أَنَّ الرَّجُلَ يُحِبُّ أَنْ يُفْضِيَ إِلَى إِمَامِهِ مَا يُحِبُّ أَنْ يُفْضِيَ بِهِ إِلَى رَبِّهِ
قَالَ فَكَتَبَ إِنْ كَانَتْ لَكَ حَاجَةٌ
فَحَرِّكْ شَفَتَيْكَ
فَإِنَّ الْجَوَابَ يَأْتِيكَ.
در زمان امام هادی علیه‌السلام شخصی، نامه‌ای نوشت از یکی از شهرهای دور...

نوشت كه: شخصی حاجاتی دارد، مشكلاتی دارد مطلبی دارد که می خواهد به امامش برساند انطور که دوست دارد به ربش برساند
حضرت در جواب ايشان نوشتند: «إِنْ كَانَتْ لَكَ حَاجَةٌ فَحَرِّكْ شَفَتَيْكَ فَإِنَّ الْجَوَابَ يَأْتِيكَ.»
اگر حاجتی داری لبت را حرکت بده. جواب ما به تو خواهد رسید.

"

4 روز پيش

"
بصائر الدرجات- ص 467- ابو الفضل شيبانى از هارون بن فضل نقل كرده كه گفت من خدمت حضرت امام على النقى غلیه السلام بودم روزى كه حضرت جوادعلیه السلام از دنيا رفته بود
يك مرتبه ايشان گفتند: إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ‏ حضرت جواد اعلیه السلام از دنيا رفت شخصى عرضكرد از كجا فهميديد؟
فرمود "چنان ذلت و خوارى و كوچكى از خود در مقابل خدا حس كردم كه سابقه نداشت.http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=154585
"

5 روز پيش

"
بصائر الدرجات- ص 467- ابو الفضل شيبانى از هارون بن فضل نقل كرده كه گفت من خدمت حضرت امام على النقى غلیه السلام بودم روزى كه حضرت جوادعلیه السلام از دنيا رفته بود
يك مرتبه ايشان گفتند: إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ‏ حضرت جواد اعلیه السلام از دنيا رفت شخصى عرضكرد از كجا فهميديد؟
فرمود "چنان ذلت و خوارى و كوچكى از خود در مقابل خدا حس كردم كه سابقه نداشت.http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=154585
"

5 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار *** میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام تهنیت*** پاسخ داد.
" بصائر الدرجات- ص 467- ابو الفضل شيبانى از هارون بن فضل نقل كرده كه گفت من خدمت حضرت امام على النقى غلیه السلام بودم روزى كه حضرت جوادعلیه السلام از دنيا رفته بود
فرمود "چنان ذلت و خوارى و كوچكى از خود در مقابل خدا حس كردم كه سابقه نداشت. "

5 روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام برسید وفخر کائنات ولی امر ممکنات بقیة الله الاعظم حجة بن الحسن المهدی صلوات الله وسلام الله علیه وعجل الله تعالی فرجه الشریف و یگانه هادی شناس ماسوی تهنیت
تهنیت
"

5 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ***تمسخر یهود عمر را به خاطرواضح بودن نص غدیر وکودتای سقیفه *** پاسخ داد.
" یا علی لعن الله ظالمیک "

6 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:53AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه