بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 6 May 2021   #136
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,518
ج: خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَاسْتَغْفِرْ لِذَنْبِكَ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مُتَقَلَّبَكُمْ وَمَثْوَاكُمْ ﴿۱۹﴾
پس بدان كه هيچ معبودى جز خدا نيست و براى گناه خويش آمرزش جوى و براى مردان و زنان با ايمان [طلب مغفرت كن] و خداست كه فرجام و مآل [هر يك از] شما را مى‏ داند (۱۹)
آیه ای که می آورید از سوره محمد است و تمامی آن سوره عملا تمامی اعتقادات شما که آن را به قرآن چسبانده اید را نقض می کند . البته سوال من اینجا این است که به شما گوش دهیم یا قرآن ؟ ؟ ؟
در آیه 16 خداوند میفرمایند :
وَمِنْهُمْ مَنْ يَسْتَمِعُ إِلَيْكَ حَتَّىٰ إِذَا خَرَجُوا مِنْ عِنْدِكَ قَالُوا لِلَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ مَاذَا قَالَ آنِفًا ۚ أُولَٰئِكَ الَّذِينَ طَبَعَ اللَّهُ عَلَىٰ قُلُوبِهِمْ وَاتَّبَعُوا أَهْوَاءَهُمْ

گروهی از آنان به سخنانت گوش فرامی‌دهند، امّا هنگامی که از نزد تو خارج می‌شوند به کسانی که علم و دانش به آنان بخشیده شده (از روی استهزا) می‌گویند: «(این مرد) الان چه گفت؟!» آنها کسانی هستند که خداوند بر دلهایشان مُهر نهاده و از هوای نفسشان پیروی کرده‌اند (از این رو چیزی نمی‌فهمند)!
یعنی بوده اند کسانی که به فرمان رسول الله که مساوری فرمان خداوند متعال بوده باشد گوش ندهند و در تاریخ که بازهم باید بگویم شما به آن اعتقاد دارید عمر ملعون گفت که پیامبر هذیان می گوید و کتاب خداوند متعال رای ما کافی است ( دقیقا حرفی که شما میزنی )
آیه 17 :
وَالَّذِينَ اهْتَدَوْا زَادَهُمْ هُدًى وَآتَاهُمْ تَقْوَاهُمْ
کسانی که هدایت یافته‌اند، خداوند بر هدایتشان می‌افزاید و روح تقوا به آنان می‌بخشد!
آیه 18 :
فَهَلْ يَنْظُرُونَ إِلَّا السَّاعَةَ أَنْ تَأْتِيَهُمْ بَغْتَةً ۖ فَقَدْ جَاءَ أَشْرَاطُهَا ۚ فَأَنَّىٰ لَهُمْ إِذَا جَاءَتْهُمْ ذِكْرَاهُمْ
آیا آنها [= کافران‌] جز این انتظاری دارند که قیامت ناگهان فرا رسد (آنگاه ایمان آورند)، در حالی که هم‌اکنون نشانه‌های آن آمده است؛ اما هنگامی که بیاید، تذکّر (و ایمان) آنها سودی نخواهد داشت!

و آیه ای که آوردید فقط و فقط اثبات می کند که پیامبر شافع خلق الله است و دلیل آن نیست که ایشان گناه می کرد زیرا خلاف قرآن و عصمت ایشان است و دقیقا دلیل شما فقط و فقط پایین آوردن مقام ایشان نزد خداوند متعال تا مقام خودتان را به عنوان پیام آور وحی نشان دهید زیرا اگر ایشان گناه کند شما هم گناهکار هستی ولی وقتی ایشان گناهکار بوده هیچ ایراد ندارد پیام آور خداوند متعال گناهکار باشد و این کار را برای ذات و اعمال شما راحت می کند دوست من .
فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا اللَّهُ وَاسْتَغْفِرْ لِذَنْبِكَ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ۗ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مُتَقَلَّبَكُمْ وَمَثْوَاكُمْ
پس بدان که معبودی جز «اللّه» نیست؛ و برای گناه خود و مردان و زنان باایمان استغفار کن! و خداوند محل حرکت و قرارگاه شما را می‌داند!
جمله‌ «وَ اسْتَغْفِرْ لِذَنْبِكَ» آمده است كه با توجّه به اينكه همه انبيا معصوم و به دور از گناه مى‌باشند، اين استغفار و طلب بخشش، براى يكى از اين چند امر است:
1-) استغفار يك عبادت است، گرچه گناهى در كار نباشد.
2-) استغفار از ترك اولى، يعنى كارهايى كه گناه نبوده، ولى بهتر بود كه شخصى همچون پيامبر انجام نمى‌داد.
3-) براى آنكه استغفار از گناه، براى مردم يك سنّت و روش شود.
4-) استغفار، سبب علوّ درجات پيامبر مى‌شود.
5-) مراد، استغفار براى گناهانى است كه مردم نسبت به پيامبر مرتكب شده‌اند.
6-) استغفار هميشه از تقصير نيست، بلكه گاهى از قصور است. بنده وقتى عزّت و عظمت خداوند و حقارت و ذلّت خود را مى‌بيند، استغفار و طلب بخشش مى‌كند.
کلمه ذنب هميشه به معناى عصيان و گناه نيست، بلكه به معناى «ذَنَب فعل» و تبعات افعال و رفتار نيز مى‌باشد. بنا بر اين معنا، ذنبِ پيامبر، همان تبعات دعوت پيامبر به سوى خداوند است كه رسيدن بدى و شر از جانب مخالفان است، مانند هتك حرمت، قتل و آزار و اذيّت. هرچه دعوت الهى سنگين‌تر باشد، ذنب و تبعات آن نيز مشكل‌تر خواهد بود و استغفار بيشترى را مى‌طلبد و استغفار از آن به اين معنا است كه از خداى متعال بخواهيم ما را از شرّ مخالفان حفظ كند. (خودت را شامل این آیه ندانی یه وقت)
در قرآن، از پيامبران ديگر همچون حضرت داود، موسى و ابراهيم عليهم السلام نيز استغفار نقل شده است.
استغفار بزرگان براى عموم مردم نيز بارها در قرآن مطرح شده است، نظير استغفار حضرت ابراهيم براى پدر و مادر و مؤمنان‌ و حتّى عمويش‌ و استغفار حضرت يعقوب براى فرزندانش، استغفار حضرت موسى براى برادرش‌ و استغفار فرشتگان براى مردم‌ و در اين آيه استغفار پيامبر براى مؤمنان و مؤمنات كه اين خود نوعى شفاعت است.
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 6 May 2021   #137
علوی

نشان علوی

نقل قول:
فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَاسْتَغْفِرْ لِذَنْبِكَ وَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ بِالْعَشِيِّ وَالْإِبْكَارِ ﴿۵۵﴾پس صبر كن كه وعده خدا حق است و براى گناهت آمرزش بخواه و به سپاس پروردگارت شامگاهان و بامدادان ستايشگر باش (۵۵)
شما چقدر دوست دارید پیامبر را گناهکار جلوه بدهید هر چقدر هم بگویید با ایشان دشمنی ندارید این افعال شمات خلاف آن را ثابت می کند .
جناب اسد شما باید دقیقا مثل این شعر (ما ز قرآن مغز را برداشتیم پوست آن را بهر خران بگذاشتیم ) عمل کنید خداوند متعال به شما قدرت تعقل داده است شما وظیفیتان است که در بندگی مغز قرآن را بردارید و در مورد تمام آن آیات تعقل کنید این آیه که می گویید اصلا «إِسْتَغْفِرْ لِذَنبِکَ ...»: این گونه تعبیرات قرآنی در مورد پیغمبر اسلام و سایر پیغمبران، اشاره به: (حَسَنَاتُ الأبْرَارِ، سَیِّئَاتُ الْمُقَرَّبِینَ) است. یک لحظه غفلت و یک ترک اولی در مورد انبیاء جائز نیست و باید از آن استغفار کنند. پیغمبر اسلام نیز به مقتضی بشریّت تصرّفات و اعمالی داشته است که برای افراد عادی خوب و یا چیز ساده‌ای بوده و برای وجود مبارک او گناه و چیز مهمّی محسوب شده است و مورد عتاب پروردگار قرار گرفته است.
دلايل عقلى و نقلى گواه بر آن است كه انبيا معصومند، زيرا اگر معصوم نبودند پيروى و اطاعت مطلق و بى چون و چرا از آنان واجب نبود و اطاعت از آنان مشروط مى‌شد، همان گونه كه اطاعت از والدين مشروط به آن است كه فرزند را به شرك و انحراف دعوت نكنند.

اين از يك سو؛ از سوى ديگر دليل نياز ما به پيامبر و امام آن است كه ما را از انحراف باز دارد و اگر او نيز اهل خلاف باشد، حجّت خدا بر ما كامل نيست در حالى كه قرآن مى‌فرمايد: وفَلِلَّهِ الْحُجَّةُ الْبالِغَةُ
به هر حال رسولى كه خداوند مى‌فرمايد: اطاعت او اطاعت من و تبعيّت از او تبعيّت از من و اذيّت او اذيّت من است بايد معصوم باشد. بنابراين در مواردى مثل اين آيه كه سخن از گناه پيامبر به ميان آمده است، بايد بگوييم: مراد از گناه، ترك اولى است، يعنى كار برتر را رها كرده نه كار واجب را.
ساده بگویم اگر در مجلسى كه افراد محترمى نشسته‌اند كسى بخواهد به دليل درد پائى كه دارد پاى خود را دراز كند از همه حضار عذرخواهى مى‌كند. اگر گوينده تلويزيون سرفه‌اى كند از بينندگان معذرت خواهى مى‌كند. اگر صاحب خانه غذاى درجه يك تهيه نكند از مهمان عذرخواهى مى‌كند، در حالى كه همه مى‌دانيم پا دراز كردن مريض و سرفه كردن گوينده و تهيه غذاى متوسط گناه ندارد ولى چون انسان خود را در محضر بينندگان و بزرگان مى‌داند يا غذاى خود را در شأن مهمان نمى‌داند يا احساس مى‌كند بايد تلاش بيشترى مى‌كرد عذرخواهى مى‌كند. پس هر عذرخواهى نشانه خلافكارى نيست، بلكه گاهى از باب ادب و توجّه به حضور در محضر بزرگان است.
عصمت و استغفار پيامبران‌ به اینگونه است که اگر شما با يك چراغ كم نور وارد سالن بزرگى شويد، تنها اجسام بزرگ را خواهيد ديد ولى اگر با يك نورافكن قوى وارد شويد يك هسته‌ى خرما يا كوچك‌تر از آن را هم خواهيد ديد.
اگر نور ايمان در انسان كم باشد، انسان تنها گناهان بزرگ را مى‌بيند ولى اگر نور ايمان در وجودش بيشتر باشد لغزش‌هاى كوچك را نيز خواهد ديد و از آنها دورى خواهد كرد.
پيامبران الهى به دليل داشتن ايمان كامل و تقواى بالا از گناهان كوچك نيز دورى مى‌كردند. به همين جهت مى‌گوييم آنان معصوم بودند.
گاهى خطاب آيات قرآن به شخص پيامبر است ولى مراد ديگرانند. در آيه 23 سوره‌ى اسراء خداوند به پيامبرش خطاب مى‌كند: إِمَّا يَبْلُغَنَّ عِنْدَكَ الْكِبَرَ أَحَدُهُما أَوْ كِلاهُما فَلا تَقُلْ لَهُما أُفٍّ اگر يكى از والدين يا هر دو به پيرى رسيدند به آنان اف نگو. در حالى كه همه مى‌دانيم پيامبر عزيز اسلام والدين خود را در كودكى از دست داده بود و جايى براى خطاب‌ عِنْدَكَ الْكِبَرَ باقى نمى‌ماند، بنابراين خطابِ‌ عِنْدَكَ به امّت اوست. در آيه‌ى مورد بحث نيز كه مى‌فرمايد: وَ اسْتَغْفِرْ لِذَنْبِكَ گرچه پيامبر مورد خطاب قرار گرفته است ولى مخاطب اصلى گنهكارانِ امّت پيامبر هستند كه بايد براى گناهان خود استغفار كنند و اگر هم مخاطب، شخص پيامبر باشد، منظور اين است كه براى گناهان امّت آمرزش بخواه.
یا فاطمه الزهرا
قديمي Thursday 6 May 2021   #138
علوی

نشان علوی

نقل قول:
علوی عزیز شما یک سری ایده داری که در قرآن نیست ولی به زور میخواهی بر قرآن قالبش کنی و آیا این همان مهجور گذاشتن قرآن نیست!؟
اتفاقا مهجور کردم قرآن عمل شماست
شمایید که میخواهید باید یک عمل که بیشتر شبیه به شعبده بازی جادوگران در سیرک است و آن را اعجاز عدد 19 گذاشته اید این عمل را انجام دهید .
این اعجاز ساخته عملی است که مخلوف آن را خلق کرده و می خواهید با عمل مخلوق عمل خالقی انجام دهید .
مهجور گذاشتن قرآن جناب اسد عزیز عمل شماست دوست من .
یا فاطمه الزهرا
قديمي Thursday 6 May 2021   #139
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,159

نقل قول:
به هر حال رسولى كه خداوند مى‌فرمايد: اطاعت او اطاعت من و تبعيّت از او تبعيّت از من و اذيّت او اذيّت من است بايد معصوم باشد.
آنقدر مطالب زیاد می نویسی که مجبورم جملاتت را انتخاب کنم برای جواب. اگر ایده ای حق باشه، زیاد نیاز به توضیح نداره و خیلی راحت قابل فهمه.

اگر خود پیامبر همین حالا بیاید و به شما بگوید که ای مردم من هم تابع وحی هستم و غیب نمی دانم و صاحب نیرویی که ضرر و زیان بیافریند برای خود نیستم و معصوم از خطا نیستم، آیا شما میپذیرید؟
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 6 May 2021   #140
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
اتفاقا مهجور کردم قرآن عمل شماست
شمایید که میخواهید باید یک عمل که بیشتر شبیه به شعبده بازی جادوگران در سیرک است و آن را اعجاز عدد 19 گذاشته اید این عمل را انجام دهید .
این اعجاز ساخته عملی است که مخلوف آن را خلق کرده و می خواهید با عمل مخلوق عمل خالقی انجام دهید .
مهجور گذاشتن قرآن جناب اسد عزیز عمل شماست دوست من .
هر ایرادی که من از تو میگیرم ، شما دو صفحه برام جواب می نویسی. من دو صفحه جواب نمی خواهم. یک خط جواب منو بده. منم در یک خط جواب تو را می نویسم. وقتی ایده ای غلط باشه، نیاز به زیاد نوشتن داره تا راه غلط در زیاد نوشتن گم بشه.
قديمي Thursday 6 May 2021   #141
asad39
عضو ثابت

مهمترین آیه که ثابت میکنه، ما در زمین در تبعید بسر می بریم و زندگی روی زمین همه اش آزمایش و سختی است. اما متاسفانه بیشتر مردم توجه نمی کنند.

وَمَا هَذِهِ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلَّا لَهْوٌ وَلَعِبٌ وَإِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِيَ الْحَيَوَانُ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ ﴿۶۴﴾
اين زندگى دنيا جز سرگرمى و بازيچه نيست و زندگى حقيقى همانا [در] سراى آخرت است اى كاش مى‏ دانستند (۶۴)

این آیه بسیار عجیب است و باید بیشتر روی آن مانور داد. خدا حرف الکی نمیزند و با کسی هم شوخی ندارد. مردم در قیامت افسوس میخورند و میگویند که ای کاش به حرف رسولانی که به سوی ما فرستاده شده بودند، گوش میکردیم.

وَيَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلَى يَدَيْهِ يَقُولُ يَا لَيْتَنِي اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِيلًا ﴿۲۷﴾
و روزى است كه ستمكار دستهاى خود را مى‏ گزد [و] مى‏ گويد اى كاش با رسول راهى برمى‏ گرفتم (۲۷)
قديمي Friday 7 May 2021   #142
علوی

نشان علوی

نقل قول:
هر ایرادی که من از تو میگیرم ، شما دو صفحه برام جواب می نویسی. من دو صفحه جواب نمی خواهم. یک خط جواب منو بده. منم در یک خط جواب تو را می نویسم. وقتی ایده ای غلط باشه، نیاز به زیاد نوشتن داره تا راه غلط در زیاد نوشتن گم بشه.
جواب دو صفحه ای نشانه توضیح مستند و ادله علمی است .
ما اینجا بحث عقلی و علمی می کنیم و بحث عقلی و علمی نیاز به اثبات و توضیح دارد تا نشان دهید چه چیزی درست است و چه چیزی غلط .
روش شما را خوب میشناسم شما جواب کوتاه می خواهی که بتوانی وقتی از تو ایراد گرفته شد از آن فرار کنی و سفسطه کنی و شانه خالی کنی و ...
قرآن فقط آن یک آیه ای که تو می آوری تا حرفت ثابت شود نیست قرآن فقط وفقط نیاز به تعقل و تفکر دارد اصلا خداوند متعال اساس دینش را بر پایه تعقل و تفکر قرار داده است مگر در قرآنی نمی بینی اینهمه امر به تعقل و تفکر کرده است ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
قبلا شعر ما ز قرآن اصل را برداشته ایم را برایت نوشتم و وظیفه برداشتن مغز قرآن است و ...
یا فاطمه الزهرا
قديمي Friday 7 May 2021   #143
علوی

نشان علوی

نقل قول:
آنقدر مطالب زیاد می نویسی که مجبورم جملاتت را انتخاب کنم برای جواب. اگر ایده ای حق باشه، زیاد نیاز به توضیح نداره و خیلی راحت قابل فهمه.
نخیر .
انتخاب و سانسور کل نقل قول برایت راحت تر است و با این کار خیلی خوب از جواب و ادله آن فرار میکنی و خودت را به ندیدن و نفهمیدن میزنی . البته حق را به تو میدهم خیلی سخت است و غرورت اجازه نمی دهد خلاف آنچه که پدرانت در مغزت کرده اند را قبول کنی چون قدرت تعقل و تفکر نداری .

نقل قول:
اگر خود پیامبر همین حالا بیاید و به شما بگوید که ای مردم من هم تابع وحی هستم و غیب نمی دانم و صاحب نیرویی که ضرر و زیان بیافریند برای خود نیستم و معصوم از خطا نیستم، آیا شما میپذیرید؟
بنده قبلا هم به تو گفته بودم وظیفه ما اطاعت بی چون و چرا از رسول الله و اولی الامر اشت اما اگر می خواهی بحث را بپیچانی و ازقانون من در آوردی مخلوقی عدد 19 و جواب به آن فرار کنی این کار بی فایده است چون قبلا برایت من باب موضوع عصمت اثبات کرده ام و حتی آیه راسخون فی علم و علم حضرت عیسی به داخل منزل و چیزی که حضرت یعقوب میداند و ما نمی دانیم را برایت گفته ام و میدانم آیه ای که می خواهی برای این کار بیاوری چیست و قبل از آوردن آیه می خواهی جوابت را بدهم ؟ ؟ ؟ ؟

چرا انقدر با رسول الله پیامبر ما دشمنی داری و سعی می کنی مقام ایشان را پایین بیاوری ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Friday 7 May 2021   #144
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
بنده قبلا هم به تو گفته بودم وظیفه ما اطاعت بی چون و چرا از رسول الله و اولی الامر اشت
شما عملا چنین آیاتی مثل آیه زیر را در قرآن در نظر نمی گیرید.

قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ ﴿۵۰﴾

بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)

خدا از قول پیامبر میگوید که : إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ

من از وحی تبعیت میکنم. در واقع این پیامبر است که از وحی تبعیت میکند و نه وحی از پیامبر. یعنی وحی تابع پیامبر نیست. بلکه پیامبر تابع وحی است.

حذف آیات از قرآن کار معجزه نوزده نیست. بلکه کار کسانی است که آیات قرآن را عمل نمی کنند و عملا قرآن را مهجور می گذارند و به آن عمل نمی کنند.
قديمي Friday 7 May 2021   #145
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,855

ملحد " اطیعوالله واطیعوا الرسول و.............
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 7 May 2021   #146
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
چرا انقدر با رسول الله پیامبر ما دشمنی داری و سعی می کنی مقام ایشان را پایین بیاوری ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
هر وقت واقعیتها از خود قرآن گفته بشود، ما را به توهین به پیامبر و پایین آوردن مقام او متهم میکنند. غالیان در طول تاریخ همینجوری بوجود آمده اند.

پیامبر خودش بروایت خدا در قرآن می گوید :

1- گنجینه های خدا نزد من نیست
2- من سود و ضرری حتی به نفع خود نمی توانم ایجاد کنم
3- من فقط از وحی پیروی میکنم و نه وحی از من
4- من غیب نمی دانم
5- شعار من فقط لا اله الا الله است
6- من در دعاهای خویش فقط خدا را میخوانم
و ...

اما وقتی ما همینها را به پیامبر نسبت میدهیم، شما ما را به توهین به او متهم میکنید. این چه وضعیتیه!!؟؟؟؟
قديمي Friday 7 May 2021   #147
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
خیلی خوب پیامبر خودش بروایت خدا در قرآن می گوید :

4- من غیب نمی دانم

اما شما در این موارد پیامبر را اطاعت نمی کنید . انصافا کدامیک از ما در این موارد از پیامبر اطاعت میکند؟؟!!!!
قديمي Friday 7 May 2021   #148
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
شما عملا چنین آیاتی مثل آیه زیر را در قرآن در نظر نمی گیرید.

قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ ﴿۵۰﴾

بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)

خدا از قول پیامبر میگوید که : إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ

من از وحی تبعیت میکنم. در واقع این پیامبر است که از وحی تبعیت میکند و نه وحی از پیامبر. یعنی وحی تابع پیامبر نیست. بلکه پیامبر تابع وحی است.

حذف آیات از قرآن کار معجزه نوزده نیست. بلکه کار کسانی است که آیات قرآن را عمل نمی کنند و عملا قرآن را مهجور می گذارند و به آن عمل نمی کنند.
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Friday 7 May 2021   #149
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
خیلی خوب پیامبر خودش بروایت خدا در قرآن می گوید :

4- من غیب نمی دانم

اما شما در این موارد پیامبر را اطاعت نمی کنید . انصافا کدامیک از ما در این موارد از پیامبر اطاعت میکند؟؟!!!!
ملحد اینها چی ربطی داشت با جمله من "
قديمي Friday 7 May 2021   #150
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
ملحد اینها چی ربطی داشت با جمله من "
ربط مستقیم دارد. اطاعت از پیامبر یعنی اطاعت از آنچه که پیامبر گفته است. بیایید ببینیم که خدا از قول پیامبر چه میگوید:

4- من غیب نمی دانم

جملات بالا گفته های پیامبر است در قرآن. آیا اگر کسی از جملات بالا تبعیت کند، از پیامبر تبعیت نکرده است؟
قطعا کسی که جملات بالا را در مورد پیامبر قبول نکند، دقیقا به معنای عدم اطاعت از پیامبر است.

حالا متوجه شدید که چه کسی از پیامبر اطاعت میکند و چه کسی معنای واقعی اطیعوالله واطیعوا الرسول را اجرا میکند.!
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
آدم فضایی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:54PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه