بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 14 July 2021   #616
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,309
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست 3052
باسمه تعالی

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است
از آنجا که مرده اند. مگر بین مرده و زنده فرقی نباید باشد؟
قطعاً بین مرده و زنده فرق است و ما هیچگاه مردگانی همچون تو را که نه گوش فرا می‌دهید و نه می‌بینید و دلتان مرده است را با آنان به حقیقت حیات زنده‌اند، قابل مقایسه نمی‌دانیم. مسأله اصلی اینجاست که شما معنای مرده و زنده را نمی‌فهمید و نگاه خاکی بر دیدگانتان غالب است و چنان در قبور مشغول دور خوردن در افکار پوچ خود هستید که به این راحتی از آن خلاصی نخواهید داشت.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 26 August 2021   #617
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3053
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=204
باسمه تعالی
و اما باز هم به خاطر آنکه مدعی، از پاسخ‌ها فرار کرده و مرتب دارد تل‌انبار می‌شود، چاره‌ای جز ارائه لیستی از مطالبی که بنده پاسخ داده‌ام، اما مدعی با نادیده گرفتن آنها و فرار از بحث کماکان به تکرار مدعاهای خودش مشغول است، نیست.

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina منافق مزدورغانت هالک نوشته شده است
شما اگر پیش پزشک می روید، پزشک به شما جواب می دهد و این منافاتی با ایاک نستعین ندارد. اما امامزاده های شما ، به شما جوابی نمی دهند و صدای شما را هم نمیشنوند.
چطور با «إیّاک نستعین» منافاتی ندارد؟ از صدر تا ذیلش منافات است.
یاللعجب! با همین ملاک، اگر به اعداء الله هم عرض حاجت کنید و از سلطان جائر هم درخواست کنید، چون پاسختان را می‌دهد، پس منافات با در خواست «فقط از خدا» ندارد!!!!
--------------

:
نقل قول:
شما روزی ده بار این آیه را میخوانید، این مشکل توست، باید خودت حلش کنی برای خودت.
خیر. ما که از اول مشکلی نداشتیم و برای ما حل است. تو ادعا کردی و همینطور چیزی پرانده‌ای و حاضر نیستی نه استدلال کنی بر ادعای خود و نه دست برداری و وقتی هم کم می‌آوری می‌گویی به من ربط ندارد. اگر ربط ندارد، اشتباه می‌کنی وارد میدان بحث و استدلال می‌شوی در حالی که از حداقل‌های روش تحقیق و استدلال عقلایی بی‌بهره‌ای.
-----------------------

نقل قول:
من آیه هایی که مصادیق این واژه اند ذکر کردم، شما اگر واژه های بهتری سراغ دارید، بفرمایید تا من از این به بعد از آن استفاده کنم.
چون جواب نمی‌دهید، مجبورم مجدداً تکرار کنم و البته می‌دانم جوابی ندارید که بدهید و لافی زده‌اید و خود در آن درمانده‌اید:

:
نقل قول:
استعانت از مدعو غیبی فقط مشکل دارد، زیرا این استعانت فقط مخصوص خداست.
در یک جا مدعو غیبی را تعریف کردید به آنها که ما را نمی‌بینند، صدایمان را نمی‌شنوند و نفع و ضرری به ما نمی‌رسانند! و اکنون می‌گویید این استعانت (استعانت از مدعو غیبی) فقط مخصوص خداست! آیا این خصوصیات را در خدا می‌بینید؟ من از شما نخواستم که مدعای خود را تکرار نمایید، بلکه خواستم استدلال کنید و بگویید از کجا؟ به چه دلیل منطقی؟ صرف ادعای شما که چیزی را اثبات نمی‌کند که یک واژه جعل کنید و آن را تعریف کنید و بعد هم انحصار مشکل را در آن بدانید.
----------------------:
نقل قول:
آیه قرآن است این را می گوید، باور ندارید:
سوره مائده:
و آنگاه كه خدا به عيسى بن مريم مى‏گويد: «آيا تو به مردم گفتى كه من و مادرم را بعنوان دو معبود غير از خدا انتخاب كنيد؟!»، او مى‏گويد: «منزهى تو! من حق ندارم آنچه را كه شايسته من نيست، بگويم! اگر چنين سخنى را گفته باشم، تو مى‏دانى! تو از آنچه در روح و جان من است، آگاهى؛ و من از آنچه در ذات (پاك) توست، آگاه نيستم! بيقين تو از تمام اسرار و پنهانيها باخبرى. (116)

من، جز آنچه مرا به آن فرمان دادى، چيزى به آنها نگفتم؛ (به آنها گفتم خداوندى را بپرستيد كه پروردگار من و پروردگار شماست! و تا زمانى كه در ميان آنها بودم، گواهشان بودم؛ ولى هنگامى كه مرا از ميانشان برگرفتى، تو خود گواه آنها بودى؛ و تو بر هر چيز، گواهى! (117)
ما آیات قرآن را باور داریم اما آیه قرآن این را نمی‌گوید و شما دارید سفسطه می‌کنید.
در آیه شریفه، به هیچ وجه آنچه شما ادعا کردید نیامده است و شما دارید به قرآن دروغ می‌بندید و اوهام و سوء برداشت‌های خود را به کتاب خدا نسبت ناروا می‌دهید.
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾

مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ ﴿۱۱۷﴾

«شهید» بودن، با «خبر داشتن» به یک معنا نیستند و ایشان هم در اینجا بحث نشنیدن یا بی‌خبر بودن را مطرح نکرده‌اند.
-----------------------

باسمه تعالی
:
نقل قول:
این قسمت آیه چه می گوید ؛ خود مسیح می گوید من خبر ندارم، اما شما میگویی نه خبر داره.

تا زمانى كه در ميان آنها بودم، گواهشان بودم؛ ولى هنگامى كه مرا از ميانشان برگرفتى، تو خود گواه آنها بودى؛ و تو بر هر چيز، گواهى!
معلوم شد که با وجودی که دم از آیات می‌زنید اما چنان سرسری نگاه می‌کنید و رد می‌شوید و چنان درهم و برهم کلمات را به هم می‌ریزید که خودتان هم متوجه نمی‌شوید.
باز هم دروغ نسبت می‌دهید به مسیح - علی نبینا و آله و علیه السلام - و به آیات قرآن نسبت ناروا می‌دهید. این کج فهمی شماست و ناشی از ندانستن حداقل‌هایی از ادبیات و روش تفسیر که اینقدر اشتباهات عجیب و غریب می‌کنید و وقتی هم تذکر داده می‌شود توجه نمی‌کنید.

----------------------

نقل قول:
پس بنا به گفته شما واقعی بودن امام زاده زیاد تاثیری ندارد و مهم همان نیت است.
اینگونه برداشت کردن شما از عبارات واقعاً جای تعجب دارد.
آنچه نوشته شد، این بود که اساس مطلب، آن است که بنده به واسطه آنان که خدا مراجعه و توسیط ایشان را و تکریم آنها را بر ما لازم کرده، از خدای متعال بخواهد و البته جهت انتساب مکان یا زمان، به لحاظ عرفی، در نظر گرفته می‌شود.
مثل اینکه شما به واسطه کلماتی خدا را می‌خوانید که در عرف برای معانی خاصی قرارداد شده‌اند، اما اگر زمانی معلوم شد که بعضی از آن کلمات در اصل برای چیز دیگری قرارداد شده بوده و به اشتباه در مدت زمانی نزد عرف عام برای آن معنایی که شما قصد کرده بودید به کار می‌رفته‌اند، آیا باید بگویید که هرآنچه پیش از این خدا را خوانده‌اید به باد رفته؟ یا اینکه فوراً بگویید پس مهم نیست که معنای یک کلمه چه باشد و برای چه معنایی قرارداد شده باشد؟
قطعاً هر انسان عاقلی پس از آنکه عرف، به اشتباهی که مرتکب شده بود پی برد، از الفاظ صحیح استفاده خواهد کرد و همه هم می‌دانند که در آنچه پیشتر استعمال شده، مقصود و نسبت عرفی کافی بوده و آن استعمال هم عقلایی بوده است.
---------------------

نقل قول:
بنام خدا
میشود شما این آیه را برای ما معنا کنید؟
در بحث شهادت در فقه، به کسی که برای رویدادی در جایی حاضر می‌شود و جهت مراجعه بعدی، در آن رویداد حاضر می‌شود و به نوعی جزئی از آن رویداد می‌شود و مسؤولیتی در قبال آن به عهده می‌گیرد، شاهد گفته می‌شود. طبیعی است که اگر شخصی بر رویدادی شاهد گرفته نشود، به معنی بی‌خبری او از رویداد نیست و چه بسا افراد بسیاری از یک رویداد اطلاع یابند، اما بر آن به عنوان گواه گرفته نشوند.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا تَدَايَنْتُمْ بِدَيْنٍ إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى فَاكْتُبُوهُ وَلْيَكْتُبْ بَيْنَكُمْ كَاتِبٌ بِالْعَدْلِ وَلَا يَأْبَ كَاتِبٌ أَنْ يَكْتُبَ كَمَا عَلَّمَهُ اللَّهُ فَلْيَكْتُبْ وَلْيُمْلِلِ الَّذِي عَلَيْهِ الْحَقُّ وَلْيَتَّقِ اللَّهَ رَبَّهُ وَلَا يَبْخَسْ مِنْهُ شَيْئًا فَإِنْ كَانَ الَّذِي عَلَيْهِ الْحَقُّ سَفِيهًا أَوْ ضَعِيفًا أَوْ لَا يَسْتَطِيعُ أَنْ يُمِلَّ هُوَ فَلْيُمْلِلْ وَلِيُّهُ بِالْعَدْلِ وَاسْتَشْهِدُوا شَهِيدَيْنِ مِنْ رِجَالِكُمْ فَإِنْ لَمْ يَكُونَا رَجُلَيْنِ فَرَجُلٌ وَامْرَأَتَانِ مِمَّنْ تَرْضَوْنَ مِنَ الشُّهَدَاءِ أَنْ تَضِلَّ إِحْدَاهُمَا فَتُذَكِّرَ إِحْدَاهُمَا الْأُخْرَى وَلَا يَأْبَ الشُّهَدَاءُ إِذَا مَا دُعُوا وَلَا تَسْأَمُوا أَنْ تَكْتُبُوهُ صَغِيرًا أَوْ كَبِيرًا إِلَى أَجَلِهِ ذَلِكُمْ أَقْسَطُ عِنْدَ اللَّهِ وَأَقْوَمُ لِلشَّهَادَةِ وَأَدْنَى أَلَّا تَرْتَابُوا إِلَّا أَنْ تَكُونَ تِجَارَةً حَاضِرَةً تُدِيرُونَهَا بَيْنَكُمْ فَلَيْسَ عَلَيْكُمْ جُنَاحٌ أَلَّا تَكْتُبُوهَا وَأَشْهِدُوا إِذَا تَبَايَعْتُمْ وَلَا يُضَارَّ كَاتِبٌ وَلَا شَهِيدٌ وَإِنْ تَفْعَلُوا فَإِنَّهُ فُسُوقٌ بِكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَيُعَلِّمُكُمُ اللَّهُ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ (بقرة/۲۸۲)
در بحث شهادت که در فقه معروف است، چند نکته به نظر بنده می‌رسد که وجود داشته باشد (یا در تمامی موارد یا به صورت اغلبی):
۱- حضور شاهد در رویداد
۲- جزئی از رویداد شدن شاهد
۳- قبول مسؤولیت شاهد نسبت به رویداد
۴- تحمل شهادت برای رجوع در رویداد خاصی بعد از وقوع رویداد مورد نظر (مثل رجوع در محکمه)
۵- ملاحظه شرایط محکمه
۶- لزوم احراز شرایط درونی خاصی برای شاهد (مثل عدالت)
۷- شهادت از روی حس عادی
۸- افرادی که نسبت به آنها گواهی له یا علیه داده می‌شود
۹- حضور حسی شاهد برای مشهود علیهم یا مشهود لهم

و اما آیه مورد بحث:
مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ (مائدة/۱۱۷)

با ملاحظه آیاتی از این قبیل، معلوم می‌شود که شهادت جایگاه و مقام خاصی است و در خصوص رسولان الهی، گویا به معنای حجت و راهنما و گواه حاضر به کار می‌رود:

وَيَوْمَ نَبْعَثُ فِي كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا عَلَيْهِمْ مِنْ أَنْفُسِهِمْ وَجِئْنَا بِكَ شَهِيدًا عَلَى هَؤُلَاءِ وَنَزَّلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ تِبْيَانًا لِكُلِّ شَيْءٍ وَهُدًى وَرَحْمَةً وَبُشْرَى لِلْمُسْلِمِينَ ﴿نحل/۸۹﴾

فَكَيْفَ إِذَا جِئْنَا مِنْ كُلِّ أُمَّةٍ بِشَهِيدٍ وَجِئْنَا بِكَ عَلَى هَؤُلَاءِ شَهِيدًا ﴿نساء/۴۱﴾

وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا ... ﴿بقرة/۱۴۳﴾

وَنَزَعْنَا مِنْ كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا فَقُلْنَا هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ فَعَلِمُوا أَنَّ الْحَقَّ لِلَّهِ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ﴿قصص/۷۵﴾

وَيَوْمَ نَبْعَثُ مِنْ كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا ثُمَّ لَا يُؤْذَنُ لِلَّذِينَ كَفَرُوا وَلَا هُمْ يُسْتَعْتَبُونَ ﴿نحل/۸۴﴾

وَجَاهِدُوا فِي اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ هُوَ اجْتَبَاكُمْ وَمَا جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِي الدِّينِ مِنْ حَرَجٍ مِلَّةَ أَبِيكُمْ إِبْرَاهِيمَ هُوَ سَمَّاكُمُ الْمُسْلِمِينَ مِنْ قَبْلُ وَفِي هَذَا لِيَكُونَ الرَّسُولُ شَهِيدًا عَلَيْكُمْ وَتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ فَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَآتُوا الزَّكَاةَ وَاعْتَصِمُوا بِاللَّهِ هُوَ مَوْلَاكُمْ فَنِعْمَ الْمَوْلَى وَنِعْمَ النَّصِيرُ ﴿حج/۷۸﴾

وَأَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِ رَبِّهَا وَوُضِعَ الْكِتَابُ وَجِيءَ بِالنَّبِيِّينَ وَالشُّهَدَاءِ وَقُضِيَ بَيْنَهُمْ بِالْحَقِّ وَهُمْ لَا يُظْلَمُونَ ﴿زمر/۶۹﴾

وَالَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ أُولَئِكَ هُمُ الصِّدِّيقُونَ وَالشُّهَدَاءُ عِنْدَ رَبِّهِمْ لَهُمْ أَجْرُهُمْ وَنُورُهُمْ وَالَّذِينَ كَفَرُوا وَكَذَّبُوا بِآيَاتِنَا أُولَئِكَ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ ﴿حدید/۱۹﴾

وَمَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا ﴿نساء/۶۹﴾

بر اساس آنچه گذشت و سیاق آیات و همچنین در نظر گرفتن معنای شاهد در فقه اسلامی، اینکه شهید بخواهد به صرف خبر داشتن تقلیل داده شود، قطعاً دور از اعتبار است.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Thursday 26 August 2021   #618
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
نبی اكرم(صلی الله عليه و آله) به اصحابش فرمودند: ای بنده خدا دوست بدار به خاطر خدا و دشمن بدار به خاطر خدا و دوست بگير به خاطر خدا و دشمن بگير به خاطر خدا؛ پس به درستی كه به ولايت خدا به كسی نمی‌رسد مگر از اين راه و كسی طعم ايمان را نمی‌چشد اگر چه نماز و روزه زياد به جا آورد مگر از راه تولی و تبری و امروز بيشترين دوستی‌ها و دشمنی های مردم به خاطر دنياست و اين دوستی و دشمنی‌ دنيايی ذره‌ای پيش خداوند تعالی ارزش ندارد.
راوی عرض كرد: چگونه بدانم دوستی و دشمنی من به خاطر خداست؛ دوست خدا كيست تا او را دوست بدارم و دشمن خدا كيست تا او را دشمن بدارم؟ پيامبر اكرم(صلی الله عليه و آله) به سوی مولای ما اميرالمؤمنين علی بن ابيطالب (عليه‌السلام) اشاره فرمودند و فرمودند آيا علی را می‌بينی؟ راوی گفت: بله.
پس فرمودند: دوست بدار دوست علی(عليه‌ السلام) را چون دوست علی(عليه‌السلام) ولی الله است و دشمن بدار دشمن علی(عليه‌السلام) را چرا كه دشمن علی(عليه‌السلام) عدوالله است
سپس در ادامه فرمودند:
وال ولي هذا و لو انه قاتل ابيك و ولدك و عاد عدو هذا و لو انه ابوك او ولدك؛
‌دوست بدار دوست مولا علي را هر چند آنكه قاتل پدر و فرزندان تو باشد و دشمن بدار دشمن مولا علي را هر چند او پدر و فرزندانت باشند.
علل الشرايع: ج 1، باب 119.
یا علی صلی الله علیک
قديمي Friday 29 October 2021   #619
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3068
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=205

نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaغانت هالک نوشته شده است
تا اینجا به این نتیجه می رسیم که بنیان تفکرات شما بر این استوار است که مرده ها دعاهای شما را میشنوند ؟ اگر روزی ثابت شود که مرده ها صدای شما را نمیشنوند، همه تفکرات شما باد هواست.
hosyn
فعلا که خلاف آن در حال ثابت شدن است، قبلا اینجاها بحث شده:

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است

نقل قول:
در اصل توسط asad38 نوشته شده است
بنام خدا

اصلا روح چیست؟ و مگرما چقدر از روح میدانیم؟ چرا یک فردی از اینجهان می رود، بعد بیاید سراغ تدبیر دعای دعاکنندگان؟

نظر شما راجع به EVP چیست؟ به اینجا مراجعه کنید و نظر خود را بگویید:

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%...8C%DA%A9%DB%8C

نقل قول:
شروع دوران مدرن

در سال ۱۹۸۲، سارا استپ اولین انجمن تحقیقاتی EVP امریکا را در منطقهٔ Severna Park واقع در ماریلند پایه ریزی کرد، سازمانی با هدف افزایش آگاهی از پدیدهٔ EVP، و با هدف آموزش روش‌های مدرن و استاندارد جهت ثبت پدیدهٔ EVP. خانم سارا استپ اولین تحقیق خود را در زمینهٔ EVP در سال ۱۹۷۶ انجام داد و هزاران هزار پیغام ضبط شده را توانست از دوستان، اعضای خانواده و دیگر افراد مرده ثبت نماید.
اصطلاح Instrumental TransCommunication (ITC) توسط ارنست سنکوسکی در سال ۱۹۷۰ در رابطه با برقراری ارتباط با ارواح و اشخاص غیر مادی به کمک ادوات الکترونیکی همچون تلفن، فکس، رادیو، ضبط صوت، رایانه و ... بیان شد. در سال ۱۹۹۷، شخصی به نام امانتس باروش از ساختمان روانشناسی دانشگاه Western Ontario به کمک روش Konstantin Raudive توانست یک سری از تجارب را در این زمینه و به کمک کارشناس ITC به نام مارک ماسی بدست آورد. یک رادیو در یک فرکانس خالی روشن بود و بیش از هشتاد و یک بار به مدت یک ساعت و یازده دقیقه شروع به ضبط نمود. در این مدت یک نفر هم در فضای خالی نشسته بود و با ارتباط شفاهی قصد ارتباط با منبع EVP را داشت. باروش چنین گزارش داد که چندین نمونه را بدست آورده که شامل صداهایی مشکوک به EVP بوده. هرچند که این صداهای ضبط شده آنچنان شفاف نبودند. یافته‌ها در مجلهٔ Scientific Exploration در سال ۲۰۰۱ همراه با یک مرور ادبیاتی در این رابطه انتشار یافت.
.

نقل قول:
دوست گرامی، بنده از EVP پرسیدم نه از ارتباط با ارواح! احضار روح با مدیوم و صفحه Ouija Board صورت میگیرد، و سابقه طولانی‌تر دارد، و بحثهای خاص خود را دارد، اما EVP تا قبل از ادیسون اصلا صحبتی از آن نبوده است، مثلا در دو صفحه انگلیسی راجع به احضار ارواح با عنوان seance و Mediumship اگر جستجو کنید یک مرتبه هم EVP یا Electronic voice phenomenon نیامده است، بلکه ادیسون آن را روش مغایر با روشهای معمول در احضار ارواح میداند:

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%...8C%DA%A9%DB%8C

دستگاه خاص EVP بسان یک میکروفون است که به دست یک مرده بدهید و او صحبت کند، و چیزهایی میگوید که تنها و تنها آن مرده از او خبر داشته است، و میدانیم جن، علم غیب ندارند، و در قضیه تکیه دادن حضرت سلیمان در قرآن کریم آمده که جن غیب نمیدانند، ان لو کانوا یعلمون الغیب ما لبثوا فی العذاب المهین، اما چه بسا که مرده به خواب زنده آمده و آدرس چیزی را که تنها خود خبر داشته‌اند به زنده داده است و پس از بیدار شدن سراغ آن رفته و صحیح بوده است.

نکته مهم این است که شما سخن را به جن و شیاطین منتقل کردید، ولی اگر دقت کنید اساس حرف خود را ابطال کردید، اساس حرف شما این بود که دکتر و مکانیک، زنده هستند و کار ما را طبق نظام خدا دادی انجام میدهند، آیا جن زنده است یا مرده؟ خوب اگر کسی جن را احضار کند و چیزی از او بخواهد به نظر شما و طبق مبنای شما آیا شرک است؟! خیر! چون زنده است و از زنده چیزی خواستن شرک نیست! همه سخن شما این بود که کسانی که به آنها متوسل میشوند قدرت شنیدن ندارند و لذا شرک است، اما اکنون میگویید اجنه به جای آنها میشنوند! خوب! توسل کننده اشتباه میکند که خیال میکند مرده صدای او را میشنود ولی خلاصه یک جن هست که صدای او را میشنود! و این دیگر طبق مبنای شما شرک نیست! مثل اینکه کسی صدا میزند آقای زید مکانیک خواهش میکنم ماشین من را تعمیر کن، اما زید مکانیک حاضر نیست و امروز بکر مکانیک به جای او کار میکند، و بکر مکانیک بدون اینکه خودش را معرفی کند که من زید مکانیک نیستم میآید و میگوید چشم! الآن ماشین شما را تعمیر میکنم! آیا کجای این فرایند به نظر شما شرک است؟

پس خلاصه دو سؤال شد:

۱- نظر شما راجع به EVP چیست؟
۲- آیا احضار جن و درخواست از او شرک است؟

خواهش میکنم مثل سابق نگویید تو وقتی خدا داری چه کار با جن داری؟! شما گفتید با اینکه خدا داریم سراغ دکتر و مکانیک هم میرویم و هیچ مشکلی نیست، خوب، کسی میخواهد سراغ جن برود آیا شرک است؟

نقل قول:
در پدیده صوت الکترونیک، مرده‌ها احضار نمیشوند بلکه مرده میتواند در حامل امواج، مودال کند، و صدای او به گوش نمیرسد ولی دستگاه آن را ضبط میکند و وقتی دوباره گوش میدهید آن وقت صدای خود مرده را میشنوید.

پس احضار نیست که بگویید من مطمئنم که نمیتوان مرده را احضار کرد! بلکه خود او موج حامل را مودال میکند به اختیار خودش، و پیام به ما میفرستد، و این خلاف اساس حرف شما در رابطه با غفلت محض مرده‌ها از این عالم است.

بنده نمیخواهم EVP را تایید کنم، فقط میخواهم بگویم امروزه یک تلاش علمی (نه به خیال شما خرافی) در کار است که یکی از کاندیدهای مهم آن، حرف زدن مرده‌ها با زنده‌ها است بدون مسأله احضار آنها.

خوب با این توضیح، نظر شما راجع به EVP چیست؟

.

نقل قول:
و علیکم السلام

ببخشید، خوب شد تذکر دادید.

بنده ارزش علمی تام برای اینها قائل نیستم، و سلیقه من پي‌جویی اینها از راه بهتر است، نه راه میز و صفحه، و نه راه ادیسون، بهترین راه، دعا است، وقت خواب با صدق نیت یک دعای مأثور از اهل البیت را بخوانید و هر کس را از مردگان میخواهید خواب ببینید و چیزهای از آنها بشنوید که به ذهن همزاد جن شما هم خطور نکرده است، مثلا اول یکی از دعاها این است: اللهم انت الحيّ الذی لایوصف الی آخر که بعد از چند سوره خوانده میشود که مذکور در حاشیه مفاتیح است.

به هرحال مثلا این مطالب در یکی از لینکهای مذکور در صفحه ویکی‌پدیا است:
نقل قول:
افرادی که صدای مردگان را می‌شنوند

جولیون جنکینز

بی‌بی‌سی

به روز شده: 14:20 گرينويچ - سه شنبه 14 مه 2013 - 24 اردیبهشت 1392

فیسبوک
تویتر
Google+
به اشتراک بگذارید
ارسال صفحه
چاپ مطلب

کنستانتین رائودیوه و دستگاه پخش صدای الکترونیکی‌اش

مدافعان دستگاه پخش صدای الکترونیکی (EVP) ادعا می‌کنند که می‌توانند با استفاده از تجهیزات مخابراتی با مردگان ارتباط برقرار کنند. اما آیا آنها تنها چیزهایی را می‌شنوند که دلشان می‌خواهد بشنوند؟

در سال ۱۹۶۹ یک پزشک لتونیایی میانسال و مرموز با مجموعه‌ای بزرگ از نوارهای کاست در منطقه جراردز کراس در نزدیکی لندن ظاهر شد. او می‌گفت که آزمایش‌هایی در زمینه ارتباط با مردگان انجام داده، و توانسته با هیتلر، استالین، موسولینی و بسیاری دیگر از رهبران درگذشته قرن بیستم ارتباط برقرار کند.
موضوعات مرتبط

گزارش و تحلیل

۷۲ هزار نمونه از نوارهای همراه او حاوی صدای این افراد بود. نام این دکتر کنستانتین رائودیوه بود، و او نام روشش را پخش صدای الکترونیکی (EVP) گذاشته بود. البته در این روش ارتباط به‌صورت زنده و همزمان برقرار نمی‌شد. سوال‌ها پرسیده می‌شدند، و بعد نوار همچنان می‌چرخید و سکوت را ضبط می‌کرد.

اما وقتی دوباره به نوار گوش داده می‌شد، از میان خرخر و پارازیت‌ها آوایی شبیه صدای حرف زدن انسان شنیده می‌شد. جراردز کراس محل زندگی ناشری بنام کالین اسمیت بود، و کنستانتین رائودیوه امیدوار بود که او درباره یافته‌هایش کتابی منتشر کند.

اسمیت به این کار مایل بود، اما باید اول سر رابرت میر، رئیس شرکت انتشاراتی، را متقاعد می‌کرد که کل ماجرا یک حقه نیست. برای این کار، کنستانتین رائودیوه یک سلسله جلسه در جراردز کراس برگزار کرد، و سر رابرت میر هم در یکی از آنها شرکت کرد. بخت با کنستانتین همراه بود، و صدای آرتور اشنابل، پیانیست فقید، در یکی از نوارها شنیده شد. همسر سر رابرت که قبلا اشنابل را می‌شناخت هم در جلسه حاضر بود و از شنیدن صدای او به وجد آمد. در نتیجه ایده نوشتن کتاب با موفقیت پیش رفت و دستگاه EVP مورد توجه قرار گرفت.

این روش از از نظر فناوری از احضار روح پیشرفته‌تر بود و از اکتوپلاسم (فراطبیعه) هم کمتر ریخت و پاش ایجاد می‌کرد، و جهان اعتقاد به ارواح را به سال‌های آخر قرن بیستم پیوند داد.

امروزه استفاده از EVP یکی از ابزارهای رایج در میان جن‌گیرهای سراسر جهان است. در اینترنت صدها گروه تبادل نظر درباره EVP وجود دارد. بسیاری از افراد جدی و تحصیل‌کرده در این گروه‌ها عضو هستند و این روش را اثباتی بر این مدعا می‌دانند که مردگان سعی دارند با ما حرف بزنند.

برای مثال، آنابلا کاردوسو، قبلا دیپلمات دولت پرتغال بوده است. او که حالا در اسپانیا زندگی می‌کند، نشریه‌ای بنام کلیک Instrumental Transcommunication Journal منتشر می‌کند. خانم کاردوسو یک استودیو مجهز ضبط صدا دارد و ادعا می‌کند که به نتایج مشابهی با یافته‌های آقای رائودیوه در جراردز کراس رسیده است. او می‌گوید: "صداهایی که من می‌شنوم، نجواهای آرام نیستند. صداهایی بلند و واضح، و کاملا قابل فهمند." او پیشنهاد کرد که یکی از سی‌دی‌هایش را برایم بفرستد.

اسمیت هنوز در جراردز کراس زندگی می‌کند.

آقای رائودیوه می‌خواست بقبولاند که هیتلر با او به زبان لتونیایی صحبت می‌کند. البته هیتلر در زمان حیاتش هیچگاه به این زبان حرف نمی‌زد. او چیز‌های غریبی می‌گفت، مثلا اینکه "اگر دختر نیستی، از اینجا بیرونت می‌کنند".

من به اسمیت گفتم که این حرف‌ها قطعا با لحنی که ما از پیشوای آلمان انتظار داریم، فرق می‌کند. اما او گفت که شاید کسی هویت او را جعل کرده باشد: "طرف مقابل لزوما صادق نیست. شاید آنها از اسم آدم‌های معروف استفاده می‌کنند و امیدوارند که به این ترتیب جلب توجه کنند." اما تکلیف نوارهای رائودیوه چه شد؟

در خانه اسمیت انباری پر از جعبه بود، آنقدر که حتی وارد شدن به آن تقریبا غیرممکن بود. ما در آنجا هفت حلقه نوار پیدا کردیم که به احتمال زیاد از چهل سال پیش خوانده نشده بودند. در یکی از آنها رائودیوه روح مردگان را احضار می‌کرد. بنا بر کتابی که آن زمان توسط شریک اسمیت منتشر شده بود، در آن جلسه فردی به زبان روسی می‌گفت: "استفان تو اینجایی، اما استفان تو اینجایی. تو حرف مرا باور نمی‌کنی. خیلی سخت نیست. ما به پطرس درس خواهیم داد." اما روی نوار هیچ صدایی نبود. یک بار دیگر رائودیوه در حضور گوینده‌ای بنام جایلز برندرث صدای ویسنتون چرچیل فقید را پخش کرد. همه حاضران موافق بودند که در این نوار چرچیل بخش‌هایی از سرود "سرزمین امید و شکوه" را می‌خواند. برندرث به یاد دارد که صدا "به‌شکلی باورکردنی صدای خود وینستون چرچیل" بوده است.

در نواری که با صدای چرچیل ضبط شده، او بخش‌هایی از سرود سرزمین امید و شکوه را می‌خواند

اما وقتی با هم نوار را گوش کردیم، مجبور شد بپذیرد که صدا بهیچ وجه به صدای چرچیل شبیه نبود. بمی صدای ضبط شده به‌مراتب کمتر از صدای چرچیل بود. برندرث گفت: "شاید صدای چرچیل در جوانی است. شاید هم کسی صدای او را تقلید می‌کند."

اما چه کسی ممکن بود صدای چرچیل در جوانی را تقلید کند؟ کسی به ذهن ما نرسید. وقتی سی‌دی‌ خانم کاردوسو به‌دستم رسید، در کمال تأسف دیدم که صداها اصلا واضح نیستند، و البته حرف‌ها به اسپانیولی و پرتغالی هستند. مطابق ترجمه‌های او، گوینده‌ها چیزی می‌گفتند شبیه این: "یک خرگوش روی سرت است". اما نکته مسلم این است که مثل دیگر استفاده‌کنندگان از دستگاه EVP، قطعا خانم کاردوسو هم صداهایی ضبط کرده بود. اما ماجرای این صداها چیست؟

ساده‌ترین توضیح ماجرا این است که صداهای ضبط شده توسط EVP صرفا امواج رادیویی سرگردان هستند. این صداها معمولا آنقدر در میان پارازیت‌ و خرخر امواج گم هستند که به‌سختی می‌توان متوجه حرفشان شد، و فرد استفاده‌کننده از EVP باید حرف‌ها را برای شما "ترجمه" کند.

البته کیفیت بد صدا حسن‌هایی هم دارد. جو بنکس، متخصص کار با صدا، می‌گوید که اگر یک مرده با صدایی با کیفیت استودیو با شما صحبت کند، به اندازه صدایی که برای شنیدنش به زحمت می‌افتید، برایتان تأثیرگذار نخواهد بود. بنکس که روی پروژه‌ای بنام رورشاخ کار می‌کند، معتقد است که این صداها در واقع معادل آزمایش لکه جوهری هستند که هرمان رورشاخ، روان‌شناس سوئیسی، انجام می‌داد.

او می‌گوید کسانی که با EVP آزمایش انجام می‌دهند، فکر می‌کنند مشغول فرا روان‌شناسی (Parapsychology) هستند، اما در واقع ندانسته همان آزمایش‌های روان‌شناسی را انجام می‌دهند. برای مثال، اگر یک سخنرانی را ضبط کنید، به فاصله هر یک‌ششم ثانیه یک وقفه کوتاه موسوم به White Noise در صدا بیندازید، سخنرانی هنوز قابل فهم خواهد بود. اما اگر بجای این نوع وقفه، در آن کسر ثانیه سکوت کامل برقرار شود، فهم سخنرانی به‌مراتب سخت‌تر می‌شود.

ذهن ما بطور طبیعی اینطور تکامل پیدا کرده که با استفاده از قوه تخیل روی یک پس‌زمینه پر سر و صدا و پر از خش‌خش یک سخنرانی را بازسازی می‌کند، حالتی شبیه زمزمه کردن کلمات در یک جنگل بادخیز. به عقیده بنکس، علاقمندان به EVP احمق نیستند. آنها صرفا فریب تصورات اشتباه شنیداری‌شان را می‌خورند و این اشتباه می‌تواند برای همه ما پیش بیاید.

"برای بسیاری از ما ایده برقراری ارتباط با مردگان وسوسه‌کننده و جذاب، و در عین حال گیج‌کننده است. به‌همین خاطر است که مکانیسم‌های روان‌شناختی عادی به‌راحتی می‌توانند برای قبولاندن چیزهای باورنکردنی به ما مورد استفاده قرار گیرند"

اما اگر کسی شروع به انجام آزمایش با EVP بکند، متوقف کردنش کار سختی است. بعد از چاپ کتاب رائودیوه، او یک مرحله جلوتر رفت، و بجای ضبط صدا روی نوار، سراغ صداهایی رفت که از دهان حیوانات بیرون می‌آمد. او مرغ عشقی بنام پاتزی را پیدا کرد که با صدای یک دختر ۱۴ ساله – که از دنیا رفته بود – حرف می‌زد. برایان جونز، محقق EVP، حالا همین آزمایش‌ها را در شهر سیاتل آمریکا انجام می‌دهد.

او صدای مرغان دریایی، سگ‌ها، گربه‌ها و حتی باز و بسته شدن در و صدای راه رفتن روی شن و ماسه را ضبط می‌کند. در همه این صداها می‌توان چیزهایی شنید. یک سگ می‌گفت: "شیلا کجاست؟" (شیلا اسم صاحب سگ بود).

یک سگ دیگر هم از صاحبانش گلایه می‌کرد و می‌گفت: "آنها همیشه به جاهای دور می‌روند." جونز معتقد است می‌تواند افکاری که در هوا پخش هستند را ضبط کند. او می‌گوید: "من چیزهای حیرت‌انگیز زیادی ضبط و جمع‌آوری کرده ام."

او مایل است از روش‌هایش برای حل معماهای جنایی، یا فهمیدن افکار کسانی که به‌خاطر سکته مغزی قدرت تکلمشان را از دست داده اند، استفاده کند. پزشکان و کارآگاهان خصوصی تا به اینجا حاضر به همکاری با او نشده اند. اما طرفداران EVP واقعا فکر می‌کنند به دانش مهمی دست پیدا کرده اند.

برای بسیاری از ما ایده برقراری ارتباط با مردگان وسوسه‌کننده و جذاب، و در عین حال گیج‌کننده است. به‌همین خاطر است که مکانیسم‌های‌ شناختی عادی به‌راحتی می‌توانند برای قبولاندن چیزهای باورنکردنی به ما مورد استفاده قرار گیرند.
.

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Tuesday 7 December 2021 در 10:48AM.
قديمي Friday 5 November 2021   #620
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3069
نقل قول:
تا اینجا به این نتیجه می رسیم که بنیان تفکرات شما بر این استوار است که مرده ها دعاهای شما را میشنوند ؟ اگر روزی ثابت شود که مرده ها صدای شما را نمیشنوند، همه تفکرات شما باد هواست.
hosyn
اگر واقعا دل به قرآن کریم داده‌اید، این آیه بس است:

ببینید اگر نزول ملائکة را قبول دارید، پس حرف زدن مرده‌ها هم قرآن کریم آن را کنار آن قرار داده است:

وَ لَوْ أَنَّنا نَزَّلْنا إِلَيْهِمُ الْمَلائِكَةَ وَ كَلَّمَهُمُ الْمَوْتى‏ وَ حَشَرْنا عَلَيْهِمْ كُلَّ شَيْ‏ءٍ قُبُلاً ما كانُوا لِيُؤْمِنُوا إِلاَّ أَنْ يَشاءَ اللَّهُ وَ لكِنَّ أَكْثَرَهُمْ يَجْهَلُونَ (الأنعام 111)

ترجمه معزی:
و اگر فرستيم بسوى ايشان فرشتگان را و سخن گويند با ايشان مردگان و گرد آريم بر ايشان همه چيز را روبروى نيستند كه ايمان آرند جز آنكه بخواهد خدا و ليكن بيشتر ايشان نمی‏دانند (111)

قديمي Tuesday 7 December 2021   #621
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3071
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=205

نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaهمان غانت هالک نوشته شده است
این مثال است بر عدم امکان آن.
آیا هیچوقت خدا ملائکه را به سوی مشرکین نازل می کند جهت هدایت؟ نه
پس هیچوقت هم با مردگان سخن نتوان گفت.
hosyn

اما همین ملائکة به صریح قرآن کریم در دنیا بر مؤمنین نازل میشوند:

إِنَّ الَّذينَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلائِكَةُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتي‏ كُنْتُمْ تُوعَدُونَ (فصلت 30)
نَحْنُ أَوْلِياؤُكُمْ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَ فِي الْآخِرَةِ وَ لَكُمْ فيها ما تَشْتَهي‏ أَنْفُسُكُمْ وَ لَكُمْ فيها ما تَدَّعُونَ (فصلت 31)

همانا آنان كه گفتند پروردگار ما خدا است و سپس پايدارى ورزيدند فرود آيد بر ايشان فرشتگان كه نترسيد و نه اندوهگين باشيد و مژده باد شما را به بهشتى كه بوديد نويد داده مى‏شديد (30)
مائيم دوستان شما در زندگانى دنيا و در آخرت و شما را است در آن آنچه هوس كند دلهاى شما و شما را است در آن هر آنچه خواهيد (31)

پس ممکن است، پس سخن گفتن مردگان هم ممکن است برای مؤمنین، و محال نمیشمرند آن را مگر کافران به نزول ملائکة.
قديمي 3 هفته پيش   #622
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3093
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=207

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina همان عانت هالک نوشته شده است
وَ لَوْ أَنَّنا نَزَّلْنا إِلَيْهِمُ الْمَلائِكَةَ وَ كَلَّمَهُمُ الْمَوْتى‏ وَ حَشَرْنا عَلَيْهِمْ كُلَّ شَيْ‏ءٍ قُبُلاً ما كانُوا لِيُؤْمِنُوا إِلاَّ أَنْ يَشاءَ اللَّهُ وَ لكِنَّ أَكْثَرَهُمْ يَجْهَلُونَ (الأنعام 111)

و اگر ما فرشتگان را به سوى آنان مى‏فرستاديم و اگر مردگان با آنان به سخن مى‏آمدند و هر چيزى را دسته دسته در برابر آنان گرد مى‏آورديم باز هم ايمان نمى‏آوردند جز اينكه خدا بخواهد ولى بيشترشان نادانى مى‏كنند

خدا می فرماید اگر:
1- ملائکه به سمت مشرکین جهت هدایت و راهنمایی بفرستیم

2- مردگان با آنان سخن گویند

3- هر چيزى را دسته دسته در برابر آنان گرد مى‏آورديم

حتی در آن صورت ایمان نخواهند آورد.

ملائکه جهت هدایت بر مشرکین نازل نخواهند شد، پس مردگان هم صحبت نمی کنند و چیزهای دیگر هم محشور نخواهند شد.

خدا درجای دیگری می فرماید که کافرین از آتش جهنم خارج نخواهند شد، مگر اینکه یک شتر از سوراخ سوزن رد شود. اینها مثالهای محالی است که خدا می زند و منظورش این است که غیر ممکن است مردگان به سخن در آیند.
hosyn
دوست گرامی، چرا نخواهیم یک قدم به سوی فهم برداریم؟ آیا قرآن ما را از فهم جلوگیری میکند؟! آیا اینها محال است؟ از بچه دبستانی بپرسید آیا محال است خدا فر شتگان به سوی مشرکین بفرستد؟ جواب آیه‌ای که آوردم ندادید! گویا صلاح نبود! همین مشرک اگر فردا مؤمن شد و استقامت بر ایمان کرد، قرآن میفرماید ملائکة بر او نازل میشوند! دیروز محال بود امروز ممکن شد!!

خوب، اگر محال است پس این آیه دیگر که دقیقا همین را در وصف عظمت و کارآیی قرآن کریم میگوید هم وصف به محال میکند؟:

وَ لَوْ أَنَّ قُرْآناً سُيِّرَتْ بِهِ الْجِبالُ أَوْ قُطِّعَتْ بِهِ الْأَرْضُ أَوْ كُلِّمَ بِهِ الْمَوْتى‏ بَلْ لِلَّهِ الْأَمْرُ جَميعاً (الرعد 31)

و اگر میبود قرآنى كه روان می‏شدند بدان كوه‏ها يا پاشيده میشد بدان زمين يا سخن گفته میشدند بدان مردگان بلكه خداى را است كار همگى (31)

میخواهید جوابهای کلیشه‌ای شما را بنویسم؟ پس کی برای فهم قرآن گذاشتیم؟ روز پشیمانی؟

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، يه هفته پيش در 06:40AM.
قديمي يه هفته پيش   #623
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3107

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=155542&page=208

نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaغانت هالک نوشته شده است
بله وصف محال می کند، زیرا این قرآن چنین نیست. خدا می فرماید که اگر قرآن(قرانا بدون ال تعریف آورده شده است) طوری بود که بوسیله آن کوهها از هم می شکافت و زمین می شکافت و بوسیله آن قرآن با مردگان سخن گفته میشد؟
hosyn

لابد میگویید این آیه هم بدون الف و لام است و محال است؟!!:

لَوْ أَنْزَلْنا هذَا الْقُرْآنَ عَلى‏ جَبَلٍ لَرَأَيْتَهُ خاشِعاً مُتَصَدِّعاً مِنْ خَشْيَةِ اللَّهِ وَ تِلْكَ الْأَمْثالُ نَضْرِبُها لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ (الحشر 21)

اگر میفرستاديم اين قرآن را بر كوهى هر آينه میديديش سرافكنده از هم پاشيده از ترس خدا و اين مثَلها را همی زنيم براى مردم شايد انديشه كنند (21)

به فرض محال خداوند مثال میزند؟! مثال محال چه به درد مردم میخورد؟! تجلي ربه للجبل هم محال است! عقلاء میدانند که مثال محال را برای ناحق میزنند نه برای حق! اگر میگویند: اگر چند خدا در آسمانها و زمین بود فاسد میشد، برای این است که بگویند چند خدا نیست، اگر میگویند: تا شتر وارد سوراخ سوزن نشود آنها هم داخل بهشت نمیشوند، برای اینست که بگویند: وارد بهشت نمیشوند، اما اگر بگویند: اگر قرآن بر کوه نازل کنیم از هم میپاشد، برای این است که بگویند: واقعا از هم میپاشد، نه اینکه مثلا چون شتر وارد سوراخ سوزن نمیشود، پس از هم پاشیدن کوه هم به واسطه نزول قرآن محقق نمیشود!

اگر: لو ان قرآنا سیرت به الجبال، محال است، پس اساسا آیه میخواهد چه بگوید؟ و مهمتر: بل لله الامر جمیعا، یعنی چه؟ همه محالات برای خداست و خدا میتواند محالات را انجام دهد؟!
.
قديمي 2 ساعت پيش   #624
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3113
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=208

نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaهمان غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
شهدا زنده هستند اما نه توی این دنیا بلکهنزد خدا
نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaهمان غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
مرد حسابی اینکه خدا دعاهای شما را میشنود، ثابت کردن می خواهد!!!!
خدا از رگ گردن به شما نزدیکتر است، حتی از خود خودتان به شما نزدیکتر و آگاهتر است.

احیمق میگی شهدا زنده اند امانه توی این دنیا بلکه نزد خدا

معنای سخن گه ر بار شما اینه خدا در دنیا نیست
هر احیمقی این رو می فهمد

اما شمای سوپر علامه خود رو به نهفمی می زنی

غانت تو کوره ای گیر کردی که هیچ شغالی اینطور گیر نکرده

واز شغال عذر میخام چون وجه شبه مفقود است ها هنا

خذ واغتنم که هذا من نفحات اللاهوت فی لعن الجبت والطاغوت

قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي 2 ساعت پيش   #625
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست3125

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=209

نقل قول:
هیچ کدام از دلایل شما نمی تواند بنیان یک تفکر باشد که ریسک مبتلا شدن به شرک در آن در سطح بالایی است. شرک ریسک پذیر نیست.
hosyn
اگر ریسک شرک بالاست، (که واقعا هم بالاست) ، اگر شرک اصلا ریسک پذیر نیست، پس چرا شما ریسک میکنید و به امواج رادیویی نامرئی متوسل میشوید تا کارهای خود را انجام دهید؟ ریسک، ریسک است دیگر، و شرک هم که شرک است، چرا دست از استعانت اینترنت و وای فای و .... برنمیدارید؟
.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:04AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه