بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 22 November 2018   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,202
Lightbulb واصل شدن جهنم به یزید

آیا قاتل اهلبیت پیامبر ، مسلمان است و قاتل خلفای اهلسنت کافر و مجوسی‌است

۱۴ربیع الاول، سالمرگ یزید و ایام قتل خلیفهء دوم

با دقت بخوانید:

ابن طولون شمس الدین محمد بن علی بر مورد قاتل امام حسین یزید علیه وعلی من رضی بفعله لعنه الله میگوید:

ومع هذا ، فلو ثبت على مسلم أنه قتل مسلم ، فمذهب أهل الحق أنه لیس بکافر.والقتل لیس بکفر ، بل معصیة.وقد أمرنا الله تعالى باحسان الظن بالمسلم کلما امکن واذا مات القاتل ، فربما مات بعد التوبة والکافر لو تاب من کفره ، لم یجز لعنته فکیف یحق من تاب عن قتل ، وبمن یعرف أن قاتل الحسین مات قبل التوبة.

حتی اگر یزید قاتل امام حسین باشد کافر نیست و فقط معصیت کرده و باید نسبت به او حسن ظن داشته باشیم‼️‼️

قید الشرید من أخبار یزید، ص 47،
http://s9.picofile.com/file/8310108118/1.png
http://s8.picofile.com/file/8310108276/2.png

محمد عمر سربازی زنیم مابون از علمای معاصر اهل سنت در پاسخ سوال کننده که آیا به یزید پلید و کافر گفتن جایز است میگوید:

‌ به یزید کافر و پلید گفتن جایز نیست یزید فردی مسلمان، نمازگذار و دیندار بود و با حالت تدین از دنیا رفت

مجالس قطب الإرشاد، جلد ۱، صفحه ۲۷۷
http://s1.picofile.com/file/8264384768/Sarbazi3.jpg

حتی در مدح قاتل مولا علی علیه السلام شعر سروده اند و بدان افتخار کرده اند:

چه ضربتی آورد (ابن ملجم مرادی بر فرق علی) که ضربتش از نهایت تقوا بود. که با این ضربت صاحب عرش (خداوند) از دست او راضی گردید.
وقتی من (ابن ملجم مرادی) را به یاد می آورم، (به خاطر ضربتی که بر فرق علی آورد) او را از وفادارترین خلایق نزد خداوند به حساب می آورم.

سیر اعلام النبلاء ج4 ، ص 2155، مؤسسة الرساله بیروت.

علمای اهل سنت همچنین وقتی به عمر سعد قاتل امام حسین علیه السلام هم می رسند می گویند: شخص صادق و ثقه و مورد تایید هست .

( 1343 ) عمر بن سعد بن أبی وقاص مدنی ثقة کان یروی عن أبیه أحادیث وروى الناس عنه وهو الذی قتل الحسین

معرفة الثقات العجلی ج2 ص167.

اما در مورد ابولولو ، قاتل خلیفهء ثانی که مسلمان بوده ، ابن تیمیه میگوید مجوسی و کافر است:

يعظم أبا لؤلؤة المجوسي الكافر الذي كان غلاما للمغيرة بن شعبة لما قتل عمر و يقولون واثارت أبي لؤلؤة فيعظمون كافرا مجوسيا باتفاق المسلمين لكونه قتل عمر رضي الله عنه.

منهاج السنه ج1ص50

در حالیکه "عینی" از شارحین صحیح بخاری ، در عمده القاری می گوید که ابولولو مسلمان بوده است :

وذلك أنه قتله علج يسمى فيروز وكنيته أبو لؤلؤة وكان غلاما للمغيرة بن شعبة وكان يدعي الإسلام

عمده القاری ج13ص171 طبق مکتبه شامله
http://shamela.ws/browse.php/book-5756#page-2416

همان گونه که می بینید می‌گوید که ابولولو ،داعیه اسلام داشته.
چگونه کسی که داعیه اسلام داشته را کافر و مجوسی خطاب می کنند؟

مگر قرآن نمی فرماید:
و لا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقى إِلَيْكُمُ السَّلامَ لَسْتَ مُؤْمِناً
به کسی که اظهار اسلام می‎کند نگویید: «مسلمان نیستی»

سوره نساء 94

حال طرح ۱ سوال :

چگونه است که قاتل امام معصوم مسلمان است و این کارش فقط یک معصیت بوده ولی
تمام قاتلان خلفایتان را لعن و نفرین میکنید و
کافر و مجوسی می‌خوانید

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا مرتضی یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 22 November 2018   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: واصل شدن جهنم به یزید

در شب ۱۴ ربیع الاول سال ۶۴ هجری قمری چه اتفاقی افتاد؟؟

سالمرگ یزید بن معاویه لعنت الله علیه

.در سال ۶۴ هجری قمری در شب چهاردهم ربیع الاول یزید بن معاویه بن ابی سفیان در سن ۳۹ یا ۳۷ سالگی یا ۳۵ سالگی به درکات
جحیم شتافت..(۱)...

مادر یزید ، میسون دختر بجدل کلبی است ؛
او کسی است که غلام پدر خود را بر خود متمکن ساخت و به یزید ملعون باردار شد ؛

از همینجاست که طبق فرمایش ائمه علیهم السلام قاتل سیدالشهداء علیه السلام ولد الزنا است ، که این کلام شامل شمر ، عمر سعد ، ابن زیاد و غیر آنها نیز می شود...

او شارب الخمر ، قمارباز ، میمون باز ناکح با محارم ، صاحب اشعار کفرآمیز و تارک الصلوة بود ؛

چنانچه دمیری در حیات الحیوان و مسعودی در مروج الذهب نوشته‌اند :

او میمون های زیادی داشت که لباس حریر و زیبا بر آنها پوشانیده ، طوق های طلا بر آنها نموده ، سوار بر اسب ها می‌نمود‼️
و همچنین سگ های بسیاری طوق به گردن داشت که با دست خود آنها را شست و شو می داد و سپس نیم خوردهء آنها را خودش می خورد و در اثر اعتیاد به مشروبات الکلی مست و
مخمور بود..(۲)..‼️‼️

او بود که واقعهء جانسوز کربلا را به وجود آورد و سیدالشهداء علیه السلام و اصحابش آن حضرت را به شهادت رساند و امام زین العابدین علیه‌السلام و عمهء سادات ، زینب کبری سلام الله علیها و دیگر علویات و فاطمیات را با آن وضع در کوچه و بازار به اسارت برد؛

او بود که خانهء خدا را خراب کرد و پردهء کعبه را سوزانید ؛
همچنین او بود که در واقعهء حره ، در مدینه ،
کشف ستر زنان مهاجر و انصار کرد و ۳ روز متوالی مال و جان و ناموس مردم را بر سربازان خود حلال کرد ؛ بعد از این ماجرا فرزندانی به هم رسیدند که پدر معینی نداشتند ؛
بعد از آن ، قتل و غارتی در مدینه شد و حرمت حرم شریف نبوی هتک گردید ،
و مردم را داخل حرم مطهر کشتند...

در علت مرگ او چند قول است : یکی اینکه به بلای ناگهانی هلاک شده است ؛
شیخ صدوق می‌فرماید :
یزید شب با حالت مستی خوابید و صبح او را مرده یافتند در حالیکه بدن او تغییر کرده ، مثل آنکه قیر مالیده شده باشد ؛
و بدن نحسش را در "باب الصغير" دمشق دفن کردند...

1⃣ تاریخ طبری ۳۸۹/۴
2⃣ شبهای پیشاور ۲۵۷/۱

یا علی یا مرتضی یا حیدر

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Thursday 22 November 2018   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

أوَّلُ ثُلمَةٍ فِي الإسلامِ مُخالَفَةُ عَلي
بسم الله الرحمن الرحیم

رسوایی_یزید_توسط_امام_باقر_علیه_السلام

پس از آنكه اهل بيت عليه السلام را وارد شام كردند،

يزيد لعين حضرت امام سجّاد عليه السلام و تمام مخدّرات را كه همراه حضرت بودند به مجلس ‍ خود طلبيد و پس از ايذا و هتك احترامي كه به ساحت قدس آن جناب مرتكب گرديد به اهل مجلس خود گفت: من دستور دادم مردان اينها را تماما كشتند. و اكنون اين زنان و كودكاني كه ملاحظه مي كنيد، در ريسمان اسارت من گرفتار مي باشند، شما مي گوييد من با آنان چه كنم؟

همه گفتند دستور بده تمامي آنها را گردن بزنند تا از نسل علي عليه السلام كه دشمن ديرينه تو و پدرت معاويه بودند يك نفر باقي نماند. [1]

به محض آنكه اهل مجلس يزيد اين فتوا را دادند، امام محمّد باقر عليه السلام كه سنين عمر او دو سال و چند ماه و به روايتي پنج سال بيش ‍ نبود و جزو اُسرا ايشان را به شام آورده بودند [2]

برخاست مقابل تخت يزيد قرار گرفت و پس از حمد الهي فرمود: يزيد، اگر اجازه دهي من چند كلمه صحبت كنم.

يزيد از جرئت آن حضرت تعجّب كرد و گفت: بگو چه مي خواهي بگويي؟

فرمود: اهل مجلس تو از همنشينان فرعون هم بدترند. زيرا فرعون زماني كه با اهل مجلس خود راجع به حضرت موسي و هارون مشورت كرد و گفت با آنان چه كنم؟ گفتند آنها را به حال خودشان واگذار و متعرّض آنان مشو، لكن زماني كه تو با اهل مجلس خويش راجع به ما مشورت نمودي، آنها گفتند تمام ما را گردن بزن، و در اين امر سرّي نهفته است.

يزيد گفت: چه سرّي نهفته است؟

حضرت امام محمّد باقر عليه السلام فرمود ندماي مجلس فرعون همه حلال زاده بودند ولكن همنشينان تو همه ولدالزنا مي باشند. «وَلايقتل الا نبياء و أولادهم إلّا أولاد الا دعياء». يعني نمي كشد پيغمبران و اولاد پيغمبران را مگر اولاد ولدالزنا. [3] .

يزيد سر به زير انداخت، پس دستور داد آنان را از مجلس بيرون برند. [4] .

1 ترجمه اثبات الوصيه لعلي بن ابي طالب عليه السلام، ص 319.
2 قول مشهور، سن شريف حضرت را چهار سال مي داند.
3 منهاج الولايه ص 332.
4 اثبات الوصيه، تاليف علي بن حسين مسعودي، متوفاي 346 ه‍ ق 170.

یا علی یا مرتضی یا حیدر

قديمي Thursday 22 November 2018   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

کلام حضرت زینب صلوات الله علیه به یزید ملعون در خطبه اش

قَالَتْ سیدتنا و مولاتنا زینب صلوات الله علیها:
الْعَجَبُ كُلُّ الْعَجَبِ لِقَتْلِ الْأَتْقِيَاءِ وَ أَسْبَاطِ الْأَنْبِيَاءِ وَ سَلِيلِ الْأَوْصِيَاءِ بِأَيْدِي الطُّلَقَاءِ الْخَبِيثَةِ وَ نَسْلِ الْعَهَرَةِ الْفَجَرَةِ

حضرت زینب صلوات الله علیها در فرازی از خطبه ای که در مجلس یزید ملعون خواند می فرماید:
شگفتا که پرهیزگاران و پیغمبرزادگان و نوادگان پاک اوصیاء به دست پلید آزاشدگان و نسل بدکاران و زنازادگان کشته می شود

الإحتجاج (طبرسي)، ج‏2، ص: 309
العوالم ص 405
بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏45، ص: 159
زينب الكبرى عليها السلام من المهد الى اللحد
لواعج الأشجان (سید محسن امین) ص 230

عهرة یا عاهرة یا فاجرة به زن زناکار گفته می شود؛ حضرت زینب صلوات الله علیها نسب یزید ملعون را اینطور معرفی می فرماید:
نَسْلِ الْعَهَرَةِ الْفَجَرَةِ

بعد از جنایت یزید و یزیدیان در عاشورا قبح گناه و جنایات شکسته شد

قال سیدنا و مولانا حسین بن علی صلوات الله علیه:
يَا أُمَّةَ السَّوْءِ بِئْسَمَا خَلَفْتُمْ مُحَمَّداً فِي عِتْرَتِهِ أَمَا إِنَّكُمْ لَنْ تَقْتُلُوا بَعْدِي عَبْداً مِنْ عِبَادِ اللَّهِ فَتَهَابُوا قَتْلَهُ بَلْ يَهُونُ عَلَيْكُمْ عِنْدَ قَتْلِكُمْ إِيَّايَ

حضرت آقا امام حسین صلوات الله علیه در روز عاشورا خطاب به لشگریان کفر فرمود:
اى امّت بدكار ! پس از محمّد ، چه بد كرديد در حقّ امّت و خاندانش
هان! شما پس از من ، ديگر از كشتن هيچ بنده اى از بندگان خدا ، هراس نخواهيد داشت؛ بلكه چون مرا كُشتيد؛ كشتن هر كس ديگرى بر شما گران نخواهد بود

تسلية المجالس، ج‏2، ص: 319
بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏45، ص: 52
العوالم ص 295

بله وقتی نوه خیر خلق الله و کسی که معصوم و مطهر است را با این وضع به قتل می رسانند فتح بابی است برای کشتن دیگران...

إن هذه الجريمة ـ بحجمها الواسع ـ فتحت الطريق أمام كل من يحمل نفساً خبيثة في أن يقوم بكل ما تسول له نفسه وتمليه عليه نفسيته في مجال الظلم والإعتداء على الآخرين ، وعدم التوقف عند أي حد من الحدود في مجال الطغيان وسحق كرامة الآخرين

زينب الكبرى عليها السلام من المهد الى اللحد

جنایت عاشورا و گناه یزید و یزیدیان هرگز بخشیده نمی شود

قَالَتْ سیدتنا و مولاتنا زینب صلوات الله علیها:
وَ لَنْ تَرْحَضُوهَا بِغَسْلٍ بَعْدَهَا أَبَداً

حضرت زینب صلوات الله علیها در فرازی از خطبه ای که در کوفه خواند می فرماید:
(عاشورا جنایتی است که) ننگ و پلیدی آن را از دامان خود تا ابد نتوانید شست

بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏45، ص: 109
لهوف
العوالم ص 378

یا علی یا مرتضی یا حیدر

قديمي Thursday 22 November 2018   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

فرعون موفق نشد حضرت موسی را بکشد چون زنازاده نبود

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ (صلوات الله علیه) فِي قَوْلِ فِرْعَوْنَ ذَرُونِي أَقْتُلْ مُوسى‏ فَقِيلَ لَهُ مَنْ كَانَ يَمْنَعُهُ قَالَ كَانَ لِرُشْدِهِ لِأَنَّ الْأَنْبِيَاءَ وَ الْحُجَجَ لَا يَقْتُلُهَا إِلَّا أَوْلَادُ زِنًا وَ الْبَغَايَا

از حضرت آقا امام صادق صلوات الله علیه درباره سخن فرعون که گفته بود: اجازه دهید موسی را بکشم سوال کردند؛ چه کسی مانع فرعون میشد؟
امام فرمود: حلال زاده بودنش، زیرا که پیامبران و حجت های خدا را فقط فرزندان زنا و حرام زاده به قتل می رسانند

کامل الزیارات باب 25 ح 7

السرائر الحاوي (و المستطرفات)، ج‏3، ص: 644

یا علی یا مرتضی یا حیدر

قديمي Wednesday 20 October 2021   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لعنة الله علیه
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
یزید

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:29AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه