بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 27 December 2013   #16
غلامعلی80
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
پاسخ‌ها: 137
ج: چگونگی برپایی سقیفه - 1

نقل قول:
در اصل توسط lachini نوشته شده است نمايش نوشته
جناب غلامعلی80

1. همه فرقه ها بر طبل اناالحق می کوبند که گوش فلک را کر کرده اند.

2. معنا و مفهوم بازتولید این است که مثلا ایرانیان پیش از اسلام مرده پرست بودند و قبرهای شاهان و شاهزادگان را گرامی می داشتند و پس از اسلام این باور مذموم را با حدیث سازی به پیامبر و امامان نسبت داده اند و حتی قبر برخی از امامزادگان را هم به تاسی از گذشتگان خود شاه و شاهزاده می خوانند مثلا شاه عبدالعظیم و شاه چراغ و شاهزاده ابراهیم و غیره و حتی مثلا به امام علی می گویند شاه نجف.

3. مسلمان کسی است که به قران عمل می کند و دستورات آن را نصب العین خود قرار می دهد.
آقای لاچینی
اینکه ایرانیان قبل از اسلام چه می کردند چه ربطی به شیعیان دارد که شما می گویید فلان مساله مربوط است به شیعیان قبل از اسلام!!
گویا شبیه الغریق شده اید که خود را به هر حشیشی می کشد تا نجات یابد.
بهتر است در بحث ها قدری منطقی باشیم.
اگر برای حرفهای یکدیگر دلیلی محکمه پسند بر پایه قرآن، روایات پیامبر و ائمه علیهم السلام، سنت صحیح رسول خدا صلی الله علیه و اله (که هیچ معارضی نداشته باشد) ارائه کردیم، و با نگاهی عالمانه و منطقی پذیریم که الحمدلله
وگرنه، اگر در مساله ای نمی توانیم پاسخی به فرد مقابل بدهیم، باید با کمال احترام گفت: بنده برای مطلبی که شما گفته اید پاسخی ندارم.
این نداشتن پاسخ ناشی از چند مساله است: یا علم کافی درباره آن ندارم، یا علی رغم داشتن علم، مطلب مستندی نمی توانم ارائه کنم، یا با شنیدن پاسخهای شما قانع شدم.
یا اینکه، علم ندارم، مطلب مستند هم ندارم، قانع هم نشدم، و دلم نمی خواهد که قانع شوم. و ظاهرا با کمال معذرت، شما از این دسته آخر هستید که تحت هیچ شرایطی حاضر به قانع شدن نیستید.
بنده حتی اون تاپیک نماز رو هم خواندم، دوستان آیات مختلفی از کتاب الله را ارائه می کنند درباره اینکه نماز ظهر و عصر هم موجود است اما شما بدون توجه فقط سخن خود را می گویید.
فاعتبروا یا اولی الا....
غلامعلی80 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از غلامعلی80 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 27 December 2013   #17
lachini
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Oct 2013
پاسخ‌ها: 421

جناب غلامعلی80

فرموده اید که "
علم ندارم، مطلب مستند هم ندارم، قانع هم نشدم، و دلم نمی خواهد که قانع شوم. و ظاهرا با کمال معذرت، شما از این دسته آخر هستید که تحت هیچ شرایطی حاضر به قانع شدن نیستید. "

به نظر می رسد که شما درست می فرمایید ولی بنده به عنوان مسلمان وظیفه داشتم که امر به معروف و نهی از منکر کنم ولی در خصوص شما دیگر کاری از دست بنده بر نمی آید. تنها توصیه ای که می توانم بکنم این است که به عوض درگیر کردن خود در جنگ حیدری و نعمتی به قران روی بیاورید و حداقل سعی کنید آن را حفظ کنید.

lachini حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 28 December 2013   #18
غلامعلی80
عضو ثابت

پاسخ‌ها: 137

نقل قول:
جناب غلامعلی80

فرموده اید که "
علم ندارم، مطلب مستند هم ندارم، قانع هم نشدم، و دلم نمی خواهد که قانع شوم. و ظاهرا با کمال معذرت، شما از این دسته آخر هستید که تحت هیچ شرایطی حاضر به قانع شدن نیستید. "

به نظر می رسد که شما درست می فرمایید ولی بنده به عنوان مسلمان وظیفه داشتم که امر به معروف و نهی از منکر کنم ولی در خصوص شما دیگر کاری از دست بنده بر نمی آید. تنها توصیه ای که می توانم بکنم این است که به عوض درگیر کردن خود در جنگ حیدری و نعمتی به قران روی بیاورید و حداقل سعی کنید آن را حفظ کنید.

جناب آقای لاچینی
بنده عرضم بر این است که شما بالاخره باید یک منطق را پیشه کنید و در بحثهای خود از آن منطق بهره ببرید.
بنده خدای ناکرده قصد توهین و جسارت ندارم چرا که اصلا روحیه توهین ندارم.
اما بالاخره در بحث علمی، یکسری مطالبی رد و بدل می شود و لازم است طرفینی که وارد بحث علمی می شوند، با سعه صدر به سخنان یکدیگر بنگرند و ابناءالدلیل باشند و طبق ادله مطالب را بپذیرند.
بنده به عنوان یک شیعه اثنی عشریه اعتراف میکنم، شاید نتوانسته باشم آنگونه که شایسته است حق قرآن را ادا کرده باشم - هر چند که هیچ کس در عالم نمی تواند حق قرآن را آنگونه که باید ادا نماید - اما با این وجود وظیفه خود را حراست و حفاظت از آیات و آموزه های الهی این کتاب مقدس و ارزشمند می دانم و نسبت به دستورات آن خود را متلزم و پای بند می دانم.
شما از این کتاب مقدس بفرمایید که کجای سخنانی که رد و بدل شد، ایراد دارد.
بالاخره شما ایرادی به حرفهای ما وارد کردید و بنده و برخی از دوستان وارد شدیم و مطالبی گفتیم، طبیعی است که اکنون نوبت شماست که با ادله محکمه پسند پاسخ بدهید.
مطمئن باشید ما افرادی هستیم که دین خود و مذهب و مکتب خود و اولی الامر خود را بر اساس دستورات کتاب الله و رسول الله صلی الله علیه و اله انتخاب نموده ایم.
بنابراین اگر شما ادله ای ارائه کنید در آنها نیز تفکر می کنیم و اگر جوابی داشته باشیم می دهیم و اگر جوابی نداشته باشیم در خصوص آن تحقیق می کنیم وبا شما به مباحثه می نشینیم.
یاعلی
غلامعلی80 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از غلامعلی80 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 28 December 2013   #19
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,972

غلامعلی 80 و علوی عزیز جزاکما الله خیرا
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 28 December 2013   #20
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,519

جناب لاچینی هنوز منتظر مستندات شما هستیم .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 28 December 2013   #21
lachini
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Oct 2013
پاسخ‌ها: 421

جناب علوی

فرموده بودید که " بنده تمام و کمال در خدمت شما در این بحت خواهم بود . " و بنده لینک مربوط را معرفی کردم و منتظرتان بودم.
lachini حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 30 December 2013   #22
علوی

نشان علوی

نقل قول:
جناب علوی

فرموده بودید که " بنده تمام و کمال در خدمت شما در این بحت خواهم بود . " و بنده لینک مربوط را معرفی کردم و منتظرتان بودم.
جناب لاچینی شما یک تاپیک ایجاد کنید تا در خدمتتان باشم . چون در آنجا مطالب بسیار پیچیده و طولانی شده است تا بخواهیم مطالب را جمع آوری کنیم و پاسخ بدهم خیلی طول می کشد و بنده هم بخواطر امتحانات خیلی کم می توانم به اینجا سر بزن . وقت هایی که بین درس خواندن استراحت می کنم به اینجا سر میزنم .

جناب لاچینی هنوز منتظر مدرک شما من و جناب عبدالعلی و جناب غلامعلی درباره ی سخنتان هستیم .
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، Monday 30 December 2013 در 10:15PM.
قديمي Tuesday 31 December 2013   #23
علوی

نشان علوی

هنوز منتظریم جناب لاچینی ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Wednesday 1 January 2014   #24
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
هنوز منتظریم جناب لاچینی ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Friday 3 January 2014   #25
علوی

نشان علوی

؟
جناب لاچینی ؟
؟
؟
؟
؟
؟
؟
؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Monday 6 January 2014   #26
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

با سلام

مطالب مستندی در لینک زیر موجود است :

و قال

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 8 January 2014   #27
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,972

اقای غلامعلی 80 لطف فرموده سلسله بحث رایکجا بیارید
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
ابوبکر, اسامه, توطئه, سقیفه, عثمان, عمر, هذیان, پیامبر, یهجر

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:20AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه